Autografy

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bartek
kaseta "żelazówka"
Posty: 147
Rejestracja: 12.04.2007, 17:54
Kontakt:

Autografy

Post autor: Bartek »

Jako iż od kilku lat trudnię się w kolekcjonowaniu zdjęć z autografami sławnych osób, postanowiłem założyć temat im poświęcony :P
Sygnaturki otrzymuję głównie drogą listowną lub poprzez kupno lub wymianę z innymi kolekcjonerami. Jedyny zdobyty osobiście, to autograf Majki Jeżowskiej, która uraczyła nas koncertem w szkole podstawowej :)
Chciałem tutaj jednak podjąć temat związany z autografami muzyków. Jak je zdobyć? Przed czy po koncercie? Na spotkaniu w Empiku czy na ulicy?
Możecie tutaj opisywać własne doświadczenia w tej dziedzinie. Oczywiście autograf nie zastąpi wyśmienitej muzyki na koncercie, ale może jednak ktoś z Was również cieszy się z każdego machnięcia gwiazdy mazakiem na Waszej kartce, zdjęciu, okładce, plakacie, koszulce czy parasolce :wink:
Nie ukrywam, że będą to dla również porady na przyszłość dla mnie, gdyż nigdy podczas koncertu nie byłem łowcą autografów :oops:

PS. Możecie także wejść, obejrzeć i skomentować moją galerię:

http://gallerybartek.fotopic.net/

Serdecznie zapraszam :D
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

Ja nie zbieram autografów na koszulkach, parasolkach, klacie czy dłoni :) Jeśli już - daję do podpisu okładki płyt, ale rzadko mi się chce i często zapominam wziąć na koncert fanty :) Mam podpisane płyty Anny Marii Jopek, mini-vinyl repliki SBB (tylko przez Skrzeka) i "Live At The Metro" Legendary Pink Dots - podpisane przez Ka-Spela, Silvermana, Ryana Moore'a i Nielsa van Hoorna i jest to jedyna płyta, na której podpisał mi się cały skład na niej grający :))
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
pk
kaseta "żelazówka"
Posty: 120
Rejestracja: 11.04.2007, 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk »

Ja mam King Crimson "The power to believe" z autografami calego skladu.
To taka moja relikwia, jestem fanem KC a ostatni album uwazam za jeden z najlepszych. (wiem, ze wiekszosc z was nie przepada.)

Mam tez sporo autografow pilkarzy, glownie Polonii Warszawa.

Moj brat zbiera autografy sportowcow i ma tego sporo z 200 czy 300 sztuk. Glownie pilkarze, z calego swiata. W sumie zdobywanie autografow polega na tym, ze wysyla listy do klubow, lub maile do pilkarzy. Prawie kazdy zachodni klub dba o kibicow i na prosbe wysyla na swoj koszt autografy, jakies gazetki, czasem proporce czy jakis inny drobiazg.
Raz nawet brat wygral bilet na lige mistrzow (od Rangersow, grali gdzies na terenie niemiec. wiec zrobili losowanie wsrod osob na liscie mailingowej z tych rejonow europy)
Awatar użytkownika
Al
kaseta "chromówka"
Posty: 152
Rejestracja: 10.07.2007, 18:27
Lokalizacja: Katowice k/Mikołowa

Post autor: Al »

Mnie autografy szczególnie nie pociągają, daję ich mnóstwo ;)

A poważnie, obecnie już rzadziej daję płyty do podpisania, kiedyś mi na tym zależało, więc kilka najważniejszych sobie wziąłem.

Obrazek

Obrazek


Z tego co wiem na koncercie dość trudno uzyskać autograf, stoi ochrona i łapie wybiegających chętnych niczym lep muchy. Mimo to czasem warto spróbować. Pamiętam koncert Ala Di Meoli w Zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. W czasie koncertu po którymś z utworów stwierdził, że wykończył sobie kostkę (gitarową, rzecz jasna ;) i zapytał, czy ktoś może chciałby ją dostać. Jeden chłopak (może z 20 lat) z takim impetem wbiegł na scenę, że potknął się po drodze i omal nie wyrżnął orła na schodkach :) Kostkę jednak ma jako pamiątkę, tak więc czasem warto zaryzykować :)
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

A właśnie, w kwestii fantów : po koncercie Gov't Mule mam na pamiątkę pałeczkę perkusyjną podpisaną "Matt Abts" :) Dość poważnie zużyta i o to chodzi :)
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
Awatar użytkownika
Andy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3916
Rejestracja: 11.04.2007, 13:56
Lokalizacja: NJ

Post autor: Andy »

