(Post) industrial, EBM, electro, rock industrialny

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Clive Codringher
epka analogowa
Posty: 830
Rejestracja: 20.04.2010, 11:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Clive Codringher »

alternativepop pisze:Jeszcze tak mogę dodać, że tak z 20 lat temu w grupie znajomych słuchaliśmy nowości electro/EBM i ocenialiśmy, któremu wykonawcy bliżej do Disco Relax ;).Wtedy to tak trochę dla jaj było, ale jednak w przypadku paru wykonawców i niektórych utworów aż tak daleko nie jest ;)

Także żeby nie było, że nie ostrzegałem :)
Tak, to jest to co mnie odrzuca od paru wykonawców. Niektóre utwory Covenanta zalatują takim disco, że coś okropnego - a równocześnie potrafią stworzyć coś świetnego - i to w obrębie jednego albumu.
Co posiada Codringher: http://codringher.blogspot.com
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Clive Codringher pisze: Tak, to jest to co mnie odrzuca od paru wykonawców. Niektóre utwory Covenanta zalatują takim disco, że coś okropnego - a równocześnie potrafią stworzyć coś świetnego - i to w obrębie jednego albumu.
Akurat Covenant nie jest zbyt szczęśliwym przykładem, bo pierwsze trzy płyty nie miały nic wspólnego z disco. Klasyczny electro-industrial. Nie wiem czy słyszałeś "Dreams of a Cryotank" (1994) albo zwłaszcza "Sequencer" (1996)? Zresztą ta ostatnia to chyba najlepsza płyta Covenant. Te futurepopowe jazdy Covenanta zaczęły się od płyty "United States of Mind" (2000), ale tak naprawdę tych ocierających się o disco utworów w repertuarze Covenanta aż tak dużo nie ma. Covenant to moja ulubiona grupa drugiej fali electro/EBM i będę jej bronił :).

Ale rzeczywiście niektóre grupy i niektóre utwory mocno ocierają się o disco. Z drugiej strony dzięki temu stałem się nieco bardziej otwarty na disco :). I nie mówię tutaj o Donnie Summer :).
Awatar użytkownika
docent_chleb
maxi-singel kompaktowy
Posty: 774
Rejestracja: 12.09.2020, 20:40
Lokalizacja: Stąd

Post autor: docent_chleb »

Kto w latach 80. sluchał Rozgłośni Harcerskiej, ten powinien kojarzyć taki zespół Snukasky (jednym z członków był Mazolewski starszy) . W sumie ich granie kwalifikuje sie do tego wątku :-)
https://www.youtube.com/watch?v=ZhXzU62r5ns

Rzeszowska Aurora też niczego sobie :-)

Tu z lekkim dodatkiem nowej fali, ale sampler robi swoje.

https://www.youtube.com/watch?v=DD31lYrqdQs
Passion
cylinder Edisona
Posty: 12
Rejestracja: 26.12.2021, 19:29

Post autor: Passion »

alternativepop pisze:
Passion pisze: I trance. Futurepop ma ogromny wpływ trance'u. Od goa po uplifting, progressive, hard itd. Jak usłyszałam "Call ships to the port" Covenanta to pomyślałam sobie. "Co to za transidło z wokalami???". Najbardziej EBM-ową grupą w tym nurcie jest chyba And One.
Nie reklamuj tutaj And One, bo jak ktoś nie trafi na właściwą płytę, to przyzna rację Michałowi, który pisał tutaj o Zenku ;)

p.s. co do trance to EBM zawsze miało w sobie jakąś transowość. Nie zagłębiałem się nigdy specjalnie w trance. Ale zauważyłem, że np. niektórzy zaczęli słuchać Juno Reactor. Mnie to nie objęło.
Słuchałam sporo trance przed futurepopem. W sumie EBM miał wpływ na powstanie trance, więc nic dziwnego że pewne podobieństwa słychać. Disco? Za młoda jestem, za moich czasów można było dostać łatkę technomuła :D
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

