Co nowego w naszych zbiorach?

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Maciek
box

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Maciek »

Various – Bratislavské Džezové Dni 1976

Do skompletowania serii już zdecydowanie bliżej niż dalej. Serię, rzecz jasna, bardzo lubię i wszystkim ją serdecznie polecam. Okładki też są w niej super: https://www.discogs.com/master/620462-V ... k5MTgzMw==
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
esforty
japońska edycja z bonusami

Post autor: esforty »

Twoja pozycja kolekcjonera jazzu z Czech i okolic, wydaje się być niezagrożona, gratuluję.

U mnie uzupełnianie tej dłuższej listy:
- Sonny Rollins - Saxophone Colossus, edycja z 2019, wydane przez MatchBall records, specjalizujący się w reedycjach jazzowych klasyków w bardzo porządnym masteringu. Nieco inna okładka:
https://www.discogs.com/master/174519-S ... e-Colossus

- Charles Lloyd - Within journey, tani japończyk;
- McCoy Tyner Big Band - Uptown/Downtown Live at Blue Note 89;
- McCoy Tyner - The Greeting 1978;

i z listy krótkiej, rzecz trudno zdobywalna:
- Maria Schneider Orchestra - The Thompson Fields 2015;
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Crowley

Post autor: Crowley »

Bardzo dawno nic nie kupowałem, ale trafiło się parę fajnych rzeczy na Amazonie:
Wishbone Ash - Argus
Neil Young - Everybody Knows This is Nowhere
Marillion - The Thieving Magpie
Nick Drake - Five Leaves Left
Nick Drake - Pink Moon

Znaczy samo gęste. 8)
Futbolozaurus Rex a.d. 2020(1)
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

Post autor: B.J. »

Maciek pisze: 23.10.2023, 17:23 Various – Bratislavské Džezové Dni 1976

Do skompletowania serii już zdecydowanie bliżej niż dalej. Serię, rzecz jasna, bardzo lubię i wszystkim ją serdecznie polecam. Okładki też są w niej super: https://www.discogs.com/master/620462-V ... k5MTgzMw==
Płonący fortepian. Pewnie elektryczny.
Awatar użytkownika
Białystok
box

Post autor: Białystok »

Winylowa reedycja z 2023 r. - Squire, Chris - Fish Out of Water
Leptir pisze: 24.09.2013, 09:54
Quasarsphere pisze:Chris Squire - Fish Out Of The Water

Gdybym nie znał tytułu, oraz autora tej płyty, byłbym przekonany, że to kolejny studyjny album Yes. Jak dla mnie rewelacja, bardziej przystępny od rok wcześniejszego Relayer, do tego wokal podobny do Andersona.
Przyznam się ze wstydem, że nie znałem wcześniej tej płyty. Właśnie słucham - i w pełni potwierdzam Twoje spostrzeżenia...
10 lat po tym wpisie Leptira mogę się pod nim podpisać. :oops:
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

Post autor: Bednaar »

esforty pisze: 23.10.2023, 18:30 - Charles Lloyd - Within journey, tani japończyk;
Czyli pewnie ta wersja, też to mam, świetny koncert - bardziej zakręcony, niż popularne "Forest Flower" (który też mam w wersji "taniego Japońca"):

Obrazek
vertical_invader
Awatar użytkownika
Heartbreaker
longplay

Post autor: Heartbreaker »

Hackney Diamonds Rolling Stones
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

Post autor: Bednaar »

No i wreszcie przybył do mnie koncert Weather Report w Berlinie, przy okazji też płyta sygnowana nazwiskiem Johna Zorna, jednakże występuje on tu w roli aranżera, kompozytora i producenta. Utwory przez niego skomponowane (tylko dwa , ale każdy z nich trwa ponad 20 minut) wykonuje fortepianowe trio Briana Marselli.

Obrazek
vertical_invader
Awatar użytkownika
Białystok
box

A do mnie z Norwegii trafiło pierwsze i jedyne winylowe tłoczenie albumu norweskiej formacji:
SEVEN IMPALE - City Of The Sun.

