ALBUM ROKU 2002 (nadal 20 lat później!)

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Post autor: Piotr »

Warto było, bo wyniki znów lepsze niż poprzednio. Podziękowania dla Artura i głosujących. No i pozostaje czekać na premierowy 2003, bo pretendentów do zwycięstwa tam kilku...
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Dzięki również!! Artur nie wiem, który to już Twój plebiscyt, jak by Ci się tak nie chciało, to by ciężko było ciągłość zachować.

Szkoda kilku nieobecnych głosów, ale próbuję sobie wyobrazić co by było gdyby...

Właśnie finiszuję przegląd finału i przygotowuję polemiki ;-)
Takie przeglądanie na łapu capu sprawia, że pewnie niejedno mi umknie, więc tabelki (te indywidualne) będą bardzo ciekawe dla mnie. Ale na spokojnie, co się odwlecze...
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25813
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Trójka milusia :D Znam kogoś, kto tak zagłosował, tylko w innej kolejności. Same dobre płyty. Heathen może nie jest wielka rewelia, ale jest dobre.
Aha, Crazy, "Bowiem" bez apostrofa. Natomiast Bowie'ego z apostrofem.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Serio?! To dziwne i jakby nielogiczne. Pewnie masz rację. Przegięcie z tym bowiem albowiem... ;-)
MichalP pisze:Świetna muzycznie i tekstowo, dla mnie jeden z najfajniejszych albumów Mistrza ever! Właśnie mało kto się chyba skupiał na tekstach z Heathen a te są moim zdaniem na prawdę warte uwagi.
Fajnie, przynajmniej widać, że jednego prawdziwego fana ta płyta ma. Jak pisałem, dla mnie super są pierwsze trzy utwory (Slip Away wspaniałe!), a potem się rozmywa. Ale sporo słuchałem tego albumu przy okazji plebiscytu, bo też dobrze mi się przy nim robiło różne rzeczy...
Artur.O pisze:240. Something Like Elvis - Cigarette Smoke Phantom 16 pkt (Freefall 16)
:shock:

Dlaczego znikło z mojego pliku? Byłoby u mnie chyba na miejscu 5, jeszcze zagęszczając ilość polskich płyt.
Ale jakim cudem nikt poza Freefallem nie zagłosował to inna dziwność :-(

esforty, Wayne Shorter nie był pierwszym przejawem współpracy, wcześniej było:
Artur.O pisze:223. ...And You Will Know Us By The Trail Of Dead - Source Tags & Codes 19 pkt (esforty 8/Crazy 11)
Mam wrażenie, że mogłoby też być tu:
Artur.O pisze:223. Spaceways Incorporated - Version Soul 19 pkt (esforty 19)
223. Malian Musicians & Damon Albarn - Mali Music 19 pkt (Crazy 19)
ale ja Spaceways tylko zacząłem słuchać i po prostu nie zdążyłem, ale bardzo mi siadło tak na pierwszy rzut ucha. Może zresztą ci Malijczycy to nie pod Ciebie, ale że ten Phantom?
Artur.O pisze:67. Ścianka - Białe wakacje 71 pkt (gharvelt 23/RoryGallagher 19/Layla 5/Gacek 14/Crazy 10)
No i jest Ścianka.
To teraz dorzućmy do tych 71 punktów potencjalne 40+40 od Pawła i Maćka - nie dość, że zdaje się na drugie miejsce w medalowej wskakiwać, to głęboko w strefie obrazkowej się by zagnieździła!
I to zaskoczeniem nawet by nie było, bo już Dni wiatru się otarły, a one (choć podobno lepsze) są jednak znacznie mniej przystępne (chyba?).
Ale:
Artur.O pisze:42. Oleś / Trzaska / Oleś - Mikro Muzik 91 pkt (Bartosz 19/gharvelt 11/RoryGallagher 30/Crazy 31)
teraz dodajmy te 25-30 pkt. od esfortego i może podobnie od Maćka, no i ewentualność tak niszowej muzyki w obrazkach, to już niespodzianka na całego!
Artur.O pisze:36. Nine Inch Nails - And All That Could Have Been 103 pkt (Clive Codringer 28/Monstrualny Talerz 39/Crazy 36)

34. Nine Inch Nails - Still 106 pkt (Clive Codringer 23/Piotr 31/esforty 26/Crazy 26)
Ciekawe, co to by oznaczało w sytuacji potraktowania jako jedno wydawnictwo... W sumie obojętnie, ale widać, że mocne te głosy, tak jak mocna muzyka.

