PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: WOJTEKK »

Zbliża się Mundial w Katarze. Czyli najbardziej szemrana impreza piłkarska jaką pamiętam, a już pamiętam sporo.
To, że ordynarnie przez FIFA sprzedana na zasadzie kto da (do kieszenie działaczy) więcej, to drobny pikuś, a ktora duża impreza piłkarska na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat nie była przehandlowana? Tak, Euro 2012 u nas też, płacił Surkin. Tutaj cała otoczka jest bardzo nie bardzo - począwszy od terminu (Który wcale taki głupi nie jest), poprzez infrastrukturę budowaną jak piramidy - przez de facto siłę niewolniczą. Właściwie FIFA i Katar zorganizowały sobie cyrk pt"Wielki i wspaniały Katar" a za małpy będą robić piłkarze. Do pewnego stopnia i publiczność, tyle, że oni do tego zapłacą. Cały czas liczę, że im się coś wykrzaczy na ostatniej prostej i w atmosferze kosmicznego skandalu cała impreza pójdzie do piachu.

Aspekt sportowy... Pierwszy raz od "zawsze" nie mam absolutnie żadnych nadziei związanych z występem naszych grajków. Uważam, że z grupy nie wyjdziemy. Podstawowa sprawa - brak sensownej organizacji gry, nie ma żadnych schematów rozegrania, współpracy między liniami, nic nie działa, do tego obrona na agrafkach.

Czyli - można zaczynać... :D :D


Regulamin:

1. Zasady punktowania
a) 1 pkt za trafiony typ + 1 pkt za trafiony dokładny wynik
b) W fazie pucharowej - trafienie wyniku (90 minut + dogrywka) + trafienie zwycięzcy - 3 pkt.; trafienie tylko zwycięzcy - 1pkt


2. Typowanie.
Typowanie odbywa się w tym wątku i każdorazowo zamykamy je w dniu meczu o godzinie rozpoczęcia pierwszego spotkania. Dla porządku nie typujemy z większym wyprzedzeniem niż 24h (chyba, że komuś coś losowo wypadnie i nie może inaczej). Jeżeli ktoś nie zdąży przed pierwszym może typować mecze które się jeszcze nie rozpoczęły.
Czasu do typowania przestrzegał będę bardzo skrupulatnie - późniejszych już nie będę uwzględniał - nawet tych spóźnionych o minutę.Typy mają być wyboldowane!. Proszę o nieedytowanie postów z typami. I pamiętajcie, że w tym roku mecze są też i o 11stej rano!

3.Nagrody - liczę na ewentualnych sponsorów .

W wypadku równej liczby punktów - liczy się ilość punktów zdobytych w fazie pucharowej, przy równej ilości punktów i w tym wypadku - liczba trafień dokładnych, "w punkt". W przypadku remisu w konkursach "etapowych" - decyduje ostateczna liczba punktów w klasyfikacji ogólnej.
Ostatnio zmieniony 03.11.2022, 21:15 przez WOJTEKK, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Freefall »

WOJTEKK pisze: 03.11.2022, 13:14 Właściwie FIFA i Kuwejt zorganizowały sobie cyrk pt"Wielki i wspaniały Kuwejt" a za małpy będą robić piłkarze.
Ekhem, Katar chyba :?:
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Monstrualny Talerz »

Mundial Rassija 2018 jednak był obrzydliwszy (chyba), a przynajmniej w obecnym kontekście.
WOJTEKK pisze: 03.11.2022, 13:14 Cały czas liczę, że im się coś wykrzaczy na ostatniej prostej i w atmosferze kosmicznego skandalu cała impreza pójdzie do piachu.

