PŁYTA DEKADY - LATA 1990-99

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Przyznam się, że nie znam Frizzle Fry. Ale jest na Spotify, więc przy okazji zapoznam się. Jak dla mnie, Primus to trochę taka ciekawostka. Pork Soda jest super, Brown Album już mocno średni - jakoś nie miałem parcia na poznanie reszty dyskografii. Ale debiut już nawet gra teraz - spoko, typowy Primus, jaki pamiętam z Pork Soda :)
vertical_invader
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5744
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

kłapouch pisze:
Białystok pisze:A przecież to było innowatorskie i wyłamujące się schematom granie
W tym rzecz Białystoku co podlega naszej ocenie. Ja akurat najmniejszą uwagę zwracam na to, czy muzyka jest nowatorska i wyłamuje się schematom. Oceniam tylko to, czy dana płyta mi się podoba czy nie. Akurat debiut Primusa uważam za beznadziejny i to jest góra na jedną gwiazdkę. Ale już takie The Claypool Lennon Delirium oceniam dużo, dużo wyżej.
Blisko mi do tej perspektywy. Cóż z nowatorstwa Primusa, skoro za nic nie mogę się przekonać do tego, żeby go słuchać z przyjemnością? Dawałem mu wiele szans, różnym albumom, a wciąż nic nie zaskoczyło - obawiam się, że już nie zaskoczy. Natomiast o The Claypool Lennon Delirium myślę, że bardzo ich wcześniej nie doceniałem: obecnie uwielbiam. To tutaj bas Claypoola jest znakomicie wyeksponowany (np. Captain Lariat czy Little Fishes), kompozycje znacznie ciekawsze, wspaniały psychodeliczny klimat, taki rock bliski 60/70s-owym klasykom, a jednak nowoczesny.
Monstrualny Talerz pisze:Podstawowy klimat lat 90 (teoretycznie mniej więcej moja lista)
Fajny zestaw, na pewno bardzo zbliżony do, hmm, dekadowego mainstreamu :) Aż się zdziwiłem, że mój wpis z listą miał miejsce prawie 5 lat temu. Obecnie trochę bym pozmieniał, jednak nie zrobię teraz aktualizacji, dopiero w przypadku założenia plebiscytu.
kłapouch
epka analogowa
Posty: 956
Rejestracja: 18.10.2010, 20:13

Post autor: kłapouch »

Kilka razy zdarzyło mi się przeglądać Twój profil na RYM Gharveltcie i byłem mile zdziwiony, że zgadzamy się w ocenie tak wielu płyt. Zaś najbardziej zdumiała mnie bliżniacza z moją ocena pewnego zespołu na "R". Tuś mnie Waść zaskoczył :D
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5744
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

O, to miło. Udana niejednoznaczność, bo są dwa zespoły na "R" względem których pozostaję bardzo mocno krytyczny, aczkolwiek jakakolwiek wspólnota poglądów tutaj mnie cieszy :) A przyznaję, że zdarza się to dość rzadko.
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Jechałem sobie na rowerze i przypomniałem sobie o jeszcze jednej kluczowej płycie z lat 90, bez której najntisy nie byłyby najntisami: Spice Girls Spice, tym samym trafia na moja listę.
ODPOWIEDZ