alternativepop pisze:Nie reklamuj tutaj And One, bo jak ktoś nie trafi na właściwą płytę, to przyzna rację Michałowi, który pisał tutaj o Zenku Wink
Ale Was boli ten Zenek :lol: :lol: Widać komu by się ta maść przydała. Anyway, możecie sobie przyklejać milion łatek do tego pitu pitu, kłócić się o breakbeaty i transidła z wokalami, dla mnie to i tak brzmi jak podbite Disco Polo, czego bym nie włączył gra dokładnie tak samo, może moje prawie 50 letnie uszy nie wyłapują tychże nieziemskich niuansów, ale cóż, niewiele tracę. Sorry Passion, fajnie to opisałaś wcześniej, brzmiało to jak opis sprzętu z jakiegoś audiofilskiego fora, nie mogłem się powstrzymać od lekkiego rozbawienia. Także niech kolega alternativepop nasmaruje sobie co tam ma poniżej pleców i nieco się uspokoi z osobistymi wyjazdami. Co do muzyki And One to totalne disco od pierwszej płyty. Apoptygma Berzerk próbowała coś robić na dwóch pierwszych albumach, potem spadek do zwykłego popu z większą ilością parapetów. "Call the ships to port" z pewnością nie jest reprezentatywnym kawałkiem dla Northern Light, które płytą jest całkiem spokojną i ostatnią wartą posłuchania jeśli idzie o Covenant.
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

MichalP pisze: które płytą jest całkiem spokojną i ostatnią wartą posłuchania jeśli idzie o Covenant.
No tak. Coś tam słuchałeś przez jakiś czas, ale naprawdę wieje sporą ignorancją z tego co piszesz na temat electro/EBM. Więc skoro nie słuchasz to po prostu przestań zaśmiecać już ten wątek.
docent_chleb pisze:
Rzeszowska Aurora też niczego sobie :-)

Tu z lekkim dodatkiem nowej fali, ale sampler robi swoje.

https://www.youtube.com/watch?v=DD31lYrqdQs
Właśnie nakładem Requiem Records ukazała się płyta Aurory. Świetny zespół. Zresztą jak cała scena rzeszowska.
Ostatnio zmieniony 28.12.2021, 19:23 przez alternativepop, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

alternativepop pisze:No tak. Coś tam słuchałeś przez jakiś czas, ale naprawdę wieje sporą ignorancją z tego co piszesz na temat electro/EBM. Więc skoro nie słuchasz to po prostu przestań zaśmiecać już ten wątek.
Widzę, że zacnego kolegę boli coraz bardziej. :D
Passion
cylinder Edisona
Posty: 12
Rejestracja: 26.12.2021, 19:29

Post autor: Passion »

MichalP pisze:
alternativepop pisze:No tak. Coś tam słuchałeś przez jakiś czas, ale naprawdę wieje sporą ignorancją z tego co piszesz na temat electro/EBM. Więc skoro nie słuchasz to po prostu przestań zaśmiecać już ten wątek.
Widzę, że zacnego kolegę boli coraz bardziej. :D
Trudno żeby nie bolało, skoro siedzi się w tej muzyce od zacnych kilkunastu lat. I prowadzi audycje. I ocenia powierzchownie, bo EBM/electro nie jest jednolite jak disco polo.
Passion
cylinder Edisona
Posty: 12
Rejestracja: 26.12.2021, 19:29

Post autor: Passion »

Clive Codringher pisze:
alternativepop pisze:Jeszcze tak mogę dodać, że tak z 20 lat temu w grupie znajomych słuchaliśmy nowości electro/EBM i ocenialiśmy, któremu wykonawcy bliżej do Disco Relax ;).Wtedy to tak trochę dla jaj było, ale jednak w przypadku paru wykonawców i niektórych utworów aż tak daleko nie jest ;)

Także żeby nie było, że nie ostrzegałem :)
Tak, to jest to co mnie odrzuca od paru wykonawców. Niektóre utwory Covenanta zalatują takim disco, że coś okropnego - a równocześnie potrafią stworzyć coś świetnego - i to w obrębie jednego albumu.
Polecam posłuchać Seabound. Zwłaszcza wczesne płyty.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

