LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: alternativepop »

Crazy pisze: 06.11.2022, 21:07 100. All I Want Is You - U2 - dziś to mój ulubiony numer U2,
Nie wiem czy ulubiony, ale mój to jeden z ulubionych U2. Także czasami, mimo tak odmiennych gustów, mamy jakieś punkty styczne :).
Piotr pisze: 06.11.2022, 21:22 U mnie w latach 90' na szczycie widziałbym Nirvanę i jednak Violatora, choć Songs... też pewnie wysoko. W ogóle sporo podobieństw, ale z drugiej strony też paru pozycji nie znam. Zaskakujący wybór płyty Nine inch nails...
Ciekawe, czy w kolejnych dekadach, o ile planujesz takowe zestawienia, też byłaby taka zbieżność poglądów, bo im dalej, tym trudniej pewnie ustalić jakiś "mainstream".
Teraz składam do kupy 00's. Dekadę 10's może też zrobię, bo robiłem roczne podsumowania obejmujące ok 100 płyt (każdego roku), więc jest z czego wybierać. Ale mam wrażenie, że te moje podsumowania 10's to już takie podsumowanie jakie starsze dinozaury robią lat 90. Czyli znajdują się w nich płyty zespołów znanych z młodości a nie nowi wykonawcy. Dlatego w podsumowaniu 10's na pewno w czołówce u mnie będą np. nowe płyty Ultravox czy Dead Can Dance a nie wynalazki, które wtedy się objawiały ;). Jeszcze w dekadzie 00's będę miał trochę nowej muzyki. Umownie nowej, bo czy Interpol lub Editors to tak naprawdę nowa muzyka? Zespoły nowe, ale muzyka nie bardzo.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Białystok »

Crazy pisze: 07.11.2022, 09:41 Białystok, ale te dwa top teny, co wkleiłeś, co to są? Bo rozumiem, że nie Twoje?
(i na pewno nie moje, he he)
Nasze, forumowe, dinozaurowe!
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Białystok »

MirekK pisze: 07.11.2022, 00:43
mahavishnuu pisze: 06.11.2022, 18:25 ELEKTRONIKA 1970-1979

TOP 100

1.Vangelis – Heaven and hell (1975)
2. Kraftwerk – Die mensch-maschine (1978)
3. Tangerine Dream – Stratosfear (1976)
4. Tangerine Dream – Ricochet (1975)
5. Tangerine Dream – Rubycon (1975)
6. Tangerine Dream – Cyclone (1978)
7. Klaus Schulze – Cyborg (1973)
8. Kraftwerk – Radio-Aktivitat (1975)
9. Klaus Schulze – Moondawn (1976)
10. Vangelis – Albedo 0.39 (1976)
Dzięki za tę listę, mahavishnuu. Jakimś wielkim sympatykiem elektroniki nie jestem, wręcz przeciwnie ale.. miło mi zobaczyć na pierwszym miejscu moją ulubioną płytę elektroniczną. Poza tym dodatkowy bonus, mój ulubiony Tangerine Dream na trzecim miejscu, Nie jest źle z moim gustem muzycznym. :wink: "Die mensch-maschine" zamieniłbym miejscami z "Trans Europa Express". "Katharsis" trochę za nisko jak na mój gust, ale w końcu to Twoja lista a nie moja. :D
Jednej z tych płyt w formie CD szczęśliwie się ostatnio nareszcie pozbyłem. :P
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: alternativepop »

Jak już napisałem, od kilkunastu lat robię roczne podsumowania zawierające ok. 100 płyt. W sumie tym też mogę się podzielić. Przykładowo podsumowanie roku 2012 wyglądało u mnie tak:

p.s. Linki do recenzji nie działają niestety :(. Strona jest w trakcie przebudowy.


100 najlepszych płyt 2012 subiektywnie

To był bardzo dobry rok dla muzyki, którą lubię. Po wielu latach przerwy z nowymi płytami powrócili giganci - Ultravox, Dead Can Dance. I dla mnie to był rok stojący pod znakiem tych dwóch wykonawców. Ich nowe płyty gościły w moim odtwarzaczu wielokrotnie i do dzisiaj nie znudziły się. Dlatego też obie pozycje są na czele zestawienia, mimo że w pierwszej dziesiątce są płyty wyżej ocenione. Dlaczego tak się stało? Bo oceny płyt nie zawsze są czymś bezwzględnym. Wiele płyt zyskuje wraz z kolejnym odsłuchem, wiele traci. Po kilku miesiącach pierwotna ocena może się zmienić (na korzyść lub in minus). Tak też stało się w tym przypadku. Zarówno Ultravox jak i Dead Can Dance po pierwszych odsłuchach oceniłem niżej niż zrobiłbym to dzisiaj. Nie chciałem jednak zmieniać pierwotnej oceny, która znalazła się w recenzjach sprzed kilku miesięcy. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie na dwóch pierwszych miejscach podsumowania innych płyt niż Ultravox i Dead Can Dance.

Inne warte podkreślenia powroty to pierwsza od 15 lat płyta gigantów grunge'u Soundgarden oraz powrót Van Halen z Davidem Lee Rothem jako wokalistą i pierwsza od 1984 roku płyta w tym składzie. Godne odnotowania są również albumy zapomnianych gwiazdek lat 80. - australijskiego aktora i wokalisty Ricka Springfielda oraz angielskiej grupy The Fixx. Obie płyty całkiem niezłe. Na scenę wróciła również gwiazdka disco -Sandra, która nagrała longplej z muzyką brzmiącą tak jakby czas stanął w miejscu w roku 1985. Dla tych, którzy lubią muzyczne podróże w czasie rok 2012 był niezwykle udany.

W zestawieniu są płyty z bardzo różnych działek stylistycznych. Nie ograniczam się gatunkowo, słucham bardzo rożnej muzyki, co znalazło swoje odzwierciedlenie w podsumowaniu. Dlatego nie jest to jakieś obiektywne podsumowanie roku w muzyce rozrywkowej, czy alternatywnej, ale mocno subiektywna lista moich ulubionych płyt tegorocznych. Oczywiście starałem się to nieco zobiektywizować, jednak decydującym czynnikiem przy wyborze takich a nie innych pozycji oraz ich ocenie był mój aktualny gust.

1. Ultravox - Brilliant (8/10)

Powrót giganta new romantic. Płyta może nie jest wybitna, ale muzykom udało się oddać ducha epoki sprzed 30 lat. Pierwsza płyta Ultravox w klasycznym zestawieniu od 1984 roku, pierwsza od ostatniej płyty "prawdziwego" Ultravox z 1986 roku i pierwsza od ostatniej płyty wydanej przez Billy Currie pod szyldem Ultravox w 1994 roku. Wydarzenie roku.

recenzja tutaj: http://apop.pl/strona/index.php?option= ... &Itemid=52

2. Dead Can Dance - Anastasis (8.5/10)

Na "Anastasis" nie ma żadnych eksperymentów. Fani DCD dostają dokładnie to, na co czekali. Podniosłe, monumentalne pieśni etniczne podlane mrokiem i osadzone w nowoczesnej elektronice.

Recenzja tutaj: http://apop.pl/strona/index.php?option= ... &Itemid=76

3. Soulsavers (& Dave Gahan) - The Light The Dead See (9/10)

Dla fanów głosu Gahana, dla miłośników Depeche Mode otwartych na inne brzmienia, pozycja obowiązkowa. Piękna i wzruszająca płyta, którą można słuchać po wielokroć.

