ALBUM ROKU 2018

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25813
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

crescent pisze:
Bednaar pisze: Niechęć z kolei bardzo mi się podoba (tak, jak Wojtkowi K.) i nie widzę żadnej sztampowości w ich graniu - czyli odwrotnie, niż crescent ;)
A to trzeba słyszeć, a nie widzieć :P :wink:
A ja ich też i widziałem, moze nie wtedy tam, ale widziałem i słyszałem. IMO są świetni.

Bednaar - Hecker? Niby coś dla mnie? Eeee?
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Hecker to ambientowa elektronika. Taki współczesny Klaus Schulze. Myślę, że spokojnie możesz spróbować. Jest dostępny na Spotify.
vertical_invader
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25813
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Ale ja go trochę znam. Nie dla mnie. Wolę Szulca
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Pewnie, moim zdaniem klasyczne płyty Szulca z lat 70-tych (Cyborg, Mirage, Picture Music, Timewind itp.) to absolutny szczyt muzyki elektronicznej. Cenię je wyżej, niż równolegle nagrane płyty Mandarynek. Jednakże biorąc pod uwagę Szulca po roku 2000 - jednak wolę Heckera.
vertical_invader
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Białystok pisze: Tak z ciekawości - ile znasz płyt z 2018 r.?
Dokładnie nie wiem - ale coś ok. dwudziestu.
vertical_invader
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8597
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Bednaar pisze:
Białystok pisze: Tak z ciekawości - ile znasz płyt z 2018 r.?
Dokładnie nie wiem - ale coś ok. dwudziestu.
Szału nie ma.

RYM szkodliwy. Na to bym nie wpadł. :)
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5744
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

Bednaar pisze:Jeszcze a propos RYM - tak patrząc na wpisy z tej strony jest to moim zdaniem zupełnie niepotrzebny twór, a nawet szkodliwy - wprowadzający początkujących eksploratorów muzyki w błąd. Dużo lepszym narzędziem jest Spotify, gdyż umożliwia darmowy, legalny i realny kontakt z muzyką, a nie z subiektywnymi opiniami i dezinformującymi statystykami. Plus jeszcze Bandcamp, Tidal, Last.fm, Tuba.fm itp. Ale jak ktoś chce korzystać z RYM - to jego sprawa.
W ogóle się nie zgadzam z taką oceną RYM. To bardzo przydatne narzędzie, użyteczne zarówno przy archiwizowaniu swoich muzycznych kolekcji oraz doświadczeń, jak i pomagające w rozwijaniu gustu - dzięki licznym recenzjom, opiniom, rankingom, listom i - chyba przede wszystkim - możliwości sprawdzania ocen czy opinii innych użytkowników. Może i zupełnie początkujący mogliby zbyt mocno sugerować się niektórymi ocenami, natomiast tacy raczej nie współtworzą środowiska użytkowników tego serwisu: z doświadczenia wiem, że korzystają z niego głównie średnio-zaawansowani, zaawansowani i bardzo zaawansowani słuchacze. Poza tym...
Monstrualny Talerz pisze:RYM bywa przydatny w zakresie ocen, ale jednocześnie należy zachować ostrożność (np., "a to posłucham tylko te najlepsze z dyskografii KC, poniżej 3,5 nie schodzę i omija TOAPP").
I to się odnosi właściwie do zawierzania każdej formie ocen tudzież rankingów, z tymi z FD włącznie :) Jeśli nie traktujemy czyichś wyborów jako wyroczni, w niczym nam one nie przeszkodzą, a różne sugestię mogą tylko pozwolić na dalszy rozwój czy ewolucję gustu.

Jeśli chodzi o Spotify to nigdy nie korzystałem z tego serwisu i raczej nie zamierzam. Nie lubię słuchać w streamingu, poza tym źródeł dostępu do samej muzyki istnieje dziś mnóstwo. Sporadycznie użytkuję Tidala, natomiast, jak pisałem, nie przepadam za taką formą dostępu. Zresztą na Tidalu wielu rzeczy, których słucham, zwyczajnie nie ma. Ze wspomnianych serwisów zdecydowanie wolę Last.fm, właśnie dzięki dostępnym statystykom, zarówno własnych odsłuchów jak i u swoich znajomych.
Białystok pisze:
Bednaar pisze:
Białystok pisze: Tak z ciekawości - ile znasz płyt z 2018 r.?
Dokładnie nie wiem - ale coś ok. dwudziestu.
Szału nie ma.
Na listę do plebiscytu to by wystarczyło ;)
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8597
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Miłe słowa o RYM. Hvala.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Białystok pisze:
Szału nie ma.