Bardzo długo trwał ten plebiscyt - o wiele dłużej, niż Artur zaplanował pierwotnie, ale sytuacja okazała się zupełnie inna, niż być miała i to pewnie dlatego. W efekcie przesłuchałem bardzo dużo płyt z rocznika i się cieszę. A i tak na wiele zabrakło mi czasu albo siły, zwłaszcza żeby posłuchać więcej razy i się z tą muzyką zżyć. A ze strefy obrazkowej to mnóstwa płyt nie słyszałem szczerze mówiąc, w tym są tu takie, których w zasadzie nie planowałem... nawet w pierwszej dziesiątce.

Ale że Gusła numerem jeden wśród polskich?! Nigdy bym nie pomyślał.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Retromaniak
remaster
Posty: 2422
Rejestracja: 13.03.2021, 15:39
Lokalizacja: Niemcy / Bydgoszcz

Post autor: Retromaniak »

Arturze. Doskonale się spisałeś i to kolejny już raz. Wielkie dzięki za fajną zabawę...

Ja jak zwykle pozostaję z moją muzyką trochę na uboczu - na 12 płyt głosowałem samotnie, na 8 z jednym forumowiczem, na kolejne 8 w trójkę.

Cieszę się, że w Top 10 jest 5 moich tytułów, a mój zwycięzca Gabriel też zajął 1 miejsce.
Największe muzyczne archiwum na Spotify
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7168
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Crazy pisze:Ale jakim cudem nikt poza Freefallem nie zagłosował to inna dziwność Sad
Ot, ciekawostka przyrodnicza :). Posłuchałem sobie na spokojnie i stwierdziłem, że to całkiem niezłe. No to zagłosowałem (w końcu jestem "genetycznym patriotą :lol:).
Tak poza tym, to niesamowite emocje, chyba nikt dzisiaj nie zaśnie po takich wrażeniach :wink:.

PS. Oczywiście głębokie ukłony dla Artura za poprowadzenie zabawy!
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Post autor: Piotr »

WOJTEKK pisze: Heathen może nie jest wielka rewelia, ale jest dobre.
Dokładnie, tak jak cały rocznik w porównaniu do tych klasycznych.
No, bo chyba jednak ten Bowie, bardziej zasługuje na srebro, niż Camel w poprzedniej edycji? Wtedy często wystarczyło mieć uznaną na forum markę i wydać "live", bądź archiwalia i już się było w Top 20. Teraz jednak jest to bardziej reprezentatywne dla różnych nurtów, albo przynajmniej mi tak się wydaje...
Awatar użytkownika
Clive Codringher
epka analogowa
Posty: 830
Rejestracja: 20.04.2010, 11:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Clive Codringher »

Dzięki Artur za prowadzenie! Jak zwykle, świetna zabawa!
Co posiada Codringher: http://codringher.blogspot.com
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Dyna Blaster poza strefa obrazkową i to za jakimś Gabrielem i Bowiem? Na pewno dobrze policzono wyniki???

Wyniki wydają się całkiem obiektywne, ale Heathen, no, hm...Wydaje się, że w epoce Heathen chyba w ogóle nie zaistniało (np.w porównaniu z Up), a tu proszę Bowie jak dobry ser porządnie z upływem lat dojrzewa i nabiera odpowiedniej ceny.

Natomiast tego Waszego zamiłowania do country zupełnie nie rozumiem.

Kilka nazw ze strefy obrazkowej o których nigdy nawet jednym uchem nie słyszałem przyjdzie nadrobić. Już nastąpiło sprawdzenie Wilco, ooo, ci to się Radioheadów nasłuchali, jak sądzę?

