Znaleziono 5072 wyniki

autor: Crazy
14.07.2024, 23:09
Forum: Pozostałe
Temat: Przetrwają najsilniejsi - EURO 2024
Odpowiedzi: 563
Odsłony: 6911

Re: Przetrwają najsilniejsi - EURO 2024

Bardzo ładny finał.
autor: Crazy
14.07.2024, 19:04
Forum: Pozostałe
Temat: Przetrwają najsilniejsi - EURO 2024
Odpowiedzi: 563
Odsłony: 6911

Re: Przetrwają najsilniejsi - EURO 2024

Czytam, że niektórym podobał się drugi półfinał. Dla mnie było to półtorej godziny męczarni, do końca której dotrwałem, bo okoliczności towarzyskie oglądania były takie, że nieco ostentacyjnie by wyszło moje wyjście. W przeciwnym razie z całą pewnością wyłaczyłbym telewizor (albo wyszedł z pokoju) o wiele wcześniej. Jednak dzięki temu widziałem cały mecz a to, co widziałem, opisałbym tak: dwie drużyny, które grały nieźle przez jakieś 15 minut (od piątej do dwudziestej?), poza tym zaś wszyscy na boisku zachowywali się, jakby byli potwornie zestresowani, wręcz sparaliżowani stresem, albo zjedli patyki, nie wiem co. Mecz chodzony, dość często stany (w sensie: stali, zamiast chodzić, o bieganiu nie mówiąc). Od czasu do czasu jakieś przyspieszenie, ale ze względu na w/wym stres, nic lub niewiele z tego wynikało. Opis ten ma zastosowanie szczególnie do Holendrów, którzy grali wprost fatalnie, mniej więcej jak reprezentacja Polski z Austrią (bo z Holandią Polacy grali znacznie lepiej, niż Holendrzy w tym półfinale). Anglia grała nieco lepiej, niż w ciągu poprzednich meczy na tym turnieju, nie na tyle jednak, bym odszedł od zdania, że ich udział w finale jest tego finału kompromitacją, tak jak wcześniej dojście Francji (i Anglii zresztą też) do półfinału.

No. Wypluwszy tego ranta dodam, że w moich oczach jedyną możliwą formą przynajmniej częściowej rehabilitacji jest powtórka wariantu finału z roku 2012, a zatem życzeniowo obstawiam:

Hiszpania - Anglia 4:0

Wtedy wprawdzie ci rozgromieni Włosi byli fajni, ale też Hiszpania była drużyną arcymistrzów, podczas gdy ta obecna, może dopiero będzie chciała do takowej aspirować. Na razie są drużyną, która wygrała 6 meczów na jednym turnieju i jako tacy są całkowicie poza konkurencją innych drużyn.
autor: Crazy
14.07.2024, 18:52
Forum: Muzyka
Temat: Spacerowym krokiem – płyta dnia
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 8810

Re: Spacerowym krokiem – płyta dnia

Podchodzę do tak mocno dinozaurycznych rzeczy dość sceptycznie, ale z drugiej strony... Focus to jeden z moich ulubionych zespołów. Chyba warto by było spróbować się z tym nowym materiałem.
autor: Crazy
14.07.2024, 18:34
Forum: Muzyka
Temat: Czego teraz słuchacie?
Odpowiedzi: 50387
Odsłony: 6780876

Re: Czego teraz słuchacie?

O, jak super! Ja wprawdzie słucham zornowych Gór Szaleństwa, a to nieco inne klimaty ;-) Ale w pełni się z Tobą zgadzam, Wielka radość to taka po latach formuła pierwszej płyty Grechuty: sto procent świetnych, chwytliwych przebojów, bez wypełniaczy. Oczywiście jest tu humor, którego za bardzo nie ma na Anawie, z kolei nie ma tu poetycznych uniesień, a i muzycznie mnie apetyt się zaostrza. Tym niemniej podobieństwo strukturalne widzę ;-)

Mój ulubiony numer: Żądze
Best moment: będę uprawiał nierząd... ZA PIENIĄĄDZEE (to wycharczane oczywiście).
autor: Crazy
10.07.2024, 00:26
Forum: Płyty
Temat: ALBUM ROKU 2005
Odpowiedzi: 130
Odsłony: 7115

Re: ALBUM ROKU 2005

Zanim wyjadę ponownie i tym razem trochę bardziej zakopię w nie-internetach, to zaproponuję album nieco nietypowy w tutejszych kręgach. Dla odważnych!

