SIERPEM I FENDEREM - NAJLEPSZA PŁYTA DEMOLUDÓW

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Okechukwu
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4326
Rejestracja: 07.06.2007, 10:49

Post autor: Okechukwu »

Co to jest znaczy sprawna egzekutywa (po raz kolejny raz to podkreślam) i dobry wydział propagandy. Daliśmy, towarzysze, radę, w niecałą godzinkę. Można z lekkim sercem oglądać finał Ligi Narodów. Widać, że i wczoraj mógł się ten finał odbyć, bez zagrożenia dla Republiki San Marino. Dzięki za głosy i obecność. W tych rejonach naprawdę jest sporo do odkrycia :)
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

I wreszcie też objawiła się moja dusza prawdziwego Komsomolca! Zamiast szorować tyły jak zwykle w Głównonurtowcu tym razem wysokie i zasłużone miejsce. Może jakaś posada by się znalazła w KC Czechosłowacji?

6. Monstrualny Talerz - 72,14%
Awatar użytkownika
Taribo West
singel analogowy
Posty: 395
Rejestracja: 06.04.2021, 11:03
Kontakt:

Post autor: Taribo West »

i am quite disppointed, the first album from 80's is at 35 position and we are talking about countries like Yugoslavia that had the best new wave/post punk scene ever. Very bad treatmenet also for Russia but also Hungary and Ex Yugo.
I really love modry efekt and almost all the albums in the first place, but this chart it gives a disrtorted view about the eastern europe music
Ostatnio zmieniony 10.10.2021, 21:02 przez Taribo West, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3916
Rejestracja: 11.04.2007, 13:56
Lokalizacja: NJ

Post autor: Andy »

W jaki sposob zamieszczacie fotki na Forum? Kiedys uzywalem do tego TinyPic, ale kiedy dzisiaj chcialem to zrobic, okazalo sie ze ich strona od dwuch lat jest nieczynna.
Never Turn Your Back On A Friend
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Andy pisze:W jaki sposob zamieszczacie fotki na Forum? Kiedys uzywalem do tego TinyPic, ale kiedy dzisiaj chcialem to zrobic, okazalo sie ze ich strona od dwuch lat jest nieczynna.
Np. Imgur, ale trzeba wyłączyć adblocka
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Taribo West pisze:... but this chart it gives a disrtorted view about the eastern europe music

:D :D :D

Polish Point Of View
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: MirekK »

Andy - postimages.org
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
Andy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3916
Rejestracja: 11.04.2007, 13:56
Lokalizacja: NJ

Post autor: Andy »

Monstrualny Talerz pisze:
Andy pisze:W jaki sposob zamieszczacie fotki na Forum? Kiedys uzywalem do tego TinyPic, ale kiedy dzisiaj chcialem to zrobic, okazalo sie ze ich strona od dwuch lat jest nieczynna.
Np. Imgur, ale trzeba wyłączyć adblocka
Dzieki.
Never Turn Your Back On A Friend
Awatar użytkownika
Andy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3916
Rejestracja: 11.04.2007, 13:56
Lokalizacja: NJ

Post autor: Andy »

Trzecia dziesiatka w mojej kolekcji.


Obrazek
Never Turn Your Back On A Friend
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5744
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

Na początek gratulacje i wielkie dzięki dla Prowadzącego! Okechukwu podjął się bardzo trudnego zadania, bo temat jednak specyficzny i na Forum raczej ma niewielu zagorzałych entuzjastów. Były nawet chwile zwątpienia, ale udało się doprowadzić do szczęśliwego finału. Frekwencja - wyraźnie powyżej spodziewanej (szacowałem 14-15 list), ceremonia finałowa wraz z autorskimi komentarzami znakomita.

