DINOZAURZY ALBUM ROKU 1957

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14121
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

A u nas Mister...

5. Ben Webster - Soulville  ----- 187 pkt; ilość głosujących: 9 ; średnia punktów u głosujących: 20,8 ; najwyższa pozycja na listach indywidualnych: 2

Obrazek
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14121
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

4. Charles Mingus - The Clown  ----- 204 pkt; ilość głosujących: 8 ; średnia punktów u głosujących: 22,7 ; nr 1 u dwóch głosujących

Obrazek
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14121
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Na podium jako pierwszy wstępuje...

3. Thelonious Monk - Brilliant Corners ----- 235 pkt; ilość głosujących: 10 ; średnia punktów u głosujących: 23,5 ; nr 1 u jednego z głosujących

Obrazek
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14121
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Dziesięć punktów więcej zdobył

2. Miles Davis - Miles Ahead  ----- 245 pkt; ilość głosujących: 10 ; średnia punktów u głosujących: 24,5 ; najwyższa pozycja na listach indywidualnych: 2

Obrazek
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14121
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

A bezdyskusyjnym zwycięzcą jest

1. John Coltrane - Blue Train  ----- 346 pkt; ilość głosujących: 12 ; średnia punktów u głosujących: 28,8 ; nr 1 u siedmiorga głosujących

Obrazek
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14121
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Dobranoc Państwu :)
Awatar użytkownika
mir
remaster
Posty: 2409
Rejestracja: 11.04.2007, 01:43
Lokalizacja: Krakus

Post autor: mir »

B.J.u wielkie dzieki za wytrwalosc., propozycje plytowe, prowadzenie finalu.

To byla fajna zabawa!

pzdr

mir
Awatar użytkownika
I&I
japońska edycja z bonusami
Posty: 3062
Rejestracja: 15.10.2010, 21:54
Lokalizacja: KRK

Post autor: I&I »

Ja również dołączam się do podziękowań. Przede wszystkim za wytrwałość w oczekiwaniu na finał oraz emocjonujące poprowadzenie zabawy :)

Brawo B.J.!
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Ogromne brawa i podziekowania dla B.J. - za wytrwałość (ponad 3 lata), za skrupulatne odkrywanie pereł z lamusa i za bogato (pod względem przedstawionych statystyk, a także pomysłowych przerywników) przeprowadzone podsumowanie. Wygrał faworyt, obiektywnie mówiac najlepsza płyta rocznika, ale przyznam się, że zagrałem taktycznie i bardzo pomogłem Klaunowi Mingusa oraz Monkowi "Brilliant Corners" - przewidując, że i tak Blue Train wygra.

PS. Ta wersja okładki Miles Ahead nie podobała się Davisowi, zadał konkretne pytanie producentowi płyty, Avakianowi: "Why'd you put that white bitch on there?". Dlatego późniejsze wydania miały taką okładkę:

Obrazek
vertical_invader
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5744
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

Podziękowania dla prowadzącego. Po długim czasie od inauguracji zabawy udało się doprowadzić do finału i to niewątpliwie spora zasługa wytrwałości organizatora. Jeśli chodzi o wyniki, to w czołówce wielkich niespodzianek raczej nie było. Mnie najbardziej zaskoczyła wysoka pozycja płyty z miejsca trzeciego, na liście propozycji jakoś specjalnie się nie wyróżniała i może dlatego nie zdążyłem się z nią zapoznać.

Jak to przy okazji plebiscytu, bardziej niż wyniki sumaryczne interesują mnie klasyfikacje indywidualne, stąd moje pytanie: czy można liczyć na wrzucenie list uczestników, w jakiejkolwiek formie (plik, post)?
Awatar użytkownika
Goran
epka kompaktowa
Posty: 1068
Rejestracja: 06.04.2012, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Goran »

Wielkie dzięki za prowadzenie - total professional. Może dobrze że trwało to tak długo bo dzięki temu poznałem pozycje z którymi pewnie nigdy bym się nie zetknął.
Mnie się podobają melodie które już raz słyszałem.No jakże może podobać mi się piosenka którą pierwszy raz słyszę?
Inżynier Mamoń
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9396
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Wielkie podziękowania dla Ojca Prowadzącego za benedyktyńską cierpliwość, konsekwencję i perfekcyjne poprowadzenie. Do pierwszej trójki trudno się przyczepić - zwycięzca też był pewniakiem. Toż to jedna z najlepszych/najsłynniejszych płyt jazzu w ogóle! Ogólnie - bardzo dobry rocznik, szczególnie dla jazzu. Zdziwiła mnie trochę tak niska pozycja "Birth Of The Cool" - no ale faktycznie przy kilku wydawnictwach głosy musiały się podzielić...
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Duch 1532
japońska edycja z bonusami
Posty: 3292
Rejestracja: 18.05.2008, 15:39
Lokalizacja: Breslau, Schmiedefeld

