SIERPEM I FENDEREM - NAJLEPSZA PŁYTA DEMOLUDÓW

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Taribo West pisze:
i don't complain M. Efekt have won, they totally deserved it, they are really huge band and you know how much i like them, but dominating like this 4 album in the top 10 i think is too much. It really minimize the scene... it is like 40% of East Europe is M.Efekt.
Maybe because Modry Effekt is the only band whose LPs were trendy and stood the test of time.
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

gharvelt pisze:Brawa dla Layli za głównonurtowca! Freefall na podium to już standard, natomiast dla mnie to novum.
No, właśnie. Niech żyje Layla!!! Bo dzięki niej, nie wygrałem klasyfikacji na głównonurtowca :wink:

Wyniki spoko. Dominacja Modrego Efektu nie dziwi, sam się d niej przyczyniłem :)

Tradycyjnie ukłony dla ojców prowadzących. Okechukwu, gharvelt - szacunek :!:
Awatar użytkownika
Retromaniak
remaster
Posty: 2446
Rejestracja: 13.03.2021, 15:39
Lokalizacja: Niemcy / Bydgoszcz

Post autor: Retromaniak »

Gratulacje dla Towarzyszy Prowadzących!!!

Dopiero teraz przeczytałem wyniki i wszystkie komentarze.
Niestety od 20ej jestem w pracy (do 8ej). Teraz mam trochę luzu, dlatego piszę.
Wziąłem udział w tym plebiscycie, mimo, że na początku znałem z listy może 30 tytułów. Dzięki waszym poradom i opisom, udało mi się w krótkim czasie przesłuchać kilkadziesiąt albumów. Może gdybym miał więcej czasu, moje typy byłyby bardziej punktowane. Ale i tak jak na nowicjusza jestem z siebie zadowolony.
Największe muzyczne archiwum na Spotify
Awatar użytkownika
Andy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3916
Rejestracja: 11.04.2007, 13:56
Lokalizacja: NJ

Post autor: Andy »

Kilka pozycji z drugiej dziesiatki w mojej kolekcji.

Obrazek
Never Turn Your Back On A Friend
Awatar użytkownika
Andy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3916
Rejestracja: 11.04.2007, 13:56
Lokalizacja: NJ

Post autor: Andy »

Zwycieska dziesiatka. Zwyciezca na dole w dwuch roznych okladkach - krajowej i importowej.

Obrazek
Never Turn Your Back On A Friend
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Imponująca kolekcja!
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Post autor: Piotr »

Dołączam się do podziękowań dla Prowadzących, Zliczających i Głosujących!

Czasu było sporo, więc w ostateczności mi również udało się wesprzeć Was swoją listą. Co do wyników, to wyszło to całkiem ładnie i reprezentacyjnie, ktoś niemający pojęcia o temacie, wie już od czego zaczynać. Chociaż może faktycznie jest trochę nadreprezentacja naszych południowych sąsiadów, a nasi bratankowie mają swoje najlepsze tytuły nieco za nisko? Ale o tym pewnie może lepiej rozstrzygnąć ktoś z odleglejszej perspektywy geograficznej... Ciekawe tylko, czy gdyby były inne ramy czasowe i taki After Crying byłby w grze, to czy ta hegemonia Blue Effect byłaby zagrożona?
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Cóż, wyniki są, jakie są. Dobrze że udało się przeprowadzić ten plebiscyt. Starałem się podnieść notowania jugosłowiańskich grup, ale mi się nie udało.

Taribo West - I totally agree that the dominance of Modry Efekt is too big, although of course it's a great band and should be at the forefront of the list. I also think that the focus is too shifted to the Czechoslovak scene. The Yugoslav scene, which in my opinion is as interesting as the Czechoslovak one, was particularly wronged.
Ostatnio zmieniony 11.10.2021, 08:59 przez Leptir, łącznie zmieniany 1 raz.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Andy pisze:W jaki sposob zamieszczacie fotki na Forum? Kiedys uzywalem do tego TinyPic, ale kiedy dzisiaj chcialem to zrobic, okazalo sie ze ich strona od dwuch lat jest nieczynna.
Używam to: https://naforum.zapodaj.net/ - bardzo proste w użyciu, polecam gorąco.

Gratulacje dla CSRS i Modrego Efektu :!:
Podziękowania dla Towarzysza Okechukwu za przewodnictwo :)
Szkoda, że perła z Turkmeńskiej SRR dopiero na 20. miejscu - po cichu liczyłem na pierwszą dziesiątkę.

