Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Sprawy organizacyjne.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: Gacek »

Nieeee no szał. Wszedłem na telefonie przedtem i dłuższą chwilę zastanawiałem się gdzie jestem :lol:
Elegancja.
Awatar użytkownika
Paweł
longplay
Posty: 1380
Rejestracja: 02.09.2019, 14:00

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: Paweł »

Andrzeju, podziękowania i ukłony! :)

Jeśli chodzi o "skargi i zażalenia", to chciałem zgłosić problem z wyszukiwarką. Wyświetla ona jedynie posty, które zostały napisane (lub ewentualnie były edytowane) na FD już po skonwertowaniu do nowej wersji. I na ten przykład według niej nigdy nie pisaliśmy o Milesie Davisie, Gentle Giant czy King Crimson... Mam nadzieję, że da się to zmienić, bo to według mnie jedna z najistotniejszych funkcji...
Planuję przesłuchać wszystkie płyty, jakie kiedykolwiek nagrano. Niemożliwe? Cóż, przynajmniej będę próbował.
Awatar użytkownika
Andrzej
japońska edycja z bonusami
Posty: 3028
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: Andrzej »

alternativepop pisze: 07.10.2022, 22:28 Proponuję jeszcze zrobić przekierowanie z pliku index.php (http://www.rockjazz.pl/index.php) na nowe forum, bo jakby ktoś próbował wchodzić z tego adresu (bo np. taką zakładkę sobie zapisał w przeglądarce) to mu cały czas wyświetla się "file not found". Tutaj wystarczy zwykłą stronę index.php wgrać przez ftp z takim przekierowaniem.
Przekierowanie zrobione, powinno działać zarówno w przypadku wpisania:
http://rockjazz.pl
jak również:
http://rockjazz.pl/index.php

gharvelt pisze: 07.10.2022, 20:49 [...] A ten niedziałający shoutbox i tak był od dawna do wywalenia. [...]
Podforum z shoutbox-em wywalone.

Gacek pisze: 09.10.2022, 00:53 [...] Wszedłem na telefonie przedtem i dłuższą chwilę zastanawiałem się gdzie jestem :lol: [...]
Rzeczywiście, też zauważyłem, że z poziomu urządzeń mobilnych forum wygląda bardzo schludnie i czytelnie. Chciałbym sobie przypisać tę zasługę, ale to niestety zasługa nowej wersji skryptu phpBB 3.3.8 :evil:.

A.
Stan budżetu: 20 zł.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: B.J. »

Andrzeju, wspaniała robota :!: Wielkie dzięki :!:

Drobna sugestia: ustawić domyślne otwieranie linków w nowym oknie.
Awatar użytkownika
Andrzej
japońska edycja z bonusami
Posty: 3028
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: Andrzej »

Andrzej pisze: 07.10.2022, 21:36 [...] Skasuję starą bazę danych opartą na MariaDB 10.1 (mamy jej backup w wersji 10.6) i w ten sposób znikną koszty utrzymania nieaktualnej bazy danych. [...]
Baza w wersji 10.1 skasowana. Poza backup-em na serwerze - w postaci bazy danych w wersji 10.6 - mam jeszcze lokalnie backup tekstowy (plik *.sql o wielkości 309 Mb), oraz eksporty do plików tekstowych (o łącznej wielkości 141 Mb), z tabel:
- users,
- forums,
- topiscs,
- posts,
- posts_text.
Pliki są spójne (co sprawdziłem importując je do lokalnego Accessa) i umożliwiają odtworzenie treści poprzedniego forum w postaci np. plików html. Tego zadania nie będę się teraz podejmował, bo:
- po pierwsze, udało się przenieść zawartość starego forum do nowej wersji (*),
- po drugie, wymagałoby to sporego nakładu pracy (głównie przy identyfikacji znaczników np. cytowań, wielkości i koloru czcionek etc., umieszczonych w poszczególnych postach).
Gdyby konwersja się nie udała, to pewnie w tej chwili siedziałbym nad stworzeniem procedury interpretującej te wszystkie "dziwności" w tekstach Waszych wpisów.
A.
(*) mam nadzieję, że ewentualne straty nie są poważne - choć informacja o braku kilkunastu użytkowników nieco mnie zaniepokoiła.
Stan budżetu: 20 zł.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: B.J. »

B.J. pisze: 09.10.2022, 12:46 Andrzeju, wspaniała robota :!: Wielkie dzięki :!:

Drobna sugestia: ustawić domyślne otwieranie linków w nowym oknie.
Aha, jeszcze logo :!: :)
Awatar użytkownika
Paweł
longplay
Posty: 1380
Rejestracja: 02.09.2019, 14:00

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: Paweł »

Andrzej pisze: 09.10.2022, 12:47mam nadzieję, że ewentualne straty nie są poważne - choć informacja o braku kilkunastu użytkowników nieco mnie zaniepokoiła.
Może to byli Użytkownicy, którzy nie mieli na koncie żadnych postów? Trudno mi powiedzieć. Aczkolwiek kilka dni temu napisałeś:
Andrzej pisze: 05.10.2022, 17:06Póki co staram się (na kilka sposobów) skopiować 265.233 postów z bazy danych (...)
W tej chwili dobijamy już do 265.400 postów. Wygląda więc na to, że dużych strat nie ma (poza kilkoma/kilkunastoma wpisami z piątku).


