ALBUM ROKU 2020

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

Tablica kompatybilności z kompletem rezultatów par wszystkich uczestników plebiscytu rocznika 2020 wygląda tak. Zainteresowanym przeglądaniem pełnego zbioru danych polecam pobrać następujący plik z wynikami: Kompatybilność - wyniki [stan na 2022_07_11]. W pliku kolejne plebiscyty mają przypisane pojedynczo swoje arkusze, a konstrukcja arkuszy jest identyczna: pierw od lewej strony znajduje się tablica "każdy z każdym", natomiast przesuwając na prawo można zobaczyć indywidualne listy podobieństw, czyli każdy uczestnik może sprawdzić z kim miał ile pozycji wspólnych na listach wysłanych w danym plebiscycie. Poniżej wrzucam luzem TOP10 podobnych dla każdego z uczestników.


Kompatybilność

pumaguma
RoryGallagher - 11
SafeMan - 7
Crazy - 6
Bartosz - 6
Freefall - 6
Dobromiera - 5
esforty - 5
gharvelt - 4
Piotr - 3
Layla - 3

Dobromiera
gharvelt - 9
Layla - 7
RoryGallagher - 6
SafeMan - 6
pumaguma - 5
Bartosz - 4
esforty - 3
Piotr - 3
Freefall - 3
Crazy - 2

esforty
Freefall - 8
Crazy - 7
SafeMan - 6
pumaguma - 5
gharvelt - 5
RoryGallagher - 4
Layla - 4
Dobromiera - 3
Piotr - 3
pratt - 2

Crazy
Freefall - 8
esforty - 7
pumaguma - 6
Piotr - 6
SafeMan - 6
pratt - 4
gharvelt - 3
RoryGallagher - 3
Dobromiera - 2
Bartosz - 2

alternativepop
Piotr - 8
Retromaniak - 6
Freefall - 5
Dobromiera - 2
Layla - 2
gharvelt - 1
RoryGallagher - 1
SafeMan - 1
pratt - 1
pumaguma - 0

Piotr
Freefall - 10
alternativepop - 8
Retromaniak - 7
Crazy - 6
pratt - 6
gharvelt - 5
SafeMan - 5
RoryGallagher - 4
Layla - 4
pumaguma - 3

gharvelt
Layla - 14
RoryGallagher - 12
Freefall - 10
Dobromiera - 9
SafeMan - 8
Bartosz - 6
esforty - 5
Piotr - 5
pumaguma - 4
Crazy - 3

RoryGallagher
gharvelt - 12
pumaguma - 11
Bartosz - 11
SafeMan - 10
Layla - 9
Dobromiera - 6
Freefall - 6
esforty - 4
Piotr - 4
Crazy - 3

Bartosz
RoryGallagher - 11
pumaguma - 6
gharvelt - 6
SafeMan - 5
Layla - 5
Dobromiera - 4
Crazy - 2
Piotr - 2
pratt - 1
Freefall - 1

SafeMan
RoryGallagher - 10
Layla - 10
gharvelt - 8
pumaguma - 7
Freefall - 7
Dobromiera - 6
esforty - 6
Crazy - 6
Piotr - 5
Bartosz - 5

Layla
gharvelt - 14
SafeMan - 10
RoryGallagher - 9
Dobromiera - 7
Freefall - 6
Bartosz - 5
esforty - 4
Piotr - 4
pumaguma - 3
alternativepop - 2

pratt
Freefall - 8
Retromaniak - 7
Piotr - 6
Crazy - 4
esforty - 2
gharvelt - 2
Dobromiera - 1
alternativepop - 1
RoryGallagher - 1
Bartosz - 1

Retromaniak
Freefall - 15
Piotr - 7
pratt - 7
alternativepop - 6
gharvelt - 3
esforty - 2
pumaguma - 1
Crazy - 1
SafeMan - 1
Layla - 1

Freefall
Retromaniak - 15
Piotr - 10
gharvelt - 10
esforty - 8
Crazy - 8
pratt - 8
SafeMan - 7
pumaguma - 6
RoryGallagher - 6
Layla - 6
Ostatnio zmieniony 11.07.2022, 10:54 przez gharvelt, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

WOJTEKK pisze:Mój bilans - co prawda nie głosowałem
0 - w każdej dziesiątce :D
Nieee, są głosy na Marka Lanegana! Dzięki Pratt!
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
pratt
kaseta FeCr
Posty: 226
Rejestracja: 17.11.2021, 19:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pratt »

esforty pisze: Osobno Tobie Pratt, bo nasz dubleton to świetny prognostyk na przyszłość :) :)

Crazy, my to już i parą brydżową moglibyśmy zostać. Patrz na moją
Polecam się...(i przypominam nieśmiało o odsłuchach;-))
A jeśli o brydża chodzi, to chętnie bym zagrał w jakimś miłym towarzystwie...może jakieś rozgrywki forumowe...
WOJTEKK pisze: Nieee, są głosy na Marka Lanegana! Dzięki Pratt!
Jestem mocno zdegustowany, że tylko ja. Podobnie zresztą w kwestii Nicka Masona....a co tam, w ogóle wyników. Nie zgadzam się bowiem, że
muzyka poza elektroniką, hip-, trip- i innym hopem, czy też abstrakcją spod znaku Autechre (niesłuchalną dla mnie) jest w odwrocie. Trzeba jeno sięgnąć nieco głębiej. Ale to oczywiście IMO.
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Dobromira pisze:...