Sądzę, że należy rzeczywiście dmuchać na zimne i wejść z impetem w 2003 r., aby przemóc dawną niemoc.
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Dziwi mnie jeszcze (i w latach poprzednich też to było) brak jakiejś większej atencji dla takich topowych marek jak Soulfly czy właśnie NiN. Czemuż ten Soulfly, mający jak mi się wydaje przecież sporo fanów w świecie rzeczywistym (nawet i do dnia dzisiejszego widzi się ludzi z naszywkami Soulfly, co już przecież jest zupełnym anachronizmem), na forum zupełnie przepada? Przecież to bardzo dobra, solidna płyta, do tego nie jakiegoś nołnajmu.

Przepadek jazzu wszelakiego jak widzimy już nie jest wypadkiem przy pracy, a stałą tendencją, nie dziwi jednak w żaden sposób.

Interpol - o matko, a cóż to za podróba Joy Division???
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Monstrualny Talerz pisze:...

Przepadek jazzu wszelakiego jak widzimy już nie jest wypadkiem przy pracy, a stałą tendencją, nie dziwi jednak w żaden sposób...
Nieistniejąca frakcja jazzowa, powtórzę nieistniejąca, przeszła w stadium fantomowe bo:
https://www.youtube.com/watch?v=cyc6KnSiIxQ
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Heartbreaker
longplay
Posty: 1286
Rejestracja: 28.03.2009, 08:16

Post autor: Heartbreaker »

Jakim cudem umknął mi Sigur Rós - ( ) ???
W tym roczniku jest u mnie na podium.
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4450
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Gacek »

Takim jak mi Myslovitz :evil: :evil: :evil: :evil:

Wyniki całkiem fajne choć sporo rzeczy przepadło. Kaczmarski nie ma za bardzo entuzjastów na forum (MichalP szacuneczek!) więc było oczywiste że za nisko. Myslovitz też porażka (przeze mnie między innymi, pewnie by ze 25 więcej miało), ciężki metal też słabawo ale to także nie forumowa specjalność no ale Moby z takim fajnym wydawnictwem na 60?
No ale nie może być idealnie. Ważne że strefa obrazkowa całkiem dobrze wypadła.

Artur dobra robota. Dzięki za poprowadzenie zabawy.
Ze swojej strony tylko powiem że w zamieszaniu z Haskellem też mój głos gdzieś przepadł. Przeczytałem początek nazwy albumu i odruchowo przekleiłem na swoją listę nie wchodząc w szczegóły skąd taka długa nazwa płyty. Nie jest to już jednak ważne bo płyta i tak przepadła :P
Awatar użytkownika
Dobromir
epka kompaktowa
Posty: 1055
Rejestracja: 11.08.2019, 18:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dobromir »

Ze swojej strony tylko powiem że w zamieszaniu z Haskellem też mój głos gdzieś przepadł. Przeczytałem początek nazwy albumu i odruchowo przekleiłem na swoją listę nie wchodząc w szczegóły skąd taka długa nazwa płyty.
Ej faktycznie, też się zdziwiłem, bo ja ten głos ostatecznie poprawiałem (aby punkty policzyć na konto bardziej znanej płyty), ale teraz otworzyłem arkusz i tam znowu jakiś błąd jest w tym miejscu zamiast Haskella. :/


Dziękuję za podziękowania!
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Soulfly całkiem w porządku, podobnie jak Acid Drinkers byli u mnie brani pod uwagę, ale jakoś poszli bokiem. Owszem, utwór Brasil jest super, ale cała płyta mnie lekko znudziła.

W każdym razie daleko lepiej, niż Myslovitz i Sigur Ros :P (pozdro dla fanów!).
Monstrualny Talerz pisze:Natomiast tego Waszego zamiłowania do country zupełnie nie rozumiem.
Uderzasz do Casha? Bo jednak te jego Amerikany to żadne country.
Monstrualny Talerz pisze:Wilco, ooo, ci to się Radioheadów nasłuchali, jak sądzę?
Z pewnością, ale RÓWNIEŻ psychodelii z lat 60. Bardzo fajny mariaż.

A, jeszcze serdecznie pozdrawiam współgłosujących:
Artur.O pisze:63. Budzyński, Tomasz - Taniec szkieletów 74 pkt (MichalP 5/gharvelt 19/Gacek 15/Crazy 35)
Nie spodziewałem się!
Tym niemniej Cigarette Smoke Phantom wskoczyłby o oczko lub dwa na Szkielety.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
ODPOWIEDZ