Przy muzyce o komórkach (i innych mobilnych urządzeniach)

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Mam nadzieję, że nie opowiadałem już tej anegdotki przy okazji rozmów o średniowieczu - ładnych parę lat temu, zanim jeszcze w mojej szkole wprowadzono dobry zwyczaj, że na wycieczki dzieci nie biorą telefonów, podczas rozmów w autokarze (z gatunku że co to za głupot dzieci nie robią przy pomocy tych telefonów) doszło do następującej wymiany zdań:

Józek (lat 10 lub 11): A bo proszę pana, pan jest człowiekiem XX wieku i pan uważa, że telefon to służy do dzwonienia.

ja: O nie, proszę pana. Ja jestem człowiekiem XII wieku!

Józek nic nie odrzekł, ale jego minę na wszelki wypadek odczytałem jako wyraz szacunku ;-)

Tak więc przed rewolucją francuską, w sensie bezpośrednio, to zdecydowanie NIE, straszne czasy mi się to wydają i kariera Jean-Baptiste Grenouille'a wydaje mi się ich dobrą metaforą, natomiast składam wniosek (internetowo oczywiście ;-)) o przeniesienie do dwunastego stulecia lub w okolice. O ile pamiętam takie ulokowanie było wówczas bezpośrednią konsekwencją wejścia w świat Filarów ziemi, z którego absolutnie nie chciałem wychodzić.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Adrithgor
kaseta FeCr
Posty: 237
Rejestracja: 31.07.2021, 00:32
Lokalizacja: Piwnica Kowalskiego

Post autor: Adrithgor »

Bednaar pisze: (mam nadzieję, że w przyszłości nie bedzie tylko tel. dotykowych)
Ojojoj, to się źle zestarzało :/
https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, nigdy tu nie wchodźcie, najgorszy serwer na świecie.
Awatar użytkownika
Adrithgor
kaseta FeCr
Posty: 237
Rejestracja: 31.07.2021, 00:32
Lokalizacja: Piwnica Kowalskiego

Post autor: Adrithgor »

Ale ogólnie to się muszę z wami zgodzić i przemówić jako przedstawiciel pokolenia wychowanego w internecie. Ja staram się nie siedzieć na telefonie cały czas, choć jest to bardzo przydatne kiedy chcę się mieć kontakt z kimś gdy się np. jest na rowerze to kilkanaście km od domu. Choć bywa i tak, że jak próbuję się z kimś rozmawiać, to on akurat musi siedzieć na discordzie czy innej aplikacji, co jest po prostu niekulturalne. A kwestia kompletnej inwigilacji to zupełnie inny temat... Jeśli ktoś nie słyszał, trzeba się koniecznie poznać z postacią Edwarda Snowdena.
https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, nigdy tu nie wchodźcie, najgorszy serwer na świecie.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Adrithgor pisze:
Bednaar pisze: (mam nadzieję, że w przyszłości nie bedzie tylko tel. dotykowych)
Ojojoj, to się źle zestarzało :/
Spójrz uważnie na datę tamtego mojego posta - 2013 rok :) Przez ten czas dorobiłem się smartfona, ale mam go dopiero od roku. Wciąż jednak uważam, że urządzenia oparte tylko i wyłącznie na ekranie dotykowym, jak smartfon czy tablet to nędzna proteza komputera. Może być nawet laptop, ale klawiatura to podstawa. Na smartfonie czy tablecie można tylko przeglądać strony internetowe, komunikować się, albo czytać (to ostatnie dotyczy tableta, smartfon ma zbyt mały ekran). Porządnie popracować można tylko na komputerze. A na smartfona zdecydowałem się po tym, jak zbyt późno odbierałem ważne maile służbowe.
No i kwestia pokolenia: ja o istnieniu czegoś takiego jak Internet dowiedziałem się dopiero na 2 lub 3 roku studiów, wtedy też było pierwsze zetknięcie z tą nowością - na zajęciach z informatyki na studiach. Mnien więcej w tym okresie u mnie w domu pojawił się pierwszy PC, ale jeszcze bez sieci. Pierwszy telefon komórkowy: dopiero po studiach, już jak zacząłem pracować, była to Nokia 3210. Zaś mój syn: teraz 13 lat, Internet i te wszystkie urządzenia są w jego otoczeniu od urodzenia. Zablokowałem Discord na jego komputerze, bo przez to zaniedbywał naukę.
vertical_invader
Awatar użytkownika
Adrithgor
kaseta FeCr
Posty: 237
Rejestracja: 31.07.2021, 00:32
Lokalizacja: Piwnica Kowalskiego

Post autor: Adrithgor »

Co do protezy to prawda, klawiatura zawsze lepsza.
W sumie to jestem starszy o zaledwie rok od twojego syna, zobacz czy nie siedzi za dużo na muzycznych dinozaurach :lol:
No i discord też jest na komórce.
Choć internet to niezwykle fascynujący wynalazek, prawdopodobnie jedyny, który tak bardzo wymknął się z pod kontroli.
https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, nigdy tu nie wchodźcie, najgorszy serwer na świecie.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Wiem, że Discord jest na komórce i że syn używa na komórce - tu niestety nie wiem, jak zablokować, nie ogarniam Androida.
Na FD nie siedzi - nie ma aż takiego fioła na punkcie muzyki ;)
vertical_invader
Awatar użytkownika
Adrithgor
kaseta FeCr
Posty: 237
Rejestracja: 31.07.2021, 00:32
Lokalizacja: Piwnica Kowalskiego

Post autor: Adrithgor »

Trzeba go zapoznać z dobrą muzyką!
Z ojca taki meloman a syn pewnie nawet Coltrane'a nie słucha...
https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, nigdy tu nie wchodźcie, najgorszy serwer na świecie.
ODPOWIEDZ