Dlugo by pisac. W Stanach najlatwiej jest zdobyc autografy na koncertach klubowych. Na tych duzych, stadionowych raczej nie ma szansy.
Za najcenniejsze ktore sie mi zdobyc uwazam kilka plakatow slynnego projektanta okladek plyt Rogera Deana. Poz tym mam:
Polska
SBB - wszystkie plyty winylowe. Tylko Piotrowski i Apostolis.
Maanam - Kora i Jackowski
Perfect - wszystkie plyty winylowe i 1 cd. Bez podpisu Holdysa.
Dzem - cd w skladzie z Dewodzkim.
Wszystkie plyty Riverside i Satellite podpisane przez caly zespol. INDUKTI, Collage, winyl Testu podpisany przez Kozakiewicza, winyl No To Co podpisany przez caly zespol oraz 2 winyle Jacka Kaczmarskiego podpisane przez niego.
Zagranicznych jest jeszcze wiecej, wiec tylko kilka tych najwazniejszych: 3 winyle ELP podpisane przez Emersona, 3 cd i 2 dvd Camela podpisane przez Latimera, 3 winyle King Crimson podpisane przez T. Levina, plyty UFO, Metamorfosi, Le Orme, PFM, Ozoric Tentacle, Hawkwind, Magma, japonskie KBB i Kenso, Strawbs i kilka innych mniej znanych
Never Turn Your Back On A Friend
Awatar użytkownika
pershing
maxi-singel kompaktowy
Posty: 700
Rejestracja: 17.05.2007, 17:55

Post autor: pershing »

Ja posiadam plakat z podpisami całego składu Dżem z okresu z Dewódzkim. W moim mieście był kiedyś koncert i potem gdy panowie zwinęli się i poszli do domu kultury to tam miałem okazję się z nimi spotkać.
Mam też autograf Carlosa Johnsona, całkiem niezły gitarzysta bluesowy. Mojemu kumplowi na tym koncercie spadła pod nogi jego struna i taką ma pamiątkę, mi został tylko podpis :) Podobało mi się wtedy, że zakładał nową strunę praktycznie nadal grając.
Kuki
pirat stereo
Posty: 8
Rejestracja: 06.07.2007, 00:38
Lokalizacja: Olsztyn/Toruń

Post autor: Kuki »

Jedyne osiagniecie - autograf Lecha Janerki na... pacze Jin-Lingow.
Awatar użytkownika
greggery peccary
kaseta "metalówka"
Posty: 290
Rejestracja: 15.04.2007, 20:52

Post autor: greggery peccary »

To wszystko pikuś.
Była dziewczyna mojego kumpla, sprzedała niejakiemu Peterowi Gabrielowi bransoletkę na prezent urodzinowy dla żony i Piotrek podpisał się pod wydrukiem z terminala obsługującego karty kredytowe. Niestety autograf powędrował do banku ;)
O(+>
Awatar użytkownika
Rolling Stone
singel kompaktowy
Posty: 483
Rejestracja: 02.07.2007, 12:58
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Rolling Stone »

Faktyczne, sprawa nie do przebicia. Tym bardziej, jak ktoś ma tylko autografy Maanamu na płycie O!

Miałem kiedyś sporo plakatów z podpisami polskich wykonawców ale przepadły w dziejowej zawierusze :wink:
Awatar użytkownika
Kasia S.
maxi-singel kompaktowy
Posty: 724
Rejestracja: 11.04.2007, 23:18
Lokalizacja: Katowice/Kluczbork
Kontakt:

Post autor: Kasia S. »

No to i ja się pochwalę :).

Obrazek
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25821
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Gdzieś mam autografy całego Marillion. Niby nic - ale składu AD 1987 :D
Mam też sporo podpisanych płyt VDGG i Petera Hammilla
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Bartek
kaseta "żelazówka"
Posty: 147
Rejestracja: 12.04.2007, 17:54
Kontakt:

Post autor: Bartek »

W końcu mogę się pochwalić muzycznymi autografami:

http://gallerybartek.fotopic.net/p45057103.html
http://gallerybartek.fotopic.net/p45057099.html

No a za nieco ponad miesiąc mam nadzieję otrzymać autografy od "grubej Ryby" :D
Radek

Post autor: Radek »

Do dyskusji się nadaję, ale ten temat bardzo mi się podoba - nie tylko ze względu na bardzo pozytywnie kojarzący się tytuł.
Autografy lubię. Kiedy jest okazja, by je zdobyć, chętnie poczekam po koncercie na wykonawców 15-20 minut, ale już nie wyobrażam sobie (kilku)godzinnego oczekiwania, szczególnie w sytuacji, kiedy nie ma żadnej pewności, że poświęcenie się opłaci. Postaram się czasami coś tu wrzucić, bo parę cennych (dla mnie) podpisów udało mi się zdobyć.
Oto jedna z ostatnich zdobyczy, autografy Treya Gunna i Pata Mastelotto:

Obrazek
Awatar użytkownika
chris
epka kompaktowa
Posty: 1020
Rejestracja: 12.04.2007, 16:00
Lokalizacja: Hesja

Post autor: chris »

Aby nam ten watek calkiem nie uwiadl :wink: , kilka pamiatek z ostatnich koncertow: dobrego (1) i rewelacyjnych (2)(3) .
(1)Ray Wilson
(2) Manu Katche, Jan Garbarek, Rainer Brüninghaus
(3)Clem Clempson

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Love & Peace
ODPOWIEDZ