ALBUM ROKU 2018

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Bednaar pisze:Ale numer, pierwsza trójka idealnie zgadza się z moją :shock:
Tak z ciekawości - ile znasz płyt z 2018 r.?
Awatar użytkownika
crescent
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5193
Rejestracja: 21.06.2009, 16:53

Post autor: crescent »

Białystok pisze:Ponieważ nigdy nie słyszałem o Ceramic Dog, zrobiłem odsłuch i zerknąłem też na RYM, gdzie ma on notę 3,27 przy 102 głosach. Póki co jest to solidny underground, bo nr 1 2018 r. na RYM czyli Daughters ma 11.252 oceny.
Tyle, że Daughters nie wnosi muzycznie nic nowego (mimo, że to bardzo dobre granie), a Ceramic Dog całkiem sporo.

P.S. Uwolnij się od RYMu, subiektywne odbieranie sztuki jest najbardziej miarodajne, wartościowe i daje najwięcej radochy.
Awatar użytkownika
crescent
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5193
Rejestracja: 21.06.2009, 16:53

Post autor: crescent »

WOJTEKK pisze:Na "Shadowlands" też? Na pewno? Moim zdaniem jest duzo lepsza od Kontinuum.
Jakby to zredukował do 50 min, byłoby znacznie lepiej. Na Kontinuum nie ma takich mielizn.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

crescent pisze: P.S. Uwolnij się od RYMu, subiektywne odbieranie sztuki jest najbardziej miarodajne, wartościowe i daje najwięcej radochy.
Mój nieprzypadkowy avatar na RYM nie istnieje. No może prawie....
Awatar użytkownika
crescent
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5193
Rejestracja: 21.06.2009, 16:53

Post autor: crescent »

W jakim sensie nie istnieje? To znana płyta.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

crescent pisze:
gharvelt pisze:Jako reprezentant głów zamkniętych...
Sam wybrałeś. Twoja sprawa, ale to pochopny wniosek.
To tylko żart z nutką autoironii ;)
Białystok pisze:Ponieważ nigdy nie słyszałem o Ceramic Dog, zrobiłem odsłuch i zerknąłem też na RYM, gdzie ma on notę 3,27 przy 102 głosach. Póki co jest to solidny underground, bo nr 1 2018 r. na RYM czyli Daughters ma 11.252 oceny.
Zaręczam, że wśród płyt, które zapunktowały w niniejszym plebiscycie, są i takie, co na RYMie otrzymały 0 (słownie: zero) głosów. To się dopiero nazywa undeground! W porównaniu z nimi Ceramic Dog wydaje się średnio popularny, a Blodwyn Pig to już niemal mainstream 8)
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

crescent pisze:W jakim sensie nie istnieje? To znana płyta.
500 ocen /nr 1 KC ma 30.000/ i trzecia setka w 1969 r. Czyli "prawie".

A jaki był tu najwyżej sklasyfikowany tzw. retro rock żebym rzucił chociaż uchem?
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Białystok pisze:
Żeby wiedzieć więcej. Tak jak np. czytasz prasę branżową lub recenzje w internecie na temat danego produktu czy słuchasz opinie innych.

Nie zmienia to faktu że obie płyty są nie dla mnie. :wink:
Mnie tam te statystyki nic nie mówią. Przegladałem RYM, ale mnie nie przekonało. Wolę tradycyjnie przeczytać recenzję, albo rekomendację na forum. Dla mnie jednak genialnym wynalazkiem jest Spotify - można na legalu, nausznie przekonać się o danym artyście czy danej płycie. A jak coś szczególnie się spodoba - kupuję CD.
vertical_invader
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Gacek »

