Problemy i sugestie

Sprawy organizacyjne.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy i sugestie

Post autor: gharvelt »

Krótkie ogłoszenia administracyjne:
1) Trochę grzebałem ostatnio w panelu, próbując rozwiązać irytujące (przynajmniej mnie) pokazywanie obecności botów indeksujących. Niestety, optymalnego wyjścia nie znalazłem. Tymczasowo dezaktywowałem część z nich. Potraktowanie ich jak użytkowników i modyfikacja w "profilu" nie działa, a usunięcie nazwy co najwyżej sprawi, że będą widoczne jako "goście". Jeśli ktoś ma wiedzę albo pomysł, co tutaj można jeszcze podziałać, będę wdzięczny za sugestie. Ponadto dziś zaobserwowałem nadmiarową aktywność "gości" na FD - czasem nawet ok. 80-100 w danej chwili; mam nadzieję, że nie przyczyniłem się do żadnych nieprawidłowości :shock:
2) Odkrywając nowe możliwości techniczne Forum po upgradzie z października zauważyłem, że mogę już skutecznie rozwiązywać problem zablokowanych nicków oraz postów pisanych przez danych użytkowników na różnych loginach. Odblokowanie miałem okazję przetestować, tego drugiego natomiast jeszcze nie, ale jestem chętny do działania. Co prawda proste połączenie nicków nie jest możliwe, natomiast jeśli ktoś chce np. odzyskać dawny nick i/lub wszystkie swoje posty na Forum mieć pod jednym loginem, jestem w stanie obejść brak takiej opcji poprzez serię modyfikacji. Temat jest zbyt poważny, żebym tutaj coś zmieniał sam, bez decyzji osób zainteresowanych, dlatego jeśli znajdzie się ochotnik (bądź ochotnicy), proszę pisać. Niewykluczone, że sam też się do kogoś odezwę w tej sprawie.
Admin
Site Admin
Posty: 450
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: z Forum
Kontakt:

Re: Problemy i sugestie

Post autor: Admin »

Mnie też te boty irytują, próbowałem blokowanie po adresach IP i całych sieciach, jednak chyba nie chciało to działać.
Jak przyuważę jakieś boty (typu ahrefsbot), to spróbuję znowu.
Edit: blokowanie przy użyciu zakresu (*) nie działa, ale pojedynczych hostów już tak.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy i sugestie

Post autor: gharvelt »

Przypominam, że tej nocy mieliśmy w Polsce zmianę czasu z zimowego na letni. Niezalogowani widzą już aktualną godzinę, natomiast Ci, którzy mają ustawiony w swoim profilu czas zimowy, mogą to łatwo zmienić dokonując modyfikacji:

Panel zarządzania kontem => Ustawienia witryny => Strefa czasowa => trzeba zmienić na UTC+02:00
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: Problemy i sugestie

Post autor: MirekK »

Pytanie do Admina, a może Andrzeja?
Z dyskusji jaką mieliśmy w temacie "Płyta roku - gra wstępna" wynika, że nie otrzymujemy emailek z notyfikacją, że ktoś przysłał nam PM-kę. Aby ją zobaczyć i odczytać, trzeba sie zalogować. Czy można byłoby to zmienić? Może jest to kwestia zmiany ustawienia portalu?
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
Paweł
longplay
Posty: 1380
Rejestracja: 02.09.2019, 14:00

Re: Problemy i sugestie

Post autor: Paweł »

To kwestia indywidualnych ustawień konta Użytkownika. Trzeba samemu dokonać zmian zgodnych z własnymi preferencjami (można otrzymywać maile dotyczące różnych akcji na FD):

Twoje konto (Panel zarządzania kontem) —> Ustawienia witryny —> Ustawienia powiadomień

Jako nadawca forumowych maili będzie figurował Andrzej (przy czym wiadomości mogą trafiać do spamu — przynajmniej u mnie zawsze tak jest).
Planuję przesłuchać wszystkie płyty, jakie kiedykolwiek nagrano. Niemożliwe? Cóż, przynajmniej będę próbował.
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: Problemy i sugestie