14. Bastarda - Nigunim 80 pkt (Crazy 30/pratt 30/Freefall 20)

)
Dosłuch po plebiscytowy i konstatacja, że mógłbym tu być :shock: :?

zmieniając przy okazji miejsce 11 :wink:
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Lanegan by 2020, nie podszedł mi szczególnie, nawet jeśli jestem, dorobku Lanegana sympatykiem. Skończył w "5" dziesiątce.

Za to Mason/ nie Mason, zaskoczył na plus i wszedł do podstawowej "40". Jeszcze raz: żałuję, iż nie wybrałem się na koncert.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

Statystyki ukończone w pełni. Kompatybilność nawet trochę zaskoczyła, spodziewałem mniejszych wartości. Tymczasem były i pary dwucyfrowe, choć z drugiej strony pewne zera również wystąpiły.

Po wprowadzonych wczoraj poprawkach dwa albumy awansowały w rankingu:
gharvelt pisze:8. Microphones, The - Microphones in 2020 116 pkt (pumaguma 26/Crazy 18/Piotr 11/RoryGallagher 18/Bartosz 22/SafeMan 21)
39. Wickham, Chip - Blue to Red 46 pkt (gharvelt 14/Retromaniak 10/Freefall 22)
Skoro niektórzy się odważyli, to ja również wrzucę moją "10" tych, co się nie zmieściły:
31. Four Tet - Parallel
32. Ulver - Flowers of Evil
33. Astrokot - Astrokot i przyjaciele z odległych galaktyk
34. Snowy White and The White Flames - Something on Me
35. Autechre - PLUS
36. Kapela ze Wsi Warszawa - Uwodzenie
37. Four Tet - Sixteen Oceans
38. Pejzaż - Blues
39. Slift - Ummon
40. Morrissey - I Am Not a Dog on a Chain

Podsumowując, udało się ułożyć listę, poznać trochę fajnych płyt i spędzić miło czas prezentacji finałowej, aczkolwiek pozostaję przy opinii, że rocznik 2020 do wybitnych - delikatnie ujmując - nie należy. Do plebiscytu dekadowego, który przeprowadzimy tutaj pewnie za circa 8-9 lat ;) , tylko 2 najwyższe pozycje z mojej listy uzyskały wstępną kwalifikację (podczas gdy z 2021, już teraz, mam 8 takich tytułów). Zatem czekam na kolejne roczniki.
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Akurat ten Snowy White jest już dla mnie zbyt bluesowy. dwie poprzednie były bardziej rockowe i bardzo mi podeszły, a ta już jakoś nie. Morrissey też ostatnio nie jest w zbyt dobre formie.

A same wyniki są takie jak głosujący - już nie słuchają rocka.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Ogromne podziękowania i czerwony goździk dla Prowadzącej! :) A dla uczestników gratulacje i również moc podziękowań - wysmażyliście bardzo ciekawy Top 2020! :)
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Cholibka, nie dałem rady :(
Najbliższy wolny weekend mam pod koniec września i brakuje czasu na tworzenie list.
Choć tak naprawdę, dla mnie w tych zabawach najważniejsza jest faza polecajkowa.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

esforty pisze:Crazy, my to już i parą brydżową moglibyśmy zostać.
Kłaniam się! Na brydża zawsze chętnie, tak przy okazji. Co prawda ostatnio grałem parę lat temu i w ogóle reprezentuję poziom mniej więcej taki, jak w temacie audiofilskim, ale do brydża podchodzę z większym entuzjazmem.

Pratt, mieliśmy tylko 4 wspólne tytuły, ale nie ilość się liczy, a jakość - wzruszyłem się tym Twoim / naszym pierwszym miejscem, aż nie wiedziałem co powiedzieć! Serdecznie zapraszam do wątku bastardowego :-)

Freefall, kto by pomyślał, że największą kompatybilność właśnie z Tobą uzyskam :-) W dodatku taka ciekawostka, że Ty z kolei masz największą (wielką! aż 15 wspólnych tytułów) kompatybilność z Retromaniakiem, z którym ja dzielę zaledwie... jedną płytę. Widzę też, że pierwsza dwójka wprost niezwykle Ci się musiała podobać ;-) No tak, ja na żadną z tych dwóch nie zagłosowałem, ale byłem blisko i by nam jeszcze podskoczyło. Za to Twój numer trzy super! (esforty, szkoda, że Ribota przegapiłeś, zwłaszcza że drugą część tych sesji sam polecałeś, a mi się ta pierwsza wydaje lepsza - ale i na drugą będziemy zapewne głosować soon ;-)).
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
pratt
kaseta FeCr
Posty: 226
Rejestracja: 17.11.2021, 19:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pratt »

