NIE MA MOCNYCH - zasady

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6314
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

NIE MA MOCNYCH - zasady

Post autor: MirekK »

Zasady zabawy

Celem zabawy jest wyłonienie ulubionego albumu danego wykonawcy/zespolu drogą eliminacji, głosując na album/albumy, które naszym zdaniem powinny odpaść z dalszej rozgrywki. Bierzemy pod uwagę jedynie plyty z materialem premierowym. W przeważajacej cześci będą to płyty studyjne.

1. Runda wstępna
W tej rundzie oddajemy 1 głos na dwa różne albumy, które naszym zdaniem są najsłabsze w dorobku wykonawcy/zespołu przydzielając im odpowiednio -1.25 i -1. Celem tej rundy jest zróżnicowanie punktowe i wyodrębnienie grupy albumów zagrożonych odpadnieciem. Ze względu na brak mozliwości obrony naszym ulubionych albumów oraz prawdopodobieństwo taktycznego ataku ze strony niektórych uczestników zabawy, próbujących usunąć silnych konkurentów ich ulubionych albumów, po rundzie wstępnej nie eliminujemy żadnego albumu. Runda wstepna zostanie podliczona przez prowadzącego i wyniki podane do ogólnego wgłądu pod koniec dnia.

2. Przebieg zabawy
a) W każdej kolejnej rundzie (oprócz rundy wstepnej) głosujemy systemem: -1.25,-1,+1. Oddajemy jeden głos na 3 różne albumy jednocześnie (oczywiscie oprócz finału, w którym dajemy jeden głos na dwa albumy). Nasz pojedyńczy głos nie musi zawierać wszystkich 3 czynników (-1.25,-1,+1). Każda inna kombinacja jest dopuszczalna: (-1.25,-1),(-1.25,+1),(-1,+1),(-1.25),(-1) oprocz (+1), który to glos nie ma sensu przy systemie eliminacyjnym.

b) Plusowy punkt służy w tej zabawie do bronienia naszych ulubionych albumów zagrożonych odpadnięciem, a nie do formowania czołówki. Można glosowac +1 na każdy album, nawet na ten ktory ma stan zerowy. Traktować to można jako zabezpieczenie naszego ulubionego albumu przed ewentualnym atakiem. Jeśli ten atak nie nastapi, uczestnik straci ten pozytywny punkt. Plusowy stan bedzie wyzerowny przez prowadzacego przy nastepnym podsumowaniu (patrz punkt 2e).

c) W każdej rundzie eliminujemy jeden album z największą ilością ujemnych punktów - pozostałe przechodzą do następnej rundy.

d) W przypadku tej samej liczby ujemnych punktów, o tym który album odpada decyduje liczba punktów w rundzie wcześniejszej. W wypadku kolejnego remisu, bierzemy pod uwagę wyniki z rundy jeszcze wcześniejszej. Jeśli w ten sposób remis nie może zostać rozstrzygnięty, zarządzamy dogrywkę między tymi płytami.

e) Głosy z poszczególnych rund sumują sie, za wyjatkiem plusowego dorobku, który zostanie wyzerowany przez prowadzącego. Wyzerowywanie plusowego dorobku jest czysto teoretyczne. Jesli uczestnicy zabawy bedą przestrzegać punktu 2b, to do zerowania plusowego dorobku nigdy nie dojdzie.

f) Glosy powinny być podliczane przez prowadzacego zabawę systematycznie o uzgodnionej wcześniej porze. Nowa runda może zostać rozpoczęta zaraz po ukazaniu się podsumowania i uaktualnionej listy.

g) W odróżnieniu od "Przetrwają Najsilniejsi", w tej zabawie znajomość albumów, które się nagradza lub karze jest raczej koniecznością.

h) Oddane glosy muszą być wytłuszczone (bold).

i) Postów z oddanymi głosami nie wolno edytować.
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Zablokowany