Przy muzyce o trunkach

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

W temacie limitowanych edycji... przy porządkach świątecznych znalazłem flaszkę, która od kilku lat stała zapomniana. Była to tzw. grappa (czytaj: bimber) zrobiona przez dziadka mojego kolegi. Dostałem ją od tegoż kolegi z -naście lat temu, dokładnie nie pamiętam. Chyba mi niespecjalnie wtedy leżała, bo odstawiłem, a potem w ogóle zgubiłem z horyzontu.

Ale teraz... to taki trunek, że od samego zamoczenia ust już się trochę czerwone policzki robią ;-) Trochę śliwowica-like. Ale dobre to! Zdrówko! :D
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Znakomity kwas chlebowy!

sorry za offtop ;-)
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

Druga połowa września to dobry czas na Winobranie ;) Zachęcony sukcesem poprzedniej produkcji, w tym roku postanowiłem pójść za ciosem i zwiększyć moc przerobową. W ubiegłym tygodniu pojechałem na zrywanie owoców. Udało się ich zebrać zdecydowanie więcej, a ponadto tego lata winogrona wyjątkowo pięknie dojrzały. Wyszło około 20 kg owoców, zaś po przygotowaniu niespełna 18 kg moszczu. Następnie transport do mieszkania w Krakowie i tutaj proporcjonalnie rozdysponowałem na 2 balony, w sumie o pojemności 40 litrów. W ten czwartek wieczorem dolewałem syropu cukrowego, dzięki czemu fermentacja burzliwa wreszcie rozhulała się na dobre. Jeszcze wczoraj trochę niepokoiłem się o zbytni przyrost piany, ale po drobnej interwencji sytuacja się uspokoiła i myślę, że teraz nie ma już ryzyka, że "wystrzeli". Jak ktoś lubi oglądać takie bulgotanie, poniżej zamieszczam krótkie nagrania :)

Fermentacja - przedwczoraj późnym wieczorem
Fermentacja - wczoraj rano
Fermentacja - dziś blisko południa

Obrazek
(zdjęcie można znacznie powiększyć po kliknięciu)

Temperatura w mieszkaniu idealna do produkcji wina, zatem spodziewam się, że w grudniu może zakończyć pracę i gdzieś w okolicach końca roku powinienem zabutelkować.
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Gacek »

Gratulacje, coś pięknego 8)
Kiedyś sam się bawiłem z tym ale ostatnio nie ma czasu a wino spożywam raczej wytrawne więc nie ma za bardzo komu ale pewnie wrócę kiedyś do tego hobby.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Przy muzyce o trunkach

Post autor: Białystok »

Ostatnio jeden starszy facet, który na wszystkim się zna najlepiej oznajmił, że średnio, w przeciwieństwie do kobiet, możemy pić bezkarnie do 20 lat, żeby się nie uzależnić.
Trzeba w końcu ostro się zabrać za polecane tu browary :)
ODPOWIEDZ