W wynikach było trochę niespodzianek, choć bez sensacji. Prowadzenie "Cantofabule" niemal na półmetku i 5. miejsce w klasyfikacji końcowej to niewątpliwie coś, czego się nie spodziewałem. Podobnie Jazz Q aż na podium. Firyuza też lepiej niż myślałem (sam jednak ze wschodu wolę Gunesh, a ten przepadł). Węgierskich rocków, nawet tych najsławniejszych pokroju Omegi czy Locomotiv GT, jednak obecnie nie jestem w stanie słuchać całymi płytami, czasem tylko niektóre kawałki są dla mnie OK - a tutaj ich albumy skończyły całkiem wysoko. Chciałbym widzieć wyżej Kino, Ekatarinę Veliką oraz Idoli, ale trudno, nie udało się. W przypadku dwóch pierwszych grup punkty rozłożyły się na kilka albumów. Taribo West ma rację pisząc, że wyniki nie są reprezentatywne, ale wszyscy wiemy dlaczego: one reprezentują średnią preferencji Dinozaurów, a ta - kiedy tylko jest okazja - ciąży ku klasycznemu prog-/psych-/hard-/jazz-rockowi ;) Stąd też taka dominacja Modrego.

Brawa dla Layli za głównonurtowca! Freefall na podium to już standard, natomiast dla mnie to novum.

Cieszę się, że plebiscyt zmobilizował mnie do kolejnych odkryć, odsłuchów oraz rewizji poglądów na temat niektórych przypomnianych sobie płyt. Lista wyników oraz rekomendacje wymienione na wcześniejszych stronach pewnie jeszcze niejednokrotnie skłonią mnie do dalszych poszukiwań, na które nie zdążyłem dotychczas wygospodarować czasu.
Ostatnio zmieniony 10.10.2021, 21:27 przez gharvelt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Okechukwu
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4326
Rejestracja: 07.06.2007, 10:49

Post autor: Okechukwu »

Ale ładne! Też mam wszystkie, ale na CD. Na winylu mam tylko Zelena Poste. 🙂

Taribo - the results might have been different, if some post punk/80s fans had participated in the poll. Unfortunately they are not interested in Eastern Europe scene. Anyway I believe, even then Modry Efekt would win.
Awatar użytkownika
Yer Blue
remaster
Posty: 2298
Rejestracja: 17.09.2007, 13:30
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: Yer Blue »

Podziękowania Prowadzącemu i wszystkim uczestnikom za świetną zabawę w tym dość niezwykłym i ambitnym plebiscycie!

Wejście o włos, debiutu Tako do zacnego grona obrazkowych zaszczytów jest dla mnie wisienką na torcie tych wyścigów. Mess również zaistniał przynajmniej w pobliżu czołówki, co również doceniam. Flamengo w top 10 - też bardzo pozytywnie.

Zadziwiająco słaby wynik "Provisorium" Dezo Ursiny, przy jednoczesnym sukcesie ich drugiej płyty. Oba albumy uwielbiam ale zamieniłbym ich miejsca.
Awatar użytkownika
K o n i u
singel kompaktowy
Posty: 443
Rejestracja: 24.06.2018, 22:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: K o n i u »

Świetne prowadzenie - ciekawe wyniki. Dzięki za wiele świetnych rekomendacji.
na FD od 23 września 2013 (938 postów pod starym nickiem: Koniu -> K o n i u) :)
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9396
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Okechukwu pisze:[(Leptirze, czy tytuł oznacza “grę szklanych paciorków”?).
Tak, to właśnie oznacza ten tytuł. Ogromne podziękowania dla towarzyszy Prowadzącego i Przewodniczącego Egzekutywy Okechukwu i Gharvelta! Wasz trud włożony w przekroczenie 200 proc. normy oraz wykonanie planu dwugodzinnego w zaledwie godzinę pozostanie we wdzięcznej pamięci ludu pracującego miast i wsi!
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Taribo West
singel analogowy
Posty: 395
Rejestracja: 06.04.2021, 11:03
Kontakt:

Post autor: Taribo West »

Okechukwu pisze:Ale ładne! Też mam wszystkie, ale na CD. Na winylu mam tylko Zelena Poste. 🙂

Taribo - the results might have been different, if some post punk/80s fans had participated in the poll. Unfortunately they are not interested in Eastern Europe scene. Anyway I believe, even then Modry Efekt would win.
i don't complain M. Efekt have won, they totally deserved it, they are really huge band and you know how much i like them, but dominating like this 4 album in the top 10 i think is too much. It really minimize the scene... it is like 40% of East Europe is M.Efekt.
ODPOWIEDZ