Album ukazał się w porywającym liczbą nakładzie - 300 sztuk !
Awatar użytkownika
Białystok
box

Niewiele tu wpisów, bez wchodzenia w powody, to żeby coś było, w weekend kupiłem 2 bardzo ważne płyty dekady 1990-1999, które w "moim" plebiscycie z kontrowensyjnym finałem nie odegrały większej roli.
esforty

Trochę o swoich zakupach piszę, min. dzisiaj w wątku tegorocznych o dwu, a kilka dni temu o nabytkach by The Necks. Wrażenia z trzech chronologicznie, najwcześniejszych ( w zbiorze kupionych), upubliczniłem w wątku Czego teraz....
A te Twoje ważne/nabyte, to które?
Awatar użytkownika
Białystok
box

Jak przyjdą to napiszę, bo fizycznie jeszcze ich nie posiadam :)

A tak to byłaby (jest) ciekawa zagadka. Muzyka rockowa!

Teraz staram się kupować bardziej rozważnie, nawet wymieniać i pozbywać, bo z wiekiem zrobiłem się wybredny i nawet 7/10 to chyba za mało.
esforty

Jak sobie zakupiłem dostęp do Tidala, myślałem, że teraz już wszystkie moje zakupy CD, będą rozważne... ale mój <wewnętrzny idiota> ciągle ma sporo do powiedzenia... konsekwencje bywają niesłychane/niesłuchalne. Przynajmniej... koszty są pomijalne, wówczas, ale Ty nie masz tego marginesu błędu, stety :wink: .
Awatar użytkownika
Maciek
box

Post autor: Maciek »

Walter Wanderley - When It Was Done - dla niektórych muzyka Waltera może nie być godna nawet przejażdżki windą, a jeśli będzie, to ktoś może się zdziwić, po co komuś więcej niż jedna płyta tego artysty, skoro na każdej gra to samo? Dla mnie Walter to ta sama półka, co Sergio Mendes - praktycznie wszystkie płyty, które nagrali w drugiej połowie lat 60. bardzo lubię i bardzo często po nie sięgam. Ich albumy, to jeden z moich ulubionych antydepresantów.
Jimi Hendrix Experience - Are You Experienced - bardzo przyzwoita brytyjska reedycja z lat 80.
Art Lande - Red Lanta - liderującemu pianiście towarzyszy Jan Garbarek, dmuchający w przeróżne saksofony oraz flety. Typowe granie w duecie dla ECM.
Caldera - Caldera - oj, jak ja długo polowałem na ten album. Rzadko go widywałem, a jeśli już, to w cenie wyższej, niż mój target. Aż trafił się ktoś, kto chciał za nią 50% mojego wyobrażenia o cenie. Jeśli ktoś nie zna, to jest to jazzrockowa konwencja podlana latino, w której więcej powodów do tańca niż do wysiłku intelektualnego. ;)
Gil Evans - There Comes a Time - bigbandowy strzał między oczy, a może nawet i w splot słoneczny. Dla fanów konwencji chyba jedna z bardziej efektownych pozycji, a już na pewno grubo powyżej 7/10 ;)

+ w przywiezione niedawno w ramach pamiętnika z wakacji:
Urszula Dudziak - Urszula - na otwarcie Papaya, a potem napięcie rośnie!
Tamba 4 - We and the Sea - samba, bossa, jazz, CTI z końcówki lat 60. Oj, tej płyty też bardzo długo szukałem (i w ogóle odnoszę wrażenie że mało kto zna tę formację)
Miroslav Vitous - Jouryen's End - do Vitousa, z wiadomych względów, mam stosunek niemal bezkrytyczny. A tu dodatkowo grają sami moi ulubieńcy (Surman, Taylor, Christensen)
David Holland Quartet - Conference of the Birds - czyli, jak to napisał niedawno Bednaar: "płyta z okładką z awataru Leptira " ;)
Herbie Hancock - Mr. Hands - kiedy wszedłem do komisu, właściciel akurat testował ten egzemplarz płyty i już od progu wiedziałem, że bez niego nie wyjdę.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Białystok
box

esforty pisze: 20.11.2023, 14:38 A te Twoje ważne/nabyte, to które?
Dziś odebrałem pierwszy z nich, nabytek krajowy za normalną cenę, więc nie trzeba było długo czekać.

Na dziś według RYM jest to nr 1 1998 r. i nr 7 dekady 1990-1999, czyli:

Neutral Milk Hotel - In the Aeroplane Over the Sea

Nie mając większego rozeznania w temacie :? i dlatego też zdając się na innych (RYM) :oops: nie mogłem tego LP nie postawić na półce :roll:
ODPOWIEDZ