RYM szkodliwy. Na to bym nie wpadł. :)
Na razie tyle. Może poznam więcej. Nie dysponuję nadmiarem wolnego czasu, niestety.
A co do RYM-u - każdy ma prawo do własnego zdania. Nie musisz się ze mną zgadzać. Gharveltowi za to streaming nie pasuje - ok, rozumiem, ale ja z kolei wolę w ten sposób poznawać muzykę, niż przez studiowanie RYM-u. Peace :)
vertical_invader
Awatar użytkownika
K o n i u
singel kompaktowy
Posty: 443
Rejestracja: 24.06.2018, 22:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: K o n i u »

Bednaar pisze: Jeszcze a propos RYM (...) jest to moim zdaniem zupełnie niepotrzebny twór, a nawet szkodliwy (...) Dużo lepszym narzędziem jest Spotify, gdyż umożliwia darmowy, legalny i realny kontakt z muzyką, a nie z subiektywnymi opiniami i dezinformującymi statystykami. (...)
Whisky też jest szkodliwe a tak ją lubię :oops: . RYM czy Discogs się przydają. A co do opinii o muzyce to chyba każda jest subiektywna, no bo jak obiektywnie odbierać muzykę? :? Też korzystam mocno ze spotyfaja i mam o nim podobne do Ciebie zdanie.
na FD od 23 września 2013 (938 postów pod starym nickiem: Koniu -> K o n i u) :)
Awatar użytkownika
Konik Polny
epka kompaktowa
Posty: 1237
Rejestracja: 18.01.2013, 20:28
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Konik Polny »

Ja mam Tidala ( oczywiście hi-fi ). Wcześniej miałem Spotify ale zrezygnowałem. Powodem był streaming w mp3 - 320.
Jakość moim zdaniem Tidala jest bardzo dobra.
Jestem także na Rymie około 6000 płyt ocenionych czyli przesłuchanych.
Pomaga mi to w tym co słuchałem i co to było. Często oceny idą w górę lub w dół zależy jak odbieram na daną chwilę słuchany album.
Poznałem dzięki ' Rymowi " DUŻO dobrej muzy zwłaszcza z rejonów mniej popularnych.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Reasumując, dobrze że są rózne narzędzia internetowe do poznawania muzyki, w różnych formach i mozna sobie z nich wybrać te, które najbardziej pasują.
vertical_invader
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Post autor: Piotr »

Witam Wszystkich,
Rym rymem, ale Polacy nie gęsi i swoje forum mają i doskonale wiemy, co w naszej słowiańskiej duszy gra :D. Co do różnych list i zestawień to wiele ich widziałem, ale najbardziej w mój gust trafiają właśnie te tutaj zawarte. Niestety nie każdy, ze względu chociażby na wiek, miał okazję uczestniczyć na bieżąco w świetlanych latach rocka XXw, słuchać Beksińskiego itp. Dlatego dla wielu osób, które z różnych przyczyn nie są może tu zbyt aktywne, niniejsze forum, jest wspaniałą Skarbnicą wiedzy! Mi pozwoliło na poszerzenie wiedzy i kolekcji płytowej do ponad 500 szt., głównie z ulubionego gatunku rocka (i metalu) progresywnego i dostarczyło wiele radości z obcowania z ulubionymi dźwiękami. Za to należą się podziękowania i prośba żeby nie ustawiać i nieść ten kaganek oświaty dla potomnych. A, że nie jest może zbyt wielu zainteresowanych, cóż postawmy na jakość, zamiast na ilość. Taka pozytywna enklawa może znacznie dłużej przetrwać, ja w każdym razie synów od małego uświadamiam (i wiem, że nie jestem w tym osamotniony) :D
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8796
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Piotr - witaj na forum. Fajnie (że) napisałeś, mam nadzieję, że dopiero się rozkręcasz. Frakcja rockowo-metalowa na pewno odetchnęła z ulgą, że nareszcie pojawił się ktoś nowy, kto słucha normalnej muzyki. ;)
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Witaj, Piotr! Akurat mnie na szczęście dane było wychować się na audycjach Beksińskiego - choć obecnie daleki jestem od tych klimatów (o ile pamiętam, Beksiński nie lubił jazzu). Również indoktrynuję swojego syna - na razie jest na etapie Queen i The Police :)
vertical_invader
ODPOWIEDZ