Właśnie sobie wczoraj o tym myślałem, że w kontekście szykowanej wojenki Arabia S. & Izrael kontra Iran Katar akurat znajduje się bezpośrednio na przelocie rakiet w tę i we w tą...Choć i Iran i Arabia są w grze, więc może poczekają, aż nie wyjdą z grupy?
Awatar użytkownika
Crowley
japońska edycja z bonusami
Posty: 3256
Rejestracja: 13.05.2008, 23:03
Lokalizacja: Wyszków/Gdańsk

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Crowley »

Jak nie obronię tytułu z ubiegłego roku, to zwalę wszystko na szemrane ustawki i nietradycyjny czas rozgrywania imprezy. ;)
Futbolozaurus Rex a.d. 2020(1)
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: WOJTEKK »

Wiesz jak mnie ten futbozaurus rex uwiera, od roku... Nie wiesz...
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: WOJTEKK »

Monstrualny Talerz pisze: 03.11.2022, 13:57 Mundial Rassija 2018 jednak był obrzydliwszy (chyba), a przynajmniej w obecnym kontekście.
WOJTEKK pisze: 03.11.2022, 13:14 Cały czas liczę, że im się coś wykrzaczy na ostatniej prostej i w atmosferze kosmicznego skandalu cała impreza pójdzie do piachu.

Właśnie sobie wczoraj o tym myślałem, że w kontekście szykowanej wojenki Arabia S. & Izrael kontra Iran Katar akurat znajduje się bezpośrednio na przelocie rakiet w tę i we w tą...Choć i Iran i Arabia są w grze, więc może poczekają, aż nie wyjdą z grupy?
Nie chcę wojenek, małych czy dużych. 50 kilometrów od mojej chałupy zaczyna się państwo które walczy o życie. Ja chcę jakiegoś nieziemskiego skandalu.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: WOJTEKK »

Freefall pisze: 03.11.2022, 13:48
WOJTEKK pisze: 03.11.2022, 13:14 Właściwie FIFA i Kuwejt zorganizowały sobie cyrk pt"Wielki i wspaniały Kuwejt" a za małpy będą robić piłkarze.
Ekhem, Katar chyba :?:
No. Katar. Poprawiłem
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Freefall »

Crowley pisze: 03.11.2022, 18:05 Jak nie obronię tytułu z ubiegłego roku, to zwalę wszystko na szemrane ustawki i nietradycyjny czas rozgrywania imprezy. ;)
Ale bronisz tytułu mistrza Europy, a to MŚ, więc się nie stresuj :wink.

PS. Kto wygrał typowanie w MŚ 2018 r.?
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Leptir »

Skandal już jest. Okazuje się, że szejkowie sobie urządzili agencję wywiadu do szpiegowania działaczy FIFA co by na 100 % przyklepać przyznanie organizacji mistrzostw. Oczywiście za grube miliony - jak u nich wszystko...

P.S. Lech prowadzi z Villarealem 2:0. :shock:
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Crazy »

WOJTEKK pisze: 03.11.2022, 13:14 Cały czas liczę, że im się coś wykrzaczy na ostatniej prostej i w atmosferze kosmicznego skandalu cała impreza pójdzie do piachu.
To byłoby coś, ale niestety takie rzeczy najczęściej dzieją się w powieściach, dość rzadko w szarej - za to pilnie finansowanej - rzeczywistości.

Niby w dzisiejszych okolicznościach Rossija'18 gorsza, ale nie wiem... jakoś ta polityczna kontrowersja (wtedy niby jasna, ale jednak nie kawa na ławę) mniej mnie osłabiała, niż całkowicie bezczelny i śmiejący ci się w twarz gangsterski bandytyzm, jaki się odbywa teraz.

