Wiara chrześcijańska

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Leptir pisze: Właśnie po to, by uniknąć takich rozważań uważam, że wiara powinna pozostać sprawą prywatną każdego z nas.
Amen :).

Przyłączam się do Życzeń. Spokojnych, zdrowych, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt wszystkim Dinozaurom życzę.
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

zlatan pisze:a ty już czujesz się atakowany
To był akurat żart :wink:

zlatan pisze:Wesołych Świąt i nie obrażaj się, nic złego nie miałem na myśli w stosunku do twojej osoby
Nie chcę sobie wlewać, ale jestem chyba ostatnią osobą na tym forum, która miałaby się obrazić na kogoś, z byle powodu. Wesołych Świąt zlatan :)
Jakiś mały plusik z tego tematu wyszedł, czyli życzenia świąteczne :wink:
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Adi pisze: Jakiś mały plusik z tego tematu wyszedł, czyli życzenia świąteczne :wink:
No i dyskusja o wydaniach płyty Aphrodite's Child :wink:
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14148
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Maciek pisze:
B.J. pisze:(...) wiara chrześcijańska nie cieszy się powszechną estymą. Pewnie dlatego, że naśladowanie Chrystusa to niesienie krzyża i czynienie dobra (...)
Błażeju, to otwiera bardzo niebezpieczne wrota dyskusji. Skasowałem nawet przed chwilą długiego posta, któego napisałem w odpowiedzi. W moim odczuciu, ostatnim miejscem, w którym chce się naśladować Chrystusa jest polski Kościół katolicki, nad czym niestety bardzo ubolewam.
Jednakże z pewnością zauważyłeś, że przedmiotem rozważań nie jest "polski Kościół katolicki", tylko wiara chrześcijańska. Stawianie znaku „=” pomiędzy tymi pojęciami trąci manipulacją. Chyba że jest to dla Ciebie wiara w znaczeniu tej poznańskiej, ale wtedy mamy niekompatybilny aparat pojęciowy.
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

Adi pisze:...
Jakuz pisze:Bo swoim kryzysem wiary
Yyy, że co proszę ? Napisałem wyraźnie, kto tak uważa...
Cofam to co napisałem! Oczywiście, to nie musi mieć z tym związku. Masz rację.
Jakuz pisze:Wydoroślej!
Jakuzie, jestem jeszcze młody, wydorośleję, obiecuję :)
Dziękuję - będę kibicował :) Nie traktuj tego co napisałem protekcjonalnie, po prostu wystarczy poczytać to forum aby stwierdzić, że tematy polityczne, religijne czy "aborcyjne" są u nas unikane i pomijane - co uważam za wielką wartość tego forum. "Pyskówek" na powyższe tematy mamy naprawdę zbyt wiele wszędzie - po co to nam tutaj?
Jeśli Cię uraziłem - przepraszam, nie miałem takiego zamiaru. Natomiast cennym jest pozyskać wiedzę i umieć z niej skorzystać - zgodzisz się?

B.J. - daj już spokój :)
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Jakuz pisze:Nie traktuj tego co napisałem protekcjonalnie, po prostu wystarczy poczytać to forum aby stwierdzić, że tematy polityczne, religijne czy "aborcyjne" są u nas unikane i pomijane - co uważam za wielką wartość tego forum.
Oczywiście, masz rację, zgadzam się.

Jakuz pisze:"Pyskówek" na powyższe tematy mamy naprawdę zbyt wiele wszędzie - po co to nam tutaj?
Święte słowa, jeszcze raz przepraszam za to zamieszanie, obiecuję, że to był pierwszy, i ostatni raz :oops:

Jakuz pisze:Jeśli Cię uraziłem - przepraszam, nie miałem takiego zamiaru.
Wybaczam ci, ale tylko dlatego, że kojarzysz mi się z Gentle Giant, które uwielbiam :D Oczywiście żartowałem, bez przesady, nie uraziłeś mnie, nie wiem czym miałbyś mnie urazić :)

Jakuz pisze:Natomiast cennym jest pozyskać wiedzę i umieć z niej skorzystać - zgodzisz się?
Oczywiście, że tak.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
kośmin
epka analogowa
Posty: 945
Rejestracja: 07.06.2007, 12:22

Post autor: kośmin »

Maciek pisze:W moim odczuciu, ostatnim miejscem, w którym chce się naśladować Chrystusa jest polski Kościół katolicki, nad czym niestety bardzo ubolewam.
owszem, ma mnóstwo słabości, ale wciąż tam ludzie wierzą
nie to co np. niemiecki, gdzie wielu księży przyznaje, że nie wierzy już...
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14148
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Wiara chrześcijańska

Post autor: B.J. »

Szykuje się spora fuzja na rynku wiary. Dom Rodziny Abrahama w Abu Dhabi nie będzie raczej na razie bezpośrednio notowany na giełdzie, ale to chyba kwestia czasu. Ciekawe, który fundusz tym zarządza - UBS, Vanguard, Blackrock czy jeszcze ktoś inny? W sumie to kwestia techniczna. Ważne, żeby klient był zadowolony.
ODPOWIEDZ