Recenzja tutaj: http://apop.pl/strona/index.php?option= ... &Itemid=52

4. S.Hogarth & R.Barbieri - Not The Weapon But The Hand (9/10)

Dla fanów nastrojowej muzyki elektronicznej o dużej intensywności emocjonalnej konieczność. Piękna płyta.

Recenzja tutaj: http://apop.pl/strona/index.php?option= ... &Itemid=52

5. John Foxx And The Maths - Evidence (8/10)

John Foxx, pierwszy wokalista Ultravox i jeden z czołowych twórców new romantic, po wieloletnim milczeniu wrócił do tworzenia muzyki w drugiej połowie lat 90. Wraz z Louisem Gordonem nagrywał rzeczy zahaczające brzmieniowo o scenę techno. W drugim nurcie wydawał płyty ambientowe. Byli entuzjaści jego nowej twórczości, ale mnie nie przekonywał ani jeden nurt, ani drugi. Oczekiwałem zintegrowania obu stylistyk i wyraźnego odwołania do klasycznej twórczości Foxxa z lat 80. Na szczęście to nastąpiło. Dwa lata temu powstał projekt John Foxx And The Maths, który w sposób wyraźny nawiązywał do klasycznych dokonań Foxxa. Przy tym muzyka John Foxx And The Maths brzmiała nowocześnie. Na dodatek Foxx okazał się bardzo płodny w ramach tego projektu. W zeszłym roku ukazały się aż dwie płyty pod tym szyldem. Ten rok przynosi kolejny, trzeci album John Foxx And The Maths. Początkowo miała to być epka, ale Foxx miał tyle pomysłów, że postanowił rozbudować ją do pełnej płyty. Dzięki temu cieszymy się kolejnym, niemal klasycznym wydawnictwem Foxxa. Niech nikt jednak nie spodziewa się archaicznego brzmienia. Za pomocą klasycznego instrumentarium udało się stworzyć nowoczesne kompozycje, które duchem i brzmieniem odwołują się do klasycznego synth popu, ale nie tchną stęchlizną. Ciekawostką jest cover Pink Floyd "Have A Cigar". Rzecz jasna jeśli chodzi o brzmienie nie przypomina oryginału. Mimo że nowa płyta Foxxa nie jest muzycznym objawieniem, to jednak jest to pozycja solidna i na wysokim poziomie. Dla fanów klasycznego synth popu, Ultravox i Foxxa pozycja obowiązkowa.

6. Rush - Clockwork Angels (8/10)

Kanadyjskie trio multiinstrumentalistów z Rush od niemal 40 lat udowadnia, że można nagrywać płyty niemal cały czas w tym samym stylu i robić to ciekawie. Od chwili wydania debiutanckiego albumu "Rush" w 1974 roku, Kanadyjczycy podążają po tej samej ścieżce miksu progrocka, ciężkiego grania i elementów bardziej melodyjnych. Wszystko to razem daje specyficzny styl charakterystyczny tylko i wyłącznie dla Rush. Choć wielu progmetalowców powołuje się na wpływy Rush, Kanadyjczycy wyraźnie odcinają się od tej sceny umiejscawiając się w tradycji grania klasycznego rocka. Charakterystyczne elementy muzyki Rush widoczne były od początku, choć styl w pełni wykrystalizował się na płycie "2112" (1976). W latach 80. muzycy zaczęli używać więcej syntezatorów i brzmienie trochę złagodniało. Na początku lat 90. Rush powrócił do bardziej rockowego grania i od tej pory sukcesywnie co kilka lat wydaje kolejne albumy. Czasamu ciut lepsze, czasami ciut słabsze. "Clockwork Angels" jest dziewiętnastym studyjnym albumem w "stylu Rush" wydanym tym razem po pięciu latach przerwy. Ja zaliczyłbym go do kategorii "ciut lepszy". Z pewnością wśród mizerii rynku muzycznego (przy jednoczesnym inflacji "nowej" muzyki), cieszy, że takie mastodonty sceny muzycznej jak Rush wciąż nagrywają i robią to w stylu, który dla młodych często jest niedostępny. Muzyka Rush jest jak drogowskaz, który pokazuje, że dobra muzyka w starym stylu ciągle powstaje. Wystarczy po nią sięgnąć i słuchać.

7. The Mars Volta - Noctourniquet (8/10)

Nie mogłem wcześniej przekonać się do tego zespołu. Niby widziałem, że obiektywnie rzecz biorąc to jest dobra muzyka, ale nie trafiała do mnie. Przełamanie nastąpiło wraz z "Noctourniquet". Przez kilka dni słuchałem jej w zapętleniu. Owszem, nie jest to gigant na miarę klasyków rocka. Nie jest to też nic zniewalająco nowatorskiego. Ale mieszanka alternatywnego rocka, proga i szczypty psychodelii dobrze ze sobą współgra. Większość krytyków uważa, że The Mars Volta odkryła już wszystko, co można było odkryć w muzyce i teraz powiela i miesza schematy znane i ograne w rocku. Z pewnością, ale robi to dobrze a "Noctourniquet" jest tego najlepszym świadectwem.

8. 7JK - Anthems Flesh (9/10)

Czy wy też należycie do tej kategorii ludzi, którzy w chwili największego zdołowania słuchają "Pornography" albo "Closer"? Bo jeśli tak, to "Anthems Flesh" musi wam przypaść do gustu.

recenzja tutaj: http://apop.pl/strona/index.php?option= ... &Itemid=52

9. Cat Power - Sun (8/10)

Świetna najnowsza płyta amerykańskiej wokalistki Chan Marshall. Jest tutaj wszystko czego chcieć od inteligentnego albumu indie. Piosenkowa transowość, melancholia, dekadencka melodyjność. Muzykę podsumowałbym określeniem apokaliptyczny pop. Oszczędny, minimalistyczny styl Cat Power robi wrażenie. A nowa płyta jest zdecydowanie zwyżką formy Amerykanki.

10. The Smashing Pumpkins - Oceania (7.5/10)

To druga płyta Smashing Pumpkins po reaktywacji. Na pierwszej Billy Corgan starał się udowodnić, że drzemie w nim duży potencjał rockmana. "Oceania" jest płytą spokojniejszą, ale i trudniejszą. Całość ma charakter lekko psychodeliczno-progresywny. Oczywiście płyta utrzymana jest w duchu twórczości Smashing Pumpkins. Nowa muzyka wciąga i z każdym kolejnym przesłuchaniem "Oceania" wydaje się ciekawsza. Nie ma tutaj przebojowych numerów, ale za to jest intrygujący klimat. Płyta do wielokrotnego odsłuchu.

