Przy muzyce o komputerach

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Bednaar pisze:Klasyczny laptop ma ekran 15 cali, 17 - to dla grafika albo gracza :)
Tak, 17 cali tylko dla hiperspecjalistów ;)

Dla mnie 17 cali to minimum, jeśli chodzi o komfortowe korzystanie z laptopa, jako domowego komputera, nie przenośnego narzędzia pracy, przy którym godzimy się na różne kompromisy. Sam mam na podorędziu małego netbooka z 11-calowym ekranem i też jest świetny, ale piszę o - co podkreśliłem - komforcie.
Ostatnio zmieniony 21.10.2014, 00:22 przez Backside, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Algernon
singel analogowy
Posty: 393
Rejestracja: 01.04.2014, 17:39

Post autor: Algernon »

Jak grafik porządny to nie spojrzy na ekrany laptopowe tylko sobie podebnie monitor, no chyba że są tworzone jakieś ultra super ekrany do monitorów, ale to pewnie ceny mają zaporowe a i nie wyobrażam sobie jakby taki układ miał wyglądać bo zawiasy raczej nie mogłyby się w tym wariancie sprawdzić.
Awatar użytkownika
Crowley
japońska edycja z bonusami
Posty: 3256
Rejestracja: 13.05.2008, 23:03
Lokalizacja: Wyszków/Gdańsk

Post autor: Crowley »

W miarę przyzwoity monitor, na którym da się pracować z grafiką kosztuje ok. 1300 zł i ma 23 cale, np. Eizo Foris. Mniejsze i gorsze matryce się do takiej roboty po prostu nie nadają a do tego ciężko oczekiwać, że ktoś zamontuje do laptopa takiego kloca (sam monitor bez stopki waży 4 kilo), który będzie kosztował tyle samo co reszta bebechów. :)
Przy zakupie laptoka warto zwrócić uwagę, czy ma klawiaturę numeryczną. Ostatnio na szczęście to raczej standard niż wyjątek nawet w 15,6".
Futbolozaurus Rex a.d. 2020(1)
Awatar użytkownika
Algernon
singel analogowy
Posty: 393
Rejestracja: 01.04.2014, 17:39

Post autor: Algernon »

Ale co za problem pracować na monitorze podpiętym do lapka? Sam tak działam :P
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Ja mam 17, a nie jestem ani graczem ani grafikiem. I mniejszego w przyszłości raczej też nie kupię ;)
Laptop przejął wszystkie funkcje mojego stacjonarnego komputera domowego, którego od paru lat już nawet nie posiadam i trudno mi sobie wyobrazić powrót do takiego kloca. Chyba, że jako grzejnik, ale tu prędzej kupiłbym używane C64 ;)
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Cure
japońska edycja z bonusami
Posty: 3139
Rejestracja: 12.07.2008, 13:38
Kontakt:

Post autor: Cure »

To ja Wam napiszę, że mam Della d610. Leciwy sprzęt, ale wszystko na nim śmiga (net, arkusz kalkulacyjny, word, power point, zdjęcia, filmy itp.). Ma gigantyczną zaletę, chyba jest niezniszczalny. Testuje go mój 2,5 letni synek - do testów tych zaliczyć można m.in. swobodne zrzuty (z sofy na podłogę) i napierdzielanie w klawiaturę. Moim osobistym faworytem testów jest traktowanie Della jako schodek, lub podest (zawsze to 3, 4 cm człowiek wyższy 8)).
Poza tym mam jeszcze Della Latitude E6500 m.in. ze stacją dokującą, monitorem 24", ale całe tałatajstwo leży w szafie jako backup tego poczciwego d610 :)
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Backside pisze:
Dla mnie 17 cali to minimum, jeśli chodzi o komfortowe korzystanie z laptopa, jako domowego komputera, nie przenośnego narzędzia pracy, przy którym godzimy się na różne kompromisy.
Mnie tam spokojnie 15 cali starczy do komfortu (cóż - każdy ma nieco inne potrzeby), zas 11 cali - też mam netbooka - to jednak za mało - netbook tylko na wynos :)
vertical_invader
Awatar użytkownika
Algernon
singel analogowy
Posty: 393
Rejestracja: 01.04.2014, 17:39

Post autor: Algernon »

Ja również mam 15,6' - idealna równowaga pomiędzy tym na czym da się sensownie działać a tym co da się też w miarę sensownie przenosić.

