Powitanie

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Dzień dobry. Zapisałem się, więc postanowiłem się przywitać, żeby nie było, że się czasem odezwę w jakimś wątku bez wcześniejszego przedstawienia.

Choć jestem fanem stylistyki, która pewnie przez większość użytkowników forum traktowana jest z pewnym przymrużeniem oka (mam nadzieję, że nie z pogardą), to jestem tutaj, ponieważ moje zainteresowania muzyczne idą znacznie szerzej niż ta moja najulubieńsza stylistyka. A jest nią muzyka syntezatorowo-nowofalowa z przełomu lat 70./80..

Poza tym jednak słucham naprawdę bardzo różnych rzeczy. Nie całkiem obcy jest mi jazz, muzyka bardziej ambitna, artrockowa a nawet tzw. "poważna". Ale nie pogardzę też klasycznym disco a także popem z lat 80., na którym się zresztą wychowywałem. Mocniejsze brzmienia (thrash, hc/punk) też nie są mi obce.

Otwarty jestem na nowe muzyczne wyzwania i w wolnych chwilach lubię porozmawiać o muzyce i okolicach. Trochę udzielam się na forum 80's. Widzę tutaj niektóre osoby z tego forum. Jeszcze raz dzień dobry wieczór i pewnie czasem się w jakimś wątku odezwę.

Acha. Z miasta Uć też jestem. Jak widzę parę osób też.
Awatar użytkownika
Dobromir
epka kompaktowa
Posty: 1055
Rejestracja: 11.08.2019, 18:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dobromir »

Znam kogoś, kto przez wiele lat udzielał się na forum 80s.pl ;)

Akurat niedawno skończył się plebiscyt synth popowy, więc niestety trochę poniewczasie - na pewno by cię zainteresował. Tak czy siak, na pewno się dogadamy - witam na forum!!
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Witamy Alternativa, proszę się rozgościć, a w szczególności zapraszamy do udziału w plebiscytach, akurat robimy rok 1977 (może i tam z ejtisów się coś znajdzie ;)
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Monstrualny Talerz pisze:Witamy Alternativa, proszę się rozgościć, a w szczególności zapraszamy do udziału w plebiscytach, akurat robimy rok 1977 (może i tam z ejtisów się coś znajdzie ;)
Dzięki. Pewnie z czasem włączę się w zabawę.
Artur.O pisze: Akurat niedawno skończył się plebiscyt synth popowy, więc niestety trochę poniewczasie - na pewno by cię zainteresował. Tak czy siak, na pewno się dogadamy - witam na forum!!
Dzięki. Widziałem wyniki. Ultravox jak najbardziej zasłużenie wygrał :)
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: SafeMan »

Witaj. Na plebiscyt synthpop wprawdzie się spóźniłeś, ale robimy właśnie 1977, a to oznacza, że każde kolejne plebiscyty idącem tym tropem przybliżają nas do 80's ;)

Sam też od jakiegoś czasu bardziej interesuję się taką muzyką, więc będę wyglądał Twoich poleceń.
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

Witaj. Poprzeglądałem Twoje strony. Pisz jak najwięcej o 80's. :D
...tany-tany, dyny-dyny...
Awatar użytkownika
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4477
Rejestracja: 09.09.2011, 12:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: mahavishnuu »

Witaj alternativepop! Fajnie, że tu trafiłeś. Faktycznie szkoda, że nie zdążyłeś załapać się na ranking synthpopowy/new romantic.
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Witaj, Alternativepop! Wprawdzie synthpopowy plebiscyt się skończył, ale jest tu parę osób, z którymi znajdziesz wspólny język. A poza tym korzenie nowej fali i synth popu tkwią w latach 70. i już w plebiscycie 1977 roku da się to zauważyć. :)
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

alternativepop, czołem! 8)
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Mamy!!! Mamy <czwartego> do brydża 8)
Cześć! rozsiadaj się i <walcz>/pisz :wink: o swoją pozycję.
Uprzywilejowany, już jesteś!
Łódź to, obecnie, zagłębie interesujących się muzyką.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Dzięki wszystkim za miłe przyjęcie :). Wątek o roku 1977 już przejrzałem i zacząłem układać swoją listę. Będę głosować. Jak przypomni mi się jeszcze jakiś album, którego brakuje na liście to dorzucę. Ale póki co widzę, że najważniejsze albumy z mojego punktu widzenia są na liście.
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Cześć! Witamy na FD :).
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Cześć alternativepop - nasza piękna Łódź zaczyna dominować na FD :) To już teraz forumowe zloty będą się odbywać w centrum Polski ;)
vertical_invader
Awatar użytkownika
Retromaniak
remaster
Posty: 2446
Rejestracja: 13.03.2021, 15:39
Lokalizacja: Niemcy / Bydgoszcz

Post autor: Retromaniak »

Witaj alternativpop!
Mimo, że urodziłem się w Bydgoszczy, zawsze miło wspominam 8 lat, które spędziłem w Łodzi (1976-84). Twoje zainteresowania muzyczne też nie są mi obce...
Największe muzyczne archiwum na Spotify
Awatar użytkownika
pershing
maxi-singel kompaktowy
Posty: 700
Rejestracja: 17.05.2007, 17:55

Post autor: pershing »

Udalo mi się reaktywować konto. Przez długi czas nie mogłem odzyskać hasła, ani aktywować konta. Podziękowania dla Admina za pomoc ;-)

Cześć!
ODPOWIEDZ