Powitanie

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Känguru pisze:Witam. Forum obserwuję od jakiegoś czasu, więc postanowiłem dołączyć. Słucham dużo różnorodnej muzyki. Mam nadzieję, że odkryję tu coś dla siebie, a przy okazji może ktoś coś znajdzie ciekawego dzięki mnie. Pozdrawiam.
Cześć, Kangurze, miło Cię poznać :)
vertical_invader
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Czeeee! Zacna płyta - lubię.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Bartosz pisze: W ogóle mam wrażenie, że te opowieści o końcu muzyki 20 lat temu, o współczesnej odtwórczości i niezwykłej świeżości muzyki z lat 60' i 70' wynika w znacznej mierze z niewychylania nosa poza rock (a jeśli już, to w kierunku muzyki bardzo do niego zbliżonej, jak pop czy heavy metal). Niemal cała ówczesna "odkrywcza" muzyka, była nowatorska wyłącznie w obrębie swojego nurtu, czerpiąc (zrzynając wręcz) z muzyki klasycznej (nowej, starej - każdej!), bluesa, folku, jazzu etc, całymi garściami. Wiecie, gdyby 50 lat temu istniał jakiś kanapowy Klub Muzycznych Dinozaurów, to oni, gwarantuję Wam, mówili by tak: "Cream? Hendrix? Rolling Stones? Led Zeppelin? Przecież to nic nowego, jakieś tam szarpidruty udające kilku bluesmanów i rockandrollowców na krzyż, w dodatku w dużo gorszych wersjach. Howlin' Wolf, Willie Dixon, John Lee Hooker plus Little Richard i Presley. U tych Zeppelinów jeszcze jest Joan Baez, zresztą w formie plagiatów. Mają wyłącznie nowsze brzmienie i nic więcej! Nic nowego i nic ciekawego!". Albo tak: "King Crimson? Genesis? ELP? Kiepsko zagrana muzyka poważna i tyle. U jednych Holst, u drugich Rachmaninow, u trzecich przynajmniej Bartok, więc trochę to nowsze, ale i tak gorsze i odtwórcze!", a skończyliby zgodnie na: "E tam, muzyka skończyła się w 1962!". Cóż, takie rzeczy można mówić wyłącznie, jeżeli kompletnie nie rozumie się tej muzyki.

Coś mi się wydaje, że narzekania współczesnych, internetowych Dinozaurów są bardzo takiemu myśleniu bliskie ;)
Jakimś cudem przeglądając stare wątki forum natrafiłem na taki wpis w nie do końca pasującym wątku i chciałem go podbić, bo moim zdaniem mocno trafia w sedno. Z drugiej jednak strony, wypalenie muzyki (właściwie wszelkiej) jest czymś realnym, ale nie oznacza to, że nie ukazują się nowe, dobre płyty.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Pasuje do tego wątku.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alternativepop »

Crazy pisze:Pasuje do tego wątku.
Dzięki.
kłapouch bis

Post autor: kłapouch bis »

Hej, witajcie!
To ja, stary dobry Kłapouch :D
Niestety po niedawnych zawirowaniach technicznych nie mogłem się zalogować do swojego dawnego kłapouszego konta. To też zresztą zagadka, bo Paweł czy ja mający w nicku literę "Ł" nie mogliśmy się w czasie awarii logować, a Białystok już mógł. Ja niestety po usunięciu usterki nadal nie mogę. Ale dobrze, stworzyłem nowe konto i wracam jako kłapouch bis. Przez te dwa tygodnie mój muzyczny gust pozostał taki jak był. Pozdrawiam !!!
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Nie znamy Cię - na pewno podszywasz się pod starego, dobrego Kłapoucha, bo skradłeś jego tożsamość...
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
kłapouch bis

Post autor: kłapouch bis »

WOJTEKK pisze:Nie znamy Cię
A o preziu Zawiszy i jego synu to kto ostatnio z Tobą rozmawiał? :D :D
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Żaden dowód - mogłeś przeczytać.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
kłapouch
epka analogowa
Posty: 956
Rejestracja: 18.10.2010, 20:13

Post autor: kłapouch »

WOJTEKK pisze:Żaden dowód - mogłeś przeczytać.
Wojciechu już wszystko działa jak należy. Wraca stary Kłapouch, choć zapewniam Ciebie że ten Kłapouch bis to też byłem ja :D . Ale nie miałem innej możliwości kontaktu z Adminem niż założenie nowego konta. Dobrze - wracam do pisania jako kłapouch, a Adminowi serdecznie dziękuję za pomoc.
Jeśli jesteś na szczycie podchodzą do ciebie różni ludzie, stawiają drinki i klepią życzliwie po plecach. Jeśli jednak jutro z tego szczytu spadniesz ci sami ludzie naplują ci w twarz. Ale takie są reguły rock and rolla i ja je szanuje - Lemmy (1945-2015)
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Teraz to już się zgadza :D
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

No super - już chyba wszyscy z polskimi znakami w nicku się odliczyli :)
vertical_invader
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Re: Powitanie

Post autor: Leptir »

Witam serdecznie wszystkich, brakowało mi Was. 🙂 Chylę czoła przed Andrzejem i pięknie Mu dziękuję!
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Cztery historie
szpula
Posty: 51
Rejestracja: 09.08.2022, 21:17

Re: Powitanie

Post autor: Cztery historie »

Dzień dobry (w każdym razie dzień; czy dobry, tego jeszcze nie wiadomo, ale nie ma też powodu, by zakładać inaczej).
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14148
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Powitanie

Post autor: B.J. »

Witaj(cie) Cztery historie :!: Kreuj(cie) się tu interesująco w pozytywnym aspekcie. :)
ODPOWIEDZ