DINOZAURZY ALBUM ROKU - zasady

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Admin
Site Admin
Posty: 450
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: z Forum
Kontakt:

DINOZAURZY ALBUM ROKU - zasady

Post autor: Admin »

Zabawa w DINOZAURZY ALBUM ROKU - zasady:

1. Cel
Wybieramy w osobnych tematach forum w dziale Płyty najlepsze krążki z poszczególnych lat. Bez żadnych ograniczeń ani gatunkowych, ani żadnych innych. Po prostu nasze ulubione płyty, które ukazały się w danym roku kalendarzowym.

2. Propozycje
Uzgadniamy wspólnie listę startową w następujący sposób: każdy zainteresowany składa własne propozycje płyt z danego rocznika, które jego zdaniem są na tyle dobre, że powinny stanąć w szranki. Na podstawie propozycji Użytkowników, opiekun rocznika kompiluje jedną listę propozycji. Jako pomocne w orientacji, co jest z jakiego rocznika i głosem ludu uznane za dobre, służy Rate Your Music chart albumowy za dany rok http://rateyourmusic.com/charts/top/ . Choćby tylko po to, żeby się nie spierać, co w którym roku wyszło - zakładamy w tym względzie arbitralność RYM i już.
Opiekun rocznika publikuje listę propozycji na forum i ogłasza nabór rankingów indywidualnych. Lista ma charakter orientacyjny i pomocniczy, tzn, że przy wyborze płyty roku można głosować na pozycje spoza listy.

3. Ranking
Oto właściwa część zabawy.
Po ogłoszeniu listy propozycji i terminu naboru rankingów osobistych każdy uczestnik zabawy ma kilka dni na podanie swojego rankingu płytowego na dany rok. Ranking należy przesłać prywatną wiadomością opiekunowi rocznika. Ranking nie może obejmować więcej niż 30 pozycji, i nie mniej niż 10.
Płyty uzyskują punkty w następujący sposób: płyta z pierwszego miejsca w rankingu dostaje 30 pkt, kolejna o punkt mniej itd.
O terminie, w którym należy przesyłać PMki z osobistymi rankingami informuje na forum opiekun rocznika. On tez po upłynięciu tego terminu opracowuje i publikuje na Forum zbiorczy ranking. Ranking obejmuje wszystkie indywidualnie zgłoszone płyty w kolejności według łącznie uzyskanej przez każdą ilości punktów, z określeniem ile punktów dana płyta otrzymała od danego Użytkownika.
Płyta, która zdobędzie sumarycznie najwięcej punktów wygrywa, kolejna zajmuje drugie miejsce itd.
Nagrodą za zwycięstwo jest email wysłany zwycięskiemu wykonawcy przez Administratora Forum, z linkiem do ostatecznego rankingu. :)
Zablokowany