Disco `70

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Disco `70

Post autor: B.J. »

Obrazek
Na początek cytat z klasyka:

"Prrrr motone ki elille (la la la la la la)
a keki prrr keki wanne ki elille (la la la la la la)
Boomala tomala a malonga (la la la la la la)
aryki prrrr takana a pitonga (la la la la la la)" :)

Oczywiście najlepsze było to Prrrr w wykonaniu Africa Simone`a (Ramaya), ale w czasie moich dziecięcych zabaw szkolnych towarzyszyły mi i inne inspirujące dźwięki, np. podniosły progresywny song Sun Of Jamaica w wykonaniu Goombay Dance Band, czy wyborne pre-postpankowe Daddy Cool niezapomnianego Boney M.

Ponieważ wymyśliłem, że zrobię sobie na wakacje kompilację hitów disco`70 z tamtych lat (czeka mnie długa podróż samochodem), proszę o podpowiedzenie mi co bardziej kultowych numerów, tylko koniecznie z lat 70, bo późniejsze plastiki są już nie do wytrzymania. :)
Awatar użytkownika
Bernard
maxi-singel analogowy
Posty: 631
Rejestracja: 03.05.2007, 19:44
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: Bernard »

Proszę bardzo:
I Santo California - Tornero (1975) - włoski art rock
Baccara - Sorry, I'm A Lady (1977) - pop rock
The Rubettes - Sugar Baby Love (1974) - prawie jak hard rock
Eruption - One Way Ticket (1979) - glam rock
Serge Gainsbourg/Jane Birkin - Je T'aime (co prawda utwór z 1969 roku, ale do Polski dotarł w latach 70-tych) - experimental rock/ambient
Nie każdy ma szczęście spotkać w swoim życiu JOWITĘ.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Bernard pisze:Proszę bardzo:
I Santo California - Tornero (1975) - włoski art rock
Baccara - Sorry, I'm A Lady (1977) - pop rock
The Rubettes - Sugar Baby Love (1974) - prawie jak hard rock
Eruption - One Way Ticket (1979) - glam rock
Serge Gainsbourg/Jane Birkin - Je T'aime (co prawda utwór z 1969 roku, ale do Polski dotarł w latach 70-tych) - experimental rock/ambient
Dzięki :)
Tylko Baccary nie kojarzę, ale np. taki Łanłejtyket to samo mięso. :)
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

A Abba gdzie? :wink:
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Jakuz pisze:A Abba gdzie? :wink:
No, Abba to jest najwyższa półka oczywiście. Mam Waterloo z bonusami i jakąś składankę - na razie wystarczy :)
Awatar użytkownika
Bernard
maxi-singel analogowy
Posty: 631
Rejestracja: 03.05.2007, 19:44
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: Bernard »

I może coś jeszcze:
Happy End - Jak się masz kochanie (1979) - niemal black metalowe riffy
George Baker Selection - Una Paloma Blanca (1975) - holenderski rock w stylu Focus (tylko trochę lepszy)
Middle Of The Road - Soley Soley (1971) - proto prog
Drupi - różne tytuły - włoski rock na wzór Le Orme i Premiata Forneria Marconi
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

No to jesze o "Smoukach" pamiętaj :D
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Bernard pisze:I może coś jeszcze:
Happy End - Jak się masz kochanie (1979) - niemal black metalowe riffy
George Baker Selection - Una Paloma Blanca (1975) - holenderski rock w stylu Focus (tylko trochę lepszy)
Middle Of The Road - Soley Soley (1971) - proto prog
Drupi - różne tytuły - włoski rock na wzór Le Orme i Premiata Forneria Marconi
Jak się masz kochanie to czyste riffowe szaleństwo, jak tylko biorę pudło do ręki. ;)
Middle Of The Road - tego w ogóle nie kojarzę, ale kolejny Twój set wygląda obiecująco. Dziękuję :)
Awatar użytkownika
Bernard
maxi-singel analogowy
Posty: 631
Rejestracja: 03.05.2007, 19:44
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: Bernard »

