Czego teraz słuchacie?

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

dziuber
pocztówka dźwiękowa
Posty: 34
Rejestracja: 13.11.2022, 22:02

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: dziuber »

Gov't Mule - Mulennium

Obrazek

Płyta utwierdza mnie w przekonaniu, że Gov't Mule to zespół, na którego koncercie bawiłbym się świetnie, ale którego niekoniecznie muszę słuchać w domu. Bardzo dobrze wypada to od strony wykonawczej, ale w muzyce nie ma za grosz oryginalności. Jest to kolejny ich koncert, na którym nie przekonują mnie covery w ich wykonaniu, Schizofrenik wypada słabo.
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Piotr »

alternativepop pisze: 21.11.2022, 20:58
Natomiast niezbyt podoba mi się Black Country, New Road - Ants from Up There. "For the First" Time bardziej mi podeszła.
+1

BEA > RYM :D
pratt
kaseta FeCr
Posty: 226
Rejestracja: 17.11.2021, 19:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: pratt »

dziuber pisze: [...]Gov't Mule to zespół, na którego koncercie bawiłbym się świetnie, ale którego niekoniecznie muszę słuchać w domu[...]
Byłem na ich dwóch koncertach. Oba znakomite, ale oni nie są "scenicznymi zwierzakami", jak np Dave Matthews Band. Oczywiście bawiłem się świetnie na obu, ale nie mniej satysfakcji mam ze słuchania ich wydawnictw w domu.
Awatar użytkownika
Retromaniak
remaster
Posty: 2447
Rejestracja: 13.03.2021, 15:39
Lokalizacja: Niemcy / Bydgoszcz

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Retromaniak »

Ringo Starr and His All-Starr Band - Live at the Greek Theater 2019

Obrazek

Data wydania: 22 listopada (streaming)

24 / 109:00

Skład:
--------
Steve Lukather (Toto) - guitar, bass guitar, vocals
Colin Hay (Men at Work) - guitar, harmonica, vocals
Hamish Stuart (Average White Band; Paul McCartney)- bass guitar, guitar, vocals
Gregg Rolie (Santana, Journey) - keyboards, vocals
Warren Ham (Bloodrock) - saxophone, harmonica, flute, percussion, keyboards, vocals
Gregg Bissonette (Keith Emerson Band) - drums, trumpet, backing vocals
Ringo Starr - drums, percussion, vocals, songwriter

Gościnnie:
---------------
Joe Walsh, Nils Lofgren, Edgar Winter, Eric Carmen, Wally Palmar, Richard Page - vocals
Jim Keltner - drums

All-Starr Band Ringo Starra to taki rockowy cyrk perkusisty The Beatles. Ma zmieniający się skład, ale repertuar jest przewidywalny – Beatlesi, Ringo solo i kawałki zespołów w których obecni tu muzycy kiedyś grali. W tym wypadku Toto, Men at Work, Average White Band i Santana.
Fajna muzyka do tła – akurat przeglądam listy Billboarda z listopada 1972 roku...
Największe muzyczne archiwum na Spotify
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re:

Post autor: B.J. »

Joachim Kühn - Springfever (1976)
Obrazek
mahavishnuu pisze: 17.09.2011, 14:48 Joachim Kuhn - ,,Springfever'' (1976) - niestety ale to dość symptomatyczny album dla jazzu elektrycznego w połowie lat 70-tych , pokazujący szybko postępującą komercjalizację gatunku. Kuhn do 1973 roku grał dość bezkompromisową odmianę muzyki free , od 1974 roku na swoich albumach solowych poszedł w kierunku ambitnego fusion. Ta płyta to jednak już wyrazny przykład kapitulacji artystycznej, za dużo tu banalnych melodii i rytmów. Rażą konformistyczne, funkowe wstawki. A przecież w następnym roku będzie jeszcze gorzej (,,Sunshower'').
Funk sam w sobie mi nie przeszkadza, natomiast często Kühn gra nadekspresyjnie w sposób dla mnie drażniący, jakby chodziło mu o zmieszczenie maksymalnej ilości nut i barw w jednostce czasu. Są jednak przyjemne fragmenty i jest ich całkiem sporo - szczególnie na stronie B, jednak nie osiągają poziomu błogości.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: B.J. »

Obrazek
Electrified Neptune Staircase (2012)
Psychprogowe wykopaliska. Składak nagrań 15 różnych zespołów z epoki, z których jako tako kojarzę tylko Fantasy i Cirkus. Bardzo przyjemny wybór z katalogu labelu Audio Archives.
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: alternativepop »

Röyksopp - Junior (2009)

Kiedyś tak trochę lekceważąco podchodziłem do muzyki Norwegów. A to przecież jest muzyka typowo w moim guście. I właśnie przypominam sobie starsze płyty. "Junior" jest ok. Oczywiście wielkich wzlotów tu nie ma, ale jest bardzo przyjemnie, dynamicznie i mocno rozluźniająco. "The Girl and the Robot" to niemal jak cover "Gimme! Gimme! Gimme!" Abby czy innego "Hung up" Madonny.