11. Pet Shop Boys - Elysium (7/10)
12. Swans - The Seer (7/10)
13. Soundgarden - King Animal (7/10)
14. Led Zeppelin - Celebration Day (7/10)
15. Archive - With Us Until You're Dead (7/10)
16. Anathema - Weather Systems (7/10)
17. Testament - Dark Roots Of Earth (7/10)
18. Mark Knopfler - Privateering (7/10)
19. Madness - Oui, Oui, Si, Si, Ja, Ja, Da, Da (7/10)
20. Morten Harket - Out Of My Hands (7/10)

21. Jack White - Blunderbuss (7/10)
22. Ulver - Childhood's End (7/10)
23. The Cult - Choice of Weapon (7/10)
24. Katatonia - Dead End Kings (7/10)
25. Lacrimosa - Revolution (7/10)
26. Overkill - The Electric Age (7/10)
27. Killing Joke - MMXII (7/10)
28. The Cranberries - Roses (7/10)
29. The Stranglers - Giants (7/10)
30. Peter Hammill - Consequences (7/10)

31. Animal Collective - Centipede Hz (7/10)
32. Gotye - Making Mirrors (7/10)
33. Van Halen - A Different Kind of Truth (7/10)
34. Leonard Cohen - Old Ideas (7/10)
35. Bruce Springsteen - Wrecking Ball (7/10)
36. Mumford & Sons - Babel (7/10)
37. Skunk Anansie - Black Traffic (7/10)
38. The Killers - Battle Born (7/10)
39. The The - Moonbug (7/10)
40. The Fixx - Beautiful Friction (6.5/10)

41. Dinosaur Jr. - I Bet On Sky (6.5/10)
42. Various - Spirit of Talk Talk (6.5/10)
43. Tanita Tikaram - Can't Go Back (6.5/10)
44. Flying Colors - Flying Colors (6.5/10)
45. Deftones - Koi No Yokan (6.5/10)
46. Kiss - Monster (6.5/10)
47. Saga - 20/20 (6.5/10)
48. Muse - The 2nd Law (6.5/10)
49. Lana Del Rey - Born To Die (6.5/10)
50. Bat For Lashes - The Haunted Man (6.5/10)

51. Deacon Blue - The Hipsters (6.5/10)
52. Godspeed You! Black Emperor - Allelujah! Don't Bend! Ascend! (6.5/10)
53. Bob Dylan - Tempest (6/10)
54. Neil Young & Crazy Horse - Psychedelic Pill (6/10)
55. Antimatter - Fear of a Unique Identity (6/10)
56. Heart - Fanatic (6/10)
57. Duran Duran - A Diamond in the Mind: Live 2011 (6/10)
58. Rick Springfield - Songs For The End Of The World (6/10)
59. RPWL - Beyond Man and Time (6/10)
60. In Strict Confidence - Utopia (6/10)

61. Madonna - MDNA (6/10)
62. Paradise Lost - Tragic Idol (6/10)
63. Neurosis - Honor Found In Decay (6/10)
64. Donald Fagen - Sunken Condos (6/10)
65. Europe - Bag of Bones (6/10)
66. Tiamat - The Scarred People (6/10)
67. Luxtorpeda - Robaki (6/10)
68. Bloc Party - Four (6/10)
69. UFO - Seven Deadly (6/10)
70. Hey - Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan (6/10)

71. Ian Anderson - Thick as a Brick 2 (6/10)
72. Paul McCartney - Kisses On The Bottom (6/10)
73. ZZ Top - La Futura (6/10)
74. Of Montreal - Paralytic Stalks (6/10)
75. Marillion - Sounds That Can’t Be Made (6/10)
76. Clan of Xymox - Kindred Spirits (6/10)
77. Marina and the Diamonds - Electra Heart (6/10)
78. Garbage - Not Your Kind of People (6/10)
79. Paweł Kukiz - Siła i honor (6/10)
80. Lao Che - Soundtrack (6/10)

81. Devin Townsend Project - Epicloud (6/10)
82. Jeff Lynne - Long Wave (6/10)
83. Dave Matthews Band - Away From the World (6/10)
84. Steve Hackett - Genesis Revisited (6/10)
85. Ringo Starr - Ringo 2012 (6/10)
86. Mela Koteluk - Spadochron (6/10)
87. Steve Harris - British Lion (6/10)
88. Joe Bonamassa - Driving Towards The Daylight (6/10)
89. Tori Amos - Gold Dust (6/10)
90. Afro Kolektyw - Piosenki po polsku (6/10)

91. The Beach Boys - That's Why God Made The Radio (6/10)
92. Sigur Ros - Valtari (6/10)
93. Men Without Hats - Love In The Age Of War (6/10)
94. Mark Lanegan Band - Blues Funeral (6/10)
95. Sylvan - Sceneries (5.5/10)
96. Air - Le Voyage Dans La Lune (5.5/10)
97. Kaiser Chiefs - Start The Revolution Without Me (5.5/10)
98. Muchy - chcecicospowiedziec (5.5/10)
99. X-Marks the Pedwalk - The Sun, The Cold And My Underwater Fear (5.5/10)
100. Va - Re-Machined A Tribute To Deep Purple's Machine Head (5.5/10)

Andrzej Korasiewicz
18.12.2012
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: MirekK »

Crazy pisze: 07.11.2022, 09:41 Białystok, ale te dwa top teny, co wkleiłeś, co to są? Bo rozumiem, że nie Twoje?
(i na pewno nie moje, he he)
Wyniki końcowe dekady lat 80-tych i 90-tych na FD.
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Crazy »

Rozumiem. Dziwność tej dziesiątki z lat 90. porównać można tylko z dziwnością plebiscytu 1991.

To poszukajmy dziwności w kolejnych moich pozycjach z tychże lat 90. Zaczyna się z grubej rury :mrgreen:

90. Careless Whispers - George Michael - zawsze wierni!

89. The Great Gig In The Sky - Pink FLoyd
88. An gabhar ban - Clannad
- cudowny otwieracz z mojej płyty nr 1 z plebiscytu 1974, a więc tutaj jak widać test lat wygrany!
Za to następny obecnie - choć nadal bardzo mi się podoba - mógłby prędzej znaleźć się gdzieś na 1087 ;-)

87. Agreement - Kitaro & Jon Anderson
86. Strangeland - Clannad
85. Alive - Pearl Jam
84. These Are The Days Of Our Lives - Queen
83. Siiting On The Dock Of The Bay - Otis Redding
82. Doreen - Frank Zappa
- a to ci dziwowisko... nie wiem, czy słyszałem tę piosenkę w XXI wieku ;-)

Teraz będzie wreszcie porządna dawka classic rocka, bez wynalazków ;-) Chociaż pierwsza poniższa pozycja to mocno niedoceniona...

81. I Want You (She's So Heavy) - The Beatles
80. Shaman's Blues - The Doors
79. Summertime - Janis Joplin
78. I'd Love To Change The World - Ten Years After
77. Death On Two Legs - Queen


- to powyższe to jest rdzeń tego, czego słuchałem przez gros mojej tzw. młodości. Powinien być jakiś LedZep, Floyd, Jethro i Hendrix jeszcze, ale to wszak ten sam świat... Dalej na chwilę jest "nowiej", ale zaraz wracamy do sto procent bluesa w bluesie.

76. Suck My Kiss - Red Hot Chilli Peppers
75. New Year's Day - U2
74. Break On Through - The Doors
73. Operator - Alexis Korner & Robert Plant :!:
72. Crawling King Snakes - The Doors
71. When The Levee BReaks - Led Zeppelin

70. Perfect Strangers - Deep Purple
69. Choaigh Me 'Na Rosann - Clannad
68. Whiter Shade Of Pale - Procol Harum
67. Santana
- coś z Caravanserai, ale nie ma tytułu
66. L.A. Woman - The Doors
65. In The Court Of The Crimson King - King Crimson
64. Hey You - Pink Floyd
63. Could Have Lied - Red Hot Chilli Peppers
62. Moonchild - King Crimson
61. Sultans Of Swing - Dire Straits


ci RedHoci może zaskakujący, ale wtedy miałem totaly szał na tę płytę, zresztą nie tylko wtedy... dziś może nie wziąłbym jej w pierwszym secie na bezludną, ale nadal uważam, że pięć gwiazdek to może nawet ciut za mało.

