Problemy i sugestie

Sprawy organizacyjne.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Admin
Site Admin
Posty: 450
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: z Forum
Kontakt:

Post autor: Admin »

Nie robiłem niczego z wątkiem '50 lat minęło' podczas awarii ale właśnie poprawiłem tytuł.
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Noo! To to tera piszta i podpowjadajta, edukujta i chwalta...
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Osoby bardziej zabobonne potraktowały odebranie "języków", jako znak z góry, że nadmierne przeciąganie plebiscytów współczesnych kosztem niedokończonego 2003 - 2009 i co gorsza 78 zakończy się ostatecznym gniewem niebios...

Podziękowania za naprawę.
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Monstrualny Talerz pisze:...ostatecznym gniewem niebios...
W 1978 triumfalny pochód zaczyna serial Dallas, więc coś na rzeczy może być :? .
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Ciekawe, czy ktoś naprawił, czy "samosię"... w każdym razie - jestem szczęśliwy z tego powodu, bo pomimo pilnowania się, czasem wcisnąłem prawy alt, po wysłaniu posta pojawiało się okienko z "debug mode" i szukałem potem we wpisie tego jednego polskiego znaku.
vertical_invader
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: gharvelt »

Po unowocześnieniu Forum działa już sprawnie, dlatego przeszedłem do wykonywania modyfikacji, na początek tych niezbędnych. Od soboty poprawiam odnośniki wewnętrzne, tj. linkujące do innych postów czy tematów na FD. Wprowadziłem na razie kilkadziesiąt poprawek - nie liczyłem dokładnie, ale szacuję, że ok. 20-25% całości. Czyli pewnie jeszcze co najmniej kilka dni na to poświęcę, jednak zamierzam wyedytować wszystkie takie linki, żeby każdy z nich był działający. Generalnie idzie mi dobrze, znaczną część poprawiam za pomocą mini-automatu, który sobie napisałem, więc nawet nie muszę sprawdzać, dokąd prowadzą. Niektóre jednak są nieprecyzyjne, tj. prowadzą tylko do wątku, a z kontekstu jednoznacznie wynika, że linkującemu chodziło o jakiś konkretny post z danej dyskusji - wówczas odszukuję ten post i podmieniam link. To rzadsze sytuacje, aczkolwiek też się zdarzają. Kiedy skończę przeprawę z linkami, potwierdzę tutaj zamknięcie akcji.

W następnej kolejności zajmę się zadaniami, które wprawdzie niezbędne nie są, ale mogą się okazać przydatne. Mam na myśli choćby połączenie dwóch tematów poświęconych muzyce elektronicznej. Ostatnio jeden z nich został odkopany i to przypomniało mi, że ta kwestia czekała na upgrade Forum i nowe funkcjonalności, które już są dostępne. Swego czasu rozważania co zrobić z tematami elektronicznymi doprowadziły do ostrego i niepotrzebnego sporu, mam nadzieję, że teraz obędzie się bez kontrowersji i nikomu nie wadzi połączenie wątków.

Później rozważam przenoszenie niektórych postów w miejsca bardziej dla nich odpowiednie. Chodzi m.in. o archiwalne offtopy, ale też o wartościowe posty tematyczne, które utknęły gdzieś w otchłani wątku "Czego teraz słuchacie?". Uważam, że co ciekawsze wpisy mogłyby trafić do tematów poświęconych konkretnym artystom czy gatunkom/obszarom. Oczywiście jeśli zdecyduję się na modyfikacje, dołożę wszelkich starań, żeby nie ucinać dyskusji w połowie i nie pozostawiać jakichkolwiek postów bez odpowiedniego kontekstu. Wygląda na to, że obecnie działania moderacyjne są odwracalne i w razie sprzeciwu będę mógł cofnąć zmiany, aczkolwiek najpierw upewnię się co do tego na małej próbce. Jeśli macie jakieś uwagi względem tych pomysłów, proszę, śmiało wyrażajcie swoje opinie.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: Crazy »

