Dom Dziecka na Ukrainie

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Goran
epka kompaktowa
Posty: 1068
Rejestracja: 06.04.2012, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Dom Dziecka na Ukrainie

Post autor: Goran »

W miejscowości Lubień Wielki w dawnym pałacu Brunickich ok.30km na południowy zachód od Lwowa znajduje sie Dom Dziecka. Obecnie przebywa w nim 120 dzieci głównie z Ukrainy Wschodniej. Tydzień temu razem z moim przyjacielem księdzem Krzysztofem zawieżliśmy im dary w postaci jedzenia, środków higieny osobistej, troche zabawek i lekarstw. Jak tylko sytuacja na Ukrainie pozwoli będziemy się starać co dwa, trzy tygodnie jeżdzić tam i pomagać. Potrzebują wszystkiego. Żywność - kasza, ryż, makaron, cukieri ogólnie produkty o długim terminie przydatności. Oprócz tego - pieluchy, pampersy, reczniki, materace, środki czystości. Bardzo potrzebny jest im generator diesel lub benzynowy 5,5kW. Kazda forma pomocy jest nieoceniona bo bieda jest tam dla nas niewyobrażalna .Pomoc jest jest bezposrednio do Domu Dziecka bez pośredników, fundacji czy organizacji charytatywnych.. Nie chcą pieniedzy tylko pomoc rzeczową. Może ktoś mógłby pomoc?
Mnie się podobają melodie które już raz słyszałem.No jakże może podobać mi się piosenka którą pierwszy raz słyszę?
Inżynier Mamoń
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Goran, wysłałem Ci wiadomość.
Sam zakupu agregatu nie uciągnę, ale może uda się na niego jakoś wspólnie złożyć.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Owszem, możemy zrobić składkę na generator.
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

super!
Deklaruję stówę!
Tylko tyle, bo mamy już pod opieką ukraińską rodzinę (mama + 2 dzieciaszków) pod pełną opieką.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Ja też dorzucę ile będę mógł.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Goran
epka kompaktowa
Posty: 1068
Rejestracja: 06.04.2012, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Goran »

Monstrualny Talerz pisze:Owszem, możemy zrobić składkę na generator.
Ten generator może być słabszy i używany. Zupełnie się na tym nie znam, jestem technicznym analfabetą. Moze ktoś kto się na tym zna coś doradzi?
Mnie się podobają melodie które już raz słyszałem.No jakże może podobać mi się piosenka którą pierwszy raz słyszę?
Inżynier Mamoń
Awatar użytkownika
Goran
epka kompaktowa
Posty: 1068
Rejestracja: 06.04.2012, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Goran »

Jeśli chodzi o wpłaty chcę to zrobić maksymalnie transparętnie. Pytałem się w Biedronce i Lidlu czy poszli by na taką forme że ktoś wysyła przelew do sklepu a ja wybieram za tą kasę towar ale jest to za bardzo skomplikowane. Czekam na odpowiedz ze sklepu sieci Delikatesy Centrum może u nich będzie to bez problemu. Na razie wielkie dzięki za odzew.
Mnie się podobają melodie które już raz słyszałem.No jakże może podobać mi się piosenka którą pierwszy raz słyszę?
Inżynier Mamoń
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Goran pisze:
Monstrualny Talerz pisze:Owszem, możemy zrobić składkę na generator.
Ten generator może być słabszy i używany. Zupełnie się na tym nie znam, jestem technicznym analfabetą. Moze ktoś kto się na tym zna coś doradzi?
Zapytam mojego majstra
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Generator 1-fazowy, czy 3-fazowy?
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Goran, każdy kto Cię tu zna i zdecyduje się na wpłatę na pewno jest przekonany o tym, że wszystko będzie transparentne. Myślę, że w obecnej sytuacji nasze wzajemne zaufanie jest ponad ewentualne formalności.

Jeśli jednak nie chciałbyś być pośrednikiem finansów (rozumiem), to jest jeszcze opcja zakupu paczki w internecie np. poprzez Allegro, gdzie spokojnie kupi się np. duże opakowania (25 kg) kaszy czy ryżu i wówczas każdy zainteresowany może opłacić taką paczkę i zlecić wysyłkę na podany przez Ciebie adres lub do wskazanego paczkomatu.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Maciek pisze:Goran, każdy kto Cię tu zna i zdecyduje się na wpłatę na pewno jest przekonany o tym, że wszystko będzie transparentne. Myślę, że w obecnej sytuacji nasze wzajemne zaufanie jest ponad ewentualne formalności.

...
Amen!
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Jak by można było PayPala użyć to by było super.
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Goran
epka kompaktowa
Posty: 1068
Rejestracja: 06.04.2012, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Goran »

Maciek pisze:

Jeśli jednak nie chciałbyś być pośrednikiem finansów (rozumiem), to jest jeszcze opcja zakupu paczki w internecie np. poprzez Allegro, gdzie spokojnie kupi się np. duże opakowania (25 kg) kaszy czy ryżu i wówczas każdy zainteresowany może opłacić taką paczkę i zlecić wysyłkę na podany przez Ciebie adres lub do wskazanego paczkomatu.
Maciek bardzo dobry pomysł. Wiem że to trochę utrudni całą procedurę ale mam nie najlepsze doświadczenia z przyjmowaniem pieniędzy i nie chciałbym jeszcze raz tego przechodzić. Jeszcze raz wielkie dzieki za chęć pomocy i zapewniam Was że dotrze to do naprawdę potrzebujacych. Więcej informacji na priw.
Mnie się podobają melodie które już raz słyszałem.No jakże może podobać mi się piosenka którą pierwszy raz słyszę?
Inżynier Mamoń
Awatar użytkownika
Goran
epka kompaktowa
Posty: 1068
Rejestracja: 06.04.2012, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Goran »

Monstrualny Talerz pisze:Owszem, możemy zrobić składkę na generator.
Sprawę z agregatem na razie odpuszczam, jest to jednak spory wydatek. Będę chciał namówić na to jakąś firmę, może się uda.
Mnie się podobają melodie które już raz słyszałem.No jakże może podobać mi się piosenka którą pierwszy raz słyszę?
Inżynier Mamoń
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Taki generator jak potrzebujesz to zaczyna się od ok. 6 tysięcy - na OLX widziałem 6,5 KW za 6500. Może dostanę namiar na taki starszy, z demobilu, benzyniak. Na pewno będzie taniej.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
ODPOWIEDZ