Czego teraz słuchacie?

Forum podstawowe.

Moderatorzy: Bartosz, Dobromir, gharvelt, Moderatorzy

Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 15888
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: B.J. »

Okechukwu pisze: 30.05.2026, 21:35okładka jest inna
Obrazek

Jak już się pojawiły płyty LP (33⅓ obrotów na minutę) to dołożono kilka utworów z wcześniejszej sesji w trochę innym składzie.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 9502
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Białystok »

Obrazek

Isotope - Deep End (1976)

Dawno tego nie słuchałem, 6/10 to jest max bo to typowy elevator jazz rock/fusion. Nie na półkę, jak i pozostałe albumy tej formacji.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6453
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Crazy »

Bubu - Anabelas

- Okechukwu
sporo pisze ostatnio, to mnie natchnęło ;-) To taka płyta, którą lubię sobie od czasu do czasu włączyć. Progowe kombinowanie z tempem i gonitwy po dźwiękach jakoś mi w tym anturażu zupełnie nie przeszkadzają - nie uważam tej płyty za wybitną, ale jest w niej naturalność i taki flow, który w tej stylistyce często nomen omen przepływa obok mnie.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Oleeks
singel analogowy
Posty: 388
Rejestracja: 05.04.2015, 18:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Oleeks »

Gacek pisze: 29.05.2026, 16:49 A ja miałem czas w pracy i poszedłem śladem "fenomeny z RYM".
Cryptopsy - None So Vile
Obrazek
Ilość ocen 17,974, średnia 4.04 (inne płyty zespołu maja głosów wielokrotnie miej) w topie Death Metalu miejsce 3 zaraz po Symbolic i Human od Death.
Brzmieniowo tłuściutko, klasyczny Death metalowy groove lat 90. Perkusja wali jak na wyścigi, gitary tną bez litości. Czasami jest to przewidywalna nawalanka jakby zrobiona z podręcznika dla młokosów a czasami zdarzają się istotnie karkołomne techniczne momenty gdzie można z przyjemnością zawiesić ucho. Plus za smaczki w rodzaju nastrojowego fortepianowego wejścia do Phobophile.
Wisienka na torcie i mały szczegół który mnie bawi tak jak ocena tego wydawnictwa. Na wokalu... jakby to powiedzieć... wymiotuje świnia 8)
Gdyby wziąć najbardziej kuriozalny i karykaturalny metalowy wokal to ten jest jeszcze gorszy, próbowałem słuchać z tekstem, niestety jest on w nie namierzalny w utworach. Być może AI by pomogło :lol:
Muzycznie dla ortodoksów pewnie spoko dla mnie momentami za bardzo, wokal żenujący.
Jak to się znalazło zaraz obok wycyckanych, brzmiących niemal sterylnie, zagranych z mistrzowską wirtuozerią, połamanych i świetnie wykrzyczanych dzieł od Death? Jak to się znalazło 10 oczek przed pierwszym kanonicznym Morbid Angel który zdefiniował gatunek i dwadzieścia jeden oczek przed kanonicznym debiutem Entombed?
Czy RYM to stan umysłu czy ktoś faktycznie dłubie przy tych ocenach? A może to jakiś żart który wszedł za bardzo?
Jedna z niewielu płyt przez które nie przebrnąłem. Intensywność tej muzyki oraz wokal doprowadzony do ekstremalnej ostateczności. Utwory Deicide, Obituary czy Morbid Angel przy None So Vile to w zasadzie mogłyby w radio lecieć, a takie wokale Chucka Schuldinera to na luzie przypasiłyby słuchaczowi zetki :wink:

Obrazek

U mnie dzisiaj Neurosis - Through Silver in Blood

Więcej uwagi poświęcam im od momentu wydania tegorocznego albumu, który jest co najmniej bardzo dobry. Odświeżam ich dyskografię powoli, chronologicznie i chyba coraz bardziej ich lubię.
Awatar użytkownika
Okechukwu
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5067
Rejestracja: 07.06.2007, 10:49

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Okechukwu »

Crazy pisze: 01.06.2026, 21:43 Bubu - Anabelas

- Okechukwu
sporo pisze ostatnio, to mnie natchnęło ;-) To taka płyta, którą lubię sobie od czasu do czasu włączyć. Progowe kombinowanie z tempem i gonitwy po dźwiękach jakoś mi w tym anturażu zupełnie nie przeszkadzają - nie uważam tej płyty za wybitną, ale jest w niej naturalność i taki flow, który w tej stylistyce często nomen omen przepływa obok mnie.
Fajnie, fajnie. :) Czyli Bubu bardziej Ci pasuje niż Crimson z okresu 73-74 ? (bo pamiętam, że kiedyś mocno narzekałeś na te płyty).
esforty
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5182
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: esforty »

Białystok pisze: 31.05.2026, 16:10 ...
Isotope - Deep End (1976)
...
Rzeczywiście elevator.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6453
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Crazy »

Z Crimsonem z tego okresu mam relacje trudne, ale niejednoznaczne*. Uwielbiam Red, oprócz czwartego numeru, w którym nie wiem, o co chodzi. I mam całkiem niskie zdanie na temat Wettona jako wokalisty, choć, jak pisałem ostatnio, jeżeli śpiewa fajne rzeczy, to niech sobie śpiewa (ale jednak chciałbym usłyszeć Fallen Angel w wykonaniu kogoś, kto mniej się męczy na górach...).


