LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Crazy »

No wiesz, w latach 80 nasze numery jeden dostały się prawie do top 200, więc może być tylko lepiej ;-)
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Monstrualny Talerz »

Crazy pisze: 23.01.2023, 08:04 Że Twoja lista tak będzie wyglądać, to małe piwo - ja się obawiam, że tak właśnie będą wyglądać wyniki całoforumowego głosowania! Może lepiej zróbmy lata czterdzieste :D
Ależ oczywiście, ja nie zapodałem mojej listy, tylko gotowe wyniki na koniec!!!
Awatar użytkownika
Paweł
longplay
Posty: 1380
Rejestracja: 02.09.2019, 14:00

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Paweł »

Crazy pisze: 23.01.2023, 18:51 Paweł strasznie dinozaurowa ta Twoje dyszka!

No ja rozumiem rozczarowanie brakiem Van Halen, ale to jeszcze nie powód, żeby rzucać epitetami. ;)

Dyszka jest dinozaurowa, owszem. Ale czy strasznie? Bo ja wiem. Aż tak to chyba nie... Dodam, że w TOP 50 nie mam m.in. King Crimson, Jethro Tull, Emerson, Lake & Palmer, Queen, The Doors czy Wish You Were Here...
Planuję przesłuchać wszystkie płyty, jakie kiedykolwiek nagrano. Niemożliwe? Cóż, przynajmniej będę próbował.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Crazy »

Na to, to są inne epitety 8)
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Crazy »

Skoro już moja zagadka odgadnięta, to powiem tak: kilka (naście?) lat temu zrobiłem drugie podejście do mojej listy utworów wszechczasów. Jak będę miał fantazję, to ją też przekopiuję - dużo rzeczy jest bardzo podobnych do tego z czasów licealnych, ówczesne podium, czyli The End - The Trial - Since I've Been Loving You, to do dziś moje ściśle ulubione utwory, numery jeden tych topowych wszak zespołów. Ale w tym vol.2 znienacka pojawił się taki oto cymesik:

1. The End - The Doors
2. Amsterdam - Jacques Brel . . .


Zabierając się za tę listę, myślałem nawet, czy nie skończy się nowym numerem jeden, bo nie mogłem oprzeć się myśli, że lepszej piosenki po prostu nigdy nie słyszałem. Nieprawdopodobna ekspresja wykonawcy, wspaniała melodia, mająca jednocześnie hipnotyczną moc, rozwijająca się ze zwrotki na zwrotkę coraz gęściej, ku pełnemu crescendo, a ja nie rozumiem tego tekstu, ale jednak wszystko rozumiem. Coś absolutnie jedynego w swoim rodzaju:

dans le port d'Amsterdam, dans le port d'Amsterdam!

Ale i kower Bowiego byłby u mnie w ścisłym topie utworów tego artysty:

full of beer, full of cries...

W sumie co mi tam, zaimprowizujmy coś:

1. Blackstar
2. Station To Station
3. I'm Deranged
4. Five Years
5. Life On Mars?
6. Space Oddity
7. China Girl
8. Port of Amsterdam
9. Lazarus
10. Moonage Daydream

Zdecydowanie za mało z Blackstara, w ogóle trochę strach, czego tam brakuje, ale niech będzie...
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2201
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: alternativepop »

A ja sobie podsumowałem rok 2022 w swoim świedcie muzycznym:
https://alternativepop.pl/podsumowania/ ... -roku-2022
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Crazy »

takie podsumowania z czasem, wraz ze zmieniającą się optyką, mocno się dezaktualizują. W moim podsumowaniu roku 2021 w ogóle nie ma albumu Black Country, New Road. Gdybym dzisiaj robił to podsumowanie, na pewno by się znalazł.
To dobrze, dzięki temu nie będziemy znać Twojej listy, jak ktoś zrobi plebiscyt na 2022 ;-)

Fajnie się składa, bo kiedy czytałem Twój wpis, to akurat zmierzało do końca płyta Young Gods Play Terry Riley In C.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2201
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: alternativepop »

Crazy pisze: 08.03.2023, 21:19 Fajnie się składa, bo kiedy czytałem Twój wpis, to akurat zmierzało do końca płyta Young Gods Play Terry Riley In C.
No i jak ten Young Gods?
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Crazy »

Żeby odpowiedzieć, musiałbym posłuchać jeszcze raz (albo nie raz). Początkowo trochę mnie nudziło, ale w końcówce wkręciłem się. Całościowo - nie wiem.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Clive Codringher
epka analogowa
Posty: 830
Rejestracja: 20.04.2010, 11:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Clive Codringher »

Bo początek jest słabszy od końcówki, to fakt. Ale zacna płyta (choć nie da się jej kupić na samym CD, bez winyli, co za bezsens...).
Co posiada Codringher: http://codringher.blogspot.com
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Piotr »

Ponoć na płytach CD już się nie zarabia, jedynie na analogach i podobnych zestawach, traktowanych jak wydania kolekcjonerskie. Zresztą w ubiegłym roku po raz pierwszy od lat 80 w UK więcej zysku przyniosły winyle, niż cyfra. To tylko świadczy, że takich "kwiatków" będzie coraz więcej. Parę lat temu wydawało się, że Tool robi dziwny zabieg, a tu zaczyna się to robić normą, a np. takie KG&LW to w ogóle nie wydało ostatnich płyt na CD.
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: SafeMan »

Na Facebooku właśnie zakończył się turniej na najlepszy album dekady lat 50. Turniej odbywał się w formie drabinki, w każdej rundzie użytkownicy głosowali pomiędzy dwoma albumami, zwycięzca przechodził dalej.

Logicznym wydawałoby się zwycięstwo Kind of Blue i faktycznie Miles dotarł do finału, jednak okazuje się, że tzw. "gejmerzy" mieli inny pomysł. Zebrali się oni w kupę, by masowo głosować na album Marty'ego Robbinsa "Gunfighter Ballads and Trail Songs" dla śmiechu. Album ten jest popularny wśród społeczności fanów Fallout New Vegas.

Śmiechy śmiechami, jednak przy okazji wielką radochę sprawiało im również mieszanie z błotem wszelkich jazzowych klasyków w komentarzach i cieszenie się z "bólu dupy snobów słuchających jazzu". Zwykle mam dystans do takich akcji, bowiem w internecie mnóstwo krzykaczy i trollów, jednak tutaj nieco mi ciśnienie skoczyło przy czytaniu niektórych komentarzy. Chyba dość internetu na jakiś czas :P

Link: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057381702165
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2201
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: alternativepop »

Ułożyłem sobie taki ranking pod hasłem "Sześćdziesiąt przebojów new wave subiektywnie":

https://alternativepop.pl/rankingi/szes ... biektywnie
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: Crazy »

Dzięki, może się trochę poinspiruję. A dlaczego:
W zestawieniu pominąłem oczywiste utwory Joy Division, The Cure, New Order a także Blondie, The Stranglers czy Talking Heads. Nie ma też Ultravox
:?:

Z punktu widzenia inspirowania to zresztą może lepiej, a z punktu widzenia "listowania", gorzej ;-)
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: LISTY UŻYTKOWNIKÓW I NIE TYLKO

Post autor: esforty »

Szacunkowo to znam około 1/3 materiału z przygotowanej listy, zatem z takiego punktu widzenia, zbiór jawi się osobliwie.
W czubie listy, pokazuje się ewidentna słabość dla zespołu Bauhaus... mam rację?
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
ODPOWIEDZ