Białystok pisze:Ponieważ nigdy nie słyszałem o Ceramic Dog, zrobiłem odsłuch i zerknąłem też na RYM, gdzie ma on notę 3,27 przy 102 głosach. Póki co jest to solidny underground, bo nr 1 2018 r. na RYM czyli Daughters ma 11.252 oceny.
Właśnie po raz kolejny słuchałem Psa i szczerze mówiąc zgadzam się w zupełności z tym nieszczęsnym RYMem. Mocno średnia płyta, miejscami nie powiem słucha się przyjemnie ale jako całokształt nie widzę w tym nic specjalnego. Eklektyczno infantylna mieszanka różnych stylistyk. Nie znam zespołu ani muzyków więc tym bardziej nie mam żadnego bagażu oczekiwań. Może bym to wrzucił gdzieś pod koniec stawki z braku laku ale pierwsze miejsce? Dobitnie to świadczy o mizerii tego rocznika. Dla odmiany tera leci Daughters i chyba też nie bardzo czaję o co chodzi :?
Chyba stare kotlety od Judas Priest smakują lepiej a w temacie nowości to Behemoth (pomijając otoczkę i przerysowane teledyski) zabija to wszystko pierdyknięciem i absolutnym perfekcjonizmem.
Ostatnio zmieniony 16.07.2019, 23:28 przez Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

RYM bywa przydatny w zakresie ocen, ale jednocześnie należy zachować ostrożność (np., "a to posłucham tylko te najlepsze z dyskografii KC, poniżej 3,5 nie schodzę i omija TOAPP"). Lubię czytać komentarze tamże, często one bywają najbardziej pomocne (np. "cała płyta do niczego, ale dla utworu "Ice" z I Can See Your House From Here oddałbym nerkę").

Spór o Ceramicznego Psa zaostrza się. Trzeba będzie posłuchać w bardziej sprzyjających warunkach :roll:
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Ja się tam z nikim nie spieram - jednym się Ceramic Dog podoba, innym nie - normalka, jak z każdą muzyką. Do mnie akurat trafiło i to mocno. A Perfect Circle mnie znużyło, a Daughters odrzuciło. Niechęć z kolei bardzo mi się podoba (tak, jak Wojtkowi K.) i nie widzę żadnej sztampowości w ich graniu - czyli odwrotnie, niż crescent ;)
Ale z kolei - odmiennie niż WojtekK - uważam, że tych jaskółek jest więcej. Chociażby taki Tim Hecker.
vertical_invader
Awatar użytkownika
crescent
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5193
Rejestracja: 21.06.2009, 16:53

Post autor: crescent »

Białystok pisze:
crescent pisze:W jakim sensie nie istnieje? To znana płyta.
500 ocen /nr 1 KC ma 30.000/ i trzecia setka w 1969 r. Czyli "prawie".
Uuuch... czyli siedzisz w tym RYMie po uszy. Kaplica!
Awatar użytkownika
crescent
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5193
Rejestracja: 21.06.2009, 16:53

Post autor: crescent »

Bednaar pisze: Niechęć z kolei bardzo mi się podoba (tak, jak Wojtkowi K.) i nie widzę żadnej sztampowości w ich graniu - czyli odwrotnie, niż crescent ;)
A to trzeba słyszeć, a nie widzieć :P :wink:
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Spór dotyczy kwalifikacji opiniotwórczych na forum, raczej, niż sile rażenia poszczególnych płyt.
2018 to nie początek lat 70-tych, zgoda pełna!
Natomiast spoglądając na kończącą się dekadę to 2018 wypada korzystnie.

P.S. Każdy ma swój smak, powiedział Burek... oblizując jajka.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

crescent pisze: A to trzeba słyszeć, a nie widzieć :P :wink:
Czepiasz się ;) A nie słyszałeś (widziałeś ;) ) o osobach, które widzą dźwięki i słyszą kolory? O syndromie synestezji? Czasem mam wrażenie, że jestem o krok.
Jeszcze a propos RYM - tak patrząc na wpisy z tej strony jest to moim zdaniem zupełnie niepotrzebny twór, a nawet szkodliwy - wprowadzający początkujących eksploratorów muzyki w błąd. Dużo lepszym narzędziem jest Spotify, gdyż umożliwia darmowy, legalny i realny kontakt z muzyką, a nie z subiektywnymi opiniami i dezinformującymi statystykami. Plus jeszcze Bandcamp, Tidal, Last.fm, Tuba.fm itp. Ale jak ktoś chce korzystać z RYM - to jego sprawa.
Ostatnio zmieniony 17.07.2019, 08:13 przez Bednaar, łącznie zmieniany 1 raz.
vertical_invader
ODPOWIEDZ