Ale Jazz!

lub czasopisma :)

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Zapraszam Szbe - mam nadzieję, że się nie rozczarujesz. :)
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

I ja zostałem słuchaczem! Miło było usłyszeć głos i posłuchać pianistów. Ta audycja pokazywała dobrze, dlaczego jazz akustyczny lepszy jest niźli elektryczny 8)
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Bardzo mi miło, Crazy! :) W zasadzie się zgadzam co do Twojej opinii o jazzie akustycznym vs. elektrycznym. Kiedyś nie miałbym żadnych wątpliwości, w ciągu ostatnich lat jednak doceniłem trochę rozmaitych fusionowych zespołów i nie jestem już aż tak kategoryczny, jak to drzewiej bywało... :)
Dla tych, którzy nie mogli słuchać ostatniego wydania Ale Jazz! (a chcieliby) podaję link do podcastu: https://www.rdc.pl/podcast/ale-jazz-27-02-2021/
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Wrzucam link do podcastu mojej ostatniej audycji. Jest sporo nowej muzyki, może coś z tego komuś przypadnie do gustu? :) W dalszej części programu robię też mini-wywiad z perkusistą Bartkiem Olesiem, który opowiada o historii zaginionych i cudem odnalezionych nagrań z Andrzejem Przybielskim, wydanych niedawno na (imo świetnej!) płycie "Short Farewell".
https://www.rdc.pl/podcast/ale-jazz-06-03-21/
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Trochę mi głupio, że zdecydowanie dominują tu moje posty. No ale niech tam - jest już moja ostatnia audycja z radia RDC w formie podcastu, więc niniejszym podsyłam link. :) Jest rozmowa z gitarzystą Rafałem Sarneckim o polsko-koreańskim projekcie, w którym wziął udział, jest trochę nowości, możemy się też przekonać za co Chick Corea dostał niedawno Grammy w kategorii Best Improvised Jazz Solo.
https://www.rdc.pl/podcast/ale-jazz-27-03-2021/
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Wrzucam link do mojej ostatniej audycji Ale Jazz! Jest sporo nowej, moim zdaniem, interesującej muzyki. Niestety - nie wszystko, co chciałem mi się zmieściło, ale postaram się do tego wrócić. :)
https://www.rdc.pl/podcast/ale-jazz-03-04-2021/
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Ty się nie frasuj, tymczasem nieobecnością komentarzy. Te się, pewnie, pojawią gdy wyjdziemy w kontakt z całymi wydawnictwami, jakie proponujesz.
Ja właśnie rozpocząłem odsłuch płyty Przybielskiego, o której dowiaduję się od Ciebie.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

esforty pisze: Ja właśnie rozpocząłem odsłuch płyty Przybielskiego, o której dowiaduję się od Ciebie.
Cała przyjemność po mojej stronie. :wink: Jeśli przypadła Ci do gustu, to polecam sięgnąć po wcześniejszą (pod względem daty wydania, nie nagrania) płytę Olesiów "Waterfall" z Orzechowskim - jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Moim zdaniem świetna rzecz.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Cure
japońska edycja z bonusami
Posty: 3139
Rejestracja: 12.07.2008, 13:38
Kontakt:

Post autor: Cure »

Leptir,

Czy to są audycje prowadzone na żywo, czy wcześniej nagrywane?
Jestem w trakcie odsłuchu ostatniej z nich - i bardzo mi się podoba, zarówno sposób prowadzenia, jak i prezentowana muzyka.

Niezależenie od Twojej odpowiedzi. Wrzucam RDC do pamięci amplitunera i postaram się w soboty słuchać na żywo.
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Dziękuję Cure, jednak jestem świadom, że cały czas dopiero się uczę i daleka droga przede mną, żebym się mógł nazwać radiowcem. Na razie jestem amatorem-entuzjastą. :) A co do Twojego pytania - bywa różnie, czasem jest na żywo, czasem nagrywam. Ostatnio ze względu na lockdown dyrekcja radia namawia do nagrywania programów ze względu na to, że ogranicza to konieczność dłuższego pozostawania personelu technicznego w studiu. Z tego samego względu nie wolno zapraszać na razie gości, którzy nie maja za sobą dwóch dawek szczepionki. Ja radze sobie wywiadami telefonicznymi - ale wolałbym face to face... :)
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Cure
japońska edycja z bonusami
Posty: 3139
Rejestracja: 12.07.2008, 13:38
Kontakt:

Post autor: Cure »

Dziękuję za garść radiowych informacji "od kuchni".

Jak przejdziesz na tryb 100% live, to podaj proszę na antenie maila.
Jeśli będę akurat słuchał to nie omieszkam potwierdzić swojej obecności:)

Z innej beczki - żałuję, że odpuściłem Pereza w 2019 roku, który akuratnie gra z Twojego podcastu.
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Będzie miło, zawsze świadomość istnienia słuchaczy poprawia nastrój prowadzącego. :)
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

Leptir pisze:A jednak poszedłem za radą kolegi Maćka i utworzyłem temat dotyczący mojej audycji w Radiu Dla Ciebie. Bynajmniej nie z megalomanii, niezainteresowani będą wiedzieli, gdzie nie zaglądać. :)

Wrzucam link do ostatniego wydania, bo poleciało dużo nowości, niektóre mogą być mniej znane. Może coś z tego akurat wpadnie komuś w ucho?
Miłego odsłuchu!

https://www.rdc.pl/podcast/ale-jazz-29-05-2021/
Pozwoliłem sobie trochę tutaj posprzątać - teraz całość dyskusji o audycji Leptira "Ale Jazz!", wraz z kompletem linków, w jednym wątku :)
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Bardzo dziękuję Gharvelcie!
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Zapraszam na dzisiejsze wydanie mojego programu Ale Jazz! po godz. 19:00 w radiu RDC. Będzie - jak zwykle - muzyka różna, ale szczególnie polecam płytę projektu Carillon Electric Orchestra - to bodaj pierwsza próba wykorzystania instrumentu złożonego z dzwonów do muzyki jazzowej wykorzystującej również elektronikę. Z tej okazji porozmawiam krótko z trójmiejskim skrzypkiem Tomkiem Chyłą, który wziął udział w tworzeniu i nagraniu tej płyty.
Radia RDC można słuchać przez playera https://www.rdc.pl/rdcplayer/ (trzeba wybrać Warszawę), a na Mazowszu i w okolicach jest dostępne również na falach radiowych.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
ODPOWIEDZ