Dom Dziecka na Ukrainie

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Gacek »

Dopiero zauważyłem ten temat.
Goran czyli co nie zbierasz pieniędzy?
Jak wygląda sytuacja aktualnie?
Awatar użytkownika
Goran
epka kompaktowa
Posty: 1068
Rejestracja: 06.04.2012, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Goran »

Na razie nie. Dwa dni temu byłem w Rudkach k/Sambora w szpitalu. Jest tam tylko oddział paliatywny. Tak mógł wygladać nasz szpital w latach 50. Zdołowało nas na dłuższy czas. Zawieżliśmy troche sprzętu i żywność. Wszystko bardzo im sie przyda. Następny wyjazd planujemy 2 maja , tym razem do Zimnej Wody też koło Lwowa. Wszystkim kolegom którzy pomogli Wielkie Dzieki. Dary od Was w tym trudnym czasie dla Ukrainy, walczącej nie tylko o swoją wolność ale i o wolność całej Europy, przybierają na wartości bo jak mówią na Ukrainie skoro włożona jest w nich dusza i serce każdego dobrego człowieka, każdego ofiarodawcy, bo kiedy bierzesz - wypełniają sie ręce ,a kiedy dajesz - wypełnia sie serce.
Mnie się podobają melodie które już raz słyszałem.No jakże może podobać mi się piosenka którą pierwszy raz słyszę?
Inżynier Mamoń
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Gacek pisze:Dopiero zauważyłem ten temat.
A ja zupełnie o nim zapomniałem, co za wstyd :cry:
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Gacek »

Jak będą jakieś konkretne potrzeby to daj znać tutaj. Osobiście nie jestem w stanie się specjalnie zaangażować bo jak większość coś już tam działałem a poza tym gówno zarabiam i niestety każdemu nie pomogę. Z doświadczenia wiem jednak że w takich przypadkach każde kilkadziesiąt złotych można zamienić na realną pomoc i kupić dzieciom maskotki albo karton batonów.
Wiem że najlepiej by było coś kupić i przekazać ale to już jest kłopot i generowanie kolejnych kosztów. Jeżeli chcesz i podejmiesz się zbiórki to myślę że znajdzie się więcej osób, które przekażą jakąś niedużą kwotę i koniec końców coś się uzbiera.
Jak będą potrzeby i podejmiesz się jakiejś zbiórki daj znać.

Jako że robiliśmy razem interesy ze swojej strony mogę poświadczyć że Goran jest konkretnym i uczciwym gościem 8)
Awatar użytkownika
Goran
epka kompaktowa
Posty: 1068
Rejestracja: 06.04.2012, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Goran »

Na teraz najbardziej potrzebują żywności. Mamy kilka takich miejsc gdzie jeżdzimy z darami. Do Lwowa i innych duzych miast pomoc z Polski dociera często, gorzej jest na prowincji gdzie wszystkiego brakuje. Ofiarność ludzi zaczyna słabnąć, czemu się nie dziwie bo pomagają raczej osoby gorzej sytuowane i dla nich to też już jest spory wydatek zważywszy na galopujące ceny w sklepach. Mam kilka takich dość duzych firm spożywczych które jeszcze dają mi trochę zywności ale i to powoli się kończy. Czasem człowieka ogarnia takie totalne zniechęcenie i niemoc jak się na to wszystko z bliska patrzy ale z drugiej strony jest też trochę satysfakcji że coś tam sie pomogło i spotykamy się tam z naprawdę z nieudawaną i gorącą wdzięcznością. Wiem że swiata nie uleczymy ale nawet kilo kaszy czy ryżu które dajemy biednemu , choremu człowiekowi który często jest głodny to jest wielka pomoc. Wiem że mogę liczyć na kolegów z Forum ale na razie wielkie dzieki. Jak bedzie taka potrzeba to zwrócę sie o pomoc. Mam pomysł wystawienia jakiś płyt w formie aukcji i za uzbieraną kase kupić trochę żywności i środków czystości.
Mnie się podobają melodie które już raz słyszałem.No jakże może podobać mi się piosenka którą pierwszy raz słyszę?
Inżynier Mamoń
Awatar użytkownika
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4162
Rejestracja: 31.08.2008, 22:00
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: greg66 »

Tomek nie wystawiał żadnych płyt tylko podaj konto to powysyłamy co możemy.
Awatar użytkownika
Goran
epka kompaktowa
Posty: 1068
Rejestracja: 06.04.2012, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Goran »

Znowu pisze po prośbie. Jest na Ukrainie chłopak 20 lat, ma ogromne problemy z kręgosłupem , prawie już nie chodzi. szukam dla niego sanatorium w Polsce do którego mógłby przyjechać na trzy tygodniowy turnus. Może by go zdiagnozowali i coś pomogli. Chłopak pochodzi z Chersonu i obecnie przebywa w Zimnej Wodzie k.Lwowa. We Lwowie nie ma szans na leczenie. Ja go przywiozę i odwiozę tylko nie bardzo wiem o jakimś sanatorium które leczy takie schorzenia i ile by kosztował taki turnus. Moze ktoś jest zorientowany w temacie i wie gdzie takie rzeczy leczą ?
Mnie się podobają melodie które już raz słyszałem.No jakże może podobać mi się piosenka którą pierwszy raz słyszę?
Inżynier Mamoń
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25821
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Najbliżej Polańczyk i Rymanów. Podzwoń po domach sanatoryjnych to się dowiesz. Ale powinien mieć jakąś dokumentację z leczenia wcześniejszego, bo tak bez papierów nie bardzo będzie wiadomo jak się do niego zabrać.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
ODPOWIEDZ