Obrazek

Miguel and the Living Dead - Alarm!!!

Bliżej zespół potraktowałem -> tu, zapraszam. Debiutancka płyta jest świetna, składa się w zasadzie z samych przebojów, lecz czy zadowoli naszego współprowadzącego, należałoby powątpiewać ;-) Jak dla mnie nieco ciągną ją w dół te momenty, gdzie zbliżają się do typowo gotyckiego pohukiwania, a w górę podnoszą te momenty, gdzie górę bierze psychobilly.
A mój ulubiony utwór jest jeszcze nieco z innej parafii, bo to wszak pieśń miłosna! Choć cmentarna:

Graveyard Love Song

Jeżeli chodzi o mnie, czołówka rocznika, choć nie ta najściślejsza, bo ta jednak cholernie mocna. Ale to super muzyka, może ktoś zaryzykuje i się przekona?
autor: Crazy
10.07.2024, 00:20
Forum: Muzyka
Temat: Muzyka polska
Odpowiedzi: 208
Odsłony: 158033

Re: Muzyka polska

Chyba nigdy na tym forum nie pojawił się zespół Miguel and the Living Dead. Nic dziwnego, bo to forum dinozaurów, a nie nieumarłych dinozaurów, co nocami straszą ;-) Postanowiłem jednak przedstawić zespół szerszemu gronu przy okazji plebiscytu 2005, bo wtedy to wydali swą debiutancką płytę.

Jest to zespół, który zyskał duże uznanie za granicą i jak na polski zespół bardzo dużo za granicami koncertowali. A pierwsza płyta pt. Alarm!!! została w ogóle wydana przez wydawnictwo austriackie i dopiero u nas wznowiona parę lat temu.
Jakiej muzyki się spodziewać? Mieszanki horror punka, gotyckiego rocka i psychobilly :-) Choć podobno jest też takie coś, jak deathrock. Skojarzenie z The Misfits pewnie nie od rzeczy, ale Miguele to zespół, który wydaje się bardzo oryginalny. A przede wszystkim zespół znany z rewelacyjnych koncertów, co mogę potwierdzić niestety tylko jednym, ale bardzo ekscytującym doświadczeniem w 2008 roku. To był zresztą burzliwy czas, bo w wyniku emigracji jednego z liderów do UK, zespół właściwie się zawiesił, ale od czasu do czasu jednak koncertował, i w ten odczas właśnie miałem szczęście wpaść. Potem zawiesili się nawet jakby permanentnie, ale po kilku latach znowu wrócili i teraz od dłuższego czasu montują płytę, ale wolno im idzie i niespecjalnie śledzę. Mam nadzieję, że jeszcze się na jakiś koncert załapię.

Ich wygląd mówi pewnie wszystko:

Obrazek
(wokalista Slavik, bardzo trupi jegomość - na koncercie widziałem, jak mu ta cała farba się rozlewała po twarzy wraz z potem, i wyglądał jeszcze bardziej trupio!)

Tytuły z pierwszej płyty też mówią pewnie wszystko:
Night of Terror - Killer Klowns From Outer Space - Black Magic Sex Terror - Train of the Dead
i wiele podobnych.

