Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Piotr »

Białystok pisze: 21.01.2023, 12:01 Za to istniejsze szansa na 1990-1999 :wink:
Dobromir pisze: 22.01.2023, 23:51 O tak, róbmy ten 1979 w końcu. :)
Dla mnie super, obie opcje są równie ciekawe po zakończeniu 2003. A pewnie wygra ta, na którą będzie Prowadzący.
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Piotr »

Białystok pisze: 23.01.2023, 11:23 A co będzie plebiscyt na 1970-1979?
Niby miał być zaraz po skończeniu roczników z tej dekady. Ale jako, że 1979 na razie się nie wyklarował, więc i temat całej dekady jakby w zawieszeniu.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Crazy »

Białystok pisze: 23.01.2023, 11:23 A co będzie plebiscyt na 1970-1979?
No nie i dlatego pozaplebiscytowo sobie tutaj improwizujemy ;-)
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: PumaGuma »

Piotr pisze: 23.01.2023, 12:06
Białystok pisze: 23.01.2023, 11:23 A co będzie plebiscyt na 1970-1979?
Niby miał być zaraz po skończeniu roczników z tej dekady. Ale jako, że 1979 na razie się nie wyklarował, więc i temat całej dekady jakby w zawieszeniu.
Za jakieś pół roku możemy o tym pomyśleć, po skończeniu 1979 :D
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Monstrualny Talerz »

No więc czekamy na ochotnika do 1979 - niestety z obywatelską postawą ostatnio licho...

...dla zachęty: tak pięknie może wyglądać strefa obrazkowa gdzieś pomiędzy The Wall i Joy Division!!!

Rita Lee - Chega Mais

https://www.youtube.com/watch?v=AlcjKDTby3M

czyli w sam raz coś na zakończenie ekscentrycznej dinozaurowej prywatki koło 4 nad ranem

Obrazek
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Crazy »

Monstrualny Talerz pisze: 23.01.2023, 22:19 strefa obrazkowa gdzieś pomiędzy The Wall i Joy Division!!!
O, to chyba na miejscu półtornym!
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: PumaGuma »

Szczerze, wolałbym by wygrało Joy Division niż Pink Floyd lub inny prog-rock czy progowo-podobny album po raz tysięczny czy który. Kraftwerk co prawda wygrał w 1978, ale to był jakiś dziwny wyjątek od reguły, a ostatni ejtisowy plebiscyt wyraźnie pokazuje (1. miejsce dla Discipline), że wciąż jest tu tendencja do wywyższania progowych tuzów. Ja nie piszę, że te głosowania są nieszczere, itd, nie chcę tego komukolwiek zarzucać, wiem że ludzie raczej z pełnym sumieniem tu głosują w większości i są wierni swoim preferencjom, ale takie wyniki też sprawiają dla mnie wrażenie takiej jakiejś dziwnej hermetyczności... przyznam, że bezskutecznie próbowałem ściągnąć paru ludzi na to forum, a szkoda, bo wyniki plebiscytów może nieco inaczej by wyglądały. Nie chcę narzekać, wiadomo że to wszystko jest wynikiem preferencji większości osób, które tutaj są, tylko też, jak wyniki mogą być zaskakujące, kiedy przez ostatni rok nikt nowy się tu chyba nie pojawił? :D
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Crazy »

Przez ostatni rok to nie wiem, ale tak między wakacjami 2019, kiedy pojawiłem się ja, a jesienią 2021, kiedy Ty, to sporo nowych użytkowników się tu uaktywniło i to dość solidnie. Dlatego też pewnie różne rzeczy jeednak się zmieniają, choć nie należy do nich nie-wygrywanie King Crimson ;-)

Jeżeli chodzi o 79 to cóż... przez większość swojego życia muzycznego zastanawiałem się, czy moim wszech-numerem-jeden jest Legenda czy The Wall. Co prawda od wielu, wielu lat tejże Ściany nie słuchałem (bo mam wrażenie, że znam ją totalnie na pamięć), nie wiem, czy ta miłość nie zardzewiała, tym niemniej nie da się wykluczyć, że akurat w tym roczniku to ja się dołączę do ogółu. Zresztą w 75 jakoś wielce nie spostponowałem Wish You..., dając ją na drugim, cóż że dość daleko za Nocą w operze, ale przecież proporcji nikt tu nie wylicza...
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Duch 1532
japońska edycja z bonusami
Posty: 3292
Rejestracja: 18.05.2008, 15:39
Lokalizacja: Breslau, Schmiedefeld

