PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: WOJTEKK »

Najlepszy finał MŚ jaki widziałem.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Białystok »

A piłka nożna to najbardziej fascynująca rozrywka.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Crazy »

Serdecznie gratuluję wszystkim kibicom Argentyny i Messiego! Zacząłem z pozycji kibicowania Francji, która bardzo mi zaimponowała tym, jak mimo ogromnego osłabienia dzielnie parła ku historycznej obronie tytułu mistrzowskiego. Ale tak mnie wczoraj tknęło, że drużynowo tak, ale... przykro by było, gdyby Messiemu ten tytuł znowu przemknął koło nosa, szczególnie że chyba nigdy nie grał na mundialu tak wybornie, jak teraz. I zawahałem się z tym kibicowaniem.

A potem mecz - mecz rewelacyjny, żeby zawsze finały tak wyglądały :!: (chociaż ten 4 lata temu też był super)
Przy czym przewaga Argentyńczyków była uderzająca i jakkolwiek drugi raz dokładnie tak samo dali się ponieść emocjom, jak w ćwierćfinale z Holandią, i można by im mieć to za złe, to jednak miałem poczucie, że byłoby wielką niesprawiedliwością, gdyby ostatecznie przegrali. W dogrywce kibicowałem już im i bardzo się cieszę z takiego rozstrygnięcia. Na pocieszenie dla Francji - tytuł króla strzelców (i to jakiego!) dla Kyliana, pierwszy chyba w historii hattrick w finale aczkolwiek dla mnie gol z karnego powinien w statystykach liczyć się jak pół gola (coś jak osobiste w koszykówce, za jeden punkt) - zresztą wtedy Mbappe miałby nadal piękny dorobek króla strzelców, drugi finał z rzędu, co zdarzało się tylko tym naprawdę wybitnym reprezentacjom, no i myślę, że ta ekipa ma przed sobą jeszcze duużo, a Mbappe ma wszelkie widoki, żeby przebić rekordy Gerda Mullera / Ronaldo / Klose w strzelności na Mistrzostwach Świata.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: WOJTEKK »

Białystok pisze: 18.12.2022, 19:23 A piłka nożna to najbardziej fascynująca rozrywka.
Rzekłeś!
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Freefall »

WOJTEKK pisze: 18.12.2022, 19:27
Białystok pisze: 18.12.2022, 19:23 A piłka nożna to najbardziej fascynująca rozrywka.
Rzekłeś!
Pełna zgoda :!:
Ale jeśli mogę ponarzekać, to szkoda, że Messi nie został królem strzelców. To byłaby taka kropka nad "i". No, ale nie ma co narzekać. To był wspaniały finał :).
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: B.J. »

Freefall pisze: 18.12.2022, 19:37To był wspaniały finał :).
Być może najlepszy, jaki widziałem.
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Freefall »

No, ja nie pamiętam lepszego finału, choć nie było takiej dramaturgii, jak w 1978 r., kiedy Rensenbrink w 90 minucie trafił w słupek i po tym Holandia przegrała dogrywkę z ... Argentyną.
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Leptir »

Niesamowity mecz - te zwroty akcji. Do 80. minuty Francja praktycznie nie istniała, a później dwie bramki Mbappe, w dogrywce - gol Argentyny, a potem wyrównanie... Faktycznie to chyba najlepszy finał mistrzostw, jaki widziałem - nie wiem czy najlepszy mecz - tu już walczą np. Brazylia - Włochy czy Francja - Niemcy z 1982.

Trochę nie podobały mi się te grobowe miny Francuzów przy odbiorze medali - kurczę, inne zespoły by się dały pokroić, za bycie w finale, a oni wyglądali, jakby szli na ścięcie. Ale OK, niech tam... :)

A co do hat-tricka w finale mundialu - Mbappe jest drugi, poprzednio zrobił to Geoff Hurst w 1966.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Freefall »

Leptir pisze: 18.12.2022, 19:55 Trochę nie podobały mi się te grobowe miny Francuzów przy odbiorze medali - kurczę, inne zespoły by się dały pokroić, za bycie w finale, a oni wyglądali, jakby szli na ścięcie. Ale OK, niech tam... :)
A co do hat-tricka w finale mundialu - Mbappe jest drugi, poprzednio zrobił to Geoff Hurst w 1966.
Ja ich rozumiem, przegrać finał w karnych, to może boleć.
Hurst ustrzelił hat tricka, ale przy trzeciej bramce, to chyba piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Przynajmniej, tak mi się wydaje na podstawie przekazu telewizyjnego: https://www.youtube.com/watch?v=0Uhe_l1h3w8
Awatar użytkownika
Arnold Layne
digipack
Posty: 2638
Rejestracja: 29.04.2007, 18:41