gharvelt pisze: 14.11.2022, 22:48 ale też o wartościowe posty tematyczne, które utknęły gdzieś w otchłani wątku "Czego teraz słuchacie?". Uważam, że co ciekawsze wpisy mogłyby trafić do tematów poświęconych konkretnym artystom czy gatunkom/obszarom.
Zdecydowanie :!:
gharvelt pisze: 14.11.2022, 22:48 znaczną część poprawiam za pomocą mini-automatu, który sobie napisałem, więc nawet nie muszę sprawdzać, dokąd prowadzą.
Nie mam więcej pytań, czapki z głów :D
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: Monstrualny Talerz »

gharvelt pisze: 14.11.2022, 22:48 Jeśli macie jakieś uwagi względem tych pomysłów, proszę, śmiało wyrażajcie swoje opinie.
A czy dałoby się zrobić coś takiego, żeby jakoś uwypuklić (nie wiem kolorem, grubością) aktualne tzn. "będące w czasie odbywania się" tematy plebiscytowe tj na ten moment 1955, 2003 i 2021? Mam wrażenie, że troszkę się to gubi, a jak ktoś wchodzi od czasu do czasu to może zupełnie nie zauważyć, że akurat dany plebiscyt trwa.
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: MirekK »

Czy tylko ja mam problem z polskimi znakami diakrytycznymi? Wpisy, ktore je posiadaja sa odrzucane przez serwer.

[403] Forbidden : Dostęp zabroniony
Zapytanie odrzucone przez serwer. Nie masz dostępu do /forum/posting.php?mode=reply&t=1083 na tym serwerze.

You don't have permission to access /forum/posting.php?mode=reply&t=1083
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14148
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: B.J. »

Pamiętam, że ten problem dotyczył kiedyś długiej pauzy, którą często kopiuje się np. w zestawieniach wykonawca-płyta. Wtedy trzeba ją zastąpić krótką, jak w tym wpisie.
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: MirekK »

Dzięki B.J.-u.
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: gharvelt »

Informuję, że właśnie skończyłem zainicjowaną nieco ponad miesiąc temu akcję poprawiania linków wewnętrznych - nie da się ukryć, że mundial znacznie wydłużył mi to zadanie ;) Dla podsumowania, krótka lista podjętych działań oraz efektów:
- idąc za wskazówką Andrzeja brałem posty z takiego searcha. Nie wszystkie z nich zawierały linki wewnętrzne, część odnośników prowadziła do innych forów, stąd faktyczna liczba zmodyfikowanych postów okazała się mniejsza niż 300, pewnie bliżej 250;
- wszędzie tam, gdzie linki prowadziły do konkretnego posta, nadal do niego prowadzą. Tam, gdzie prowadziły do danego tematu lub strony w temacie, za każdym razem sprawdzałem kontekst i jeśli to było możliwe do ustalenia, zmieniałem na link na prowadzący dokładnie do wskazywanego posta - natomiast jeśli nie dało się takiego punktu ustalić, bądź autor chciał wskazać na cały temat czy dyskusję toczącą się na konkretnych stronach, przerabiałem odwołanie na analogiczne co wcześniej;
- niewielka część linków nadal prowadzi donikąd. Są to posty lub tematy zgłoszone w przeszłości do wykasowania i - jak widać - w przeszłości ktoś z moderacji już te zgłoszenia obsłużył;
- najwięcej linków prowadziło do zasad strzelanek oraz do Regulaminu :D
- zapytanie wyrzuca zarówno posty z linkami jawnymi, jak i z tymi wbudowanymi w BBCode, jednak mam wrażenie graniczące z pewnością, iż nie objęło wszystkich postów zawierających linki. Dlaczego? Tego nie wiem. Przeszukiwanie wszystkich postów jeden po drugim to zadanie niewykonalne, dlatego z mojej strony poprzestaję na tym, co udało mi się zrealizować. Gdyby ktoś trafił na post z odnośnikiem, który powinien prowadzić do innej wypowiedzi na FD, a w rzeczywistości prowadzi donikąd, będę wdzięczny za wskazanie namiarów drogą PW, wówczas wprowadzę poprawkę.

