Nie ma mocnych - Metallica

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Nie ma mocnych - Metallica

Post autor: Crazy »

Let's hit the lights!

Zapraszam do strzelania w gigantów muzyki metalicznej, zespół w naszym kraju tak popularny jak mało który chyba. Pamiętam, jak jechaliśmy na koncert do Chorzowa i w miarę zbliżania się do celu rosło w nas odczucie uczestniczenia w wielkim narodowym święcie - zdawało się, że z całej Polski odbywa się koncentryczny zjazd WSZYSTKICH do Chorzowa na koncert :-)

Bardzo ich lubię, co tu dużo mówić, chociaż z metalem przeważnie obchodzę się na bezpieczną odległość. Jest to jeden z nielicznych zespołów, których pełną dyskografię mam w domu (w tym album, którego chyba ani razu nie przesłuchałem w całości ;-)) i na dokładkę ze trzy koncertowe dvd-ki.

Trzeba też przyznać, że mało który zespół wyglądał w młodości tak idiotycznie jak oni!

Obrazek

8)

Jeżeli chodzi o strzelankę, mamy do wyboru wariant Kijem Wal i wariant Lulu. Ten pierwszy polega na tym, że się nie obcyndalamy i rundę wstępną podsumowujemy już w poniedziałek, a od wtorku jedziemy z koksem, aby sfinalizować rzecz całą wieczorem 3 czerwca. Wariant Lulu polega na tym, że przez najbliższe trzy tygodnie będziemy siedzieć zanurzeni w fotelach i kontemplować zawiłości dyskograficzne, aby zabawę rozpocząć w trybie codziennym w sobotę 11 czerwca - innymi słowy trwa to długo ;-)
Osobiście jestem całym sercem za szybkim rozwiązaniem, zgodnym z duchem traszu, ale jeżeli by się tu zebrało pokaźne lulu-lobby, które chciałoby porządnie posłuchać Garage Inc. zamiast wywalać ją w pierwszej rundzie, to nie ma problemu!

Do wywalania mamy:

Kill'em All (1983)
Ride The Lightning (1984)
Master of Puppets (1986)
... And Justice For All (1988)
Metallica (1991)
Load (1996)
Reload (1997)
Garage Inc. (1998)
St. Anger (2003)
Death Magnetic (2008)
Lulu (2011)
Hardwired... To Self-Destruct (2016)


Niestety twarde zasady gry eliminują moją być może ulubioną (a co!) płytę, czyli niepoważane przez wielu S&M. Natomiast do włączenia do zabawy Lulu jestem przekonany i bardzo jestem ciekaw, co z tego wyniknie.

THANK YOU POLAND!

METALLICA LOVES YOU!
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2201
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nie ma mocnych - Metallica

Post autor: alternativepop »

Też mam cała dyskografię M. (z wyjątkiem "Lulu"), zgłaszam swój udział i jestem za ścieżką szybką.

p.s. też lubię symfoniczne koncertówki - ta druga też nie jest zła, no i przede wszystkim lubię od czasu do czasu odpalić koncerty M. na blu-ray w trybie kina domowego.
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Post autor: Piotr »

Nie będę już pisał o mężczyznach, bo ostatnio wyszło niezbyt taktownie, choć chciałoby się i tym razem rzec: Masz chłopie wenę! Powiem za to:

Crazy, Are you crazy?

Świetny wybór, no to korzystajmy :)
Oczywiście też jestem za wariantem na szybko.
Czyli jak rozumiem teraz ewentualnie trwa runda wstępna z wynikami w poniedziałek?
Tak, czy siak, od razu głosuję na dwie płyty, które nie przekonały mnie jeszcze do zakupu, ale kto wie, co będzie po strzelance...


