Przy muzyce o samochodach

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Freefallu - niby fajne, ale strasznie kopci z rury. Światopoglądowo mi to nie odpowiada. ;)
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Ee, jest tak szybki, że spaliny nie zdążą wylecieć z rury :wink:.
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

No chyba, że tak... :)
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Freefall pisze:
gharvelt pisze:ostatnie ponad 2 strony niniejszego wątku, choć oczywiście powiązane z motoryzacją, nie wnoszą jednak nic konkretnego do dyskusji o samochodach, a ostry spór bardziej ma charakter światopoglądowy aniżeli merytoryczny.
Święte słowa! Zamiast pitolić bez sensu, lepiej napisać czym, kto jeździ :).
W końcu! :)

To kto ma jeszcze wóz z Korei Południowej? :P
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Ja jeżdżę takim. W trudnym terenie się sprawdza, a i jak nie mogę gdzieś dotrzeć na czas, to też ma sposoby, żeby ominąć ten problem. ;)

Obrazek
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Skoro jeździsz takim, to chyba powinieneś znać wyniki Euro :?:
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Oczywiście, że znam, ale nie powiem... :)
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

A ja jeżdżę takim (serio-serio, choć tu akurat nie mój egzemplarz, ale ta wersja):

Obrazek
vertical_invader
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

Dobrze, że wcześniejszy spór został ucięty - postanowiłem wcześniejszych postów nie kasować ani nie przenosić, za dużo roboty z wycinaniem. Natomiast odradzam powrót do tamtej dyskusji.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

A ja tam myślę o czym skromnym na resztę lat(a).

Obrazek
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Bednaar pisze:A ja jeżdżę takim (serio-serio, choć tu akurat nie mój egzemplarz, ale ta wersja):
A ja takim (też nie mój egzemplarz, ale ten model). Mam go już prawie 20 lat i nadal śmiga. Po drodze dokonywałem tylko rutynowego serwisowania. Jak będziecie mieli możliwość kupić go w dobrym stanie z drugiej ręki - to gorąco polecam. :)

Obrazek
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Gary Fisher ponoć skonstruował pierwszego w historii "górala", renomowana marka z USA. Ja już mam drugiego Unibike'a w karierze (polska firma z Bydgoszczy, założona przez byłych konstruktorów z Rometu). Pierwszego mi ukradli - był to rower miejski z piastą 3-biegową Nexus - wszystko chodziło lekko jak marzenie, więc potem też chciałem Unibike, ale te z Nexusami bardzo podrożały, stąd padł wybór na tańszego trekinga Vision. Ma już jakieś 12 lat i wszystko śmiga - przez ten czas tylko raz złapałem gumę. Zdemontowałem w nim błotniki (nie jezdżę w deszczu - mam okulary, więc nic nie widzę, jak pada), wymieniłem oświetlenie - instalacja z dynamo zbyt ciężka, mam teraz leciutkie lampki na bateria, plus wymiana pedałów z plastikowych na metalowe. Poza tym śmiga, jak marzenie - moja żona ma crossowy Kelly's (identyczne 28-calowe koła, jak w trekingu) i zazdrości mi, że mój Unibike tak lekko chodzi w porównaniu z jej rowerem.
Sorry za off top rowerowy. BJ - fajny Aston Martin się Tobie marzy, jak pisałem moje marzenie to Jeep Wrangler :)
vertical_invader
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Ja kilka razy łapałem gumę. Przez te wszystkie lata kilka razy regulowalem hamulce, co roku go przesmarowuję i to właściwie cała konserwacja. W zeszłym roku wymieniłem światełka na zasilane przez USB.. W przyszłości planuję wymienić amortyzator, bo ten stary już kiepsko działa. Fajny rowerek Bednaarze! Moja żona ma Unibike'a. Bardzo sobie chwali. 🙂
A w temacie - ja marzę o camperze. Wożenie ze sobą takiego domu wydaje mi się niesamowitą wolnością.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Freefall pisze:Ja np. takim autkiem:
Podoba Ci się? Moim zdaniem jest brzydki, i zdecydowanie za drogi :wink:
B.J. pisze:A ja tam myślę o czym skromnym na resztę lat(a).
Ehh, cudo...
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Leptir pisze:A w temacie - ja marzę o camperze. Wożenie ze sobą takiego domu wydaje mi się niesamowitą wolnością.
Ahh... RV to nasze marzenie. Gdyby nie praca, gdyby nie brak czasu, gdyby nie ta cena :) No ale czy jeszcze będzie się nam chciało na emeryturze?...

Jak marzyć, to na całego, ale nawet nie myślę o klasie A. Patrzę sobie skromnie, na mniejszy model klasy C jak poniżej. Kosztuje "tylko" ok. $120,000 - cena jak za połowę domu - wystarczy na moje marzenia:

https://www.jayco.com/products/class-c- ... 1-redhawk/

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A realistycznie, to jeśli kiedykolwiek będę kupował, to tylko sam trailer, np taki, za "jedyne" $36,000 - w cenie przyzwoitego samochodu:
https://www.jayco.com/products/travel-t ... her-micro/

Obrazek
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
ODPOWIEDZ