MichalP pisze: Ale Was boli ten Zenek :lol: :lol: Widać komu by się ta maść przydała. Anyway, możecie sobie przyklejać milion łatek do tego pitu pitu, kłócić się o breakbeaty i transidła z wokalami, dla mnie to i tak brzmi jak podbite Disco Polo, czego bym nie włączył gra dokładnie tak samo, może moje prawie 50 letnie uszy nie wyłapują tychże nieziemskich niuansów, ale cóż, niewiele tracę. Sorry Passion, fajnie to opisałaś wcześniej, brzmiało to jak opis sprzętu z jakiegoś audiofilskiego fora, nie mogłem się powstrzymać od lekkiego rozbawienia. Także niech kolega alternativepop nasmaruje sobie co tam ma poniżej pleców i nieco się uspokoi z osobistymi wyjazdami. Co do muzyki And One to totalne disco od pierwszej płyty. Apoptygma Berzerk próbowała coś robić na dwóch pierwszych albumach, potem spadek do zwykłego popu z większą ilością parapetów. "Call the ships to port" z pewnością nie jest reprezentatywnym kawałkiem dla Northern Light, które płytą jest całkiem spokojną i ostatnią wartą posłuchania jeśli idzie o Covenant.
Muzyka omawiana w tym wątku to kompletnie nie moje klimaty, szczerze mówiąc, też za nią nie przepadam, więc nie komentuję. Trudno jednak milczeć, widząc takie jadowite wpisy. Szkoda, że Kolega nie może pohamować złośliwości.
vertical_invader
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

MichalP pisze: Widzę, że zacnego kolegę boli coraz bardziej. :D
Ale co ma mnie boleć? Moje prawie 50-letnie ucho wyłapuje te różnice (między różnymi stylami electro/EBM), bo dla mnie ten współczesny electro/EBM jest kontynuacją muzyki, którą poznałem jeszcze w latach 80. Oczywiście jest tam sporo chłamu, ale ja się nie obruszam, że czasami słucham disco. Słucham disco. No i co z tego? To coś złego? Słucham bardzo wielu rzeczy i różnych gatunków.
Awatar użytkownika
Clive Codringher
epka analogowa
Posty: 830
Rejestracja: 20.04.2010, 11:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Clive Codringher »

alternativepop pisze:
Clive Codringher pisze: Tak, to jest to co mnie odrzuca od paru wykonawców. Niektóre utwory Covenanta zalatują takim disco, że coś okropnego - a równocześnie potrafią stworzyć coś świetnego - i to w obrębie jednego albumu.
Akurat Covenant nie jest zbyt szczęśliwym przykładem, bo pierwsze trzy płyty nie miały nic wspólnego z disco. Klasyczny electro-industrial. Nie wiem czy słyszałeś "Dreams of a Cryotank" (1994) albo zwłaszcza "Sequencer" (1996)? Zresztą ta ostatnia to chyba najlepsza płyta Covenant. Te futurepopowe jazdy Covenanta zaczęły się od płyty "United States of Mind" (2000), ale tak naprawdę tych ocierających się o disco utworów w repertuarze Covenanta aż tak dużo nie ma. Covenant to moja ulubiona grupa drugiej fali electro/EBM i będę jej bronił :).
Akurat Covenanta znam tylko późniejsze płyty od "Skyshaper" poczynając.
Co posiada Codringher: http://codringher.blogspot.com
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Clive Codringher pisze: Akurat Covenanta znam tylko późniejsze płyty od "Skyshaper" poczynając.
To polecam sprawdzić płyty z lat 90., szczególnie "Sequencer". To jest nieco inna muzyka.

Tu masz próbkę >>> https://www.youtube.com/watch?v=K6XIBIaf5ts
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Osobiście polecam również płytę:

Haujobb – Solutions For A Small Planet (1996)

tutaj cała płyta >>> https://www.youtube.com/watch?v=OAJG2tKqVak

to jest po prostu inteligentna elektronika. Moim zdaniem jeden z lepszych elektronicznych albumów lat 90. w ogóle. No i to też jest electro/EBM.
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Polecam również płytę:

Gridlock - Further (1999)

w całości tutaj >>> https://www.youtube.com/watch?v=AWw9DzhCJ3U

Gridlock to grupa amerykańska. Już nie istnieje. Album to skrzyżowanie electro-industrialu oraz IDM.
ODPOWIEDZ