Post autor: MirekK »

Dzięki Paweł!!! To kiepsko, że nie ma globalnego ustawienia, żeby to zmienić, bo z tego wynika, że wysyłanie PM-em przed zakończeniem zestawienia do spóźnialskich nie ma żadnego sensu. Zwykle ci użytkownicy rzadko pojawiają się na forum i na 100% nie zmienili indywidualnego ustawienia swojego konta.
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
Paweł
longplay
Posty: 1380
Rejestracja: 02.09.2019, 14:00

Re: Problemy i sugestie

Post autor: Paweł »

Brak maili to wyjściowe, domyślne ustawienie dla forum, które samemu można potem modyfikować. Nie jestem znawcą, lecz może Admin dysponuje możliwościami, żeby je zmienić globalnie? Ale to już Admin musi się wypowiedzieć. :)
Planuję przesłuchać wszystkie płyty, jakie kiedykolwiek nagrano. Niemożliwe? Cóż, przynajmniej będę próbował.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy i sugestie

Post autor: gharvelt »

Przeglądam panel administracyjny i póki co, niestety, nie znalazłem możliwości masowego edytowania tej funkcjonalności. Dostępne są tylko bardzo ogólne ustawienia, np. tick powiadomień. Mało tego, wchodząc w edytowanie profilów konkretnych użytkowników, tam również nie widać tych szczegółowych ustawień, czyli nawet ręcznie nie mogę ich modyfikować. Wygląda na to, że nie jest to wykonalne z poziomu administratora, chociaż jeśli znajdę jakieś rozwiązanie globalne, dam znać.
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Re: Problemy i sugestie

Post autor: Maciek »

Na wszelki wypadek daję znać, że sam chciałbym mieć możliwość wyboru w sprawie dodatkowych powiadomień mailowych.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy i sugestie

Post autor: gharvelt »

Oczywiście, to również bardzo ważny aspekt, o którym nie wspomniałem, pomimo że cały czas mam go z tyłu głowy. Nawet jeśli taka opcja byłaby dostępna, to jej użycie z poziomu administratora wzbudza liczne wątpliwości, ponieważ nie każdy miałby ochotę otrzymywać takie wiadomości. Staram się nie ingerować w ustawienia użytkowników, poza sytuacjami absolutnie koniecznymi czy prośbami od bezpośrednich zainteresowanych (np. o zmianę we własnym, zablokowanym koncie). Ponieważ jednak pojawiły się pytania o możliwości dostępne w panelu administracyjnym, udzieliłem na nie odpowiedzi, w ramach mojej wiedzy rzecz jasna.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Problemy i sugestie

Post autor: Crazy »

Zdecydowanie sugestia, a nie problem - bardzo fajna ta dyskusja w wątku 1979 się rozwinęła, natomiast czy myślicie, że jest jakiś wątek, do którego można by te posty przenieść? Nie mówię, że od razu, bo teraz niech się toczy tam, gdzie się toczy, ale kiedyś wygaśnie i wtedy zostanie fajna dyskusja na stronach -dziesiątych randomowego wątku, a z kolei, żeby dotrzeć do finału i wyników 1979 trzeba będzie się przedzierać do tyłu przez ileś stron tejże dyskusji.
Ale czy mamy wątek, gdzie pasowaliby i Pere Ubu i Cecil Taylor, i kto tam jeszcze się pojawi? ;-)

No i pamiętam, że był kiedyś problem z przenoszeniem konkretnych postów między wątkami.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy i sugestie

Post autor: gharvelt »

Nie mam pomysłu gdzie przenieść, natomiast cieszę się, że dyskusja skręciła na właściwe tory, czyli przyjęła formę wymiany wartościowych opinii. Po zmianie sprzed roku przenoszenie postów między wątkami nie stanowi żadnego problemu. Mogę je w przyszłości gdzieś przenieść, jeśli pojawi się sensowna sugestia, chociaż prawdę mówiąc, nie wydaje mi się to jakoś szczególnie niezbędne. Na pewno nie zamierzam ruszać wątku w tej chwili.
ODPOWIEDZ