TOP - Awangarda rockowa (Avant-Prog/RIO/Zeuhl/Avant-Rock)

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderators: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

User avatar
Layla
kaseta "metalówka"
Posts: 265
Joined: 11.04.2013, 22:14

Post by Layla »

gharvelt wrote:13. Magma - 1001° centigrades (170 pkt)

Image

Zdradzę tajemnicę poliszynela - to nie koniec Magmy w naszym zestawieniu ;)
Szok jak nie wiem! Pewnie gdyby Magma nagrała więcej płyt, a limit nie wynosił pięciu albumów, w ramach rankingu avant-proga robilibyśmy w istocie ranking Magmy ;). Aż niesamowite, że tak dziwna muzyczna mieszanina cieszy się taką popularnością.
User avatar
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posts: 5748
Joined: 14.04.2014, 20:52
Location: Kraków

Post by gharvelt »

I czas na pierwszą "10" :!:

10. Area - Crac! (189 pkt)

Image

Znakomity wynik, zupełnie nie spodziewałem się tej płyty aż tak wysoko.
User avatar
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posts: 5748
Joined: 14.04.2014, 20:52
Location: Kraków

Post by gharvelt »

9. Robert Wyatt - Rock Bottom (216 pkt)

Image

Wśród pierwszych 8 list tylko 1 głos i wówczas 53 pozycja, ale później gwałtowny skok i Wyatt w czołówce.
User avatar
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posts: 5748
Joined: 14.04.2014, 20:52
Location: Kraków

Post by gharvelt »

8. Henry Cow - In Praise of Learning (246 pkt)

Image

Do miejsca siódmego zabrakło tyle, że mniej już być nie może ;)
User avatar
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posts: 5748
Joined: 14.04.2014, 20:52
Location: Kraków

Post by gharvelt »

7. Eskaton - 4 visions (247 pkt)

Image

Po 5 listach na najniższym stopniu podium, po 8 wciąż bardzo wysoko, 4 miejsce ze stratą 2 punktów do trzeciego, lecz później konkurencja odskoczyła. Łudziłem się, że będzie jeszcze wyżej ;)
User avatar
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posts: 5748
Joined: 14.04.2014, 20:52
Location: Kraków

Post by gharvelt »

6. Dün - Eros (301 pkt)

Image

Pierwszy album z wynikiem ponad 300 punktów. Cały czas w ścisłej czołówce, bywał nawet wiceliderem.
User avatar
Bartosz
digipack
Posts: 2642
Joined: 02.05.2010, 10:06
Location: Kraków

Post by Bartosz »

gharvelt wrote:6. Dün - Eros (301 pkt)

Image

Pierwszy album z wynikiem ponad 300 punktów. Cały czas w ścisłej czołówce, bywał nawet wiceliderem.
Szkoda, że tym wiceliderem nie został.
User avatar
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posts: 5748
Joined: 14.04.2014, 20:52
Location: Kraków

Post by gharvelt »

5. Area - Arbeit macht frei (309 pkt)

Image

Fani Arei chyba nie będą zawiedzeni, udało się zmieścić w pierwszej "5" - choć apetyt rośnie w miarę jedzenia, w końcu "Arbeit macht frei" też stawało na podium ;)
User avatar
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posts: 5748
Joined: 14.04.2014, 20:52
Location: Kraków

Post by gharvelt »

4. Univers zéro - Hérésie (324 pkt)

Image

Miejsce w sporcie najbardziej nielubiane, ale dla "Hérésie" to wielki sukces uwzględniając losy tej płyty w niniejszym plebiscycie. Średni początek, dopiero 16 pozycja po 9 zestawieniach, a później 214 (!) punktów w ostatnich 6 listach.
User avatar
Duch 1532
japońska edycja z bonusami
Posts: 3292
Joined: 18.05.2008, 15:39
Location: Breslau, Schmiedefeld

Post by Duch 1532 »

