Przy muzyce o komputerach

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14148
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Przy muzyce o komputerach

Post autor: B.J. »

Help!
I need somebody...
... kto coś się zna na notebookach. Moja 5letnia Actina Max zaczeła się nagle sama wyłączać po 15min-1,5h pracy (w zależności od natężenia pracy). Niestety Actina nie produkuje już notebooków i nie ma serwisu. Mimo, iż zasilanie z baterii było używane incydentalnie, podejrzenie jest takie, że to właśnie z baterią jest cos nie tak. Nie mam jednak pojęcia tak naprawdę, co z tym notebookiem dalej czynić. Probować naprawić, czy raczej kupić nowy?
Czy ktoś może mi cos doradzić w zakresie naprawy. Może ktoś zna jakiś dobry serwis na Śląsku, sprawdzony i godny polecenia?
Awatar użytkownika
Włodek
epka kompaktowa
Posty: 1198
Rejestracja: 12.04.2007, 07:29

Post autor: Włodek »

Sprawdź czy komp chodzi bez problemów z kablem zasilającym, jeśli tak to niestety jest bateria do wymiany. Moja żonka też ma lapa, który działa tylko z kablem. Swoją drogą to niezły "myk": komp zawany przenośnym, którego nie można przenosić :D.
Bateria powinna być jeszcze dostępna, nawet jeśli nie nowa to pewno można będzie zdobyć używaną ale sprawną.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14148
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Włodek pisze:Sprawdź czy komp chodzi bez problemów z kablem zasilającym...
Rzecz w tym, że on właśnie głównie (niemal wyłącznie) był używany na zasilaniu sieciowym. W domeczku, mało wożony... Ale ponoć zasilanie "idzie" przez baterię i tamże coś ważnego mogło się schrzanić. Niestety nie znam się na elektronice.
Awatar użytkownika
Włodek
epka kompaktowa
Posty: 1198
Rejestracja: 12.04.2007, 07:29

Post autor: Włodek »

Możliwe, że to wentylatory, albo dysk, albo ...
Śledztwo wykazuje:
http://www.nvision.pl/forum/index.php?showtopic=30662
http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic.php?p=2738
http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?t=111003
Sprawa prosta nie jest ale przy odrobinie cierpliwości można chyba problem rozwiązać. Najlepiej zacząć od najprostszych rzeczy czyli właśnie od wentylatorów.
Ostatnio zmieniony 14.05.2007, 13:01 przez Włodek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14148
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Dzięki, Włodku za namiary i że Ci się chciało je wyszukać. Sam oczywiście też szukałem, ale tych akurat nie wygooglowałem.

Powinienem był na starcie powiedzieć, że wentylator działa i jest wyczyszczony, kratka wlotu powietrza też.
Awatar użytkownika
Sheik Yerbouti
album CD
Posty: 1953
Rejestracja: 11.04.2007, 09:50

Post autor: Sheik Yerbouti »

Czy ktoś z Was używa Opery i ma może konto w ING Banku Śląskim? Zastanawiam się co jest nie tak, że nie mogę pod tą przeglądarką robić przelewów - za każdym razem wyskauje okienko, że trzeba coś tam zainstalować, posłusznie się zgadzam, ale i tak zawiesza się w momencie wprowadzania hasła :? U kolegi na innym komputerze jest to samo, co pozwala sądzić, że nie jest to jakiś błąd u mnie, ale może powinienem coś ustawić / doinstalować albo sam już nie wiem...
Awatar użytkownika
Włodek
epka kompaktowa
Posty: 1198
Rejestracja: 12.04.2007, 07:29

Post autor: Włodek »

Dziwne, Bank Śląski był kiedyś na liście osiołków ale błąd już został poprawiony. Proponuję zajrzeć na polskie forum Opery, może ktoś ma podobne kłopoty.
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

Mam pytanie związane z nagrywaniem na kompa z radia. Rzadko z tego korzystam, ale od czasu - do czasu coś tam sobie zgram. Używam do tego celu programiku "Messer". I wszystko fajnie, ale od jakiegoś czasu coś mi się dziwnego z nim dzieje (przesterowuje poziom sygnału) i nie bardzo potrafię temu zaradzić (ustawienia sprawdzałem, przeinstalowałem etc...).
Znacie jakieś inne - proste w obsłudze - programy tego typu?
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

Widzę, że raczej nikt nie nagrywa już nic z radia... Gdzie te czasy, kiedy był to podstawowy "dostawca" muzyki do słuchania ;)
Ale i teraz zdarzają się rzeczy ciekawe. Na przykład jakiś czas temu nagrałem z Pr. II Polskiego Radia, koncertowe wykonanie Atom Heart Mother. Ale nie Floydów ;) Nagranie zespołu z francuskiej akademii muzycznej - nie pamietam już dokładnie skąd. Wykonanie REWELACYJNE - gdzieś w necie krąży zresztą filmik z tym utworem (jest nawet balet ;) )
Zgrałem to na płytę i teraz słucham albo tej wersji, albo wersji Floydów z Radia BBC - są lepsze niż studyjny orginał :)
djds

Post autor: djds »

Ten filmik krąży na Youtubie, wystarczy poszperać. Zresztą chyba nie tak dawno ktoś wklejał do niego link ;)
Awatar użytkownika
Sheik Yerbouti
album CD
Posty: 1953
Rejestracja: 11.04.2007, 09:50

Post autor: Sheik Yerbouti »

Włodek pisze:Dziwne, Bank Śląski był kiedyś na liście osiołków ale błąd już został poprawiony. Proponuję zajrzeć na polskie forum Opery, może ktoś ma podobne kłopoty.
Zapomniałem wcześniej podziękować, więc czynię to teraz :) Pobieżnie przejrzałem tematy na forum, nie widzę podobnego, jak będę miał chwilę, to wczytam się dokładniej, a na razie działam na dwie przeglądarki :)
Awatar użytkownika
Włodek
epka kompaktowa
Posty: 1198
Rejestracja: 12.04.2007, 07:29

Post autor: Włodek »

Sprawdziłem. Mój szwagier ma konto w Ing Banku i bez problemu robi przelewy w Operze (najnowsza wersja 9.20). Nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie to nie działa, może masz odznaczone "Akceptuj ciasteczka"? A Może coś z Javą? Trochę szukam po omacku ...
Awatar użytkownika
Sheik Yerbouti
album CD
Posty: 1953
Rejestracja: 11.04.2007, 09:50

Post autor: Sheik Yerbouti »

Hmm, też nie wiem, jak wspominałem, mój kolega ma ten sam problem...

Ciasteczka mam zaakceptowane... Pokombinuję jeszcze przy okazji następnej tury przelewów.
boczeq
epka analogowa
Posty: 821
Rejestracja: 17.04.2007, 16:57

Post autor: boczeq »

Zamierzam kopić notebooka - myslę o ASUS A6F-AP139H (parametry T2350 (1.86)/15.4/120 (5400)/512/DVDSM/WI-FI/BLUET/V-C/XPH)- będzie z tego jakiś pożytek :?: raczej nie będę na nim grywał - pewien znajomy nie poleca mi go z powodu ponoć kiepskiej karty graficznej - czy to faktycznie takie istotne?
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

Jeśli nie grasz, nie zajmujesz się obróbką grafiki - to karta graficzna nie ma większego znaczenia. Parametry jakie podajesz powinny wystarczyc na dość długi czas.
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
ODPOWIEDZ