Nie ma mocnych - Peter Gabriel

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7168
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Up-1,25
So+1
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5744
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

So -1,25
Security +1
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Po dramatycznej walce do ostatnich sił z atletycznie zbudowanym zawodnikiem z lat 80 brązowym medalistą zostaje, ciągle do tej pory pnący się do góry „Up”. Na każdego w końcu przychodzi koniec.

Głosowało 14 osób (w tym posiłki ze Stalinogrodu pierwszy raz w tej odsłonie), „Up” wylatuje z -17,25 punktami.

Obrazek

Przykro mi, ale na tej płycie nic mi się nie podoba. Wielu z Was zacięcie jej broniło, nie będę więc wypisywał wszystkich mankamentów, ale chętnie dowiedziałbym się co Was tu tak urzekło na „Up”.

Może trochę zapada mi w pamięć The Barry Williams Show, ale też tylko początek:

https://www.youtube.com/watch?v=GvulRNqISlM

El Grande Finale:


1982 - Peter Gabriel 4 – Security -1,5
1986 – So -15,5


WIĘC niech wygra lepszy!
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

1982 - Peter Gabriel 4 – Security -1,25
1986 – So +1


Odrobienie strat jest chyba już niemożliwe, ale trzeba walczyć do końca. Ciutek, ciutek bardziej wolę So (ale dużo bardziej 3, Passion i Birdy :cry:
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5744
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

Jeszcze przed rozpoczęciem strzelanki miałem wątpliwości, czy moim numerem jeden jest "Security" czy "Up", ale obie płyty dokładnie sobie porównałem w trakcie plebiscytu i doszedłem do wniosku, że jednak "pamiętając o umowności i gustowności najlepszości, że Up jest najlepsza". Przebija z niej artystyczna dojrzałość, a zarazem nie czuć stęchlizny przerabiania po raz kolejny tego samego. Charakterystyczny dla Gabriela eklektyzm przyjął tutaj najlepszą formę. Owszem, lubię też i "The Barry Williams Show", ale kilka kawałków z tej płyty cenię jeszcze bardziej, zwłaszcza "Growing Up", "Sky Blue" oraz "Signal to Noise". Jest to album niedinozaurowy i może dlatego razi tych, którzy nie przepadają za wychylaniem się poza lata 80-te i eksplorowaniem współczesnej muzyki? Choć, z drugiej strony, o "Blackstar" Bowie'ego należałoby napisać to samo, tymczasem w strzelance do DB nie było tak skomasowanego ataku na "Blackstar" od wczesnych rund, tak jak tutaj strzelano do "Up". Summa summarum, trzecia pozycja to jeszcze i tak przyzwoite miejsce, a ponieważ w momencie, kiedy oddawałem ostatni głos poprzedniej rundy, nie było już matematycznej szansy wybronienia mojego faworyta, to w końcówce wspieram "Czwórkę".

So -1,25
Security +1
Awatar użytkownika
Duch 1532
japońska edycja z bonusami
Posty: 3292
Rejestracja: 18.05.2008, 15:39
Lokalizacja: Breslau, Schmiedefeld

Post autor: Duch 1532 »

:(

4 +1
So -1,25
„Po co podnosiłem cały ten rwetes — pomyślałem sobie — ten człowiek jest istotą ludzką jak i ja; ma akurat tyle samo powodów, by lękać się mnie, co ja, by lękać się jego. Lepiej spać z trzeźwym kanibalem niż z pijanym chrześcijaninem”.
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

So -1,25
Security +1
...tany-tany, dyny-dyny...
Awatar użytkownika
Crowley
japońska edycja z bonusami
Posty: 3255
Rejestracja: 13.05.2008, 23:03
Lokalizacja: Wyszków/Gdańsk

Post autor: Crowley »

Security +1
So -1
Futbolozaurus Rex a.d. 2020(1)
Awatar użytkownika
K o n i u
singel kompaktowy
Posty: 443
Rejestracja: 24.06.2018, 22:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: K o n i u »

Peter Gabriel 4 – Security +1
So -1,25


I wszystko jasne :wink:
na FD od 23 września 2013 (938 postów pod starym nickiem: Koniu -> K o n i u) :)
Awatar użytkownika
Heartbreaker
longplay
Posty: 1286
Rejestracja: 28.03.2009, 08:16

Post autor: Heartbreaker »

Security +1
So - 1
Ostatnio zmieniony 17.09.2018, 14:24 przez Heartbreaker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9396
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

No wszystko już jasne - zresztą obie te płyty uważam za perły w dyskografii Petera, trudno byłoby mi się zdecydować, która jest lepsza. Muzycznie zawsze bliżej mi było do Czwórki i pewnie te paręnaście lat temu nie miałbym żadnych wątpliwości. Odkąd jednak dysponuję w miarę niezłym sprzętem, to razi mnie brzmienie tego albumu. "So" pod tym względem wypada u mnie dużo lepiej, a i muzycznie to majstersztyk - uważam ją za jedną z najlepszych płyt szeroko rozumianego pop-rocka w historii. Dlatego, żeby nie było tak jednostronnie - mimo iż wyrok już podpisany...

Security -1,25
So +1
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9396
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

gharvelt pisze: Jest to album niedinozaurowy i może dlatego razi tych, którzy nie przepadają za wychylaniem się poza lata 80-te i eksplorowaniem współczesnej muzyki?
Cóż moim osobistym zdaniem Gabriel przynajmniej od Dwójki był niedinozaurowy. Oczywiście biorąc pod uwagę czasy, w których swoje kolejne płyty wydawał. Dwójka to przecież rok 1978 - więc od tego czasu sam mógł wyznaczyć własne standardy dinozaurowatości. :) Gabriel zawsze starał się podążać za nowinkami muzycznymi - na Dwójce czerpał z nowej fali, Trójka i Czwórka na swój sposób wpisywały się w nurt free funku reprezentowanego m.in. przez Talking Heads, kolorową trylogię King Crimson, czy projekty Billa Laswella. Od "So" zaczął łączyć pop i rocka z World Music, "Up" - jak już pisałem - jest dla mnie rekapitulacją wielu wątków z jego kariery - przyznaję, że w nowej szacie brzmieniowej. W tym sensie eksplorowanie Gabriela jest jednocześnie śledzeniem rozwoju muzyki rozrywkowej od końca lat 70.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Heartbreaker pisze:Security +1
Heartbrejkerze drogi, Kapituła Strzelankowa już dawno temu orzekła, że sam głos na plus jest niedozwolony, dodaj więc minusa na So, albo i na odwrót wedle woli.
Awatar użytkownika
Layla
kaseta "metalówka"
Posty: 265
Rejestracja: 11.04.2013, 22:14

Post autor: Layla »

So -1,25
Security +1
Jak Błyskawica gdy się Dzieciom
Jej istotę naświetla
Prawda musi razić stopniowo
By się nie oślepło –

Emily Dickinson
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Security przede wszystkim postawiło na bezpieczeństwo.
ODPOWIEDZ