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Arnold Layne »

Argentyńczycy po raz pierwszy uczciwie wygrali Mundial. W 1978 Peruwiańczycy podłożyli im się 0:6, a 1986 zdecydowała ręka Boga, ćpuna, pijaka i oszusta Maradony...
"How I wish, how I wish you were here"...
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Białystok »

Freefall pisze: 18.12.2022, 19:53 No, ja nie pamiętam lepszego finału, choć nie było takiej dramaturgii, jak w 1978 r., kiedy Rensenbrink w 90 minucie trafił w słupek i po tym Holandia przegrała dogrywkę z ... Argentyną.
W 1986 r. roztrwonili 2:0 tyle, że nie doszło do karnych.
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: WOJTEKK »

Leptir pisze: 18.12.2022, 19:55 Trochę nie podobały mi się te grobowe miny Francuzów przy odbiorze medali - kurczę, inne zespoły by się dały pokroić, za bycie w finale, a oni wyglądali, jakby szli na ścięcie. Ale OK, niech tam... :)
No bo przegrali. Jutro jak się obudza, to stwierdzą, kurcze, ale medal to medal, a za kilka lat będzie to uważane jako duży sukces francuskiego futbolu.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Piotr »

A my możemy się cieszyć z sukcesu naszego składu sędziowskiego za naprawdę pewne, zdecydowane i właściwe decyzje.
No chyba, że w naszym piekiełku uznają teraz za sukces z jakimi to potęgami tylko przegraliśmy... :D
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Leptir »

Freefall pisze: 18.12.2022, 20:04 Hurst ustrzelił hat tricka, ale przy trzeciej bramce, to chyba piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Przynajmniej, tak mi się wydaje na podstawie przekazu telewizyjnego: https://www.youtube.com/watch?v=0Uhe_l1h3w8
Faktycznie tak wygląda - ale diabli tam wiedzą... :) Swoją drogą - jakby tak zweryfikować mistrzostwa świata korzystając ze współczesnych technologii - to pewnie wyniki byłyby radykalnie inne.
WOJTEKK pisze: 18.12.2022, 20:16 No bo przegrali. Jutro jak się obudza, to stwierdzą, kurcze, ale medal to medal, a za kilka lat będzie to uważane jako duży sukces francuskiego futbolu.
No bo tak jest - wprawdzie majstra nie obronili, ale drugi mundial z rzędu w finale i o włos od wygranej - no każdy by tak chciał... Mam nadzieję, że Deschampsa nie zwolnią, bo on ma rękę do tej reprezentacji - a tam jest sporo młodych, jeszcze perspektywicznych grajków i mogą jeszcze dużo zdziałać.
Piotr pisze: 18.12.2022, 20:28 A my możemy się cieszyć z sukcesu naszego składu sędziowskiego za naprawdę pewne, zdecydowane i właściwe decyzje.
No chyba, że w naszym piekiełku uznają teraz za sukces z jakimi to potęgami tylko przegraliśmy... :D
Fakt - sędziowanie było w porządku, praktycznie każda decyzja do obronienia, nawet ta o karnym dla Argentyny - choć widać było, że Di Maria dodał sporo od siebie... No a Polska - wiadomo, moralnie na trzecim miejscu, tylko finaliści sobie z nami poradzili... :wink:
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: gharvelt »

Wspaniały finał, chociaż wolałem, żeby skończył się wynikiem jak tuż sprzed 80. minuty, albo w ostateczności po pierwszej bramce z dogrywki ;) Obie drużyny jak najbardziej zasłużenie dotarły do finału i zapewniły show, którego nikt się nie spodziewał - aż tyle bramek, czego nikt z nas nie przewidział, tyle zwrotów akcji, niesamowite. Gra Argentyny podobała mi się bardziej (zresztą nie tylko w tym spotkaniu) i pokazali to znowu w pięknych akcjach bramkowych, jednak ewidentnie błędy w obronie i przypomniała się historia z meczu z Holandią. Cieszy, że Messi na koniec kariery wywalczył wymarzone trofeum, a i nie on jeden, bo choćby Di Maria, który dziś wydatnie przyczynił się do sukcesu, a dla którego to zapewne również ostatni mundial. Niesmak po aferach związanych z organizacją tego turnieju pozostanie na długo, ale pod względem sportowym mamy piękne wspomnienia.
ODPOWIEDZ