Wiara chrześcijańska

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Wiara chrześcijańska

Post autor: Adi »

Napisałem ten temat, ponieważ jestem ciekawy, czym jest wiara dla ludzi uważających się za chrześcijan, ale nie tylko ich, co jest najważniejsze w wierze, co powinno być sensem wiary, i przede wszystkim, jak wiara powinna wpływać na nasze życie, bo powinna :wink: Sam jestem wierzący, ale od jakiegoś czasu moja wiara zmieniła się, wyewoluowała w moim zdaniem dobrą stronę :wink:
Piszcie śmiało :)
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Kolejna satanistyczna prowokacja. 8)
Skoro Sam jest wierzący, to o co Sam pyta właściwie? Sam nie wie co to wiara chrześcijańska = wiara w Chrystusa, Jego idee, czyny, zbawienie?
Wiara powinna wpływać na nasze życie w taki oto sposób, że powinna być podstawą wyborów, decyzji, działań i zaniechań.
dziobak
maxi-singel kompaktowy
Posty: 763
Rejestracja: 29.03.2010, 14:03

Post autor: dziobak »

Poruszanie takich tematów na forum muzycznym nie skończy się dobrze.
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

A dlaczego tylko chrześcijańska? Ta wiara? :)
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Tak się składa, że akurat dorwałem w sklepie dla idiotów Aphrodite Child "666" za całe 19,90 w pięknym dwupłytowym pudełku jak z najprawdziwszych lat 90 z czego jestem wielce rad i właśnie leci, temat więc pasuje jak najbardziej. Jak ja lubię te zwykłe plastikowe pudełka zamiast tych wszystkich szajskich papierowych digipacków!
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25821
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Bo nie ma innego, legalnego wydania jak dwupłytowe. Bo to JEST wydanie z lat 90-tych.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

Monstrualny Talerz pisze:Jak ja lubię te zwykłe plastikowe pudełka zamiast tych wszystkich szajskich papierowych digipacków!
Nienawidzę szczerze i z całego serca digipacków i papierowych kopertek jakkolwiek by się nie nazywały. Niestety ostatnim czasem musiałem kupić kilka budżetówek, po prawdzie mierżą mnie na półce przeokrutnie. :evil:
...tany-tany, dyny-dyny...
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

B.J. pisze:Kolejna satanistyczna prowokacja.
Ależ skąd :wink: Niby dlaczego nie mogę się pytać innych osób, co dla nich znaczy wierzyć, bo nie za bardzo rozumiem ?
Dla mnie człowiek mający się za chrześcijanina powinien brać przykład z Pana Jezusa, naśladować go, po prostu żyć w zgodzie z Jego naukami, czyli kochać się wzajemnie, szanować, i przebaczać. Moim zdaniem na tym powinna opierać się wiara, która ma sens, i nie jest pusta.
Napisałem ten temat też dlatego, ponieważ podobno ,,odchodzę'' od Boga, tak stwierdziła moja rodzicielka. Moim zdaniem jest w strasznym błędzie.

A co sądzisz o kościele, w sensie chodzeniu do kościoła ? Sam chodzę, ale moim zdaniem jest to kompletnie nie potrzebne człowiekowi prawdziwie wierzącemu.
Leptir pisze:A dlaczego tylko chrześcijańska? Ta wiara?
Dlaczego ? Tak po prostu. Jestem ciekawy, ile osób myśli podobnie jak ja w kwestii tej wiary, i tyle.
dziobak pisze:Poruszanie takich tematów na forum muzycznym nie skończy się dobrze.
Kolego dziobak, mam nadzieję, że nie myślisz, że zależy mi na wywołaniu jakiejś wojenki. Kieruje mną czysta ciekawość. Takich tematów, czyli jakich, bo nie kumam ? To jest jakiś kontrowersyjny temat, czy co ?
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Jak każdy dotyczący światopoglądu.
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

Adi pisze:...Niby dlaczego nie mogę się pytać innych osób, co dla nich znaczy wierzyć, bo nie za bardzo rozumiem ?
Jasne, szczególnie na forum muzycznym, prawda?
FD unika tematów mogących wywołać burzliwe dyskusje światopoglądowe od zawsze, zwyczajnie po to aby spokojnie pogadać o muzyce i tematach "wokół".
Ale jak widać użytkownik Adi, który nie jest tutaj od wczoraj w końcu - ma to gdzieś.
Bo swoim kryzysem wiary postanowił zainfekować również Muzyczne Dinozaury. Bo co mu zrobicie? On tylko się chciał przecież dowiedzieć...
Od tego są inne fora, naprawdę istnieją takie. FD do nich nie należy o czym doskonale wiesz. Wydoroślej!
Awatar użytkownika
rockowy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3158
Rejestracja: 11.04.2007, 21:26
Kontakt:

Post autor: rockowy »

WOJTEKK pisze:Bo nie ma innego, legalnego wydania jak dwupłytowe. Bo to JEST wydanie z lat 90-tych.
A szkoda, bo przydałaby się wreszcie porządna edycja z fragmentami z greckiej wersji płyty. Tam jest trochę więcej gitarowego łojenia niż w tej ogólnoświatowej edycji :)
Awatar użytkownika
Bartosz
digipack
Posty: 2642
Rejestracja: 02.05.2010, 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bartosz »

Jeżeli ten wątek nie będzie miał charakteru religioznawczego, filozoficznego, ani teologicznego, a światopoglądowy (trochę się na to zapowiada...), to niestety będzie trzeba go zamknąć...
Awatar użytkownika
zlatan
epka kompaktowa
Posty: 1224
Rejestracja: 06.05.2016, 10:25
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Post autor: zlatan »

Światopoglądowe dyskusje o wierze mogą jedynie przynieść taki sam skutek co dyskusje o polityce - nikt nie zmieni swojego zdania, a jedyne co będzie można zrobić to stracić szacunek do siebie nawzajem. Potrzebne nam to?
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25821
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

rockowy pisze:
WOJTEKK pisze:Bo nie ma innego, legalnego wydania jak dwupłytowe. Bo to JEST wydanie z lat 90-tych.
A szkoda, bo przydałaby się wreszcie porządna edycja z fragmentami z greckiej wersji płyty. Tam jest trochę więcej gitarowego łojenia niż w tej ogólnoświatowej edycji :)
Jest bardzo fajne wydanie 3LP/2CD - na jednym CD całe 666, na drugim pozostałe dwie płyty, plus numery z singli - ale to pirat
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
rockowy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3158
Rejestracja: 11.04.2007, 21:26
Kontakt:

Post autor: rockowy »

Ale z pełnymi wersjami "The Battle of Locust" i "Do It"?
ODPOWIEDZ