Taribo West: do you know Firyuza - fusion band from Turkmenistan, USSR? If I would have voted, I would give them maximum points - very strong recommendation, somehow similar to early Return To Forever albums :)
vertical_invader
Awatar użytkownika
Okechukwu
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4331
Rejestracja: 07.06.2007, 10:49

Post autor: Okechukwu »

Piotr pisze:Dołączam się do podziękowań dla Prowadzących, Zliczających i Głosujących!

Czasu było sporo, więc w ostateczności mi również udało się wesprzeć Was swoją listą. Co do wyników, to wyszło to całkiem ładnie i reprezentacyjnie, ktoś niemający pojęcia o temacie, wie już od czego zaczynać. Chociaż może faktycznie jest trochę nadreprezentacja naszych południowych sąsiadów, a nasi bratankowie mają swoje najlepsze tytuły nieco za nisko? Ale o tym pewnie może lepiej rozstrzygnąć ktoś z odleglejszej perspektywy geograficznej... Ciekawe tylko, czy gdyby były inne ramy czasowe i taki After Crying byłby w grze, to czy ta hegemonia Blue Effect byłaby zagrożona?
Myślę, że absolutnie nie. After Crying nie zagroziłby Modremu. Pamiętajcie, że Modry wylądował w strefie obrazkowej Plebiscytu 75, wyprzedzając Vangelisa, Crimson, Dona Cherry'ego, SBB, Davisa. To jest firma. Najlepszy rockowy band z Europy Wschodniej - wg mnie lepszy nawet od SBB (tzn bardziej kreatywny i oryginalny, tylko technicznie - jako całość - SBB prezentowało się lepiej).
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Okechukwu pisze:
To jest firma. Najlepszy rockowy band z Europy Wschodniej - wg mnie lepszy nawet od SBB (tzn bardziej kreatywny i oryginalny, tylko technicznie - jako całość - SBB prezentowało się lepiej).
I z tym się w pełni zgodzę. Ale tu znowu pytanie, ale nie do nas. W Rock encyklopedii Weissa, ale w tej edycji Weissa z 1991 r. nie ma w ogóle wzmianki o Modrym, ani np. o Fermacie też. Z czeskich zespołów jest Collegium M., Plastic People, coś tam jeszcze, ale Modrego nie ma. Jest to dla mnie co najmniej dziwne.
Awatar użytkownika
Okechukwu
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4331
Rejestracja: 07.06.2007, 10:49

Post autor: Okechukwu »

Femraty nie było, bo mógł ją potraktować jako fusion (Mahavishnu czy RTF też tam nie ma). Ale Modry to faktycznie spore niedopatrzenie - tym bardziej, że miał dostęp do źródeł i na pewno znał ten zespół.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

A tak z ciekawości: znalazła się w tym zestawieniu choć jedna płyta z Albanii? Jeżeli tak, to jaka? Ten kraj przez długie lata był mocno izolowany, europejski odpowiednik Korei Północnej. Choć z drugiej strony, pamiętam we wczesnych latach 80-tych dostępny w sklepach spożywczych koncentrat pomidorowy w tubce produkcji albańskiej ;)
vertical_invader
Awatar użytkownika
Okechukwu
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4331
Rejestracja: 07.06.2007, 10:49

Post autor: Okechukwu »

W Albanii doby Hodży nie nagrywano w ogóle żadnej muzyki poza oficjalną propagandową (komunistyczne opery, socreaalistyczna symfonika, pieśni pracy itp.). Nawet ich świetni artyści folkowi - porównywalni z bułgarskimi, vide genialny klarnecista Lever Bariu - wydawali płyty dopiero po 89. Było natomiast sporo albańskich rockowych grup w jugosłowiańskim Kosowie. Jedna z nich znalazła się na naszej liście Gjurmët - Gjurmët Albania, wydano: 1985. Symbolicznie - bo nikt nie zagłosował.
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Był też dostępny (choć rzadko) albański koniak Skanderbeg - skądinąd całkiem niezły. :) No i papierosy - Partagasy i Arberia (jeśli dobrze pamiętam) - te z kolei bardzo źle zapamiętałem.

Muzycznie z interesującego nas okresu kojarzę jedynie Nexhmije Pagarushę będącą - bo ja wiem? - skrzyżowaniem naszej Violetty Villas z folkiem a la Bregović. Nie zgłaszałem tego, bo i kto by na to głosował, a i sam miałbym opory...
https://www.youtube.com/watch?v=qFASN5wpMxM
https://www.youtube.com/watch?v=2FtNwIyz9tg
https://www.youtube.com/watch?v=se6vozOIc5s
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
ODPOWIEDZ