Czyli jednak zwycięstwo dwu Magm?
„Po co podnosiłem cały ten rwetes — pomyślałem sobie — ten człowiek jest istotą ludzką jak i ja; ma akurat tyle samo powodów, by lękać się mnie, co ja, by lękać się jego. Lepiej spać z trzeźwym kanibalem niż z pijanym chrześcijaninem”.
User avatar
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posts: 5748
Joined: 14.04.2014, 20:52
Location: Kraków

Post by gharvelt »

3. Magma - Köhntarkösz (331 pkt)

Image

Pewnie niektórych zawiodę, ale "Köhntarkösz" okazał się tą niżej sklasyfikowaną jedną z dwóch najlepszych Magm. Pomimo, że w końcówce odrabiał straty.
User avatar
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posts: 5748
Joined: 14.04.2014, 20:52
Location: Kraków

Post by gharvelt »

2. Magma - Mekanïk Destruktïw Kommandöh (350 pkt)

Image

Przez moment, po liście nr 13, został nawet liderem, ale dwa ostatnie zestawienia odebrały mu zwycięstwo, zwracając je albumowi, który prowadził przez zdecydowaną większość plebiscytu.
User avatar
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posts: 5748
Joined: 14.04.2014, 20:52
Location: Kraków

Post by gharvelt »

1. Henry Cow - Legend (390 pkt)

Image

A oto najlepsza płyta rocka awangardowego w plebiscycie Dinozaurów! Aż dziw, że nikt nie wytypował jej na właściwym miejscu ;)
User avatar
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posts: 5748
Joined: 14.04.2014, 20:52
Location: Kraków

Post by gharvelt »

Całość wyników oraz statystyk udostępniam w pliku, który można ściągnąć klikając na poniższy link:

Listy Avant-Rock


Krótka legenda:
- plik składa się z 18 arkuszy: pierwszy to "Dane" (zawiera tylko wartość równą sumie zliczanych rund w B1), drugi "WYKONAWCY" to pełna klasyfikacja zespołowa, trzeci "PODSUMOWANIE" to pełna klasyfikacja indywidualna wraz z tablicą głosów, a następnie znajduje się 15 nazwanych numerami oraz nickami kolejnych uczestników list indywidualnych;
- klasyfikacja zespołowa składa się z kolumn: A - nazwa, B - całkowita suma punktów, C - suma wszystkich głosów oddanych na danego wykonawcę, D - średnia punktów na głos dla danego wykonawcy;
- klasyfikacja indywidualna (PODSUMOWANIE) jest arkuszem, na którym można przeglądać wszystkie przyznane punkty a także zmiany punktacji oraz kolejności w tabeli po każdej z rund; domyślne ustawienia pokazują wyniki po ostatnim, 15-tym głosie, ale zmieniając wartość pola B1 z arkusza "Dane" można sprawdzić wyniki po każdej innej rundzie, np. wpisując tam 3 otrzymamy tabelę po 3 pierwszych głosach, a wpisując 10 po pierwszych 10 etc.; nie dodałem automatycznego sortowania, dlatego dla wygody przeglądania wyników po zmianie wartości B1 radzę posortować arkusz "PODSUMOWANIE" wg kolumny A;
- część danych ukrytych jest potrzebna dla prawidłowego funkcjonowania zastosowanych formuł, dlatego zniechęcam do ich kasowania.

Gdy znajdę dłuższa wolną chwilę przepiszę wyniki (włącznie z indywidualnymi punktami) również w formie postów na forum, ale to pewnie nie wcześniej jak pojutrze.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i zapraszam do wyrażania opinii po finale :)
User avatar
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą
Posts: 4477
Joined: 09.09.2011, 12:43
Location: Opole

Post by mahavishnuu »

"Legend" wygrał z "Mekanïk Destruktïw Kommandöh". :o
Miła niespodzianka. :)
Mój numer jeden nie załapał się nawet do pierwszej pięćdziesiątki. Ciekawe wyniki. Czasami faktycznie dość zaskakujące.