To spadam do wątku plebiscytowego pokazać tam okładkę, która też mówi wszystko ;-)
autor: Crazy
09.07.2024, 22:14
Forum: Pozostałe
Temat: Przetrwają najsilniejsi - EURO 2024
Odpowiedzi: 563
Odsłony: 6911

Re: Przetrwają najsilniejsi - EURO 2024

Pierwsza połowa świetna :shock:
autor: Crazy
09.07.2024, 20:59
Forum: Pozostałe
Temat: Przetrwają najsilniejsi - EURO 2024
Odpowiedzi: 563
Odsłony: 6911

Re: Przetrwają najsilniejsi - EURO 2024

Hiszpania - Francja 1:0
Anglia - Holandia 0:1
autor: Crazy
09.07.2024, 18:32
Forum: Pozostałe
Temat: Przetrwają najsilniejsi - EURO 2024
Odpowiedzi: 563
Odsłony: 6911

Re: Przetrwają najsilniejsi - EURO 2024

Obrazek

Jeżeli tak będzie, to mam wolny niedzielny wieczór!
autor: Crazy
09.07.2024, 18:25
Forum: Pozostałe
Temat: Przy muzyce o filmie
Odpowiedzi: 3812
Odsłony: 753231

Re: Przy muzyce o filmie

Mam taki pomysł, żeby kontynuować wymianę zdań o twórczości Jerzego Stuhra tu, mi w każdym razie w przyszłości łatwiej będzie tu na coś trafić. Bardzo ciekawe wypowiedzi miały miejsce w wątku wspominkowym, a w pewnym momencie:
Leptir pisze: 09.07.2024, 13:38 Natomiast, tak żeby dopełnić jego postaci, a też i zachować jakąś tam uczciwość (głównie jednak wobec siebie), to warto wspomnieć o filmach, których śp. Stuhr był reżyserem. I pomimo tego, że bywały one nagradzane, a i cieszący się autorytetem krytycy wypisywali i wygadywali na ich temat peany - to mi się niezbyt podobały. Miały zapewne w założeniu być kontynuacją wielkiej szkoły polskiego kina skrzyżowanej z kinem moralnego niepokoju - ale na mnie sprawiały wrażenie pretensjonalnych, moralizatorskich, by nie powiedzieć - nużących. Być może jednak to tylko moja przypadłość i brak rozeznania w tym, co dobre. Może kiedyś je docenię...
Jak wcześniej napisałem, niezwykle lubię film Duże zwierzę. Może to z kolei moja przypadłość i skłonność do tego, żeby lepiej rozumieć się ze zwierzętami, niż z ludźmi ;-) Jakoś to małżeństwo z wielbłądem bardzo bliskie mi było. Ale też poetyka tego filmu nie tylko bardzo mi się podoba (świetne wykorzystanie czarnobieli), ale też sprawia, że trudno sprowadzić tę opowieść do moralizatorskiego wskazywania paluchem, jak to ludzie traktują inność - ma ona w sobie coś ponadczasowego, jak bajka albo przypowieść.

Z innych filmów bardzo dobrze wspominam Historie miłosne, z pięciokrotną rolą reżysera, ale widziałem tylko raz, dawno. Ten rzeczywiście sprawił na mnie wrażenie próby kontynuacji kina moralnego niepokoju.
Gdzieś w domu mam na DVD Obywatela i Korowód albo jeden z nich (?), ale żadnego nie widziałem.
autor: Crazy
09.07.2024, 18:08
Forum: Płyty
Temat: ALBUM ROKU 2005
Odpowiedzi: 130
Odsłony: 7115

Re: ALBUM ROKU 2005

O, podoba mi się porównanie :-) (a ja bardzo lubię jak Jimi śpiewa, choć może tylko studyjnie)

Myślę, że te kontrowersje w naszym spojrzeniu biorą się z tego, że gdzie indziej szukamy (nie)podobieństw. Zdecydowanie nie ma mowy o "brawurze i biegłości mistrza" i oczywiście Hendrix kluczył po skałach i w dodatku nigdy się nie gubił. Mi zupełnie nie chodzi o porównania umiejętności gry - nawet nie dlatego że w moich uszach Jimi jest ponad wszystko - tu zupełnie nie o wirtuozerię chodzi. Ja słyszę podobieństwo, nazwijmy to, materii muzycznej do niektórych, bardziej transowych (okolice Band of Gypsys?) miejsc w muzyce Hendrixa. To, że Hendrix dotykał to swoim geniuszem, to rzecz poza obszarem porównań - ale jakiś duch, esencja tej muzyki, zdaje mi się pokrewna (miejscami, bo oczywiście płyta Sonic Prayer jest stylistycznie jednolita jak stone ;-) a u Hendrixa mamy zawsze meandrowanie po stylach).