Obrazek
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Crazy »

A to samo Hung Up nie jest (pół)kowerem Gimme Gimme?
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: alternativepop »

Crazy pisze: 23.11.2022, 23:48 A to samo Hung Up nie jest (pół)kowerem Gimme Gimme?
A konkretnie linia melodyczna Abby jest wsamplowana w "Hung up". Jednak sam numer Madonny jest nieco bardziej dynamiczny niż Abba. Utwór Royksopp nawet bardziej przypomina mi "Hung up", tak bardzo że szukałem jakiś informacji, czy to też nie jakaś daleko idąca inspiracja jednym bądź drugim, ale nic nie znalazłem na ten temat.
Awatar użytkownika
Konik Polny
epka kompaktowa
Posty: 1237
Rejestracja: 18.01.2013, 20:28
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Konik Polny »

Obrazek

A żeby nie było, to moim bardzo skromnym zdaniem jest to zespół bardzo fajny a kojarzony z dyskotek lat 80-tych. Kilka płyt już przesłuchałem i jestem pod wrażeniem ich pomysłowości.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: B.J. »

Matia Bazar - próbowałem kilku ich płyt, ale fajne numery sąsiadowały tam często z bardzo niesłuchalnymi, więc raczej jest to dla mnie przykład kapeli na indywidualną kompilację.

Tymczasem kończę pierwszy raz z ABBA – Voyage (2021)
Obrazek
Inżynier Mamoń jest zadowolony. :)
Co prawda mogłoby być jak dla mnie bardziej archaicznie, ale to już czepianie się na siłę. Spokojnie spełnia albumowe standardy zespołu.
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Gacek »

Supertramp - Even in the Quietest Moments...
Obrazek
Relaks po ciężkim dniu. Czy może być coś lepszego na taką okazję?
No może poza Crime of the Century 8)
Monstrualny Talerz pisze: 23.11.2022, 08:47 Ha i znów telepatia! Cały dzień chodziła za mną chęć włączenia sobie tej płyty, a w szczególności From Now On – com uczynił wieczorem właśnie, żeby odpocząć po strasznym dniu!
Niesamowity utwór.
No widzisz, przecież ja wiem co dobre 8)
Białystok pisze: 23.11.2022, 22:50
Krew mi wtedy leci z uszu co nawet przy disco polo się nie zdarza. :)
No ale przecież tak ma być 😎
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Białystok »

Gacek pisze: 24.11.2022, 12:41
Białystok pisze: 23.11.2022, 22:50
Krew mi wtedy leci z uszu co nawet przy disco polo się nie zdarza. :)
No ale przecież tak ma być 😎
A nie z nosa po celnym ciosie? :P
Awatar użytkownika
Konik Polny
epka kompaktowa
Posty: 1237
Rejestracja: 18.01.2013, 20:28
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Konik Polny »

Obrazek

Po meczu i wcześniej Matia Bazar teraz słucham czegoś absolutnie nie dla mnie. Słabo i bardzo nijako.
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Gacek »

Białystok pisze: 24.11.2022, 12:49 A nie z nosa po celnym ciosie? :P
U mnie przy Reign in Blood to nawet po ścianach płynie :twisted:

Tak tylko z ciekawości zapytałem. Ekstremalna muzyka pomimo że weszła do mainstrimu nadal jest ekstremalna i nie dziwie się że większość ludzi tego nie kuma.

A teraz już zupełnie bez żadnych oczekiwań i bez poszukiwania czegokolwiek:
Acid Drinkers - Acidofilia
Obrazek
Na początku lat 2000 jako gnojek słuchałem takiej muzyki i wzdychałem do zagranicznych gwiazd. Wiadomo że kwasożłopy były OK ale jakoś zawsze najpierw były Meta czy Megadeth a gdzieś dalej dalej nasze kapele goniące zachód.
Acidów z tego okresu nie słuchałem od bardzo dawna. Ostatnio przy robocie wyświetliła mi się Acidofilia i już coś mnie tknęło a teraz posłuchałem na spokojnie i po latach, z perspektywy czasu kiedy wiem jak potoczyły się losy wielu zespołów, po pozbyciu się kompleksów że nasza muzyka jest jakaś gorsza bo nie zna jej świat stwierdzam że Acidofilia nie jest nawet porównywalna z tym co się wtedy grało... jest lepsza niż większość tego co w tym czasie nagrywały tuzy.
Acid cały czas byli na fali, cały czas trzymali wysoki poziom, z lekkimi potknięciami (bo zdarzyło im się czasem coś mniej porywającego) podczas gdy np. Metacha wydała wymęczonego St. Angera i przez lata była pogrążona w kompozytorskiej niemocy.
Acidofilia to od początku jazda, raz bardziej melodyjna i grooviasta (Disease Foundation) innym razem oldskulowo traszowa w stylu wielkiej 4 (Pig To Rent) a jeszcze dalej bardziej stonowana, mroczna, lekko psychodeliczna podbita plemiennymi bębnami jak w tytułowym.
To nie jest wybitna płyta ale to bardzo dobry, przede wszystkim wyrównany album oparty na solidnych riffach, z kilkoma fajnymi oryginalnymi momentami. Każdemu z wielkiej 4 wystarczyłoby to żeby w tym czasie recenzenci piali z zachwytu.
https://www.youtube.com/watch?v=y1kWe9G ... Nc&index=2
ODPOWIEDZ