ALBUM ROKU 2021

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: Monstrualny Talerz »

Crazy pisze: 04.12.2022, 20:58 Dobre okładki! Znaczy ta stodoła to tak sobie, ale Crosby, Ballady, Buffalo - naprawdę dobre okładki, ciekawe co na to Talerz?
Tzn. ja znawcą tematu nie jestem i stronię, nie stało się również nic, abym miał ochotę tu dłużej zapaść. Nie mniej wydaje się, że widoczna jest pewna poprawa, chyba kowidek spowodował, że ludziska w końcu znaleźli trochę więcej czasu by coś sensowniejszego nagrać. W dalszym ciągu należałoby popracować nad melodią i utworami. Może do 2030 w końcu ktoś na to wpadnie. No i jeżeli 6 miejsce i miano najlepszego ever jazzu rocznika zajmuje płyta, która jest rozciągniętym do 40 minut plagiatem utworu No-Man z 2001 r. to ja generalnie nie mam już pytań :)
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3991
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: Monstrualny Talerz »

I wielkie podziękowania dla Dobromiry za prowadzenie i trudy z tym związane. Magdalena Bay zaskakująco nisko, znajduje się tu jedyna piosenka, która naprawdę mi się spodobała i która nawet trafiła do auta na listę przebojów. Ale rzeczywiście jako całość to było takie se.
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: PumaGuma »

Magdalena Bay za mało dinozaurowa, by była jakoś wysoko, więc nie dziwi mnie, że tylko ja na nią głosowałem :D

Ogólnie, jestem trochę rozczarowany tymi wynikami, bo miałem nadzieję, że będzie może jakieś lekkie zaskoczenie. Podejrzewałem, że znowu wygra coś, na co nie zagłosowałem, a jednak płytą roku została płyta, której przyznałem parę punktów. Celowałem w zwycięstwo black midi, ale widzę, że i tak byli tego bardzo blisko; tak, to płyta na którą nie głosowałem. To top4 wygląda dosłownie tak jak wynik indoktrynacji pewnego blogera, który też udział w tym plebiscycie wziął, bo Fire! chyba aż tak popularne jednak nie jest i nawet na RYM jest aż na 571. miejscu w swoim roczniku. Ale nie chcę tu kreować jakichś teorii spiskowych... i tak dobrze, że takie płyty dostały się do pierwszej dziesiątki zamiast jakiegoś Iron Maiden czy Grety Van Fleet. I wyniki są zrozumiałe, bo jednak to są płyty, które stylistycznie chyba są najbliżej po drodze bywalcom tego forum w większości. Ale szkoda trochę i tak, że moje rekomendacje prawie nikomu nie odpowiadały, bo może chociaż to East Pakistan Sky czy Crimson Poem byłyby wyżej, na undergroundowe metale czy avant-folki nawet nie liczę.... eh, chyba mam zbyt dziwny gust dla Was :D

Prowadzącej dziękuję za poprowadzony plebiscyt!
Awatar użytkownika
Retromaniak
remaster
Posty: 2422
Rejestracja: 13.03.2021, 15:39
Lokalizacja: Niemcy / Bydgoszcz

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: Retromaniak »

pratt pisze: 04.12.2022, 20:48 Retromaniaku - obiecałeś głosy na Monolord i The Sun Or the Moon, tymczasem...
Sorry. Wrzuciłem je do 4-ej dziesiątki, a potem zorientowałem się, że wolno tylko wpisać 30 tytułów i...przepadły. A szkoda, bo obie są zacne.
Największe muzyczne archiwum na Spotify
Awatar użytkownika
Retromaniak
remaster
Posty: 2422
Rejestracja: 13.03.2021, 15:39
Lokalizacja: Niemcy / Bydgoszcz

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: Retromaniak »

Dopiero teraz przeczytałem wszystkie komentarze i wyniki (mam trochę luzu na nocce)

Moje "jazzy" ze wsparciem koleżeństwa nawet dość wysoko.

Pierwszą trójkę przewidziałem już w zeszłym roku, bo te płyty miały dobre recenzje, ale na każdej wybrałem dla siebie tylko jopo kilka nagrań, a to za mało, żeby dać im punkty. W 2022 roku te grupy nagrały też albumy, które tym razem mi się bardziej spodobały i na nie zagłosuje.
Myślę, że warto by było wrócić do formuły Top 40...

Wielkie podziękowania dla Dobromiry za profesjonalne prowadzenie plebiscytu.
Największe muzyczne archiwum na Spotify
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2201
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: alternativepop »

PumaGuma pisze: 04.12.2022, 23:34 Magdalena Bay za mało dinozaurowa, by była jakoś wysoko, więc nie dziwi mnie, że tylko ja na nią głosowałem :D
Nie wiem czy za mało dinozaurowa. Dla mnie to dosyć typowy synth pop z naleciałościami indie popowym podobny co do drugiej grupy tego typu. Ja zagłosowałem na sporo płyty synth popowych, które też w większości przeszły tutaj bez echa. Nawet rozważałem Magalena Bay, ale ostatecznie płyta była u mnie w czwartej dziesiątce, bo według mnie jest za mało wyrazista i zbyt epigońska.
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: PumaGuma »

alternativepop pisze: 05.12.2022, 07:10
Nie wiem czy za mało dinozaurowa. Dla mnie to dosyć typowy synth pop z naleciałościami indie popowym podobny co do drugiej grupy tego typu. Ja zagłosowałem na sporo płyty synth popowych, które też w większości przeszły tutaj bez echa. Nawet rozważałem Magalena Bay, ale ostatecznie płyta była u mnie w czwartej dziesiątce, bo według mnie jest za mało wyrazista i zbyt epigońska.
To ja nie znam dużo podobnych płyt, o ile jakąkolwiek znam i fanem synthpopu nie jestem, ale gdybyś polecił parę podobnych albumów, to byłbym wdzięczny :D
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25813
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: WOJTEKK »