Masz rację Jakuz, choć... jest pewne ale.
Smokie zawsze traktowałem z przymrużeniem oka, taka muzyka nigdy nie leżała w głównym nurcie moich zainteresowań. Ale pewnego razu (początek lat 90-tych) trafiłem dziwny LP (włoska firma, koncertówka) tego zespołu. I znalazłem tam kapitalną wersję "Whiskey In The Jar" w niczym nie ustępującą tej znanej z wykonania Thin Lizzy. O ile pamiętam, to ten kawałek otwierał płytę. Dalej niestety było już normalnie, czyli źle.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Jakuz pisze:No to jesze o "Smoukach" pamiętaj :D
Ja natomiast, wstyd się przyznać, ale pamiętam ich tylko z plakatów. Tak, że gdybyś zasugerował jakieś tytuły to poszukam sobie.
Awatar użytkownika
Bernard
maxi-singel analogowy
Posty: 631
Rejestracja: 03.05.2007, 19:44
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: Bernard »

Hej B.J. !
Pamiętam czasy, kiedy byłem małym chłopcem (ech Tadziu, jaka szkoda, że nic już nie stworzysz) i wraz z rodzicami pojechałem na Mazury. To była pierwsza połowa lat 70-tych. I chyba przy każdym ognisku rozbrzmiewał mazurski szlagier ...siedem dziewcząt z Albatrosa, tyś jedyna.. To chyba kawałek Laskowskiego zatytułowany Beata (tylko nie wiem, z którego dokładnie roku pochodzi). Ta gitara niczym Steve Howe, te andersonowskie harmonie wokalne. Symfoniczny rock na najwyższym poziomie. Koniecznie wrzuć to na swoją płytę...
Pzdr
Awatar użytkownika
rockowy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3158
Rejestracja: 11.04.2007, 21:26
Kontakt:

Post autor: rockowy »

A jak disco, to i glam-rock - "Teenage Rampage" Sweet, "Cum On Feel The Noize" Slade, "I'm The Leader Of The Gang" Glittera, troche brokatu we włosy i do przodu :D
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Bernard pisze:(...) ...siedem dziewcząt z Albatrosa, tyś jedyna.. To chyba kawałek Laskowskiego zatytułowany Beata (tylko nie wiem, z którego dokładnie roku pochodzi). Ta gitara niczym Steve Howe, te andersonowskie harmonie wokalne. Symfoniczny rock na najwyższym poziomie. Koniecznie wrzuć to na swoją płytę...
Pzdr
Wiesz, że ja chyba nie znam tego z oryginalnego wykonania w ogóle, tylko z licznych ogniskowych kowerów właśnie. Piękny, dylanowski tekst i taka dramatyczna formuła. Pomyślę o tym.
W ogóle polska muza z tamtego okresu to cudeńka. Pamiętam, że wstrząsnęła mną psychodeliczno-satanistyczna pieśń W tym domu straszy zespołu Homo Homini. Wtedy jeszcze nie pojmowałem głębi przekazu, więc utwór był po prostu przerażający... dziecięca trauma ;)
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

rockowy pisze:A jak disco, to i glam-rock - "Teenage Rampage" Sweet, "Cum On Feel The Noize" Slade, "I'm The Leader Of The Gang" Glittera, troche brokatu we włosy i do przodu :D
Glam jest ok, ale tam jednak nie ma tego beatu, tej erotyki, zapachu przepoconych białych skarpetek frote, tylko raczej skóra, długie włosy i nieudolny makijaż ;)
Awatar użytkownika
rockowy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3158
Rejestracja: 11.04.2007, 21:26
Kontakt:

Post autor: rockowy »

Bernard pisze: Serge Gainsbourg/Jane Birkin - Je T'aime (co prawda utwór z 1969 roku, ale do Polski dotarł w latach 70-tych) - experimental rock/ambient
Polecam wersje z tłumaczeniem Jacka Fedorowicza :D Postaram sie odkopac i podrzucic, bo pamietam, ze to dobre bylo ;)
Ostatnio zmieniony 21.06.2007, 13:36 przez rockowy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