Audycje Radiowe

lub czasopisma :)

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Uwaga - to tylko dla ludzi o bardzo mocnych nerwach.

Reportaż o likwidacji Trójki. Polecam, ale jednocześnie robi się tak cholernie strasznie smutno, a jednocześnie tak bardzo chciałoby się wyjść i tym którzy za to odpowiadają po prostu solidnie wpieprzyć....Przerażające.


"To nie jest historia o piosence"


https://www.youtube.com/watch?v=2UhmEnh ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25821
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

No cóż... "Piękna" sprawa... nawet komuchy miały więcej przyzwoitości...
Druga refleksja - śmierć frajerom. Czy oni naprawdę myśleli, że w tym układzie politycznym będą mogli robić radio o jakiejś niezależności? O święta naiwności. Trójki słuchałem od 1973-74 roku, kiedy zaczęły się Studio 202 i 60 minut na godzinę. I jakimś dziwnym trafem słuchałem jej do końca - bo do ostatniego notowania LP3, do ostatniej piosenki. Czysty przypadek, że akurat wtedy, w piątek wieczorem włączyłem ok. 21 LP3, czego już od dawna nie robiłem i "załapałem" na ten ostatni numer jeden.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Z perspektywy czasu wydaje się, że celowo wykorzystano ich naiwność i dobrą wolę, byleby przetrzymać wybory prezydenckie, jakoś chwilowo uciszyć burzę, a potem już było im wszystko jedno. To są lepsze cwaniaki nam się wydaje, a w dodatku wiedzą, że ludzi mogą mieć głęboko w du...
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25821
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Monstrualny Talerz pisze:Z perspektywy czasu wydaje się, że celowo wykorzystano ich naiwność i dobrą wolę, byleby przetrzymać wybory prezydenckie, jakoś chwilowo uciszyć burzę, a potem już było im wszystko jedno. To są lepsze cwaniaki nam się wydaje, a w dodatku wiedzą, że ludzi mogą mieć głęboko w du...
Dokładnie.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Wieczór Płytowy Dwójki - o tym wspominał już Maciek, wspaniałe połączenie: Bill Cobham Spectrum + Massive Attack Blue Lines, ależ oni wspaniale omawiają obie płyty plus komentarze słuchaczy, piękne. Wspomniano wiele ciekawostek, ale i to, że w powstanie BL zamieszana była Neneh Cherry, która jak się okazuję jest przybraną córką Dona Cherry - tego nie wiedziałem, a Neneh kojarzyła mi się jako gwiazda popu (hiphopu?) z plakatów do gazety Bravo z dawnych lat - może trzeba to sobie też przypomnieć?

https://www.polskieradio.pl/8/5745/Arty ... -godz-2200
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114 ... #s=BoxOpMT
W jednej z audycji Programu Drugiego Polskiego Radia prowadzący zapowiedzieli, że będą rozdawać słuchaczom płyty z kolekcji Tomasza Beksińskiego, która zgodnie z jego ostatnią wolą została przekazana radiowej Trójce.
CD mnie nie interesują, ewentualnie białe kruki na LP, ale podobno takich nie miał 8)
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25821
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Trochę jeszcze miał...
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Fani mocnych brzmień do radioodbiornika, marsz!
Od 22:00 w radiu 357 premierowa, autorska audycja Łukasza Dunaja Włącz ten hałas. O autorze mógłbym napisać, że od ładnych paru lat tworzy najciekawsze (moim zdaniem) pismo muzyczne w Polsce (fani Lizarda, nie bijcie ;)), ale to właściwie będzie wiedział każdy zainteresowany tematem.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Kiedyś ktoś narzekał, że w Trójce można było głosować tylko na utwory wymienione na zamkniętej liście. No to w tym roku jest inaczej. ;)

2,5 tys. piosenek zgłoszonych do „Polskiego Topu
3 maja Radio 357 wyemituje „Polski Top”, czyli zestawienie najważniejszych piosenek polskich artystów wybranych przez słuchaczy. Plebiscyt ogłoszono w połowie kwietnia, głosować można było tylko na kartkach pocztowych.

Stacja poinformowała, że słuchacze zgłosili ponad 2,5 tys. piosenek, a ich typy liczy 30-osobowy zespół, w tym 17 słuchaczy.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Dziś w 357 Włącz ten hałas i 2 godziny z francuskim metalem. Z Gojirą na czele.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Jeśli ktoś tęsknił za audycjami Hirka Wrony (ja tęskniłem), to można go usłyszeć o tradycyjnej porze (czyli w czwartki o 22:00) tutaj: https://jazzkultura.pl/
Dziś dużo Wondera i Tamla Motown. Nawet Rare Earth zagrał. ;)
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Duch 1532
japońska edycja z bonusami
Posty: 3292
Rejestracja: 18.05.2008, 15:39
Lokalizacja: Breslau, Schmiedefeld

Post autor: Duch 1532 »

Maciek pisze:Dziś dużo Wondera
Mam nadzieję, że tego 8)
„Po co podnosiłem cały ten rwetes — pomyślałem sobie — ten człowiek jest istotą ludzką jak i ja; ma akurat tyle samo powodów, by lękać się mnie, co ja, by lękać się jego. Lepiej spać z trzeźwym kanibalem niż z pijanym chrześcijaninem”.
Awatar użytkownika
szbe
singel kompaktowy
Posty: 412
Rejestracja: 26.01.2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szbe »

Uff bałem się, że ten link to Lemon Tree - Fools Garden :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Duch 1532
japońska edycja z bonusami
Posty: 3292
Rejestracja: 18.05.2008, 15:39
Lokalizacja: Breslau, Schmiedefeld

Post autor: Duch 1532 »

Cóż za potwarz :P
„Po co podnosiłem cały ten rwetes — pomyślałem sobie — ten człowiek jest istotą ludzką jak i ja; ma akurat tyle samo powodów, by lękać się mnie, co ja, by lękać się jego. Lepiej spać z trzeźwym kanibalem niż z pijanym chrześcijaninem”.
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

W dzisiejszym wydaniu „Włącz ten hałas!” będzie grany thrash metal. Nie oczekujcie jednak nagrań Wielkiej Czwórki, Kreatora, Testamentu czy Sepultury. Tylko bohaterowie drugiego, a nawet trzeciego planu lub zapomniane perły gatunku.

Tak więc szykujcie dżinsowe katany, pastujcie białe adidasy i słyszymy się w roku 1986. THRASH TILL DEATH!

Serdecznie zapraszam od 22:00! Łukasz Dunaj
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
ODPOWIEDZ