Strasznie długo się to przepisuje, więc dość ;-)
Ostatnio zmieniony 07.11.2022, 23:34 przez Crazy, łącznie zmieniany 2 razy.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: alternativepop »

Całkiem fajna ta lista utworów. "Careless Whispers" to jeden z popowych utworów wszechczasów, wiec bardzo na plus. Ja raczej zawsze koncentrowałem się na albumach, ale w 2013 roku z jakiejś okazji miałem ułożyć moich "10 utworów wszechczasów". I takie coś mi wyszło:

1. Echoes - Pink Floyd ("Meddle", 1971)
2. Atmosphere - Joy Division (sp, 1980)
3. Shake the Disease - Depeche Mode ("Singles 81-85, 1985)
4. The Unforgettable of Fire - U2 ("The Unforgettable of Fire", 1984)
5. Sunday Morning - The Bolshoi ("Friends", 1986)
6. Vienna - Ultravox ("Vienna", 1980)
7. A Forest - The Cure ("Seventeen Seconds", 1980)
8. Bela Lugosi's Dead - Bauhaus (sp, 1979)
9. The Garden - John Foxx ("The Garden", 1981)
10. Fade to Grey - Visage ("Visage", 1980)

a w rozważaniach jeszcze było:

Perfect Strangers - Deep Purple ("Perfect Strangers", 1984)
Decades - Joy Division ("Closer", 1980)
Stairway to Heaven - Led Zeppelin ("IV", 1971)
Blue Monday - New Order
Brothers in Arms - Dire Straits ("Brothers in Arms", 1986)
Mama - Genesis ("Genesis", 1983)
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Freefall »

Crazy pisze: 07.11.2022, 18:58 71. When The Levee BReaks - Pink Floyd
Rzucisz jakiś link? Bo chyba nie znam tej wersji :roll:.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Crazy »

Już poprawiam, spieszyłem się :oops:
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Freefall »

Spoko, zdarza się :wink:
Na pocieszenie taka oto wersja tego utworu:

https://www.youtube.com/watch?v=LH0-WXUFY2k
Awatar użytkownika
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4477
Rejestracja: 09.09.2011, 12:43
Lokalizacja: Opole

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: mahavishnuu »

Rock progresywny - Italia - 1970-1980

TOP 200

Tak to u mnie wyszło po gruntownym przeoraniu tematu. Tym razem nie wklejam trzeciej setki, bo byłaby to raczej antyreklama tego nurtu.


1. Banco Del Mutuo Soccorso - Banco Del Mutuo Soccorso (1972)
2. Premiata Forneria Marconi - Per Un Amico (1972)
3. Area - Caution Radiation Area (1974)
4. Banco Del Mutuo Soccorso - Darwin! (1972)
5. Area - Arbeit Macht Frei (1973)
6. Premiata Forneria Marconi - L`Isola Di Niente (1974)
7. Banco Del Mutuo Soccorso - Io Sono Nato Libero (1973)
8. Area - Crac! (1975)
9. Picchio Dal Pozzo - Picchio Dal Pozzo (1976)
10. Premiata Forneria Marconi - Storia Di Un Minuto (1971)

11. Banco Del Mutuo Soccorso - Come In Un'Ultima Cena (1976)
12. Il Balletto di Bronzo - Ys (1972)
13. Le Orme - Contrappunti (1974)
14. Locanda Delle Fate - Forse Le Lucciole Non Si Amano Piu (1977)
15. Premiata Forneria Marconi - Jet Lag (1977)
16. Maxophone - Maxophone (1975)
17. Area - Maledetti (1976)
18. Alphataurus - Alphataurus (1973)
19. Goblin - Roller (1976)
20. Premiata Forneria Marconi - Photos Of Ghosts (1973)

21. New Trolls Atomic System - Tempi Dispari (1974)
22. Premiata Forneria Marconi - Chocolate Kings (1975)
23. Franco Battiato - Pollution (1972)
24. Le Orme - Felona E Sorona (1973)
25. Celeste – Celeste (Principe Di Un Giorno) (1976)
26. Le Orme - Uomo Di Pezza (1972)
27. Metamorfosi - Inferno (1973)
28. Arti E Mestieri - Tilt (1974)
29. Apoteosi - Apoteosi (1975)
30. Franco Battiato - Fetus (1972)

31. Museo Rosenbach - Zarathustra (1973)
32. Banco - ...di terra (1978)
33. Area - Are(a)zione (1975)
34. Opus Avantra – Opus Avantra - Introspezione (Donella Del Monaco) (1974)
35. New Trolls Atomic System - N.T. Atomic System (1973)
36. Quella Vecchia Locanda - Quella Vecchia Locanda (1972)
37. Pierrot Lunaire - Gudrun (1977)
38. Bella Band - Bella Band (1978)
39. Festa Mobile - Diario Di Viaggio (1973)
40. Arti E Mestieri - Giro Di Valzer Per Domani (1975)

41. Canzoniere Del Lazio – Miradas (1977)
42. Banco Del Mutuo Soccorso - Canto Di Primavera (1979)
43. Picchio Dal Pozzo - Camere Zimmer Rooms (1977-1980, 2001)
44. Franco Leprino - Integrati ... Disintegrati (1977)
45. Biglietto Per L'Inferno - Biglietto Per L'Inferno (1974)
46. Franco Battiato - Sulle Corde Di Aries (1973)
47. Le Orme - In Concerto (1974)
48. Area - 1978 Gli Dei Se Ne Vanno, Gli Arrabbiati Restano! (1978)
49. Picchio Dal Pozzo - Abbiamo Tutti I Suoi Problemi (1980)
50. New Trolls - UT (1972)

51. Le Orme - Collage (1971)
52. I Califfi– Fiore Di Metalo (1973)
53. Murple - Io Sono Murple (1974)
54. Sensations' Fix - Portable Madness (1974)
55. Cherry Five - Cherry Five (1976)
56. New Trolls - Searching For A Land (1972)
57. Reale Accademia Di Musica - Reale Accademia Di Musica (1972)
58. Pierrot Lunaire - Pierrot Lunaire (1974)
59. Franco Falsini - Cold Nose (1975)
60. Madrugada – Incastro (1977)

61. Campo Di Marte - Campo Di Marte (1973)
62. Delirium - Delirium III: Viaggio Negli Arcipelaghi Del Tempo (1974)
63. Luciano Basso - Voci (1976)
64. Le Orme - Florian (1979)
65. Stormy Six - L'Apprendista (1977)
66. Goblin - Suspiria (1977)
67. The Trip - Caronte (1971)
68. Alan Sorrenti – Aria (1972)
69. Delirium - Lo Scemo E Il Villaggio (1972)
70. Libra - Schock (Transfert-Suspence-Hypnos) (1977)

71. Madrugada – Madrugada (1974)
72. Nuova Idea - Clowns (1973)
73. Mauro Pagani - Mauro Pagani (1978)
74. Raccomandata Ricevuta Ritorno - Per... Un Mondo Di Cristallo (1972)
75. Samadhi – Samadhi (1974)
76. Osanna - Palepoli (1973)
77. Corte Dei Miracoli - Corte Dei Miracoli (1976)
78. Delirium - Dolce Acqua (1971)
79. Franco Battiato - Clic (1974)
80. Acqua Fragile - Mass Media Stars (1974)

