Nie ma mocnych - Metallica

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Żądamy sprawiedliwości dla wszystkich!!!
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Pogłoski o moim odejściu do Valhalli były z lekka przesadzone! Nie oparłem się jednak okazji, aby sprawdzić, jak to tam wygląda, kiedy okazało się, że mogę pójść za darmo do kina na Wikinga, ale musi to być dziś o 20. Jeżeli ktoś uważa, że postąpiłem nieodpowiedzialnie jako gospodarz niniejszego turnieju, to mogę się z nim spotkać u bram Helu. Ewentualnie zjeść jego serce. I co oni tam jeszcze robili... odrąbać głowę jego konia ... no, to może niezręcznie wyszło :oops:

W każdym razie posłuszny żądaniu imć Talerza zapuściłem tytułową Sprawiedliwość dla Wszystkich i podliczam!
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Jedni tu mówią, że materiał muzyków przerósł. Inni mówią, że najlepsza płyta. Jestem bliżej tych drugich - to jeden z tych przypadków, gdzie długość materiału mnie nie zraża, uważam, że nic nikogo nie przerosło, a już jeżeli chodzi o Larsa, to mamy tu prawdziwe arcydzieło. I jest tu utwór mój ukochany z całej Metaliki, czyli, co by nie mówić, One.

Ale jest tu też utwór, który byłby silnym kandydatem do drugiego miejsca na mojej liście...

To Live Is To Die

Obrazek

Możliwe, że to jednak JEST najlepsza płyta. Ale sprawiedliwości rewolucyjnej stało się zadość, gramy o finał! I będzie chyba do ostatniej chwili nie wiadomo, bo:

Ride The Lightning (1984) -14.75
Master of Puppets (1986) -13.5


Podsumowanie jutro o 21:21!
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Ride przez wiele rund dość wyraźnie był w najlepszej sytuacji, potem nagle Master odbił jak szalony i się wysforował - po moim głosie w tej ostatniej rundzie na chwilę Ride wrócił na pierwsze miejsce (a po głosie gharvelta na chwilę wrócił remis), i spróbujemy też od tego zacząć ten finał!

Master Of Puppets -1.25
Ride The Lightning +1


So let me Richard!
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2201
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Master Of Puppets +1
Ride The Lightning -1,25
Awatar użytkownika
Paweł
longplay
Posty: 1380
Rejestracja: 02.09.2019, 14:00

Post autor: Paweł »

Jakaś szansa jest...

Master of Puppets -1,25

Ride The Lightning +1
Planuję przesłuchać wszystkie płyty, jakie kiedykolwiek nagrano. Niemożliwe? Cóż, przynajmniej będę próbował.
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Post autor: Piotr »

Teraz to cokolwiek, by się nie stało, nie będę się smucił. Może jednak przez wzgląd na pewien sentyment do "momentów" w tytułowym...

Ride The Lightning -1,25

Master Of Puppets +1
Awatar użytkownika
Crowley
japońska edycja z bonusami
Posty: 3255
Rejestracja: 13.05.2008, 23:03
Lokalizacja: Wyszków/Gdańsk

Post autor: Crowley »

Master Of Puppets +1
Ride The Lightning -1,25


Szkoda. Wolałbym finał Master konta Justice. Ta druga jest... dziwna. Dziwaczna produkcja sprawia, że ta płyta brzmi jakoś tak obco i nieprzystępnie, a mimo to wręcz fascynująco. Nikt nigdy (przynajmniej z tych znanych) w taki sposób chyba nie grał i pewnie nie będzie grał. I tak jak kolega wyżej pisał, zupełnie nie przeszkadza mi długość utworów. Podobnie na Majstrze. Oni tu nie grają dla samego grania, tylko dlatego, że tak to sobie skomponowali.
I żeby nie było, Lightning też jest płytą rewelacyjną. Tylko trochę mniej niż dwie pozostałe w moim odczuciu.
Futbolozaurus Rex a.d. 2020(1)
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Master Of Puppets +1
Ride The Lightning -1,25


Pozostała piątka jest rewelacyjna, a podium to już kwintesencja metalu. Master natomiast słuchany był nieskończoną ilość razy, jedna z pierwszych cd kupionych po to, by posłuchać tego na czysto, z wszelkimi detalami. A ...and justice, choć też słuchany wielokrotnie, tak mi się wydaje, że czeka jeszcze na jakieś bardziej dogłębne zrozumienie, tak, żeby wszystko zaskoczyło jak należy. Posłucham sobie któryś dzień w bardziej komfortowych warunkach.
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

Master Of Puppets +1
Ride The Lightning -1,25
...tany-tany, dyny-dyny...
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2201
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Crowley pisze:Master Of Puppets +1
Ride The Lightning -1,25


Szkoda. Wolałbym finał Master konta Justice. Ta druga jest... dziwna. Dziwaczna produkcja sprawia, że ta płyta brzmi jakoś tak obco i nieprzystępnie, a mimo to wręcz fascynująco. Nikt nigdy (przynajmniej z tych znanych) w taki sposób chyba nie grał i pewnie nie będzie grał. I tak jak kolega wyżej pisał, zupełnie nie przeszkadza mi długość utworów. Podobnie na Majstrze. Oni tu nie grają dla samego grania, tylko dlatego, że tak to sobie skomponowali.
I żeby nie było, Lightning też jest płytą rewelacyjną. Tylko trochę mniej niż dwie pozostałe w moim odczuciu.
Doskonałe podsumowanie. Mam bardzo podobne odczucia, wręcz identyczne. I właściwie w zależności od nastroju albo Justice albo Master u mnie na topie. No i Ride też dobre, ale właśnie ciut gorsze.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8597
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Master Of Puppets +1
Ride The Lightning -1,25
kłapouch
epka analogowa
Posty: 956
Rejestracja: 18.10.2010, 20:13

Post autor: kłapouch »

Chyba jak większość....

Ride The Lightning -1,25

Master Of Puppets +1
Jeśli jesteś na szczycie podchodzą do ciebie różni ludzie, stawiają drinki i klepią życzliwie po plecach. Jeśli jednak jutro z tego szczytu spadniesz ci sami ludzie naplują ci w twarz. Ale takie są reguły rock and rolla i ja je szanuje - Lemmy (1945-2015)
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

Sprawiedliwość uważam za najlepszy album Metalliki, opus magnum. Z resztą 4 początkowe albumy mają zapewnione miejsce w historii rocka. Jednak odbiegając nieco, Jakoś nigdy nie potrafiłem traktować tego zespołu poważnie, moim zdaniem na tle np. Slayera wypadał bladziutko a już na tle europejskiego thrashu to nawet nie ma co porównywać. To zespół amerykański pełną gębą, totalnie rozrywkowy w stylu dla gawiedzi na rodeo. :P
...tany-tany, dyny-dyny...
Awatar użytkownika
Heartbreaker
longplay
Posty: 1286
Rejestracja: 28.03.2009, 08:16

Post autor: Heartbreaker »

Master of Puppets +1
Ride The Lightning -1,25
ODPOWIEDZ