Oczywiście zawsze jest potem sprawa, co z tym zrobić w aspekcie osobistych wyborów. Niby wniosek się nasuwa, żeby bojkotować, ale jakoś średnio mnie przekonuje ta forma. Poza tym ja sobie mogę sam zbojkotować, ale co powinienem powiedzieć synowi, dla którego - nomen omen - rosyjski mundial był pierwszą piłkarską fascynacją (6 lat, ja miałem tyle samo lat, gdy Boniek biegł uliczką w Barcelonie :-)), a teraz sam pogrywa, karty piłkarskie zbiera, gangsterów finansowo wspomaga :-( I co, mam mu zabronić oglądać, jakoś nie czuję, że tędy droga.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Monstrualny Talerz »

Akurat widzę to na odwrót. Dla mnie Futbol = Przekręty = Ustawki = Kasa = Mafia = Fifa. Kupowanie meczów, a później całych mistrzostw jest ściśle wpisane w tę zabawę. Wydaje mi się, że w obecnym świecie liczy się tylko i wyłącznie jak duża łapówka poszła i jak sprawna była tu maszyneria danego państwa. W tym kontekście w żaden sposób nie można winić Katarczyków, zrobili bowiem to samo co inni przed nimi, może teraz ten proces został tylko znacząco usprawniony. Jak mówi Pismo: "Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną". Każdy kraj ma coś za uszami, ale w wypadku Kataru nie ma on jakichś szczególnych znamion bandytyzmu jak kochana rassija. W 2018 r. był to kraj który jawnie toczył już wojnę z Ukrainą, wsławił się zestrzeleniem samolotu pasażerskiego i wiele, wiele innych ohydnych bandyckich działań. To były rzeczy wszystkim wiadome i w 2014 i 2015 r. i w 2018 r. Postawa całego świata była w tym kontekście absolutnie obrzydliwa.

Co do bojkotów: trudna sprawa, niby się powinno, ale cóż, fajnie się ogląda. Również mam w domu zapalonych kibiców. Czy ma sens marudzić? Ja jednak wierzę, że tak, a przynajmniej należy uświadamiać jak to wszystko wygląda. Przed wojną mecze i grę Fifa sponsorował Gazprom, młodzieży wyjaśniłem co to za zbrodnicza organizacja, jak działa itp. Na szczęści te reklamy zniknęły. Mimo wszystko w którymś wieku należy dziecku powiedzieć i pokazać jak to wszystko wygląda, tak mi się przynajmniej wydaje. U mnie trochę zadziałało pokazanie filmu Piłkarski Poker, syn już nieco inaczej spojrzał na te wszystkie realia, teraz zawsze się śmiejemy, że to Czarni z Powiślem wygrają ligę, albo sędzia Laguna będzie odpowiednio gwizdał. Ale z drugiej strony po co burzyć tę piękną bajkę?
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: WOJTEKK »

Winiłbym Katarczyków - znali reguły gry, wiedzieli gdzie się pchają i wiedzieli jak się to odbędzie. Dołożyli kolejną cegiełkę do tej budowli. mieli do wyboru - albo nie organizować, albo zapłacić. Zapłacili. Przy czym organizacja Mundialu nie jest warunkiem do przetrwania jakiejś nacji.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Leptir »

Niby wiadomo, że te wielkie imprezy (z mistrzostwami w kopanej na czele) to ogólnie produkt korupcjogenny i praktycznie zawsze efekt mniejszych lub większych przekrętów. Jednak działania krajów arabskich to trochę inny poziom całej zabawy. Tam to jest element polityki państwowej. To już nie jest zabawa w piłkę i igrzyska dla mas. To jest element państwowej strategii mającej na celu rozszerzanie wpływów i inwestowanie na świecie. Temu służy też kupowanie i zarządzanie wielkimi klubami europejskimi - przecież takie np. PSG czy Manchester City - to jest własność rządów odpowiednio Kataru i Emiratów Arabskich. To mniej więcej tak, jakby np. Putin sobie kupił - powiedzmy - Legię albo Lecha i następnie wpompował do nich budżetowe pieniądze, żeby wygrać polską ligę i europejskie puchary.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: WOJTEKK »

Zwróćcie uwagę, że na razie pacnęliśmy kilka postów, ale żadnego o piłce merytorycznie, tylko głównie o organizatorach - czyli w jak głębokiej dupie jest piłka...
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2022

Post autor: Białystok »

Ja na razie mam inne problemy (ligowy byt, Stolarczyk, seria porażek) nie Katar.
ODPOWIEDZ