81. Goblin - Profondo Rosso (1975)
82. Banco Del Mutuo Soccorso - Garofano Rosso (1976)
83. I Giganti - Terra In Bocca (1971)
84. Venegoni & Co - Rumore Rosso (1977)
85. Latte E Miele - Papillon (1973)
86. Sensations' Fix - Fragments Of Light (1974)
87. Nuova Idea – Mr. E. Jones (1972)
88. Osanna - Milano Calibro 9 (1972)
89. The Trip - Time Of Change (1973)
90. Opus Avantra - Lord Cromwell Plays Suite For Seven Vices (1975)

91. The Trip - Atlantide (1972)
92. L’ Uovo Di Colombo– L’Uovo Di Colombo (1973)
93. Saint Just - Saint Just (1973)
94. Quella Vecchia Locanda - Il Tempo Della Gioia (1974)
95. Le Orme - Smogmagica (1975)
96. Eneide - Uomini Umili Popoli Liberi (1973)
97. Rustichelli E Bordini - Opera Prima (1973)
98. Jumbo - Vietato Ai Minori Di 18 Anni? (1973)
99. La Bottega dell'Arte - La Bottega dell'Arte (1975)
100. Pangea – Invasori (1976)

101. Planetarium - Infinity (1971)
102. Stormy Six - Cliché (1976)
103. Le Orme - Verita Nascoste (1976)
104. Etna - Etna (1975)
105. Alusa Fallax - Intorno Alla Mia Cattiva Educazione (1974)
106. Procession - Frontiera (1972)
107. Pholas Dactylus - Concerto Delle Menti (1973)
108. Arturo Stalteri - André Sulla Luna (1979)
109. Baffo Banfi - Galaxy My Dear (1978)
110. Canzoniere del Lazio - Spirito Bono (1976)

111. Formula 3 - Sognando E Risognando (1972)
112. Bauhaus - Stairway To Escher (1974, 2003)
113. Blocco Mentale - Poa (1973)
114. Cervello - Melos (1973)
115. Claudio Rocchi - Volo Magico N. 1 (1971)
116. Errata Corrige - Siegfried Il Drago E Altre Stovire (1976)
117. Claudio Rocchi - La Norma del Cielo - Volo Magico N. 2 (1972)
118. Demetrio Stratos – Metrodora (1976)
119. Ping Pong – Ping Pong (1973)
120. Cinncinnato - Cinncinnato (1974)

121. Osage Tribe – Arrow Head (1972)
122. Il Consorzio Acqua Potabile - Sala Borsa Live '77 (1993)
123. Sensations' Fix - Flying Tapes (1978)
124. Zauber – Zauber (1978)
125. Il Sistema - Il Viaggio Senza Andata (1970-1971, 1992)
126. Il Paese del Balocchi - Il Paese Del Balocchi (1972)
127. Procession - Fiaba (1974)
128. Garybaldi - Astrolabio (1973)
129. Il Volo - Il Volo (1974)
130. J.E.T. - Fede Speranza Carita (1972)

131. I Dik Dik - Suite Per Una Donna Assolutamente Relativa (1972)
132. Bambibanda E Melodie - Bambibanda E Melodie (1974)
133. Latte E Miele - Aquile e Scoiattoli (1976)
134. Living Life - Let: From Experience To Experience (1975)
135. New Trolls - Concerto Grosso Per 1 (1971)
136. Citta Frontale - El Tor (1975)
137. Riccardo Zappa - Celestion (1977)
138. Saint Just – La Casa Del Lago (1974)
139. Sangiuliano - Take Off (1978)
140. Il Rovescio della Medaglia - Contaminazione (1973)

141. Il Volo - Essere O Non Essere? (1975)
142. Angelo Branduardi - La pulce D'acqua (1977)
143. Equipe 84 – Sacrificio (1974)
144. Latte E Miele - Passio Secundum Mattheum (1972)
145. Demetrio Stratos - Cantare La Voce (1978)
146. Analogy – Analogy (1972)
147. Carnascialia - Carnascialia (1979)
148. Salis - Dopo Il Buio La Luce (1979)
149. Stormy Six - Un Biglietto Del Tram (1975)
150. Venegoni & Co - Sarabanda (1979)

151. Juri Camisasca - La Finestra Dentro (1974)
152. Maurizio Fabrizio - Movimenti Nel Cielo (1978)
153. Ibis - Sun Supreme (1974)
154. Osanna - L'Uomo (1971)
155. Formula 3 - La Grande Casa (1973)
156. Osanna - Landscape Of Life (1974)
157. Area - Event '76 (1976)
158. Gramigna - Gran Disordine Sotto Il Cielo (1977)
159. Il Rovescio Della Medaglia - La Bibbia (1971)
160. Roberto Picchi - Raggi Di Sole (1977)

161. Semiramis - Dedicato A Frazz (1973)
162. Sensations' Fix - Finest Finger (1976)
163. Acqua Fragile - Aqua Fragile (1973)
164. Franco Battiato - L'era Del Cinghiale Bianco (1979)
165. Garybaldi - Nuda (1972)
166. Libra – Libra (Musica e Parole) (1975)
167. Circus 2000 - An Escape From A Box (1972)
168. Triade - 1998: La Storia di Sabazio (1973)
169. Canzoniere del Lazio - Lassa Sta' La Me Creatura (1974)
170. Rocky’s Filj - Storie Di Uomini E Non (1973)

171. Canzoniere Del Lazio – Morra 1978 (1978)
172. De De Lind - Io Non So Da Dove Vengo E Non So Dove Mai
173. Alan Sorrenti - Come Un Vecchio Incensiere All'alba Di Un Villaggio Deserto (1973)
174. Showmen - Showmen 2 (1972)
175. Riccardo Zappa – Chatka (1978)
176. Genfuoco - Dentro l'Invisible (1979)
177. Goblin - Il Fantastico Viaggio Del Bagarozzo Mark (1978)
178. Jacula - Tardo Pede In Magiam Versus (1972)
179. Angelo Branduardi – La Luna (1975)
180. Elektriktus - Electronic Mind Waves (1976)

181. Ibis - Canti D'innocenza, Canti D'esperienza (1973)
182. Aktuala - La Terra (1974)
183. La Seconda Genesi - Tutto Deve Finire (1972)
184. Hero - Hero (1974)
185. Maad - Maad (1976)
186. Alan Sorrenti – Alan Sorrenti (1974)
187. Angelo Branduardi - Alla Fiera Dell'est (1976)
188. E.A.Poe - Generazioni (1975)
189. Ping Pong – About Time (1971)
190. Baffo Banfi - Ma, Dolce Vita (1979)

191. The Underground Set – War In The Night Before (1971)
192. Living Life – Mysterious Dream (1981)
193. Metamorfosi - E Fu Il Sesto Giorno (1972)
194. Francesco Buccheri – Journey (1979)
195. Panna Freda – Uno (1971)
196. Gli Alluminogeni - Scolopendra (1972)
197. Odissea – Odissea (1973)
198. Sensations' Fix - Boxes Paradise (1977)
199. Buon Vecchio Charlie - Buon Vecchio Charlie (1972)
200. Pepe Maina – En Sof (1976)
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: MirekK »

W takim razie i ja bedę musiał wrzucić swoją listę ulubionych makaronów. Tak obiektywnie patrząc na Twoją listę mahavishnuu, stówka by wystarczyła. 😉
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: alternativepop »

to ja jeszcze z listą 100 płyt 2015 roku.