Mi bardziej dokucza brak full hd.
Awatar użytkownika
stranger
maxi-singel kompaktowy
Posty: 780
Rejestracja: 01.04.2014, 10:05
Lokalizacja: Rzeszów/Glasgow

Post autor: stranger »

Backside pisze:Dla mnie 17 cali to minimum, jeśli chodzi o komfortowe korzystanie z laptopa, jako domowego komputera,
Ostatnio kobiecie zakupiłem '17 lenovo - oczywiście nie jest to laptop do tworzenia wizualizacji w 3D oraz grze w inne Batterfieldy V. To ma chodzić i służyć do podstawowych wymagań, takich jak: pisanie, internet, oglądanie filmów, skype itp. Tu - zestawienie: wydajność i cena jest bardzo dobre. Ale '17? trzymając toto na kolanach czułem się, jakbym trzymał tacę - tylko szklanek po bokach brakowało :) sam mam 15.6' i to mi wystarcza do komfortowej pracy.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Jak myślicie, czy te znaczki na laptopach typu dts, wave maxx, dolby cośtam, etc. to one mają jakieś znaczenie, czy to tylko taki chłyt marketingowy, a na słuchawkach wszystko gra jednako?
Awatar użytkownika
Algernon
singel analogowy
Posty: 393
Rejestracja: 01.04.2014, 17:39

Post autor: Algernon »

Dolby Digital może jak najbardziej działać i tutaj bardziej chodzi o zapewnienie obsługi tego, to samo pewnie dts. Będziesz mógł odtwarzać dźwięk wielokanałowy.
A słuchawki będą grały tak jak Ci karta dźwiękowa zagra :)
Awatar użytkownika
stranger
maxi-singel kompaktowy
Posty: 780
Rejestracja: 01.04.2014, 10:05
Lokalizacja: Rzeszów/Glasgow

Post autor: stranger »

B.J. - zawsze jakąś różnicę usłyszysz - co prawda nie będzie to słyszalne, tak jak byś słuchał ze sprzętu stacjonarnego, ale zawsze - zwłaszcza na słuchawkach będzie wyraźna różnica. Bo dla laptopowych "kapsli" nie ma praktycznie żadnej różnicy.
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

B.J. pisze:Jak myślicie, czy te znaczki na laptopach typu dts, wave maxx, dolby cośtam, etc. to one mają jakieś znaczenie, czy to tylko taki chłyt marketingowy, a na słuchawkach wszystko gra jednako?
Ma znaczenie, ale nie jest to raczej żadna gwarancja jakości. Najlepiej poczytać opinie o każdym z systemów w internecie, ale strzelam, że absolutna większość laptopów ma identycznej klasy odtwarzanie dźwięku.

Można to za to obejść w prostu sposób, kupując sobie DAC-a, czyli przetwornik digital to analog, który służy jako mini-wzmacniacz.
Awatar użytkownika
Algernon
singel analogowy
Posty: 393
Rejestracja: 01.04.2014, 17:39

Post autor: Algernon »

No ale Panowie, przecież jaki wpływ ma obsługa standardów na jakość grania jakiegoś konkretnego układu? Po prostu taka karta dźwiękowa powinna obsłużyć pliki zakodowane odpowiedni w AC3 lub DTS i tyle. To nie ma nic do jakości dźwieku.

DAC nie dziala jako mini wzmacniacz, DAC działa jako dac. Żeby sygnał wzmocnić trzeba mieć wzmacnaicz.
Awatar użytkownika
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4162
Rejestracja: 31.08.2008, 22:00
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: greg66 »

Mam pytanie :
od jakiegoś czasu mam avasta i wydaje mi się ,że komputer wolniej chodzi.
Czy to możliwe, że przez ten program ?
ODPOWIEDZ