Lulu - 1,25
Garage Inc - 1
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5744
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

Nie spodziewałem się, ale trafiłeś naprawdę dobrze: tak się złożyło, że w ostatnich tygodniach dość solidnie przypomniałem sobie większość dyskografii Metalliki :D Ponieważ wkrótce przez część dni będę niedostępny, zwłaszcza koniec maja i początek czerwca, czyli kluczowe rundy wg pierwszego wariantu, wolałbym start najwcześniej 4 czerwca (zatem od 11.06 też pasuje).
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

Death Magnetic -1,25
Hardwired... To Self-Destruct -1
...tany-tany, dyny-dyny...
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2201
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Lulu - 1,25
Death Magnetic - 1
Awatar użytkownika
Dobromir
epka kompaktowa
Posty: 1055
Rejestracja: 11.08.2019, 18:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dobromir »

Ale skąd już pojawiają się te głosy? Przecież zabawa jeszcze nie wystartowała?
O ile Armii nie znam prawie w ogóle, poza posłuchaniem kiedyś dawno paru płyt, to Metallicę mam dość dobrze przerobioną, więc tu wezmę udział.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5744
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gharvelt »

Dobromira pisze:Ale skąd już pojawiają się te głosy? Przecież zabawa jeszcze nie wystartowała?
Falstart ;) Widać, że niektórym bardzo się śpieszy, dlatego nie chcę blokować, niech będzie start w najbliższy poniedziałek. Najwyżej w ostatnich rundach spróbuję głosować przez smartfona.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Dobromira pisze:Przecież zabawa jeszcze nie wystartowała?
Jak widać - wystartowała ;-)
I dobrze. W dniach 4-5 czerwca będę niedostępny wieczorami, a 6-10 całkowicie zdeinternetowany, dlatego nie chciałbym czekać. Gharvelt zobaczymy - mam nadzieję, że Ci się uda od czasu do czasu wpadać, zawsze bardzo mi miło z Tobą dzielić zabawy forumowe!

Ode mnie

Hardwired... To Self-Destruct -1,25
Load -1


Mam paru kandydatów do ostrego plusowania, którzy pewnie będą tego potrzebować ;-) Ale zgodnie z uprzednią deklaracją, obiecuję, że robię strzelankę a nie "ochronkę" i będę łupał pełnym arsenałem.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2201
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Crazy pisze:
Ode mnie

Hardwired... To Self-Destruct -1,25
Load -1
No jak można minusować zarówno udany powrót do thrashowego oblicza zespołu, jak i udaną hard rockowe odejście od thrashu? :). Pogardzane wprawdzie przez true fanów, ale to fajna płyta hard rockowa moim zdaniem. Przecież to jawna niekonsekwencja!
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Zdradzę Ci sekret tej konsekwencji: mamy na tych dwóch płytach nieudany powrót do traszu i nieudane odejście od traszu 8)

Lulu może też nie jest udane, ale w każdym razie mnie zaintrygowały. W każdym razie wszystkie te trzy płyty mają jeden punkt wspólny: nie bardzo jestem w stanie je przesłuchać od początku do końca. Przy Load zasypiam, przy Hardwired okazuje się, że miałem coś ważnego w drugim pokoju, przy Lulu rozboliwuje mnie głowa :-)
Faktem jest, że Garaża też od a do z nie umiem przesłuchać, ale ta płyta z definicji miała być składankowa, nagrania pochodzą z bardzo różnych lat, mają różnorodny charakter, i słuchanie jej kawałkami ma sens. I sprawia mi dużo frajdy!
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

Garaż jest tylko jeden prawilny, ten z okładką z kibla. To drugie to jakaś popierdółka.
...tany-tany, dyny-dyny...
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Pisał już o tym WojtekK, ale przypomnę, gdyby to była impreza:
Nie ma mocnych - Lou Reed, to Lulu, walczyłaby o podium.
Metallica na Lulu, to halabardnicy :wink: .
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Post autor: Piotr »

Crazy pisze:Przy Load zasypiam
A nie przy Reload?
Dla mnie jako całość jest kompozycyjnie słabszy.
MarekJ
pocztówka dźwiękowa
Posty: 39
Rejestracja: 30.08.2021, 18:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: MarekJ »

Lulu - 1,25
St. Anger - 1
ODPOWIEDZ