Podsumowanie muzyczne 2015 roku

Podsumowanie to tradycyjnie wypadkowa moich gustów muzycznych nieco zobiektywizowana, ale nie jest to obiektywny przegląd płyt wydanych w 2015 roku. Ponieważ te gusta obejmują wiele różnych stylistyk muzycznych, to i płyty w poniższym zestawieniu są przedstawicielem różnych stylistyk. Siłą rzeczy z pewnością nie dotarłem do wielu albumów, które być może okazałyby się ciekawsze od niektórych spośród poniższego zestawienia...

1. Steven Wilson - Hand. Cannot. Erase. (9/10)

"Hand. Cannot. Erase." to wyjątkowa pozycja w dyskografii Wilsona. Chyba właśnie na niej rozwinął najpełniej swój indywidualny styl, niezależny od tego, co tworzył pod szyldem Porcupine Tree. Jednocześnie odnajdziemy tutaj elementy wszystkich stylistyk i poszukiwań Wilsona. Zarówno tych wyartykułowanych pod szyldem Blackfield, wcześniejszych solowych płyt jak i Porcupine Tree. Mamy więc tutaj popowe piosenki ("Hand. Cannot. Erase"), utwory ocierające się o trip hop ("Perfect Life") a także rozbudowane, neoprogresywne kompozycje z elementami wręcz metalowymi ("Ancestral"). Wszystkie te odmienności łączą się w jeden styl i tworzą spójną całośc.

2. Rimbaud (Budzyński Trzaska Jacaszek) - Rimbaud (8.5/10)

Jedna z najbardziej zaskakujących pozycji w muzyce 2015 r. Tomasz Budzyński, lider punkowej Armii, Mikołaj Trzaska, saksofonista, współlider zespołów z kręgu muzyki jazzowej i Jacaszek - twórca eksperymentalnej muzyki elektroakustycznej postanowili połączyć siły i stworzyć nową jakość. Efekt jest niesamowity. Potężny wokal Budzyńskiego na tle dominujących elektroakustycznych podkładów poprzetykanych noisowym saksofonem Trzaski tworzą spójną całość i wprawiają w stan duchowej ekstazy.

3. David Gilmour - Rattle That Lock (7.5/10)

Nowa płyta Gilmoura wzbudziła sporo krytycznych komentarzy. I rzeczywiście, mimo obecności charakterystycznych dla lidera Pink Floyd klimatów, zawiera kilka zaskakujących kompozycji jak np. barowy, jazzujący "The Girl In The Yellow Dress", co powoduje, że "Rattle That Lock " sprawia wrażenie płyty niespójnej. Z drugiej strony zarzuca się Gilmourowi, że w innych kompozycjach powiela ciągle te schemty. Wszystko to prawda, ale prawdą jest też to, że dzięki temu na płycie otrzymamy zarówno to, czego wszyscy od Gilmoura oczekujemy jak i pewien efekt zaskoczenia. Z pewnością album skierowany jest do fanów Pink Floyd i Gilmoura, bo mimo wszystko nie ma tutaj niczego odkrywczego. Dzięki elementowi zaskoczenia do płyty chce się jednak wracać a to, co u Gilmoura spodziewane, nie schodzi poniżej właściwego dla Gilmoura poziomu.

4. Duran Duran - Paper Gods (7/10)

"Paper Gods" nie odniosło sukcesu komercyjnego. Zostało też poddane zmasowanej krytyce przez dziennikarzy muzycznych. O dziwo nowa płyta Duran Duran nie podoba się też niektórym fanom DD. Zupełnie nie rozumiem dlaczego. Fakt wykorzystania możliwości współczesnych producentów nie sprawił przecież, że w muzyce nie słychać charakterystycznych dla Duran Duran elementów. "Paper Gods" jest według mnie dobrym połączeniem tradycji muzycznej DD i współczesnych osiągnięć produkcji muzycznej. Rzeczywiście jest tutaj sporo tanecznych rytmów, ale przecież Duran Duran nigdy nie stronili od takiej twórczości. Moim zdaniem utwory na "Paper Gods" dobrze wpisują się w klimat Duran Duran a sama płyta zasługuje na uwagę.

5. Dave Gahan & Soulsavers - Angels & Ghosts (7/10)

Kontynuacja pomysłu z 2012 roku. Współpraca Gahana z Soulsavers okazała się na tyle udana, że w 2015 roku ukazała się kolejna płyta pt. "Angels & Ghosts". Jak to z kontyuacjami bywa, moim zdaniem jest słabsza niż "The Light The Dead See", ale mimo wszystko na tyle dobra, że zasługuje na wyróżnienie. Podobnie jak z poprzednią płytą i na najnowszej im dłużej z nią obcujemy, tym bardziej wciąga i zyskuje z każdym następnym odsłuchem. Brakuje jednak czynnika zaskoczenia, który występował wcześniej. Siłą rzeczy mamy do czynienia z powtórką a to sprawia zawsze trudność z wykreowaniem czegoś świeżego. I tak jest w tym przypadku. Płyta dobra, ale nie wyjątkowa.

6. Armia - Toń (7/10)

Powrót Budzyńskiego i spółki do starego dobrego brzmienia Armii. Choć jak wynika z wypowiedzi lidera zespołu, Budzyński niczego takiego nie planował, to jednak trochę "niechcący" się mu to udało, ku zadowoleniu starych fanów. Nie jest to oczywiście poziom "Legendy". Moc muzyki jest już siłą rzeczy mniejsza niż przed 25 laty, ale mimo wszystko na płycie "Toń" mamy zarówno pewne oznaki baśniowego klimatu, który zawsze powodował wyjątkowść grupy, jak i moc neopunkowej energii.


7. New Order- Music Complete (7/10)

Pierwsza pełnoprawna płyta nagrana bez Petera Hooka. I wstydu New Order nie przynosi. Zaczyna ją utwór "Restless", który brzmieniowo nawiązuje do płyt New Order z lat 00's. Kolejne nagrania przynoszą jednak cofnięcie w czasie do epoki "Blue Monday", bo jest znacznie bardziej elektronicznie i tanecznie. "Singularity" można spokojnie postawić obok "True Faith" albo wspomnianego "Blue Monday". Dalej jest podobnie. Bardzo taneczny "Plastic" i kolejne utrzymane w tym samym duchu kompozycje. Dopiero, gdy docieramy do utworu nr 7 "Academic", robi się znowu bardziej rockowo i w klimacie "Get Ready". Do końca albumu obie tonacje mieszają się. "Music Complete" nie jest może muzyką kompletną, ale jest to bardzo przyzwoita pozycja, która zadowoli fanów talentu muzyków New Order. Choć basu Petera Hooke'a trochę brakuje.

8. The Dead Weather - Dodge & Burn (7/10)

Trzecia płyta w dyskografii indie rockowej supergrupy nie przynosi żadnego zaskoczenia. Nadal słyszymy wokal Alison Mosshart (The Kills), pobrzmiewa gitara Jacka White'a, mimo że w tym projekcie jest głównie perkusistą oraz dominującą gitarę Deana Fertita (Queens of the Stone Age). Nadal mamy chropawe brzmienie i dużo neobluesowego grania wprzęgniętgo w połamane kompozycje The Dead Weather. Poziom z poprzednich płyt utrzymany.