Wykonałem również zapowiedziane połączenie tematów elektronicznych - wszystkie posty z jednego i drugiego wątku znajdują się teraz tutaj, a jako symbol połączenia zmieniłem nazwę na "Elektronika starsza i nowsza".

Oprócz tego pogrzebałem też w panelu administracyjnym i korzystając z nowych możliwości pozmieniałem niektóre ustawienia, mianowicie:
1) zwiększyłem pojemność skrzynki odbiorczej do 500 prywatnych wiadomości (ze 100), a także ustawienie domyślne po zapełnieniu folderu - gdyby to się komuś zdarzyło, nowe wiadomości nie będą już blokowane, tylko z automatu usunięte zostaną te najstarsze;
2) zwiększyłem dopuszczalne rozmiary awatara do max 200x200 pikseli, max waga 0,3 MB (było 150x150 i 0,1 MB);
3) zwiększyłem maksymalną liczbę znaków w poście z 60k do 200k;
4) zmniejszyłem interwał antyspamowy z 15s do 5s - zakładam, że nie ma wśród nas spamerów :) , a czasem przydaje się wysłać szybko kolejne posty;
5) zwiększyłem max długość podpisu z 255 do 500 znaków;
6) domyślna długość pokazywanych postów podczas wyszukiwania - z 300 znaków na wartość 0, czyli całe posty;
7) ustawiłem limit obrazków w postach na 900x1200 pikseli (wysokość x szerokość). Do tej pory nie było limitu w ogóle. Odnośnie tego ustawienia nie mam 100% pewności, że działa poprawnie, więc do przetestowania;
8 ) ustawiłem limit obrazków w podpisach na 100x200 pikseli (wysokość x szerokość). Do tej pory nie było limitu w ogóle.

Mam nadzieję, że te zmiany okażą się przydatne i przynajmniej niektórych ucieszą, a zarazem że niczego nam w funkcjonowaniu Forum nie utrudnią. Gdyby jednak stanowiły jakieś zagrożenie (np. oznaczają, że wykorzystamy zbyt dużo z dostępnego limitu transferu), bardzo proszę o informację od pozostałych administratorów - w każdej chwili mogę je cofnąć.
Monstrualny Talerz pisze: 15.11.2022, 11:49 A czy dałoby się zrobić coś takiego, żeby jakoś uwypuklić (nie wiem kolorem, grubością) aktualne tzn. "będące w czasie odbywania się" tematy plebiscytowe tj na ten moment 1955, 2003 i 2021? Mam wrażenie, że troszkę się to gubi, a jak ktoś wchodzi od czasu do czasu to może zupełnie nie zauważyć, że akurat dany plebiscyt trwa.
Próbowałem szukać możliwości wyróżniania tematów inaczej niż poprzez ich przypinanie/przyklejanie, jednak póki co niczego nie znalazłem. Może istnieją jakieś wtyczki czy rozszerzenia, które by to umożliwiły?
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: esforty »

Widać, że up grade trwa... ja już nie jestem w stanie wykorzystać wszystkich nowinek systemowych, a Forum staje się miejscem ekskluzywnym, już nie tylko, w pomieszczonych treściach i egzotycznych poglądach...
gharvelcie, dziękujemy za Twój wkład... w zasadzie, sugerowanie byś z kasy forumowej, podjął kwotę, pewną, by nabyć sobie, jakiegoś brakującego, Neila Younga, któren w świecie informatycznych geniuszy, zdaje się, cieszy się szacunkiem, jest słuszną i potrzebną sugestią.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: Leptir »

Wielkie podziękowania Gharvelcie za wysiłek, który wkładasz w funkcjonowanie tego forum!
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14148
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: B.J. »

Dokładnie. Serce rośnie. Dzięki :)
ODPOWIEDZ