RadioJAZZ.FM

lub czasopisma :)

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

RadioJAZZ.FM

Post autor: Backside »

Razem ze znajomymi reaktywujemy RadioJAZZ, jakoś tak smutno wyszło, że jedyną w Polsce stację, gdzie nadają jazz na okrągło, a nie od święta :).

Będę wielce wdzięczny wszystkim za choćby symboliczne wsparcie, bo akcja zacna, historia istnienia niekrótka, a liczba i jakość audycji wieczornych niechuda ;)

https://wspieram.to/projekt/4674/radioj ... a-jazzdoit
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Dzięki wszystkim, którzy chociaż kliknęli w ten link ;). Udało nam się zebrać ponad 200% zakładanej kwoty, po drodze jeszcze kilka fortunnych zbiegów okoliczności się przytrafiło, więc od 1 września zaczynamy regularne nadawanie, wraz z pasmem dziennym :).
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Ja tu nie chcę generalnie spamować z radiem (DZIAŁA, ZAPRASZAM, mam wejścia codziennie od 11 do 13 :) ), ale w czwartki o 18:00 mam audycję o jazz-rocku, dzisiaj będzie Soft Machine, a moim gościem boczeq :D
Ostatnio zmieniony 10.09.2015, 22:39 przez Backside, łącznie zmieniany 1 raz.
jarex
digipack
Posty: 2941
Rejestracja: 08.11.2013, 19:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jarex »

Backside pisze:Ja tu nie chcę generalnie spamować z radiem (DZIAŁA, ZAPRASZAM), ale w czwartki o 18:00 mam audycję o jazz-rocku, dzisiaj będzie Soft Machine, a moim gościem boczeq :D
Jest jakaś szansa na powtórkę audycji?
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Tak, zgodnie z ramówką wypada powtórka w niedzielę o 17:00 :)
http://radiojazz.fm/ramowka

Sądzę, że parę najbliższych tygodni upłynie mi na przesłuchiwaniu koncertowych wersji klasyki jazz-rocka, a do Soft Machine konkretnie jeszcze wrócę z Maćkiem, może za 2-3 tygodnie.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

Udało mi się pamiętać o terminie powtórkowym, całe szczęście, bo ciekawie i przyjemnie jest posłuchać o Soft Machine oraz samego Soft Machine :) Liczę na równie interesujący repertuar w kolejnych audycjach, a jak zdołam to może rozejrzę się także po innych punktach ramówki.
Awatar użytkownika
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4477
Rejestracja: 09.09.2011, 12:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: mahavishnuu »

Mnie także udało się załapać na powtórkę. Swoją drogą to dziwnie słucha się Soft Maszyny w radiu. Zespół przez wiele lat był niemal zupełnie nieobecny na falach eteru. W "Trójce" na przestrzeni wielu lat pamiętam tylko jeden album nadany w całości - piątkowa audycja Brzozowicza i Mroczka z 1988 roku. Zagrali wtedy "Volume Two". Jak było w latach 70-tych i pierwszej połowie lat 80-tych nie wiem. Na ten temat musiałyby się wypowiedzieć starsze Dinozaury ode mnie. :) Mirek pisał kiedyś o tym, że w latach 70-tych było podobnie. Ponoć w Mini-Maxie Kaczor, gdzieś w okolicach 1976 roku, zagrał "Bundles". Generalnie, na "Trójce" tego bardziej eksperymentalnego rocka progresywnego było jak na lekarstwo.
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

No to czas najwyższy na jakieś zmiany :). Regularnie puszczać nie będę, bo każdy odcinek ma swoją myśl przewodnią (dziś, nomen omen, Mahavishnu ;) ), ale czasem się pojawi. Jak boczeq będzie mógł, to zrobimy razem jeszcze ze 2 odcinki.
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Aha, jest jeszcze (póki co) druga audycja mojego autorstwa - B-R'n'B. Leci w piątki o 20:00 i jest w całości wypełniona funkiem z lat 70., z drobnymi wycieczkami w stronę sąsiadujących dekad ;).
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Zapraszam dziś o 19:00 na porcję japońskiego fusion! A niedługo ruszymy z serwisem podkastowym, więc o dowolnej porze będzie można posłuchać powtórek :)

A tak się złożyło, że w tym tygodniu jeszcze jeden z forumowiczów, po boczqu, odwiedził radio - nie wiem, czy się chce ujawniać, ale mam nadzieję, że jeszcze wpadnie nieraz ;).
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Zapraszam dziś na głośne, agresywne, ale w pełni mainstreamowe i akceptowalne fusion :)

www.radiojazz.fm
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Ruszyliśmy z serwisem podkastowym, czyli archiwalne audycje. Na razie nie wszyscy autorzy się jeszcze ogarnęli ;), ale będziemy zapełniali bazę.

A jeśli ktoś jest zainteresowany moimi Seventisami, to zapraszam tutaj:
http://archiwum.radiojazz.fm/the-seventies
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Nie chcę co tydzień tutaj spamować, ale szczególnie dziś zapraszam dinozaury, bo będzie dwugodzinna audycja o roku 1969, z naciskiem na rocka i jazz-rocka, prowadzona z innym jeszcze fanatykiem tych tematów ;)
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Dzisiaj w mojej audycji coś wybitnie dla dinosów ;) - o 19:00 w studiu pojawi się Marek Ałaszewski, a ja pogram trochę starego klanu i GADowych archiwaliów, a przede wszystkim świeżo wydaną perełkę - "Live Finland 1972" :D


A ponieważ na stronie radia mała awaria, to zapraszam tutaj
http://tunein.com/radio/RadioJAZZFM-s104484/
(albo ściągnijcie sobie aplikację radia na komórkę)
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Jak ktoś jest przy komputerze albo ma komórkę w łapie, to o 19:00 będzie audycja o brytyjskich niszowych perełkach, którą prowadzę na spółkę z rodowitym Walijczykiem.

Ja mam trochę jazz-rockowych rzeczy, on walijski folk z lat 70 (momentami progresywnawy ;) )

http://radiojazz.fm/
ODPOWIEDZ