Post autor: Duch 1532 »

Nie wziąłem udziału, bo muzyki z tamtego okresu nieomal nie znam, a z poznawaniem śpieszyć się nie lubię (słabe usprawiedliwienie, patrząc na czas trwania tych zawodów). Niemniej jednak obserwowałem z ciekawością.

Może dodałbym coś od siebie, gdybym to: https://www.youtube.com/watch?v=-LI_DNHHklA, poznał kilka miesięcy temu? Ale poznałem dzisiaj, stąd At the Gate of Horn nie znalazło się tu wcale.
„Po co podnosiłem cały ten rwetes — pomyślałem sobie — ten człowiek jest istotą ludzką jak i ja; ma akurat tyle samo powodów, by lękać się mnie, co ja, by lękać się jego. Lepiej spać z trzeźwym kanibalem niż z pijanym chrześcijaninem”.
abraxas
epka kompaktowa
Posty: 1062
Rejestracja: 16.12.2009, 17:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: abraxas »

Gratulacje i podziękowania dla B.J. - świetnie i lekko poprowadzona zabawa.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14121
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Cieszę się, że Wam się podobało. :)
mir pisze:B.J.u wielkie dzieki za wytrwalosc [...]
Rzeczywiście trochę to trwało. Ale trzeba było skończyć, co się zaczęło.
Przez ten czas wiele się też zmieniło jeśli chodzi o dostęp do staroci. Coraz częściej teraz można je znaleźć w sklepie, niż w necie. Z drugiej strony wiele klasyków bez problemu dostępna jest na YT.
I&I pisze:emocjonujące poprowadzenie zabawy :)
No i dobrze, bo muzyka to także emocje, a nie tylko matematyka, fizyka i chemia. Chociaż być może emocje są funkcjami tychże.
Bednaar pisze:skrupulatne odkrywanie pereł z lamusa
To jest wielka przyjemność. Niektóre płyty to naprawdę wielkie zaskoczenia. Odkrywanie takich rzeczy daje wiele satysfakcji.
Bednaar pisze:PS. Ta wersja okładki Miles Ahead nie podobała się Davisowi
Chciałem, żeby przynajmniej w czołówce zachować okładki pierwszych wydań.
gharvelt pisze:Jak to przy okazji plebiscytu, bardziej niż wyniki sumaryczne interesują mnie klasyfikacje indywidualne, stąd moje pytanie: czy można liczyć na wrzucenie list uczestników, w jakiejkolwiek formie (plik, post)?
No pewnie! Tylko nie dajcie się zwieść - nie jeden Bednaar gra taktycznie! 8) Tutaj w .xls wszystkie finały od 1965 roku wstecz.
Goran pisze:[...] dobrze że trwało to tak długo bo dzięki temu poznałem pozycje z którymi pewnie nigdy bym się nie zetknął.
Przecież nie ma tego złego... :)
Leptir pisze:Zdziwiła mnie trochę tak niska pozycja "Birth Of The Cool" - no ale faktycznie przy kilku wydawnictwach głosy musiały się podzielić...
A co ma powiedzieć Jimmy Smith? Nawet nie trafił do Top 30. A przecież to czysty protoprog. ;)
Duch 1532 pisze:Może dodałbym coś od siebie, gdybym to: https://www.youtube.com/watch?v=-LI_DNHHklA, poznał kilka miesięcy temu? Ale poznałem dzisiaj, stąd At the Gate of Horn nie znalazło się tu wcale.
Odettę poznałem przy okazji tych właśnie zabaw, choć nie tę płytę. Ale życie przed nami, a płyt jeszcze sporo do przesłuchania.
Swoją drogą dziewczyny nie zaszalały w finale.
abraxas pisze:[...] lekko poprowadzona zabawa.
Jak mawiał Robert Fripp(?) : najlepsze improwizacje to te dokładnie przygotowane. 8)
ODPOWIEDZ