A, i w obu przypadkach (Earthless / zespoły Hendrixa) uznałbym rolę sekcji rytmicznej za bardzo ważną, a jej wykonanie za wyśmienite. Tutaj zwłaszcza ten basista brzmi mi wręcz jak postać numer jeden!
autor: Crazy
09.07.2024, 13:18
Forum: Muzyka
Temat: [']['][']
Odpowiedzi: 5932
Odsłony: 1036626

Re: [']['][']

Leptir pisze: 09.07.2024, 12:49 Ale jaki Albercik!? On tam był Maks! :)
No tak, oczywiście! Ale to on mówił "Albercik", więc słyszę to jego głosem :-)
autor: Crazy
09.07.2024, 12:23
Forum: Płyty
Temat: ALBUM ROKU 2005
Odpowiedzi: 130
Odsłony: 7115

Re: ALBUM ROKU 2005

Cóż, nawet jak porzuciłem afrykanizmy, by wrócić do naszego 2005, to słucham tego, co już znam - za to z wielką radością! Polecę więc jeszcze raz, uprzednio polecane:

Earthless - esforty, ja wcale nie wiem, czy to takie od rzeczy te hendriksowskie skojarzenia? Przede wszystkim jest to tak świetna muza, że w niczym niczemu nie uchybia, a po drugie pewne stylistyczne tropy to tam są, nie?

Sanatorium pod klepsydrą, Cracow Klezmer Band - przepiękne.

last but not least, tegoroczne White Stripes - ja nie wiem, czy to nie mogłaby aby być moja ulubiona ich płyta w ogóle? Talerzu, o ile pamiętam, Ty się z zespołem nie zaprzyjaźniłeś, ale zachęcam do sprawdzenia, tam zresztą mnóstwo melodii i przebojowości, a bardzo mało noizu i garażu.
autor: Crazy
09.07.2024, 12:16
Forum: Muzyka
Temat: [']['][']
Odpowiedzi: 5932
Odsłony: 1036626

Re: [']['][']

Inkwizytor pisze: 09.07.2024, 11:23 człowiek się tak w życiu napracował a ludzie pamiętają tylko tego Albercika i Osła..
Trochę tak jest, choć trzeba przyznać, że Albercik i Osioł byli po prostu wybitni. Na szczęście jednak myślę, że i z wielu innych (prócz komediowych) ról też ludzie go zapamiętają (i nie mam na myśli tych ostatnich jazd samochodem :oops: ), przynajmniej za sprawą tych wczesnych Wodzirejów i Amatorów. Choć ja bardzo bym też docenił jego próby reżyserskie z końća lat 90. i przełomu wieków - jednym z moich ulubionych wcieleń pana Jerzego pozostanie niewątpliwie

pan z wielbłądem

bo ty wolny, bracie, jesteś!

[']
autor: Crazy
08.07.2024, 21:51
Forum: Pozostałe
Temat: Przetrwają najsilniejsi - EURO 2024
Odpowiedzi: 563
Odsłony: 6911

Re: Przetrwają najsilniejsi - EURO 2024

Czyli typujesz dwa nudne mecze, ale z happy endami? ;-)
Dżejdżej pisze: 08.07.2024, 20:21 Czy CODY GAKPO ( Król strzelców ) zaliczy jeszcze jakieś trafienie ?
JA -TAK
TAK.
Co prawda już strzelił, ale zaliczyli jakiemuś obrońcy, którego piłka musnęła, chyba nawet nie widział ani jej, ani bramki :roll: