Czego teraz słuchacie?

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Monstrualny Talerz »

Oto doskonały przykład połączenia sound & vision - i to jest kawał świetnego rocka współczesnego, jestem zdumiony.
Część pierwsza służy do oglądania, od 3`36`` wchodzi pierwsza solówka i okazuje się, że czasem dźwięk może jednak przysłonić pewne walory, które wydawały się jednak górować. Druga solówka jeszcze lepsza od 5`50`` Dla nie mogących się doczekać Pani w Halce wraca na scenę od 7`40``
I takie granie w dzisiejszych czasach, no, no
Pretty Reckless Heaven Knows

https://www.youtube.com/watch?v=8S5VFw8EhmE
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

Post autor: WOJTEKK »

Krzysztof Komeda Quintet - Live in Praha 1964 - o znalezieniu tych taśm to najwiecej wie Rockowy, bo on to wydał. Pomoć osoba, która je znalazła w Pradze, wcale ich nie szukała, tylko rozglądała się za czymś innym. Świetna wersja "Svantetic", ale reszta też nie od macochy.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Retromaniak
remaster

Post autor: Retromaniak »

Esbjörn Svensson - Home.S.

Obrazek

9 / 36:27

Dzisiejsza premiera.

Piękna akustyczna muzyka na fortepianie - w sam raz na wieczór.

No ale to trzeba tak umieć zagrać!!!
Polecam...
Największe muzyczne archiwum na Spotify
Cztery historie
szpula

Post autor: Cztery historie »

Ostatnio, z pewnym zdziwieniem i po latach, powróciłem do Boris. Słuchanie Dronevil wraz z jego hipnotycznym ciężarem sprawiło mi przyjemność, jakiej się raczej nie spodziewałem, zwłaszcza że w ostatniej dekadzie trzymam się od metalu raczej daleko. Może dziecinnieję? :>
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

Post autor: WOJTEKK »

Magma - Kartehl - Magma w nieco przystepniejszej wersji, ale spoko - jest bardzo dobrze.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

Post autor: Freefall »

Seven - The Song Is Song (1970)

Rocznik the best (ja wiem dlaczego :wink:). Jazz-rock z funkowymi i soulowymi naleciałościami. Można to porównać doa Chicago i BS&T. Fajna płyta!
Cztery historie
szpula

Dziś towarzyszyły mi:

1. Hayley Westenra, Hushabye, jako bardzo przyjemne, nawet skoro banalne (a może właśnie dlatego) kołysanki dla córki.
2. Buddy Guy, Blues Singer, jako to, czego należy oczekiwać od nagrywanego w ostatnich latach bluesa.
Awatar użytkownika
Maciek
box

Post autor: Maciek »

Terje Rypdal - Bleak House (1968)
Obrazek

Teoretycznie każdy powinien odnaleźć na tej płycie coś dla siebie. Jest tu blues, rock, jazz, progresywny flet, eNkaeRowe organy i wokal , big band i cała masa innych eklektycznych pierwiastków. W praktyce płyta często pomijana, bo to jeszcze nie TEN Rypdal, a kompozycje mogą wydawać się nazbyt proste (mogę się z tym zgodzić), ale mi to wszystko bardzo pasuje. No i radość ogromna, bo trafiłem dziś na giełdzie za 50 zł (reedycja z 2008 roku).
https://youtu.be/zVe1YaZOZm4
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Crazy
limitowana edycja z bonusową płytą

Post autor: Crazy »

Baardzo fajne. Wcześniej słuchałem tego nowego (z 2021) Santany, Blessings and Miracles, no i tego, niby fajne, ale jakoś bez wyrazu, trochę ciepłe kluchy? Tutaj zaś gitara z lekka santanowska, ale taka właśnie, co porywa do tańca-tupańca, a może i do latania. Nie znam całej płyty i teraz nie posłucham, ale sobie dopiszę do kolejki.

Przez ostatni weekend raczej sam grałem, niż słuchałem, ale tego i owego posłuchać się w przerwach udało:

Le mystere de voix Bulgares - do snu :-)
Silk Sonic - Smokin Out The Window - do śniadania - nadal się nie przekonałem na tyle, żeby zgłosić w plebiscycie 2021, choć na pewno lepsze od wielu; jednak za bardzo miętki ten rythm and blues jak na moje potrzeby
Czesław Niemen - Człowiek jam niewdzięczny (płyta nr 1) i Pentangle - Cruel Sister - do sprzątania, bardzo piękne obie, choć jakże różne

I mnóstwo innych rzeczy we fragmentach, bo co chwila trzeba było coś przerywać: Kate Bush, Amy Winehouse,Eddie Vedder, Bob Dylan, The Pogues, Idles, Fire! i inne.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Cztery historie
szpula

Crazy pisze:Pentangle - Cruel Sister[/b] - do sprzątania, bardzo piękne obie, choć jakże różne
Już zapomnieliśmy, jacy z Ciebie porządni ludzie 8)
Awatar użytkownika
Maciek
box

Post autor: Maciek »

Terje Rypdal - Terje Rypdal (1971)
Obrazek

Wreszcie udało mi się upolować stare wydanie tego albumu. Bardzo lubię wczesnego Rypdala (środkowego i późnego zresztą też lubię ;)).
Gdybym układał płyty na półce według nastrojów i emocji, z którymi mi się kojarzą, to ten album stałby za kilkoma płytami elektrycznego Milesa (In a Silent Way, Tribute to Jack Johnson) a przed dwoma płytami Jazz Q Praha (Pozorovatelna i Symbiosis), ale ponieważ ECM, jako jedyny z działów (póki co), mam ułożony alfabetycznie, płyta trafia pod R jak Rypdal. Zdecydowanie bliżej mi do takiej odmiany jazzrockowej ekspresji niż do sprintów w górę i w dół gryfów i klawiatur. Owszem, nie brak tu momentów w stylu: popatrzcie i posłuchajcie, jak umiem grać, ale, jednak, pierwszoplanową warstwą są tu budowane napięcie i misternie pleciona (tak przeze mnie lubiana) nerwowa ekstaza (stan odczuwalny i niedefiniowalny). Koniecznie trzeba przytoczyć skład, w jakim dokonano tych nagrań. Mamy to właściwie ekipę, która nagrywała lekko frytujący jeszcze abum Sart (Rypdal, Garbarek, Stenson, Christensen, Andersen) wzbogacony o oboistę/anglorożkistę (;) Ekkeharda Fintla i wokalizującą Inger Lise Rypdal. Cytując jednego z internetowych recenzentów: f*****g SICK ambient jazz psych funk.
Indeed!

https://www.youtube.com/watch?v=VQ23cKZU4Ko
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Monstrualny Talerz pisze: 21.11.2022, 20:43 [...]Doceniam stronę eksperymentalną, ale u mnie jest jednak ważne, żeby na koniec to wszystko miało jakąś formę choćby trochę zbliżoną do muzyki.
Mam dokładnie takie samo nastawienie (do muzyki w ogóle).

U mnie ostatnio różne rzeczy. Z nowszych wkręciłem się tą płytą polecaną na forum:

Fontaines D.C. - Skinty Fia (2022)

Niby nic. A słucha się.

Natomiast niezbyt podoba mi się Black Country, New Road - Ants from Up There. "For the First" Time bardziej mi podeszła.

Obrazek
Crazy

Post autor: Crazy »

Nie słuchałem jeszcze nowych płyt ani Black Country, ani Black Midi :roll:

I nie dopisałem sporej ilości rekomendacji do 2003. Nie mówiąc o słuchaniu :oops:

Za to słucham sobie dzisiaj fajnych rekomendacji z 2021 - takich, co może zachwytu nie wzbudziły, ale mam ochotę zawrzeć je w liście. Pytanie zawsze jest w takiej sytuacji: czy ta muzyka zostanie ze mną na dłużej? Bardzo fajnie się słucha, poniekąd wiem, że po jednym słuchaniu niczego nie zapamiętam i jeżeli na tym poprzestanę, to np. za dwa lata zobaczę, że coś o tym pisałem a nawet głosowałem i nie będę miał pojęcia, co to takiego... Ale jakby tak bliżej się przypatrzeć? Napiszę o nich w wątku, ale wypadałoby najpierw dopisać te z 2003. Chwilowo jednak passs.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Bart
remaster

Post autor: Bart »

Piołun - 2022- Rzeki Goryczy

Ciągle czekam na jakieś polskie objawienie na scenie metalowej. Jeszcze przyjdzie mi poczekać, choć -niestety- słyszałem gorsze rodzime produkcje niż ta. Nie jest źle, ale jeśli nawet Piołun starał się jakoś wyróżnić z blackmetalowej sztampy, to nieskutecznie. Do jednorazowego odsłuchania. Dupy mi nie urwało.
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Gacek

Post autor: Gacek »

A teraz już z przyjemnością
Turbo - Ostatni Wojownik
Obrazek
Można by powiedzieć tak sobie wyprodukowane i czasem niebezpiecznie na granicy kiczu.
Choć tytułowy otwieracz to rozpierdziel konkretny, od marszowego wstępu poprzez perkusyjne uderzenie i kilka całkiem fajnych motywów sprawiających że te 6 i pół minuty to prawdziwy majstersztyk.
Miecz Beruda zaczyna się bajecznie, metalowe tuzy by się nie powstydziły ale nagłe przejście do piekielnego łomotu jest trochę zbyt ordynarne. Tym nie mniej dalej jest mocno, szybko do granic rozsądku i brutalnie.
Tak sobie to przekminiłem... jest rok 1987, Kat jeszcze nie wydał Oddechu wymarłych światów na świecie Bathory wydaje Under the Sign of the Black Mark, Testament The Legacy, Sepultura Schizophrenie a więc Turbo całkiem dobrze wpisuje się w światowe trendy. W Polsce nikt tak jeszcze chyba nie grał, bo na 666 Kat jeszcze nie był tak szybki, zresztą chyba nigdy nie był. Tak sobie wykoncypowałem że to Turbo a nie Kat u nas byli pionierami takiego ultra szybkiego traszowego łomotu.
Szkoda że im dalej na płycie tym bardziej przaśnie a Kupczyk niestety miejscami się gubi. Jakby ktoś mu na siłę kazał forsować głos. Szkoda bo to trochę psuje odbiór całości, zespół też w niektórych momentach za bardzo szarżuje. Gdzieś do połowy jest OK, Anioł zła jeszcze trzyma poziom. Dalej już różnie, dobre momenty przeplatają się z tym czego niestety w takim metalu nie lubię.
Szkoda choć to i tak bardzo dobre wydawnictwo. Wszedłem w internet i się zdziwiłem jak bardzo ludzie cenią tą płytę. IMO Kawaleria jest lepsza i to jest ich naturalne środowisko ale trzeba przyznać że na Wojowniku pokazali że są traszowymi wyjadaczami na światowym poziomie.
No i wreszcie godna okładka a nie to co na Kawalerii.
https://www.youtube.com/watch?v=o0Ua_I6Ddyc
ODPOWIEDZ