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Duch 1532 »

Moja wariacja na dziś (nie[z]obowiązująca):

1. Maneige
2. Roy Harper
3. Bob Dylan
4. Lee Hazlewood
5. King Crimson
6. Black Sabbath
7. Van Der Graaf Generator
8. Cat Stevens
9. Anawa
10. Klaus Schulze

Moja wariacja na 2009 rok (tak twierdzi forum):

1. Pink Floyd (inne, niż byłoby dzisiaj blisko pierwszej dziesiątki)
2. Robert Wyatt (najpewniej by się gdzieś zmieścił: sentyment)
3. King Crimson (właśnie to)
4. Univers Zero (raczej nie)
5. Black Sabbath (właśnie to)
6. Van Der Graaf Generator (właśnie to)
7. Nie wiem; w wątku podane są płyty, które uzyskały przynajmniej 30 punktów…
8. Art Zoyd (nie)
9. Nie wiem…
10. Nie wiem...
„Po co podnosiłem cały ten rwetes — pomyślałem sobie — ten człowiek jest istotą ludzką jak i ja; ma akurat tyle samo powodów, by lękać się mnie, co ja, by lękać się jego. Lepiej spać z trzeźwym kanibalem niż z pijanym chrześcijaninem”.
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: SafeMan »

Ja The Wall chyba w ogóle na liście nie zmieszczę, bo mimo że kiedyś uwielbiałem, dziś nie jestem w stanie przesłuchać tego albumu. Jakoś tak odpycha mnie, mimo wspaniałych momentów. Może gdyby było skompresowane o połowę i mniej patetyczne...
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Monstrualny Talerz »

The Wall ma bardzo silny elektorat negatywny, sam się ongi do niego zaliczałem z m.in. podobnych przyczyn co i Safeman. Ale jak nabyłem na vinylu i odpaliłem po restauracji mojego gramofonu to odpadłem. Chyba żadna płyta na świecie nie brzmi tak doskonale. Warto posłuchać kiedyś na spokojnie, być może zapominając o tym, że to "Pink Floyd".
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: SafeMan »

Na pewno się podejmę, przy okazji plebiscytu :)
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: PumaGuma »

SafeMan pisze: 24.01.2023, 09:06 Ja The Wall chyba w ogóle na liście nie zmieszczę, bo mimo że kiedyś uwielbiałem, dziś nie jestem w stanie przesłuchać tego albumu. Jakoś tak odpycha mnie, mimo wspaniałych momentów. Może gdyby było skompresowane o połowę i mniej patetyczne...
To widzę, że sam nie jestem! Znaczy, ja nigdy tej płyty nie kochałem, nie mam do niej żadnego sentymentu, ale sam nie jestem pod tym względem, że nie tylko ja nie zagłosuję na nią :P

Unknown Pleasures ma szansę na bycie albumem, który dostanie głosy od wszystkich uczestników przyszłego plebiscytu, to może jeden pokona ścianę.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8597
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

PumaGuma pisze: 24.01.2023, 11:50 Unknown Pleasures ma szansę na bycie albumem, który dostanie głosy od wszystkich uczestników przyszłego plebiscytu, to może jeden pokona ścianę.
:shock: :roll:
Awatar użytkownika
Duch 1532
japońska edycja z bonusami
Posty: 3292
Rejestracja: 18.05.2008, 15:39
Lokalizacja: Breslau, Schmiedefeld

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Duch 1532 »

Płytą Pink Floyd, która 14 lat temu rozpoczynała moją listę, nie była The Wall. Płytą Pink Floyd, która teraz zapewne znalazłaby się na mojej liście, nie będzie The Wall. Prędzej znalazłbym miejsce dla The Final Cut (ale nie znajdę).

Płytą Joy Division, która 14 lat temu znalazła się na mojej liście, nie była Unknown Pleasures. Płytą Joy Division, która teraz zapewne znalazłaby się na mojej liście, nie będzie Unknown Pleasures. Właściwie 14 lat temu chyba nie było u mnie Joy Division. I nie będzie teraz 8)
„Po co podnosiłem cały ten rwetes — pomyślałem sobie — ten człowiek jest istotą ludzką jak i ja; ma akurat tyle samo powodów, by lękać się mnie, co ja, by lękać się jego. Lepiej spać z trzeźwym kanibalem niż z pijanym chrześcijaninem”.
ODPOWIEDZ