Jeszcze jedna propozycja: może dałoby się jakoś bardziej wyróżnić przypięte tematy (w większości zamknięte)? Gdy w starej wersji wchodziłem do działu "Płyty", to tematy z zasadami zabaw, u góry strony, wizualnie się odróżniały (ich tytuły były bodaj wyboldowane). Teraz to się trochę zlewa i trzeba bardziej wysilić wzrok, żeby dostrzec np. wątek "ALBUM ROKU 1978 (edycja 2022)". Przy czym mogę się mylić, bo jestem ślepy. ;) Ewentualnie jest to kwestia starych przyzwyczajeń.
Planuję przesłuchać wszystkie płyty, jakie kiedykolwiek nagrano. Niemożliwe? Cóż, przynajmniej będę próbował.
Awatar użytkownika
Clive Codringher
epka analogowa
Posty: 830
Rejestracja: 20.04.2010, 11:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: Clive Codringher »

Brakuje mi przycisku 'Zobacz wiadomości od ostatniej wizyty'. Zawsze z tego korzystałem...
Co posiada Codringher: http://codringher.blogspot.com
Awatar użytkownika
akond
longplay
Posty: 1282
Rejestracja: 04.09.2020, 13:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: akond »

Clive Codringher pisze: 10.10.2022, 09:02 Brakuje mi przycisku 'Zobacz wiadomości od ostatniej wizyty'. Zawsze z tego korzystałem...
Na górze, po lewej stronie pod logo phpBB trzeba rozwinąć menu "Więcej..." - i tam jest pozycja "Nieprzeczytane posty".

Bezpośredni adres to:
http://www.rockjazz.pl/forum/search.php?search_id=unreadposts
Awatar użytkownika
Clive Codringher
epka analogowa
Posty: 830
Rejestracja: 20.04.2010, 11:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: Clive Codringher »

akond pisze: 10.10.2022, 10:30
Clive Codringher pisze: 10.10.2022, 09:02 Brakuje mi przycisku 'Zobacz wiadomości od ostatniej wizyty'. Zawsze z tego korzystałem...
Na górze, po lewej stronie pod logo phpBB trzeba rozwinąć menu "Więcej..." - i tam jest pozycja "Nieprzeczytane posty".

Bezpośredni adres to:
http://www.rockjazz.pl/forum/search.php?search_id=unreadposts
Super, dzięki!
Co posiada Codringher: http://codringher.blogspot.com
Awatar użytkownika
Andrzej
japońska edycja z bonusami
Posty: 3028
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: Andrzej »

B.J. pisze: 09.10.2022, 12:46 [...] Drobna sugestia: ustawić domyślne otwieranie linków w nowym oknie. [...]
Zainstalowałem i włączyłem rozszerzenie phpBB, które powinno domyślnie otwierać linki w nowej zakładce. Dwie uwagi:
- podobno bywa, że zależnie od ustawień przeglądarki otwiera linki w nowym oknie - ale u mnie jest ok, czyli w nowej zakładce,
- na końcu linka pojawia się dodatkowa ikonka - gdyby przeszkadzała, to chyba będę potrafił ją usunąć.

Na próbę link do tytułowego brązowego medalu 1978:
https://www.youtube.com/watch?v=HzCvljJIJQw

A.
Stan budżetu: 20 zł.
Awatar użytkownika
Andrzej
japońska edycja z bonusami
Posty: 3028
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: Andrzej »

Paweł pisze: 09.10.2022, 01:11 Jeśli chodzi o "skargi i zażalenia", to chciałem zgłosić problem z wyszukiwarką. Wyświetla ona jedynie posty, które zostały napisane (lub ewentualnie były edytowane) na FD już po skonwertowaniu do nowej wersji. I na ten przykład według niej nigdy nie pisaliśmy o Milesie Davisie, Gentle Giant czy King Crimson... Mam nadzieję, że da się to zmienić, bo to według mnie jedna z najistotniejszych funkcji...
Aktualnie próbuję odświeżyć indeks, który powinien rozwiązać problem z wyszukiwarką. Mam nadzieję, że nie zaburzy to i nie spowolni zanadto działania forum. A potrwać może: "w zależności od wielkości twojego forum od kilku minut do kilku godzin".
A.
Stan budżetu: 20 zł.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: B.J. »

Andrzej pisze: 10.10.2022, 19:30
B.J. pisze: 09.10.2022, 12:46 [...] Drobna sugestia: ustawić domyślne otwieranie linków w nowym oknie. [...]
Zainstalowałem i włączyłem rozszerzenie phpBB, które powinno domyślnie otwierać linki w nowej zakładce.
Dziękuję, działa! :)
Awatar użytkownika
Andrzej
japońska edycja z bonusami
Posty: 3028
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: Andrzej »

Andrzej pisze: 10.10.2022, 19:59 "w zależności od wielkości twojego forum od kilku minut do kilku godzin".
Czyli jednak godzin - nie skończyło się do tej pory. Sprawdzę jutro rano i dam znać.
A.
Stan budżetu: 20 zł.
Admin
Site Admin
Posty: 450
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: z Forum
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum - książka skarg i zażaleń

Post autor: Admin »

Brakuje mi możliwości pobrania kopii zapasowej bazy danych forum na komputer. Jest tylko możliwość wykonania kopii zapasowej i zapisania na serwerze, a następnie pobranie przez ftp (do czego nie mam dostępu).
ODPOWIEDZ