TVP Kultura oraz inne kanały telewizyjne

lub czasopisma :)

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

TVP kultura ostatnio cały czas miażdży system, niemal co dzień leci coś absolutnie kapitalnego. Ale w czwartki od dwóch tygodni prawdziwa Orgia, BillyWilderowa orgia!

Dwa tygodnie temu leciała Miłośc po Południu (och, Audrey...i ta scena z myciem włosów w zlewie), tydzień temu Garsoniera (przy scenie z lusterkiem moje serce pęka na sześc kawałków), a teraz w czwartek Słodka Irma!

Czy to będzie cały BillyWilderowy cykl? Mam nadzieję, ale z drugiej strony dlaczego nie jadą chronologicznie? Moje obawy rosną niczym chmury na zachodnim niebie...
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Obrazek
Suzie Q 2019 reż. Liam Firmager
Na początku sierpnia, pokazano to w kanale Planete +. Pełnowymiarowy dokument o filigranowej basistce, świetnie radzącej sobie w świecie glam-rocka w latach 73-76, by później rozmienić się z pomocą Chrisa Normana (organicznie nie cierpię Stumblin' In) w radiową popelinę. Stąd u mnie ten 76 :wink: .
Ostatnie 20 minut filmu, zadręcza widza frazesem i bezpardonowym sentymentalizmem, ale zanim to nastąpi, oglądamy Kogoś znacznie bardziej interesującego, niż zapamiętaliśmy z dzieciństwa. Dowiadujemy się o estetycznych woltach z lat 80-tych i 90-tych... i że w 2019 roku Suzie, wydała, swój 24 regularny album, czego umówmy się :? , nikt z nas nie sprawdzał. Warto film obejrzeć, 6/10.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Sprawdzał - ten album. nie warto.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Retromaniak
remaster
Posty: 2446
Rejestracja: 13.03.2021, 15:39
Lokalizacja: Niemcy / Bydgoszcz

Post autor: Retromaniak »

esforty pisze: Suzie Q 2019 reż. Liam Firmager
Na początku sierpnia, pokazano to w kanale Planete +. Pełnowymiarowy dokument o filigranowej basistce, świetnie radzącej sobie w świecie glam-rocka w latach 73-76, by później rozmienić się z pomocą Chrisa Normana (organicznie nie cierpię Stumblin' In) w radiową popelinę. Stąd u mnie ten 76 :wink: .
Ostatnie 20 minut filmu, zadręcza widza frazesem i bezpardonowym sentymentalizmem, ale zanim to nastąpi, oglądamy Kogoś znacznie bardziej interesującego, niż zapamiętaliśmy z dzieciństwa. Dowiadujemy się o estetycznych woltach z lat 80-tych i 90-tych... i że w 2019 roku Suzie, wydała, swój 24 regularny album, czego umówmy się :? , nikt z nas nie sprawdzał. Warto film obejrzeć, 6/10.
Popieram, oglądałem na Amazon Prime.
Super dokument, ukazuje scenę glamrocka początku lat 70ch (a dalej nieznane mi, współczesne losy Suzi)
Jak bardzo chciałbym wrócić do tamtych czasów...
Największe muzyczne archiwum na Spotify
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Hej
Pytanie czysto techniczne.

A nie wiecie co zrobić, żeby TVP Kultura działała na telewizji naziemnej?

Korzystam z telewizji naziemnej, tzn nie korzystam, bo prócz kultury nic się nie da tam oglądać. Ale czasem tą kulturę mam, a czasem nie mam. W zimie działało, potem w połowie wiosny przestało, potem znowu się na chwilę pojawiło. Inne multipleksy odbiera bez problemu, a MP8, gdzie jest m.in Kultura nie odbiera. Teoretycznie u mnie powinienem odbierać sygnał z nadajnika Mysłowice Kosztowy, i tak jak piszę, pozostałe multipleksy są, a ten jedyny wartościowy nie.

Zrobiłem już takie rzeczy jak nowy kabel i nowe końcówki, żeby wyeliminować ewentualne przerwania, brak styku itp, sprawdziłem dokładne nastawienie anteny, lecz to wszystko na nic...

Ratujcie, było lato i dało się jakoś przetrwać, ale już się ciemno robi o 19...
Awatar użytkownika
Paweł
longplay
Posty: 1380
Rejestracja: 02.09.2019, 14:00

Post autor: Paweł »

Niestety, powszechna sytuacja. I problematyczna. Z tego, co się orientuję, to sporo osób dokłada drugą antenę na zwrotnicy – jedną odbiera MUX-8, drugą pozostałe pasma. Przy czym do 8. multipleksu potrzebna jest antena VHF, a nie UHF (są też anteny combo VHF/UHF). Być może w grę wchodzą jeszcze jakieś inne parametry. Kiedyś bardzo pobieżnie rozpoznawałem ten temat, więc więcej nie podpowiem – musisz doczytać, dopytać (o ile już tego nie robiłeś).