Crazy pisze: Pratt, mieliśmy tylko 4 wspólne tytuły, ale nie ilość się liczy, a jakość - wzruszyłem się tym Twoim / naszym pierwszym miejscem, aż nie wiedziałem co powiedzieć! Serdecznie zapraszam do wątku bastardowego :-)
Z tą płytą to było tak, jak daaawno już z żadną inną. Zaurocz(a)yła mnie od pierwszego odsłuchu. Zatem posłuchałem instynktu po prostu. Słuchałem wcześniej paru rzeczy z Twojej rekomendacji zresztą, podobało się, owszem, ale przy żadnej nie stanąłem z miejsca w pozycji Achtung, jak stało się to z w przypadku Nigunim. Niewątpliwie spory wpływ na to miały moje "ostrożne" zainteresowania sprawami Syjonu, co jest pochodną mojego miejsca zamieszkania a także aktualna lektura Ksiąg Jakubowych.
Do polecanego wątku pewno przystanę wkrótce, ale ja gaduła nie jestem;-).
MarekJ
pocztówka dźwiękowa
Posty: 39
Rejestracja: 30.08.2021, 18:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: MarekJ »

MarekJ pisze:Dziękuję za zabawę. Nie głosowałem, bo nie znałem żadnej płyt. Teraz poznam przynajmniej pierwszą dziesiątkę :)
Przesłuchałem pierwszą dziesiątkę. Wg mnie bardzo słaaaaaby ten rocznik. Tylko pozycja 2. King Gizzard & The Lizard Wizard - K.G. trafiła na moją listę. Reszta to nuuuuda.
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Crazy pisze:Freefall, kto by pomyślał, że największą kompatybilność właśnie z Tobą uzyskam Smile W dodatku taka ciekawostka, że Ty z kolei masz największą (wielką! aż 15 wspólnych tytułów) kompatybilność z Retromaniakiem, z którym ja dzielę zaledwie... jedną płytę. Widzę też, że pierwsza dwójka wprost niezwykle Ci się musiała podobać Wink
No, widzisz niespodzianki si zdarzają :). Pierwsza dwójka rzeczywiście całkiem fajna. Parę ciekawych płyt się ukazało, ale generalnie nie był to specjalnie udany rocznik.
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: PumaGuma »

MarekJ pisze:
MarekJ pisze:Dziękuję za zabawę. Nie głosowałem, bo nie znałem żadnej płyt. Teraz poznam przynajmniej pierwszą dziesiątkę :)
Przesłuchałem pierwszą dziesiątkę. Wg mnie bardzo słaaaaaby ten rocznik. Tylko pozycja 2. King Gizzard & The Lizard Wizard - K.G. trafiła na moją listę. Reszta to nuuuuda.
Chyba trochę słabo oceniać rok po zaledwie 10 płytach? Chociaż nie wiem. Ja bym powiedział, że King Gizzard chyba nawet najsłabszy jest z tej pierwszej dziesiątki, chociaż ja nie głosowałem na nic z tego, co w top3 wylądowało i dla mnie to taki podobny poziom jest; z tych dwóch płyt Autechre "PLUS" jakoś zdecydowanie bardziej mi podeszło - ale to ja mogę mieć dziwny gust, bo większość osób "SIGN" woli, co widać po tych wynikach. Abdula na pierwszym miejscu w ogóle bym się nie spodziewał; mnie też ta płyta, że tak to ujmę, nie porwała specjalnie.

A ze swojej perspektywy napiszę, że 2020 wypada naprawdę świetnie. Jak ktoś ma w miarę obszerne preferencje muzyczne to zawsze znajdzie coś dla siebie, nawet jak nie wiem, będzie to zaledwie z 5 płyt.
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Ja na wakacyjnym wyjeździe, więc tylko krótko się odniosę, że wyniki całkiem nie po mojej myśli. Wielki powrót Cabaret Voltaire i praktycznie tylko przeze mnie doceniony (dobrze, że nie tylko ja dałem punkty). Żaden z moich typów nie znalazł się w pierwsze 10. Najwyżej Deep Purple, który przecież nie wydał jakieś super płyty. Za to świetna płyta The Smashing Pumpkins doceniona tylko przeze mnie i przez Piotra. A już 90. miejsce rewelacyjnej płyty Róisín Machine to skandal ;). Za to dosyć przeciętne albumy Autechre w pierwszej dziesiątce... Uważam, że nie tyle to był jakiś bardzo słaby rok, ile słaba znajomość nowszych płyty, nowszych wykonawców. No i mało osób głosowało. Moim zdaniem wyniki zupełnie niereprezentacyjne i takie trochę od czapy...

Bardzo dobra płyta Clan of Xymox tylko z moim głosem. Podobnie jak naprawdę sensacyjny i udany powrót White Door. No ale vox populi...

edit. No i zapomniałem. Świetna płyta Marca Almonda też tylko z moim głosem...
ODPOWIEDZ