To ten Squid jest taki dobry?? Nie wiedziałem. Przeleciało to przeze mnie jak agrest przez niemowlaka.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: Crazy »

Możliwe, że ja też mam na niego jakieś przeciwciała, bo nie że się nie podoba, ale co włączyłem, żeby posłuchać, to natychmiast traciłem zainteresowanie i okazywało się, że mam coś w innym pokoju... ;-) I jakoś nie zapamiętywałem niczego, do czego chciałbym wracać.

Przeciwnie z Cavalcade, z którego owszem bardzo dużo zapamiętywałem, ale z kolei działało wbrew mojemu systemowi - więc też przeciwciała, ale innego typu ;-)
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2201
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: alternativepop »

PumaGuma pisze: 05.12.2022, 07:12 To ja nie znam dużo podobnych płyt, o ile jakąkolwiek znam i fanem synthpopu nie jestem, ale gdybyś polecił parę podobnych albumów, to byłbym wdzięczny :D
Mogę podać na jakie płyty synth pop głosowałem w 2021:

The Mobile Homes - Trigger
Voice and Oscillator - Nine Songs and a Dream
Vidéo L'Eclipse - Predicts
Maschine Brennt - Puls
Bernstrup, Tobias - Petrichor
Cold Connection - Seconds of Solitude
Piston Damp - Making the World Great Again

One nie są podobne. Każda jest inna. Niektóre nawet pod italo czasami podchodzą (Bernstrup, Tobias), niektóre są bardziej technoidalne (Maschine Brennt), niektóre brzmią mocno kiczowato (Piston Damp). Ale ogólnie taką muzyką jak Magdalena Bay to przerobiłem przez ostatnie 30 lat całą masę. Jeśli czymś się wyróżnia Magdalena Bay, to tym że jest mało wyrazista. Taki synth pop zmącony indie. Niby że to bardziej ambitne ma być. Ale nie jest to zła płyta, tylko nic odkrywczego tam nie ma. I jak już napisałem - dla mnie jest za mało wyrazista. Choć dla kogoś to może być zaleta.
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25813
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: WOJTEKK »

Jeszcze można rzucić okiem na Art d'ECCO

https://www.youtube.com/watch?v=uIDhPBjDGv0
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: PumaGuma »

alternativepop pisze: 05.12.2022, 09:13
PumaGuma pisze: 05.12.2022, 07:12 To ja nie znam dużo podobnych płyt, o ile jakąkolwiek znam i fanem synthpopu nie jestem, ale gdybyś polecił parę podobnych albumów, to byłbym wdzięczny :D
Mogę podać na jakie płyty synth pop głosowałem w 2021:

The Mobile Homes - Trigger
Voice and Oscillator - Nine Songs and a Dream
Vidéo L'Eclipse - Predicts
Maschine Brennt - Puls
Bernstrup, Tobias - Petrichor
Cold Connection - Seconds of Solitude
Piston Damp - Making the World Great Again

One nie są podobne. Każda jest inna. Niektóre nawet pod italo czasami podchodzą (Bernstrup, Tobias), niektóre są bardziej technoidalne (Maschine Brennt), niektóre brzmią mocno kiczowato (Piston Damp). Ale ogólnie taką muzyką jak Magdalena Bay to przerobiłem przez ostatnie 30 lat całą masę. Jeśli czymś się wyróżnia Magdalena Bay, to tym że jest mało wyrazista. Taki synth pop zmącony indie. Niby że to bardziej ambitne ma być. Ale nie jest to zła płyta, tylko nic odkrywczego tam nie ma. I jak już napisałem - dla mnie jest za mało wyrazista. Choć dla kogoś to może być zaleta.
No a właśnie chciałem te płyty, które są w pewnym sensie prekursorskie, podobne tak jakby vibe'em i na kanwie których powstała ta cała masa innych podobnych płyt, od których Magdalena Bay wiele lub wcale się nie różni :D
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2201
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: alternativepop »

To trzeba cofnąć się do końca lat 70. i prześledzić cała historię synth popu. Od Gary Numana, Ultravox, The Human League poczynając.
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: PumaGuma »

alternativepop pisze: 05.12.2022, 13:31 To trzeba cofnąć się do końca lat 70. i prześledzić cała historię synth popu. Od Gary Numana, Ultravox, The Human League poczynając.
Okej :D Numana słyszałem i słabo go pamiętam, ale z Magdaleną Bay za nic mi się nie skojarzył, podobnie Ultravox. Ale pójdę za Twoją radą i zobaczę co synthpop ma do zaoferowania :D
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2201
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ALBUM ROKU 2021

Post autor: alternativepop »

PumaGuma pisze: 05.12.2022, 13:57 Okej :D Numana słyszałem i słabo go pamiętam, ale z Magdaleną Bay za nic mi się nie skojarzył, podobnie Ultravox. Ale pójdę za Twoją radą i zobaczę co synthpop ma do zaoferowania :D
No bo to jest dalekie pokrewieństwo, ale pytałeś się o początki. To należy jeszcze wymienić OMD, Soft Cell, Visage a także późniejszy new romantic. No i dalsza cała masa epigonów i kontynuatorów.
ODPOWIEDZ