*właściwie dotyczy to wszystkich ich okresów ;-)
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
akond
album CD
Posty: 1804
Rejestracja: 04.09.2020, 13:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: akond »

Crazy pisze: 02.06.2026, 17:49 (ale jednak chciałbym usłyszeć Fallen Angel w wykonaniu kogoś, kto mniej się męczy na górach...)
CD1, #10:
https://www.discogs.com/release/1269904 ... -In-Mexico

(ale po prawdzie Jakszyk też męczy, tylko inaczej).
Awatar użytkownika
Okechukwu
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5067
Rejestracja: 07.06.2007, 10:49

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Okechukwu »

Ja tam lubię Wettona. Odnośnie głosów, które nie męczą, to zapuściłem właśnie "The Road to Hell" Chrisa Rea. Czy można nagrać lepszą płytę w estetyce radio-friendly? Nie możne! :)
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4698
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Gacek »

Wraca temat Bubu. Wojna wisi w powietrzu :twisted:

A o Wettonie to tylko ładnie proszę pisać i w superlatywach bo będzie źle! :evil:
Oleeks pisze: 02.06.2026, 10:05 Jedna z niewielu płyt przez które nie przebrnąłem. Intensywność tej muzyki oraz wokal doprowadzony do ekstremalnej ostateczności. Utwory Deicide, Obituary czy Morbid Angel przy None So Vile to w zasadzie mogłyby w radio lecieć, a takie wokale Chucka Schuldinera to na luzie przypasiłyby słuchaczowi zetki :wink:
Muzycznie nawet jako tako ale świniak na wokalu... nie nie. Wszystko ma swoje granice.
Typowy przedstawiciel death metalu jakiego nie lubię.
Oleeks pisze: 02.06.2026, 10:05
U mnie dzisiaj Neurosis - Through Silver in Blood

Więcej uwagi poświęcam im od momentu wydania tegorocznego albumu, który jest co najmniej bardzo dobry. Odświeżam ich dyskografię powoli, chronologicznie i chyba coraz bardziej ich lubię.
Ładnie ładnie. Klasyczny sludgeowy walec. Nowej płyty jeszcze nie słyszałem ale recenzje zbiera bardzo dobre. Chyba też nich wrócę bo zacząłem poznawać gatunek od końca a Neurosis znam wybiórczo.
esforty
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5182
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: esforty »

Obrazek
Republika - Siódma pieczęć, 1993

Jak patrzeć na to co fonograficznie, dotychczas, zespół (ale też GC samodzielnie) popełnił to jest najbardziej niespójne wydawnictwo.
Zbudowane ze struktur mainstreamowych obowiązujących 20-25 lat wstecz nie przystaje do naszych przyzwyczajeń o Republice.
Ostre gitary(generalnie), Hammond (już własny czy ciągle pożyczany od Karolaka?) frazowanie z innego porządku ( wyjąwszy numer Nasza pornografia, który jest po staremu/nowemu) sumuje się w inny wizerunek, który się nie sprzedał...
Z drugiej strony jakby płyta ukazała się w okolicy 78/79 to w zjawisku <Muzyka młodej generacji> pozamiatali by odsyłając wielu owczesnych do zapomnienia.
Mnie ta płyta nie podobała się nigdy, tak było i dzisiaj.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6453
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Crazy »

Niespójne z generalnym charakterem zespołu, ale czy niespójne wewnętrznie? Mi się stylistycznie wydaje bardzo spójne, a że te oblicze zespołu nie zyskało aplauzu to już inna sprawa. Mi dla odmiany zawsze się Siódma pieczęć podobała i choć teraz rzadko słucham (no i te problemy z kasetami...), to czasem lubię wrócić do materiału.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
esforty
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5182
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: esforty »

Wewnętrznie jest spójne. W porównywaniu z innymi płytami i tymi późniejszymi też, jest różnica.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6453
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Crazy »

Heart & Soul Presents Songs of Joy Division - tributowa składanka polskiego zespołu Heart & Soul sprzed kilkunastu lat. Zawiera covery piosenek Joy Division, wcale jednak nie tych najbardziej oczywistych (powiedziałbym, że z pierwszego garnituru "hitów" jest tylko Transmission). Udane wydawnictwo, choć może nie wiadomo do końca, czemu nie posłuchać po prostu oryginałów ;-) Trafiłem na płytę przy okazji poszukiwań nagrań Rykardy Parasol, która gościnnie śpiewa Decades na zakończenie płyty.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4771
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Monstrualny Talerz »

Kamasi Washington - The Epic

A coś mnie tak naszło i sobie włączyłem do pracy - tym razem przeleciało w kółko po parę dobrych razy i naprawdę nieźle zaskoczyło: to dobra płyta jest! Myślę, że będę częściej wracał. Tylko trzeba zapomnieć, że nagrana w 2015 r. i że jest to jakiś zapomniany składak Pharaohów Sandersów i innych Joe Hendersonów z zaginionych lat 70.
ODPOWIEDZ