Zaproszenie do klubu ...

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżejdżej
epka analogowa
Posty: 934
Rejestracja: 17.06.2010, 23:01
Lokalizacja: CHICAGO

Zaproszenie do klubu ...

Post autor: Dżejdżej »

Sądzę , że wielu z Was zna fajne miejsca z muzyką live , gdzie zwyczajnie można się zabawić ( niekoniecznie zaś wysłuchać koncertu "markowych "gwiazd ) . Zapewne nie brak ich - i w Polsce i w Europie , może warto byłoby o nich wiedzieć , wybierając się do jakiegoś miasta .
W Chicago zwykłem zabierać swoich gości do "stylizowanej" spelunki Kingston Mines , nie tylko dlatego , że jest dużo tańsza od sieciowego House of Blues w centrum - ale przede wszystkim ze względu na luzacką atmosferę prawdziwej balangi.
Ostatnia wizyta przekonała mnie ( przynajmniej imprezowo ) do rodzaju muzyki , który trzydzieści lat temu pewno zjeżyłby bujny jeszcze wtedy włos na mojej głowie fana klasycznego prog rocka , a mianowicie funky-disco - rythm'n'blues .
Zwykle w Kingston Mines , przynajmniej na jednej z dwu scen grają jakiś rodzaj ortodoksyjnego bluesa - tak było i tym razem , ale tak naprawdę to zupełnie nie wiem jak , dałem się porwać 30-40 minutowej składance klasyki murzyńskiej disco/funky z lat 70-tych w wykonaniu nieznanego zespołu ( choć grają tam już od roku )
Próbka nastroju z klubu - zwróćcie uwagę na zegar (zabawa zaczyna się zwykle ok. północy ) i element dekoracyjno-polityczny w tle ( ciekawe czy w Polsce ktoś umieściłby w takim miejscu portret Pana K ?! )
Jeśli całość nuży można przeskoczyć na ostatnie 1- 2 min.
http://www.youtube.com/watch?v=chXTW6ySSX8
"Big Panie" też grają w KM
http://www.youtube.com/watch?v=ZO6_VCH3QIU
http://www.youtube.com/watch?v=CnQKvncm9Cw
Together we stand - divided we fall
ODPOWIEDZ