ALBUM ROKU 2019

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

w wątku jazzowym Leptir pisze:Jakoś umknęła mi płyta Light Star Guiding. W składzie m.in. brytyjski saksofonista Ray Dickaty mający za sobą współpracę m.in. z Sonic Youth, Spiritualized czy Suicide, gitarzysta Mikołaj Poncyliusz - m.in. HoTS (Harmony of the Spheres) i Maniucha Bikont. A to jest przepiękna płyta! Trochę w niej psychodelii, space rocka, trochę muzyki improwizowanej, echa muzyki etnicznej czy szeroko rozumianego folku. Wszystko jednak stapia się w tak urzekającą całość, że trudno mi się od tej płyty oderwać. Polecam gorąco.

Obrazek
Od niedawna mam tę płytę w domu. Na perkusji gra tam niejaki Dominik Mokrzewski, który jest moim kolegą, ale przede wszystkim znakomitym perkusistą. W tym materiale wydaje mi się, że jego rola jest wyraźnie drugoplanowa, delikatna. Ale wczoraj na koncercie Improwizatorów grał również (a Ray Dickaty dyrygował) i to już był konkret! Tydzień wcześniej byłem na koncercie innego zespołu, w którym Dominik gra również, Deviant Blues, i tam też były momenty prawdziwego perkusyjnego szaleństwa, z gościnnym udziałem garnków, kubków i innych sprzętów ;-).

W każdym razie o Light Star Guiding Leptir napisał powyżej, co trzeba, i bardzo też ją polecam.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
ODPOWIEDZ