Przy czym zwróć uwagę, że w przyszłym roku (chyba w czerwcu) zmieni się standard nadawania, na DVB-T2. Ma być więcej multipleksów, których odbiór powinien być teoretycznie prostszy. Nie wiem jednak, czy się nie okaże, że niektórych czeka wymiana anten. W każdym razie: lepiej się zorientować, czy obecnie ewentualne inwestowanie większych kwot w jakikolwiek sprzęt ma w ogóle sens...
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Obrazek

Dzisiaj w nocy 17. 09. godz. 3.35
Taki dziwny prime time :?

Obejrzałem!
Wiadomo, że jest to niekompletne (80 lat w 90 minut ??!). Wielu pominięto, wielu ledwie wspomniano...
Tym niemniej, ten destylat niesie ogromną satysfakcję. Dla samych zdjęć Wolffa, których, zapewne, trzeba by, szukać godzinami w sieci a i tak sporo nie do odnalezienia, warto.
Pojawia się, to co w dobrych dokumentach o muzyce, jest normą, mianowicie emocje jak przy słuchaniu nowego wydawnictwa (udanego!), swoich ulubieńców.
Rzecz nie tylko dla tych, którym gatunek coś robi. To w końcu fragment dorobku naszej cywilizacji (ale, pojechalem :oops: ).
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Od kilku dni robię maratony z archiwalnymi odcinkami Lalamido, Dzyndzylyndzy czy Brzóska Show, przeplatając to wszystko dokumentami o TotArcie i okolicach. Może i poczucie humoru tam prezentowane bywa czasami głupkowate, a niektóre z hepeningów wydają się dziś infantylne, ale jednak sam fakt istnienia takich programów w telewizji publicznej z dzisiejszej perspektywy wydaje się jakimś sci-fi. No i co najważniejsze, w takim Lalamido można było posłuchać np. Kobonga, Variete, smarkatego Muńka czy młodziaka Kazika i wielu naprawdę ciekawych kapel, o których nikt dziś już nie pamięta (nie zawsze z ich winy).
Teraz niby w TV rzeczy teoretycznie mniej głupkowate, tylko przy okazji społeczeństwo coraz głupsze.

Lalamido z Kobongiem, Variete i młodym T.Love (kujawiaka Kukiza przemilczę): https://youtu.be/-Aiw9O1ib4k
Znakomita, wieloodcinkowa seria Powrót Batmana: https://youtu.be/aFQfpB61ZX8
I na deser, Kazik czyta wiersze widzów o Daab i Acid Drinkers: https://youtu.be/gvdxUXaxtVI
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

Właśnie leci koncert Genesis z 2007, When in Rome.
Awatar użytkownika
Sariusz
szpula
Posty: 71
Rejestracja: 08.11.2011, 08:48

Zbigniew Namysłowski- in memoriam

Post autor: Sariusz »

Dziś tj.we wtorek 8 II o 21 w TVP Kultura 2 "Notacje - Zbigniew Namysłowski. Jazz dobry na wszystko".

A w środę 9 II w TVP Kultura i w TVP Kultura 2 o 23.30 program "Zbigniew Namysłowski" z 1979 roku.

Wystąpi kwartet w składzie : lider, Kulpowicz, Jarzębski, Stefański.

PS Program z cyklu "Notacje" można jeszcze obejrzeć 18 lutego o godz.16.50 na kanale TVP Dokument.
Inter arma silent Musae
Awatar użytkownika
sequencer
singel analogowy
Posty: 314
Rejestracja: 09.11.2016, 18:57
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: TVP Kultura oraz inne kanały telewizyjne

Post autor: sequencer »

Na vod.tvp.pl w dziale Dokumenty jest film o Zbigniewie Seifercie:
https://vod.tvp.pl/filmy-dokumentalne,1 ... roz,543273
za free.
lanie betonu
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: TVP Kultura oraz inne kanały telewizyjne

Post autor: esforty »

Dziękuję, sequencerze, za trop. Bardzo ciekawy film, sensownie zrealizowany. Ujęła mnie postawa wdowy po p. Zbigniewie.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
sequencer
singel analogowy
Posty: 314
Rejestracja: 09.11.2016, 18:57
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: TVP Kultura oraz inne kanały telewizyjne

Post autor: sequencer »

Na vod.tvp.pl jest też darmowy film o Michale Giercuszkiewiczu "30 lat wymówek":
https://vod.tvp.pl/filmy-dokumentalne,1 ... wek,453113
lanie betonu
Awatar użytkownika
sequencer
singel analogowy
Posty: 314
Rejestracja: 09.11.2016, 18:57
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: TVP Kultura oraz inne kanały telewizyjne

Post autor: sequencer »

Na vod.tvp.pl jest za darmo film dokumentalny "Zappa":
https://vod.tvp.pl/filmy-dokumentalne,163/zappa,943138
lanie betonu
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: TVP Kultura oraz inne kanały telewizyjne

Post autor: esforty »

Obejrzałem to kilka dni temu via tvp. Kultura. Bardzo solidna robota.
...że chaotyczne(?)... a można o p. Zappie skrupulatnie(??)
Bardzo polecam 8/10.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
ODPOWIEDZ