9. Killing Joke - Pylon (7/10)

Jaz Coleman kontynuuje ocierającą się o rock industrialny sytlistykę Killing Joke. I trzeba przyznać, że wychodzi mu to całkiem dobrze. Znowu otrzymujemy mocne, rockowe brzmienie klimatycznie nawiązujące do Nine Inch Nails czy ostatnich dokonań Gary'ego Numana. Na pewno nie mamy tutaj do czynienia z powrotem do nowej fali, ale z konsekwentnym eksploatowaniem stylistyki znanej z ostatnich płyt Killing Joke. I mimo płynięcia cały czas w tym samym nurcie brzmieniowym, Colemna utrzymuje stały i równy poziom, nie zwalniając tempa zarówno jeśli chodzi o jakosć kompozycji, jak i częstotliwość nagrywania kolejnych albumów.

10. Gang of Four - What Happens Next (7.5/10)

Dla mnie jedno z większych zaskoczeń minionego roku. Gang of Four to jeden z klasycznych postpunkowych zespołów, który jednak w Polsce nigdy nie zyskał większego uznania. Sam też nigdy nie ceniłem szczególnie Brytyjczyków. Grupa w 1983 roku zakończyła działalność. Pod koniec lat 80. wznowiła ją, by tułać się na marginesie show-biznesu przez pewien okres w latach 90. Następnie zespół zyskał na popularności dzięki nowym, inspirującym się nim artystom: The Futureheads, Bloc Party czy Franz Ferdinand. Grupa w 2004 roku wznowiła działalność, aczkolwiek z oryginalnego składu ostał się jedynie gitarzysta Andy Gill. Pozostali muzycy to nowy zaciąg. "What Happens Next" to druga płyta z premierowym materiałem wydana po reaktywacji w 2004 roku. Znajdziemy tutaj muzykę zagrną z pazurem, dynamizmem a jednocześnie z naleciałościami klasycznego postpunku. W istocie "What Happens Next' ma więcej wspólnego z dokonaniami epigonów Gang of Four niż z samym klasycznym Gang of Four. Mimo wszystko słucha się tej muzyki bardzo dobrze.


11. Anekdoten - Until All The Ghosts Are Gone (7/10)
12. Visage - Demons To Diamonds (6.5/10)
13. Lacrimosa - Hoffnung (6.5/10)
14. Haujobb - Blendwerk (6.5/10)
15. Muse - Drones (6.5/10)
16. Gazpacho - Molok (6.5/10)
17. A-Ha - Cast in Steel (6.5/10)
18. Mercury Rev - The Light in You (6.5/10)
19. Camouflage - Greyscale (6.5/10)
20. Hurts - Surrender (6.5/10)

21. Wire - Wire (6.5/10)
22. Foals - What Went Down (6.5/10)
23. Editors - In Dream (6.5/10)
24. IAMX - Metanoia (6.5/10)
25. Florence + The Machine - How Big How Blue How Beautiful (6.5/10)
26. Riverside - Love, Fear and the Time Machine (6.5/10)
27. Toto - Toto XIV (6.5/10)
28. Marc Almond - The Velvet Trail (6.5/10)
29. Jean-Michel Jarre - Electronica 1: The Time Machine (6.5/10)
30. Alabama Shakes - Sound & Color (6.5/10)

31. Blancmange - Semi Detached (6.5/10)
32. Archive - Restriction (6.5/10)
33. Martin L. Gore - MG (6/10)
34. Faith No More - Sol Invictus (6/10)
35. Iron Maiden - The Book of Souls (6/10)
36. Bjork - Vulnicura (6/10)
37. Midge Ure - Breathe Again Live And Extended (6/10)
38. Steve Hackett - Wolflight (6/10)
39. Róisín Murphy - Hairless Toys (6/10)
40. Sylvan - Home (6/10)

41. Adele - 25 (6/10)
42. Blur - The Magic Whip (6/10)
43. Wilco - Star Wars (6/10)
44. The Fall - Sub-Lingual Tablet (6/10)
45. Chris Cornell - Higher Truth (6/10)
46. The Charlatans - Modern Nature (6/10)
47. Diary of Dreams - Grau im Licht (6/10)
48. Enya - Dark Sky Island (6/10)
49. China Crisis – Autumn In The Neighbourhood (6/10)
50. Simply Red - Big Love (6/10)

51. Jeff Lynne's ELO — Alone In The Universe (6/10)
52. Mark Knopfler - Tracker (6/10)
53. Die Krupps - V - Metal Machine Music (6/10)
54. Ben Browning – Turns (6/10)
55. Howard Jones - Engage (6/10)
56. Hocico - Ofensor (6/10)
57. The Dumplings - Sea You Later (6/10)
58. Shriekback - Without Real String Or Fish (6/10)
59. Jimmy Somerville - Homage (6/10)
60. Monster Magnet - Cobras and Fire (The Mastermind Redux) (6/10)

61. The Prodigy - The Day Is My Enemy (6/10)
62. Tame Impala - Currents (6/10)
63. Noel Gallagher's High Flying Birds - Chasing Yesterday (6/10)
64. Dawid Podsiadlo - Annoyance And Disappointment (6/10)
65. Modest Mouse - Strangers to Ourselves (6/10)
66. Jimi Tenor & UMO - Mysterium Magnum (6/10)
67. Of Monsters and Men - Beneath The Skin (6/10)
68. Colin Hay (Men At Work) – Next Year People (6/10)
69. Madonna - Rebel Heart (6/10)
70. Stereophonics - Keep The Village Alive (6/10)

71. The Blow Monkeys - If Not Now, When? (6/10)
72. The Black Dog – Neither/Neither (6/10)
73. Arena - The Unquiet Sky (6/10)
74. British Sea Power - Sea Of Brass (6/10)
75. Lana Del Rey - Honeymoon (6/10)
76. Of Montreal - Aureate Gloom (6/10)
77. VNV Nation - Resonance (6/10)
78. Mumford & Sons - Wilder Mind (6/10)
79. Neuroticfish - A sign of life (6/10)
80. Frank the Baptist - As the camp burns (6/10)

81. Eagles of Death Metal - Zipper Down (6/10)
82. Saxon - Battering Ram (6/10)
83. Europe - War of Kings (6/10)
84. Bryan Adams - Get Up (6/10)
85. Don Henley - Cass County (6/10)
86. Black Star Riders - The Killer Instinct (6/10)
87. 2TM2,3 - Źródło (6/10)
88. Rod Stewart - Another Country (6/10)
89. Public Image Ltd - What The World Needs Now... (6/10)
90. Beborn Beton - A Worthy Compensation (6/10)

91. The Vaccines - English Graffiti (5.5/10)
92. Nena - Oldschool (5.5/10)
93. Marina and the Diamonds - Froot (5.5/10)
94. UFO - A Conspiracy Of Stars (5.5/10)
95. Helloween - My God-Given Right (5.5/10)
96. Paradise Lost - The Plague Within (5.5/10)
97. The Waterboys - Modern blues (5.5/10)
98. Sufjan Stevens - Carrie & Lowell (5.5/10)
99. Giorgio Moroder - Deja  vu (5.5/10)
100. The Chemical Brothers - Born in the Echoes (5.5/10)

Andrzej Korasiewicz
16.01.2016 r.
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: MirekK »

Lista ulubionych z Włoch w przygotowaniach, a na razie wrzucę moja wypoconą listę Top 100 lat 80-tych.

