Przy muzyce o komputerach

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Jedno, czego mogę się czepiać, to niekompatybilność trybu recenzji LB Writer/MS Word. Niestety w tym trybie sprawdzam prace licencjackie oraz mgr i tutaj muszę już służbowy laptop wozić do domu.
Tak czy inaczej - funkcjonalność darmowego LibreOffice kwestionuje zasadność zakupu MS Office do celów domowych. Na domowym kompie mam też Open Office, bo przez jakiś czas zamierzam jeszcze testować oba pakiety i porównywać ich kompatybilność z MS Office2010, który mam w pracy. Na dzień dzisiejszy zdecydowanie wygrywa Libre, ale jeszcze nie wszystko sprawdziłem.
vertical_invader
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

Mam problem, którego za nic nie umiem rozwiązać. Od wczoraj KAŻDA moja przeglądarka ma zablokowany dostęp do google i jego usług. Każda inna strona otwiera się i działa bez problemu, Ktoś? Coś? :(
...tany-tany, dyny-dyny...
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Przy muzyce o komputerach

Post autor: B.J. »

Czasem się dla relaksu przekomarzam z czatem GPT. Dzisiaj zapytałem "o nas". Proste pytania, jasne odpowiedzi.

Co oznacza pojęcie muzyczne dinozaury?

ChatGPT
W kontekście muzycznym, termin "muzyczne dinozaury" odnosi się do artystów lub zespołów muzycznych, które działają lub osiągnęły największą popularność i sukces w przeszłości, często w dawnych dekadach. Są to artyści, którzy zdobyli ogromne uznanie i mieli duży wpływ na muzykę swojej epoki.

Termin ten często odnosi się do wykonawców, którzy byli aktywni w okresie przed ery cyfrowej, gdy dominowały tradycyjne nośniki muzyczne, takie jak płyty winylowe, kasety magnetofonowe i płyty CD. Zespoły rockowe, artystów pop, ikony disco, legendarne zespoły jazzowe czy legendarni wokaliści, którzy osiągnęli wielki sukces w poprzednich dekadach, często są określani jako "muzyczne dinozaury".

Termin ten nie zawsze ma negatywne konotacje. Często odnosi się do artystów, którzy osiągnęli status legendy i mają duże znaczenie kulturowe. Często są to artyści, których muzyka przetrwała przez wiele lat i nadal jest doceniana przez nowe pokolenia. Muzyczne dinozaury są postrzegane jako klasyka, którzy zostawili trwały ślad w historii muzyki.

Jednak niektórzy mogą używać tego terminu z przymrużeniem oka, aby wskazać na to, że dany artysta lub zespół jest nieaktualny i niezdolny do odniesienia sukcesu w nowoczesnym świecie muzycznym. Termin "muzyczne dinozaury" ma zatem zróżnicowane znaczenie i może być używany w różnych kontekstach w zależności od intencji osoby używającej go.


Wymień najważniejszych artystów z tej grupy

ChatGPT
W grupie "muzycznych dinozaurów" można wyróżnić wielu ważnych artystów, którzy mieli ogromny wpływ na muzykę i kulturę swojej epoki. Poniżej przedstawiam kilka przykładów niektórych z tych artystów:

The Beatles - brytyjski zespół rockowy, który jest uznawany za jedną z najważniejszych grup w historii muzyki popularnej. Zrewolucjonizowali brzmienie, pisząc przeboje i eksperymentując z różnymi stylami muzycznymi.

Elvis Presley - ikona rock and rolla, znany jako "Król Rocka". Jego energetyczne występy i charakterystyczny styl wokalny przyczyniły się do rozwoju rockowej muzyki lat 50. i 60.

Michael Jackson - amerykański artysta, który stał się jednym z najbardziej znanych i wpływowych muzyków pop w historii. Jego innowacyjne teledyski, taniec i niezapomniane hity uczyniły go ikoną muzyczną.

Queen - brytyjski zespół rockowy, znany z charakterystycznego wokalu Freddiego Mercury'ego i epickich aranżacji. Ich utwory, takie jak "Bohemian Rhapsody" i "We Will Rock You", stały się klasykami.

Rolling Stones - angielski zespół rockowy, który od lat 60. tworzył muzykę rockową o wyrazistym brzmieniu i energetycznych występach. Ich przeboje, takie jak "Satisfaction" i "Paint It Black", zapisały się w historii rocka.

Bob Dylan - amerykański piosenkarz i autor tekstów, który jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych artystów folkowych. Jego teksty poruszały tematy społeczne i polityczne, a jego muzyka stała się symbolem ruchu protestu lat 60.

David Bowie - brytyjski artysta, który eksperymentował z różnymi stylami muzycznymi i wizerunkami. Jego twórczość wpłynęła na rozwój rocka, popu i awangardowej muzyki.

To tylko kilka przykładów artystów z grupy "muzycznych dinozaurów". Lista jest długa i obejmuje wiele innych wyjątkowych talentów, którzy przyczynili się do kształtowania historii muzyki.


A Zenon Martyniuk?

ChatGPT
Zenon Martyniuk to polski wokalista, lider zespołu muzycznego Akcent, który zdobył popularność w latach 90. i był jednym z czołowych wykonawców muzyki disco polo w Polsce. Muzyka disco polo ma swoje korzenie w latach 80. i 90. w Polsce, a Zenon Martyniuk zespołem Akcent był jednym z jej najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli.

Wraz z zespołem Akcent, Zenon Martyniuk nagrał wiele znanych przebojów, takich jak "Przez Twe oczy zielone", "Życie to są chwile", "W sercu mi graj" i wiele innych. Jego charakterystyczny styl wokalny i energetyczne występy przyciągały rzesze fanów muzyki disco polo.

Zenon Martyniuk i Akcent mieli duży wpływ na rozwój i popularność muzyki disco polo w Polsce. Ich utwory były często obecne na listach przebojów i podbijały polskie stacje radiowe i telewizyjne. Martyniuk stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych wykonawców w tym gatunku muzycznym.

Warto jednak zauważyć, że pojęcie "muzyczne dinozaury" najczęściej odnosi się do artystów i zespołów, które działają lub osiągnęły szczyt popularności przed erą disco polo i mają międzynarodowy zasięg i wpływ. Zenon Martyniuk i Akcent są ważnymi postaciami w kontekście muzyki disco polo, ale nie są powszechnie uznawani za "muzyczne dinozaury" w szerszym kontekście muzycznym.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Przy muzyce o komputerach

Post autor: Białystok »

Ładnie to napisałeś :wink:
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: Przy muzyce o komputerach

Post autor: Monstrualny Talerz »

Miły, uprzejmy, elokwentny i stonowany. Ciekawe jakby głosował? ;)
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Przy muzyce o komputerach

Post autor: B.J. »

User:
Czyli gwarancji bezpieczeństwa ludzkości nie ma?

ChatGPT:
Niestety, nie można dać absolutnej gwarancji bezpieczeństwa w przypadku rozwoju sztucznej inteligencji. Jak przy każdej zaawansowanej technologii, istnieje pewne ryzyko, że mogą wystąpić nieprzewidziane skutki uboczne lub błędy.
Terminator się kłania.
ODPOWIEDZ