Przy muzyce o komputerach

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Prawdopodobnie tak. Avast nie widzi wielu wirusów - wypróbuj AVG.
Awatar użytkownika
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4162
Rejestracja: 31.08.2008, 22:00
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: greg66 »

Dzięki
ale żeby uruchomić AVG to avast mam całkiem skasować?
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Tak - odinstalować.
Awatar użytkownika
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4162
Rejestracja: 31.08.2008, 22:00
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: greg66 »

Ok :)
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Tylko wtedy system będzie cię męczył o jakiś antiwirus. Polecam Avirę, ale raczej też spowolni. Raczej warto mieć taki program... chyba, że rzadko korzystasz z neta i jesteś pewny, że nie klikasz w dziwne linki i nie "przeniesiesz" nic na jakims pendrivie :)
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Ale z tego, co rozumiem, greg już zainstalował AVG. Miałem do czynienia zarówno z avastem, jak i z Avirą i wróciłem do AVG - mniej zamula, a wykrywa więcej wirusów.
Awatar użytkownika
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4162
Rejestracja: 31.08.2008, 22:00
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: greg66 »

W necie siedzę często po podejrzanych linkach staram sie nie łazić /chociaż niedawno złapałem jakąś nakładkę na strony internetowe działającą jako wirus i żaden program nie mógł jej usunąć na szczęście pomógło przywracanie systemu/

AVG już zainstalowałem ,zobaczę wieczorem czy mniej muli.
Awatar użytkownika
Włodek
epka kompaktowa
Posty: 1198
Rejestracja: 12.04.2007, 07:29

Post autor: Włodek »

Polecam ZoneAlarm Free Antivirus & Firewall - darmowy, w miarę lekki, działa dobrze. Używam od dawna i sobie chwalę.
Awatar użytkownika
Algernon
singel analogowy
Posty: 393
Rejestracja: 01.04.2014, 17:39

Post autor: Algernon »

greg66 pisze:chociaż niedawno złapałem jakąś nakładkę na strony internetowe działającą jako wirus i żaden program nie mógł jej usunąć na szczęście pomógło przywracanie systemu
Jeśli chodzi o różnego rodzaju oprogramowanie które zmienia stronę startową/domyślną przeglądarki, dodaje taskbary lub wyświetla reklamy to sami godzimy się na ich instalacje podczas instalowania różnego oprogramowania użytkowego. Często okno zgody na instalację takiego oprogramowania jest bliźniaczo podobne do zgody na warunki licencyjne oprogramowania - dlatego zawsze trzeba dokładnie czytać na co się zgadzamy bo różnego rodzaju syf wchodzi do naszego komputera wszelkimi sposobami.
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Jakie przeglądarki internetowe polecacie? Mam na myśli przede wszystkim te stabilne, które nie zżerają za dużo pamięci i chyba najlepiej spoza głównego nurtu. Opera czy Mozilla niestety dawno przestały być przyjazne użytkownikowi.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Włodek
epka kompaktowa
Posty: 1198
Rejestracja: 12.04.2007, 07:29

Post autor: Włodek »

Po wielu próbach i testach od kilku lat jestem wierny przeglądarce Slimjet - działa na silniku Chroma, obsługuje jego rozszerzenia, ma gesty myszy, jest wersja 64-bit, ma własny adblock (akurat tego nie używam), osobne procesy i wiele innych zalet. Bardzo gorąco polecam, ale oczywiście najlepiej samemu przetestować.
Awatar użytkownika
Quasarsphere
epka kompaktowa
Posty: 1085
Rejestracja: 29.04.2010, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quasarsphere »

A co Panowie sądzicie o takim wynalazku Surface Pro 4? Warto zmienic laptopa na coś takiego?
Awatar użytkownika
Włodek
epka kompaktowa
Posty: 1198
Rejestracja: 12.04.2007, 07:29

Post autor: Włodek »

Taaa, ni to laptop, ni to tablet, w dodatku za ok. 3500 zł kiedy to niezgorszy laptop można mieć za ok 2000 zł. Przekątna 12,3 cala. Co z tym robić? Tylko w podróży się sprawdzi, albo gdzieś na grillu, ale w domu do normalnej pracy? Moim zdaniem tylko jako sprzęt mobilny, a nie zamiennik laptopa.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Pytanie do użytkowników Firefoxa - jak Wam się sprawuje wersja Quantum?
vertical_invader
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Mi bardzo dobrze, otwiera się szybko, jakaś taka wydaje mi się przyjaźniejsza wizualnie, nie miałem z nią dotąd żadnych problemów.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
ODPOWIEDZ