Dekadę lat 80-tych przeżyłem, przemieszkałem jeszcze w Polsce, no nie licząc paru zagranicznych wyjazdów zarobkowych, które były bardzo owocne jeśli chodzi o zakupy winylowe.
Przynamniej 40-45 płyt z poniższej listy miałem na winylu jeszcze w latach 80-tych, kupionych albo za granicą albo na giełdzie płytowej w klubie studenckim "Hybrydy". W stosunku do lat 70-tych, w latach 80-tych dostęp do muzyki był dużo łatwiejszy. Nie kończyło sie na "Trojce" PR. Były giełdy, wyjazdy, kilka ciekawych ramówek w radiu, no i znajomości. "Hybrydy" były tym miejscem gdzie można było spotkać bardzo ciekawych ludzi, z podobnym gustem muzycznym, pogodać o muzyce, o ciekawszym nowych odkryciach muzycznych czy audycjach radiowych, przesłuchanych w ostatnim tygodniu/miesiącu.
Poniższa lista to przekrój tego czego słuchałem w latach 80-ych: nowa fala, post-punk, rock eksperymentalny, rock progresywny, Rock In Opposition. Wymienię 3 osoby poznane w Hybrydach, które pomogły mi w moich poszukiwaniach muzycznych: Tomek Beksiński, Henryk Palczewski i syn znanego dziennikarza/podróżnika//filmowca, od którego m.in kupiłem moje pierwsze płyty VdGG, Gentle Giant.

1. Camberwell Now - The Ghost Trade (1986)
2. This Heat - Deceit (1981)
3. Residents - Mark of the Mole (1981)
4. Kultivator - Barndomens Stigar (1981)
5. Tuxedomoon - Desire (1981)
6. Joy Division - Closer (1980)
7. Rush - Permanent Waves (1980)
8. News From Babel - Letters Home ((1986))
9. Abus Dangereux - Le Quatrieme Mouvement (1980)
10. SBB - Memento z Banalnym Tryptykiem (1980)

11-100 (alfabetycznie)
Ain Soph - A Story of Mysterious Forest (1980)
Art Ensemble of Chicago, The - Full Force (1980)
Art Zoyd - Generation Sans Futur (1980)
Bacamarte - Depois Do Fim (1983)
Bauhaus - In The Flat Field (1980)
Bauhaus - Burning From The Inside (1983)
Bi Kyo Ran - Bi Kyo Ran (1982)
Bush, Kate - Hounds Of Love (1985)
Cocteau Twins - Treasure (1984)
Cocteau Twins - Blue Bell Knoll (1988)
Congreso - Pajaros De Arcila - (1984)
Cure, The - Faith (1981)
Cure, The - Seventeen Seconds (1980)
Dead Can Dance - Within the Realm of a Dying Sun (1987)
Debile Menthol - Emile au Jardin Patrologique (1982)
Depeche Mode - Some Great Reward (1984)
Dome - Dome (1980)
Dome - 2 (1980)
Dün - Eros (1981)
Eloy - Colours (1980)
Eskaton - 4 Visions (1980)
Etron Fou Leloublan - Les Poumons Gonfles (1982)
Etron Fou Leloublan - Les Sillons de la Terre (1983)
Firyuza - Firyuza (1980)
Flairck - Circus (1981)
Flairck - Gevecht Met de Engel (1980)
Frith, Fred - Speechless (1981)
Gabriel, Peter - So (1986)
Gang of Four - Solid Gold (1981)
Gwendal - Gwendal (aka Locomo) (1983)
Hands - Hands (1980)
Hayward, Charles - Survive The Gesture (1987)
However - Calling (1985)
However - Sudden Dusk (1981)
Iconoclasta - Reminiscencias (1985)
Iman Califato Independiente - Camino del Aguila (1980)
In Spe - In Spe (1983)
Iskander - Boheme (1982)
J.Lachen (Lach'n Jonsson) - Music for the Dying Forest (1985)
Jesus and Mary Chain - Psychocandy (1985)
Julverne - A Neuf (1980)
Kennedy - Twinkling NASA (1986)
Kenso - II (1982)
Kenso - Kenso (aka III) (1985)
King Crimson - Discipline (1981)
Lach'n Jonsson - Songs from Cities Of Decay (1989)
Lethe - Lethe (1981)
Maanam - Maanam (1981)
Marillion - Misplaced Childhood (1985)
Mecano - Autoportrait (1983)
Minimal Compact - Deadly Weapons (1984)
Minimal Compact - Raging Souls (1985)
Miriodor - Rencontres (1986)
Momes, The - Spiralling (1989)
Mr. Sirius - Barren Dream (1986)
Muffins, The - 185 (1981)
Nazca - Estacion De Sombra (1986)
New Order - Movement (1981)
News From Babel - Sirens and Silences / Work Resumed on the Tower (1984)
Officer! - Ossification (1984)
Pablo El Enterrador - Pablo El Enterrador (1983)
Pere Ubu - Song Of The Bailing Man (1981)
Picchio Dal Pozzo - Abbiamo Tutti I Suoi Problemi (1980)
Prat, Jean-Paul - Masal (1982)
Present - Triskaidekaphobie (1980)
R.E.M. - Document (1987)
Raincoats, The - Odyshape (1981)
Republika - Nowe Sytuacje (1983)
Residents - The Tunes of Two Cities (1982)
Rush - Moving Pictures (1981)
Solaris - Marsbeli Kronikak (1984)
Sonic Youth - Daydream Nation (1988)
Stormy Six - Al Volo (1982)
Swans - Children of God (1987)
Tako - U Vreci za Spavanje (1980)
Talk Talk - Spirit of Eden (1988)
Tone Dogs - Ankety Low Day (1989)
Tuxedomoon - Ship of Fools (1986)
U2 - The Joshua Tree (1987)
Ultravox - Vienna (1980)
Uludag - Mau Mau (1988)
Univers Zero - Ceux Du Dehors (1981)
Unrest, Work And Play - Informs (1984)
Ur Kaos - Ur Kaos (1987)
Von Zamla - Zamlaranamma (1982)
Work, The - Rubber Cage (1989)
Work, The - Slow Crimes (1982)
Wurtemberg - Rock Fantasia Opus 9 (1980)
Zamla Mammaz Manna - Familjesprickor (1980)
Zut Un Feu Rouge - Who's Afreud (1985)
Ostatnio zmieniony 27.11.2022, 21:17 przez MirekK, łącznie zmieniany 1 raz.
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: alternativepop »

MirekK pisze: 11.11.2022, 20:11 Poniższa lista to przekrój tego czego słuchałem w latach 80-ych: nowa fala, post-punk, rock eksperymentalny, rock progresywny, Rock In Opposition. Wymienię 3 osoby poznane w Hybrydach, które pomogły mi w moich poszukiwaniach muzycznych: Tomek Beksiński, Henryk Palczewski i syn znanego dziennikarza/podróżnika//filmowca, od którego m.in kupiłem moje pierwsze płyty VdGG, Gentle Giant.
Bardzo fajna lista. W zakresie gatunków mnie interesujących w znacznej części pokrywające się z moimi gustami. Natomiast w zakresie tych wszystkich progów i eksperymentali awangardujących to dla mnie nieco terra incognita. Będę musiał się podszkolić :).

A jeśli chodzi o Henryka Palczewskiego to przyznam, że mnie trochę ominął klimat rzeczy, które lansował. Co ciekawe, on cały czas jest aktywny i ma nawet swój kanał na youtube: https://www.youtube.com/channel/UC7gy3X ... ljA/videos gdzie udostępnia swoje audycje "Muzyka Ucha Trzeciego".
ODPOWIEDZ